Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
3. sep 2009

shaarka som prehliadla, kočiky mam v albume 😉

monika0001
3. sep 2009

miloáčiky moje idem hajinkať.. prajem vám krásne sníčky..cmuk..
papa

tinika
3. sep 2009

aj tebe moni ja este chvilu a tiez idem

pipussa
3. sep 2009

kocky,ako je to s ovulacnymi testami ? ked je pasik najsilnejsi, kedy sa treba snazit ? do kolko hodin... Co znamena, ked je pasik najsilnejsi ? ( je to uz priamo ovulka ?uvolnenie vajicka, alebo este to len bude... )

tinika
3. sep 2009

pipu zajtra ti určite dakto odpise, ja nemam skusenosti s ovu testami, nikdy som si ho nerobila 😉

tinika
4. sep 2009

spachtošky vstaaavat, včera ste ani poriadne neponocovali a flakate to tu od rana

shaarka
autor
4. sep 2009

ahojte,
pipuska, ked je pasik taky silny ako kontrolny alebo este aj silnejsi, tak sa to nazyva predovulacny pik, teda vrchol koncentracie LH hormonu v moci, ktory ma za nasledok prasknutie folikulu (samotnu ovulaciu) a toto prebehne za 24-48 hodin, spravidla o 36 hodin.
podla mojho nazoru je najlepsie mat sex po pozitivnom teste nasledujuce rano 😉 ale zas niektore baby maju teoriu, ze cim vaic, tym lepsie 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

cau tini 😵

leveretka
4. sep 2009

ahojte, shaarka prosím ťa nepozrela si zloženie toho čajíka? 🙂

tinika
4. sep 2009

cau shaarka no ja uz idem pa, treba mi ist do banky, na socialku odniest PN a na danovy urad

puma.sue
4. sep 2009

ahojte, bre ranko...
co planujete na vikend? shaar, tebe zacina peenka... dufam, ze ju mas aj s vychadzkami 😉

leveretka
4. sep 2009

ahoj puma
ja na víkend nič moc nemôžem, keďže som na PN...ale tak aspoň doma čo to porobiť, malujeme a mame este z jednej izby skladisko, tak by som sa chcela do toho pustiť 😉

shaarka
autor
4. sep 2009

leveret, no jasne, ze som zabudla. ale tak dnes uz kuknem a napisem. alebo mi este pripomen 😉
pumi, ze vraj tehu PN nema vychadzky. takze ked by mi prisla kontrola a ja doma nebudem, tak ze potom sa dodatocne napise na tlacivo, ze som bola na kontrole alebo tak. 😒 no skoda. co z toho robia vedu... 😠

puma.sue
4. sep 2009

paradne plany, ja mam podobne. akurat, ze ja som sa chcela prestahovat, aspon ciastocne. ibaze, zajtra je v bratislave ten sialeny futbalovy zapas a od 12 hodiny je zavreta ulica, kam sa potrebujem autom dostat, k mojmu novemu byvaniu ☹ na 16 idem zajtra na obrad - kolegyna sa vydava a vecer okolo 22 tam ideme na zabavu cela banda... len dufam, ze ked sa v nedelu preberiem z deliria, podari sa mi prestahovat aspon nejake veci do noveho... a tiez by som tam potrebovala v kuchyni kusok steny vymalovat. o tyzden v piatok mi pridu linku montovat, tak aby som to mala pripravene...
ani neviem, ake ma byt pocasie... mate niekto sajnu?

shaarka
autor
4. sep 2009

chladnejsie.
a v kosiciach dnes prsi. 😖

leveretka
4. sep 2009

tak toto som ešte nepočula, lebo viem, že pri riadnej PN mama mala dokonca dvakrát denne stanovený čas kedy mohla chodiť na vychádzky...inak si to neviem celkom predstaviť ako to myslia, že keď je niekto na rizikovom, tak má niekoľko mesiacov trčať doma? však to je choré...tehotné predsa potrebujú aj prechádzky...

nellie_
4. sep 2009

dobre ranko 😉 🙂 🙂

no vikend ma byt skarede pocasie - dazd a teploty okolo 20 stupnov.. aj u nas prsi teraz.. ja by sa super
spalo... 😔

puma.sue
4. sep 2009

no super, tak ma nebude mrziet ked budem stahovat a malovat a nebudem vonku...
pride mi to zvastne, ze tehu PN bez vychadzok. zvycajne to byva tak ako pise leveretka, ze sa napise na PN casove obdobie, kedy moze chodit pacient von.

nina88
4. sep 2009

Ahojte, Sharka prosím ťa vysvetlíš mi ako z grafu zistíš či a kedy bolo ovulácia? AK nebola tak teplota sa drží pod 36,5 celý mesiac? A nevieš ako je to s cystami? ďakujeeem

shaarka
autor
4. sep 2009

baby, mna to tiez velmi prekvapilo... ☹
nina, graf by mal byt dvojfazovy a ovulacia (prasknutie folikulu), sa stanovi na posledny den poklesu pred prudsim zvysenim teploty.
tu najdes vsetko a dokonca aj mnoho mnoho prikladov grafov BT:
www.merenibt.xf.cz

shaarka
autor
4. sep 2009

nellie, no mi hovor s tym spanim. a este som aj sama v kancli, elbo kolega a kolegyna maju dovolenku... tak tu len tak cakam na koniec prac. doby - ved ani nic nebudem zacinat v posledny den pred PN 🤐

nelynka
4. sep 2009

ahojte zenuse, co dneska preberame? nieco zaujimave do coho sa mozem pridat? 😀

leveretka
4. sep 2009

shaarka je to naozaj divné, že ti to nedala...pýtala si sa jej na to a čo ti presne povedala?

shaarka
autor
4. sep 2009

no pytala som sa jej v stredu, ze pokial mam byt zavreta nonstop doma, tak to nechcem ziadnu PN a radsej budem riskovat a chodit do prace. a ona povedala, ze zial, predpisat mi vychadzky nemoze, ale keby ma nachytali, ze som von, tak nech pridem k nej a ona mi napise, ze som bola u nej na kontrole alebo na klinike alebo kde. 😉 no a dnes aj sestricka mi to zopakovala. 😒

cau nely, no napis prve zazitky z prace 🙂

nellie_
4. sep 2009

shaari tak to mas super, ked ti to tak povedali 😉 ved to je logicke, ze by si sa doma zblaznila byt zavreta v kuse.. 😉 tak sa nicoho neboj, ked to tak mate dohodnute 😉
a jasne ze si uz nic nezacinaj, to sa neoplati 😀 😀

nelynka ahoj...dnes mas volno??? 😉

nelynka
4. sep 2009

shari presne tak sa to robi, aj ked ani ja to nechapem, kezde ked ti napise vychadzky ako mozes ty vediet ze vtedy akurat ti bude dobre..a potom co, ked nahodou sa nebudes citit? mas byt doma?
divne..

prve dojmy su dobre, zvladam 12h bez pauzi, lebo nejako sa mi tam nechce chodit a sadnut si tam clovek nema kde, ale furt ma vyzenu aspon na 15minut 🙂)
ale nastupi kamoska do alberta ta budeme chodit na obedy aspon...

ale inak pohodka, klud, perfect...

nellie ahoj, ani dneska mam volno aj sobotu a nedelu a buduci tyzden mam dlhy tyzden, takze pondelok utorok a piatok sobota nedela...
🙂

leveretka
4. sep 2009

tak potom fajn, keď to tak urobia 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

nely, kratky dlhy? to sa aj mne pacilo takto pracovat... 😉
a jasne, vychadzky by bodli, ale zas je pravda, ze keby som mala predpisane 10-12 a 14-16 tak dakujem pekne. radsej takto - nemozem, ale ked budem mat chut, pojdem. ako spravne poznamenal MM, potrebujem predsa aj D vitamin zo slnecneho kupela. 😉 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

(v pondelok idem na endokrinologiu na krv a potom v piatok na kontrolu. som zvedava, ake budu vysledky. len tak vam oznamujem 😀 😀 )

nellie_
4. sep 2009

shaari tvoj MM ma pravdu.. tehule sa nesmie odopierat vitamin D 😎 😀 😀 😀
aj moja svagrina bola 6 mesiacov PN pocas tehotenstva, behala ako s nasolenou ritou kade, tade, v chorvatsku na dovolenke bola a pohoda... ani raz jej neprisla kontrola 😉 podla mna to aj inak beru na socialke ked vidia - "diagnozu" tehotenstvo 😉

nely super ked tak zvladas 12 hodin - to je veru dost.. ja som asi moc zhyckana, ja by som zomrela asi 😀
a co presne robis nelik??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre