Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
14. sep 2009

pipimiska, nieco ako dovolenka - u svokrovcov sme boli 😀 😀 😀 😀
postavili dom, tak sme boli trosku vypnut...v kazdom pripade som nemusela nic robit 😀 😀 😀 , takze dovolenka
...a hanka je chorucka, ma sopliky, kasle....konecne zacala sama spavat v izbicke, doniesli sme jej postielku, ako maju deticky v skolke a este si ju nestihla uzit, lebo v noci ju berieme k sebe - nechce sa mi zakazdym zakaslanim a zaplakanim behat z postele ...a zvlast rano, ked meriem BT
...a ty sa ako citis? uzivas si to? zle ti nebyva?

monika0001
14. sep 2009

ahojte...
skôr ako vás idem dočítať správa ako som dnes dopadla u DR.... 😉
na sone nebolo nejprv nič vidno... ale potom sa nám ukázal žĺtkový vačok... ale to ešte nič neznamená... Krv mi doki zobral, ale povedal, že ešte ani tá nemusí nič ukázať lebo je to ešte skoro. Vraj prvých 10 dní je HCG iba od 0 do 10. Takže ak tam aj dnes ešte nič nie nič to vraj neznamená. Sliznica bola narastená o 11,1 mm (? asi...) a vraj to vyzerá, že je pripravená na tehotenstvo, ale nechcel to zariecť a nechcel ma zbytočne vystaviť tešeniu, že keby náhodou. Tak mám pred sebou ďališe 4 dni čakania a v piatok som u neho zasa o 7 ráno na sono, kde už dačo bude (teda malo by byť) vidno. A dnes som 31 DC a po MS zatiaľ ani stopy. Tak snáď ro dobre dopadne. Na tie kŕče mi dal vitaním Magnesium ale ani v jednej lekárni z 5 ho nemali. Teda ten čo potrebujem. Tak tu pri dome mi ho objednajú a zajtra ho mám....
I napriek tomu, že čím Ďalej tým viac som presvedčená, že je to tam, chodím na wc s takou malou dušičkou a skúmam papier... až komická si prídem
A ešte jedna vec, už včera mi začalo byť zle a dnes v tom len pokračujem... Dúfam len, že si to nenahováram....
Bojím sa zatiaľ stále lebo môj cyklus má aj 36 DC.. takže ak do piatka rána MS nedorazí je jasné, že na monitore uvdím to čo som tam dnes márne hľadala...

nelynka
14. sep 2009

ahojte
prisla som vas len pozdravit, nemam nejako cas a ani chut sedet za PC, strasne ma praca unavuje, kym si zvyknem a to este ma caka kopec roboty doma, idem varit, periem, upratovat trosku, povysavat treba, prach utriet, pozmyvat..zehlit...fuj! 😢

monika0001
14. sep 2009

jaaj ako nahle niekto posmenie jedlo ja som hned hladna.... 😠
Co ides varit? My sme sa rozhodli, že si (konečne ) urobíme tú šošovicovú polievočku a ako druhé som dostala strašnu chuť na špekáčiky z cestíčku a mmm výbornú zemiakovú kašu k tomu... a práve mi napadlo, že som si tatarsku zabudla kúpiť 😒 😠

monky1
14. sep 2009

monika, vyzera to slubne - a ten hlad .... jeden z priznakov (aspon u mna to tak bolo)

monika0001
14. sep 2009

no popisali ste toho vela tak postupne sa budem vyjadrovat k temam (ak mozem 😀 )
Dzou - minulý mesiac mi doki kázal v čase ovulky milovať sa ráno aj večer tri dni po sebe... takže asi to nie je až také zlý nápad 😉

Pipi - micka moja... Tá tvoja fazulka je taka silná a ked už po 5 rokoch je tam neboj ona vydrží!!!! Strašne moc vám držíme doma palčeky a verím, že všetko dobre dopadne!!!!
a čo sa toho ultrazvuku týka, sestre ho robil každý druhý týžde§ jeden čas a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by bol malý Filip ľavák... 😉
A ak Ti aj povedia, že nevidia srdiečko chod vždy ešte na jeden utz... byvalej susede to tiež povedali a ked mala ist na kyret tak zistili, že sa mýlili.... debili!

anax a tini - veeeeľmi veľmi garatulujem!!!! MOC, MOC, MOC a ešte 1000 krát moc!

nelynka
14. sep 2009

monik idem robit karfiol len neviem ci zapekany abo vyprazany, este uvidim, ale zapekany je jednoduchsi a na ten mam asi vecsiu chut teraz takze ten..
ja nejako posledne dni ani moc nejem, nemam cas a ani chut nejako ked som v robote..

dzou
14. sep 2009

monika sak nic sa neboj 😀 budeme odusu sak mam aj dovcu takze je kooooopec casuuuuuu 😀

monika0001
14. sep 2009

nely ja by so sla za ten zapekany... 😀

monky - tak snad to bude tak.. ale som spokojna zatial som uz treti tyzden doma a nic som nepribrala.... 😉

tinika
14. sep 2009

MOni tak po tichucky sa s tebou tesim a gratulujem dufam ze to bude realita a budes tehu 🙂

monika0001
14. sep 2009

tini- ja zatial ani potichucky... bojim sa dalsieho sklamania.. ale nedari sa mi to.. moja mysel je silnejšia 😀
Ale tak co už... ešte 4 dni a budem to už na 100 % vedieť.... 😉
Ale dakujem každopádne.... 😎

tinika
14. sep 2009

🙂 moni ja verim a dufam a prajem ti to 😉

monika0001
14. sep 2009

dakujem ešte raz..
ale teraz ideme variť bo muzikanti v bruchu vyhravaju o dušu... zatial papapa 😉

pipimiska
14. sep 2009

monky,dik za opytanie,maximalne si to uzivam,vkuse lezim,lebo nic ine nemozem robit,a este mam vychadky a to na wc 😀

monika,dakujem tiez si myslim ze je silnaa 🙂 a tebe to tiez straaaaasne prajem 😵 😵 hcg vysledky budu kedy???🙂

nely 😀 konecne mas co si kcela 😉

pipimiska
14. sep 2009

monky,vychadzky som kcela napisat 😀

vavenka
14. sep 2009

Pipi pridavam sa k postelnemu tehulkovaniu s tebou - prave som sa vratila od lekarky - krvacam - babatko je vitalne, ale sa mi spravil hematom 😒 takze lezat, lezat, a lezat.... 😖

evina0
14. sep 2009

vav drzima placeky a prajem vela vela zdravicka a hlavne oddychuj a lez a vegetik 🙂

pipimiska
14. sep 2009

vavenka,ach jaj vavi,a povedali ti aky je velky?len nechapem,preco ta poslala domov,mna hned hospitalizovali 😨
a ako doma si zacala spinit?
srdiecko videli,to je dolezite 😵

pipimiska
14. sep 2009

vavenka,vidis aj ja mam trombofiliu a tiez hematom,asi na tom nieco bude 😒
a inac sa nezlakni ked budes sem tam spinit take hnede,mne hovorili,ze sa cistim,ze sa hematom vstrebaava 😉

lenocka84
14. sep 2009

ahojte baby
tak moj test opat ukazal len / a nic ine
po mrche ani stopy, tak teraz vooobec neviem ze co.
opat len cakat ☹

monika0001
14. sep 2009

jaaj baby - co to tu pocuvam... sakra... pekne ležkajte a užívajte si nič nerobenie tak ako ja... nič nerobiť, len ležkať aležkať..
silno na vás myslím...

monika0001
14. sep 2009

leni - to ešte nemusí nič znamenať keď test ukazuje len /..
nejdeš k dr?

Pipi- o pol hodku by mali volať hladom vysledkov..

pipimiska
14. sep 2009

lenocka,nechcem ti davat falosne nadeje,ale moze sa aj to stat,ze test neukaze,pretoze este nieje dostatok hcg v moci,neviem,ja by som uz asi tomu neverila,ale dufala by som,fakt neviem 😒

jedna moja znama si robila test,ona mavala rozhadzany cyklus,vela krat nemala niekolko mesiacov ms,tak myslela ze ci nieje tehu a test jej neukazal.ked si robila o dva mesiace test jej ukazal // isla k lekarovi a ty jej zistili ze je uz na konci 4 teho mesiaca..takze ten prvy neukazal a predsa bola 😉

lenocka84
14. sep 2009

moni skusim este pockat, a na buduci tyzden

pipimiska uz som sa vzdala nadeje, myslim ze teraz ete nic,uvidime

monika0001
14. sep 2009

leni a normalne ti takto meskava MS? lebo mne hej. ja sa nemozem na toto spoliehat.. ale neviem ako si na tom?

lenocka84
14. sep 2009

monika nikdy mi nemeska, mavam pekne pravidelne,ako podla knizky
aj bez bolesti ktore sprevadzaju

anaxamon
14. sep 2009

ahojte

anaxamon
14. sep 2009

mozno poznate, ale dneska mi toto doslo mailom, a strasne pravdive, tu reklamu neznasam 😔

Peťo si zariaďoval dom a bol nakúpiť bielu a čiernu elektroniku u obchodníka v Rakúsku. Ušetril 30%.

Okrem toho ho privítal usmiaty personál už pri vstupe a odborne mu zodpovedal všetky jeho otázky.

Stalo sa ešte toto:

rakúsky obchodník investuje Peťove peniažky do skvalitnenia služieb. Časť dá na odmeny zamestnancom, ktorí budú v budúcnosti ešte viac motivovaní, zvyšok do predajne, aby zákazník mal u neho ešte väčší komfort pri nakupovaní a časť dá aj štátu, ktorý sa stará o to, aby ľudia mali moderné a plne vybavené nemocnice, školy, kvalitnú a bezpečnú infraštruktúru, atď.

Celkový efekt bude ten, že Rakúsko pritiahne ešte viac turistov, ktorých privíta čistota, bezpečnosť, ochota, vybavenosť, atď., a to doslova na každom kroku a tým pádom aj väčšie zisky a väčšie skvalitňovanie služieb.
Okrem toho si Peťo cestou späť natankoval plnú nádrž nafty v cene 0,97 EUR/liter a tým usporil 0,20 centov/liter.

Keby Peťo bol sprostý a nakupoval u nás, stane sa mu toto:
rozčúli sa nad najvyššími cenami v EÚ,
rozčúli sa nad neochotným personálom,
rozčúli sa nad špinou, neporiadkom všade u nás,
rozčúli sa nad najvyššou cenou PHM v únii,
zbytočne veľa zaplatí za spotrebný tovar a tým pádom by musel ochudobniť svoju rodinu, pretože musí platiť najvyššie ceny energií v celej EÚ.
rozčúli sa nad vysokou poruchovosťou tovaru u nás,
rozčúli sa nad tým, že sa v jeho obľúbenej predajni nič nezlepší, naopak, že so stúpajúcimi tržbami sa kvalita služieb zhoršuje,
rozčúli sa nad stále väčšími, luxusnejšímí a drahšími vozidlami majiteľa predajne,
rozčúli sa nad novým a luxusným domom majiteľa predajne,
rozčúli sa nad tým, keď uvidí auto majiteľa predajne pred erotickým salónom,
rozčúli sa nad tým, keď majiteľ predajne ho obehne na novom a luxusnom aute ...do zákruty, cez dve plné, v 150 kilometrovej rýchlosti a tým ohrozí rodinu Peťa, lebo Peťo to bude musieť strhnúť na krajnicu, aby sa vyhol nehode.
rozčúli sa nad tým, že tie mizerné dane, ktoré naši podnikatelia platia, štát rozmrhá na rozdávanie svojim verným spolustraníkom v podobe 10-násobne predražených štátnych zákazok, že ich rozmrhá a rozdá v podobe sociálnych východ, zliav, dotácií, bytov a dávok Peťovým priúdeným krajanom, ktorí nakoniec vniknú do Peťovho bytu a okradnú ho o drahú elektroniku, lebo naša štátom nezaplatená polícia (na rozdiel od armády) pomáha živlom pri trestnej činnosti a potom získa časť lupu...

No a dôsledkom všetkého rozčúlenia bude to, že Peťo skončí v niektorej nemocnici, ktorých stav, vybavenie a personál sú na tak podradnej úrovni, že Peťovi sa nedostane žiadna odborná pomoc, následkom čoho Peťo umrie.

Peťova rodina potom bude mať existenčné problémy a tým sa pripojí k ostatným rodinám na Slovensku, ktoré prežívajú na úrovni biedy.

Avšak ich vládnuci krajania im vymyslia "zmysluplnú" reklamu o bojovníkoch proti kríze, ktorá nemá absolútne žiadny význam ...akurát poukazuje na to, že naši politici sa zase naplnia vrecká prostredníctvom reklamnej agentúry z provízií za nezmyselnú a zbytočnú (určite aj mnohonásobne predraženú) reklamu!!!!!

vavenka
14. sep 2009

Leni sakra... Ani tienik?
Pipi neviem aky bol ten hematom velky - som mala prazdnu hlavu, taka som bola v vystresovana, nic som sa nepytala...
Hej, asi to bude tou tromboskou. No lekarka mi povedala ze by ma mala hospitalizovat, ale ze ked jej slubim ze budem dodrziavat nemocnicny rezim, tak mozem ostat doma. Aj tak by mi tam nedali nic ine, len Duphaston, maximalne ascorutin....
Takze sme sa dohodli ze ostanem doma a budem poctivo lezat... Snad to bude ok 😖
Pipi ty ake lieky beries?

anaxamon
14. sep 2009

leni kedy si vysadila HAK? lebo mne sa menzes "zblbol" resp. vratil do stavu spred HAk po cca piatich mesiacoch a tiez som nevedela co sa deje kym som nepochopila ze sa len ustalil do prirodzeneho cyklu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre