Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
17. sep 2009

nathali 😀 😀 😀 to bolo dobreeee 😀 😀 😀 😀 😀
lenze mi to mame prikazane 😀

vavenka
17. sep 2009

Pipi no to je super 🙂 nasim som to povedala aj ja, ale draheho rodicia este nevedia...
Nathali no jo, ver ze radsej by som bola v robote, z toho lezania ma ide uz porazit 😠

pipimiska
17. sep 2009

vavenka,mne sa ani do roboty nekce,ale lezat tiez nie..ale ti poviem,ze po tych dvoch tyzdnoch som tak zleniveta,ze mam problem nieco spravit pre seba,napr.ucesat vlasy,umyt zuby,nakremovat sa 😅

nathali
17. sep 2009

noo tak si to uzivajte lebo potom sa nachodite az az 🙂
vavenka a preco ste to este nepovedali jeho rodicom?

vavenka
17. sep 2009

Pipi mi nieco hovor, ja som si dnes so sebazaprenim umyla vlasy, uz ma tak hlava svrbela ze sa nedalo 😀
Inak som sa rano postavila na vahu - to zranie a nic nerobenie zanechava na mne rychlo stopy 😠

pipimiska
17. sep 2009

fuuuj a asi mam kyselinu abo co to je,som pila sirup,a teraz citim take jak mentolove alebo stiplave od zaludka az ku hrdlu ,bleeeeeee

vavenka
17. sep 2009

Nathali no este nebolo kedy a dajak to este moc neroztrubujeme, po predoslych skusenostiach ☹

pipimiska
17. sep 2009

vavenka,to nevadi,podla mna lepsie pribrat ako chudnuut,ja nechapem,kym som chodila,schudla som dva kila,od kedy lezim a jem,este kilo som schudla,neviem ci to je dobree

nathali,no dobre tak si zacnem uzivat 😀 vavi aj ty jasneee? 😀
co nove nathali??

pipimiska
17. sep 2009

vavenka,inac si riadne silna,som sa sokla,kolko sokov ste prezili..skoda ze ste tu krv nezacali riesit skor,vlastne doktori..
ja som nevedela otehotniet,a gyndos ma pre istotu poslal ku hematologicke..nastastie 😵

lenocka84
17. sep 2009

no pekne,ja som bola leniva a este ani tehu som nebola 😝
a teraz pre istotu idem byt chora, hrdlo ma boli ako blaznive ☹

pipimiska
17. sep 2009

lenocka 😀 zober vodu a sol vies jak pomaha? 😵

nathali
17. sep 2009

pipi teraz cakam co bude mam lieky a som zvedava ako mi dopadne dalsie sono

vavenka
17. sep 2009

Pipi nevadi ze chudnes, aj ja chcem 🙂
No silna nesilna - nic ine mi neostava len verit, ze to tentokrat dopadne dobre....Hej, keby bol clovek vtedy taky mudry ako je teraz, kua... Ale tak co uz, nevratim to spat....
Nathali ok, ideme si to s Pipi uzit 🙂

pipimiska
17. sep 2009

nathali,coho sono,prepac moja,zabudla som ak si spomynala 😅

tinika
17. sep 2009

Vaven ako mudra? kedy?

lenocka84
17. sep 2009

pipimiska myslis na klotanie? uz som dala a nic este,bude tazka noc 😒

nathali
17. sep 2009

hej baby len si to uzite 🙂
nasli mi cystu 2.5 cm a cakam ci narastie alebo praskne a ked bude rast caka ma operacia ☹ no len ja pod celkovu narkozu ani nemozem koli srdcu tak zvedava jak mi to dopadne snad uz dobre

pipimiska
17. sep 2009

vavenka,super ze sa prislo na problem,aa kedze mas injekcie malo by to byt v poriadku 😉
mne vcera hematologicka povedala,ked mi brala krv,ze zatial nieje pre injekcie,v pondelok uvidim vysledky

vavenka
17. sep 2009

Nathali ja som bezne mavala cysty, furt sa vstrebali, tak snad to aj u teba bude tak...
Tini no ze keby som skor vedela ze mam problem s krvou tak sa tym potratom dalo zabranit 😖
Lenoc tak aspon paralen alebo co, prekutraj lekarnicku, ci tam nieco nenajdes na hrdlo.....

tinika
17. sep 2009

Vavenka ☹ 😒 tak to hej, ale dufam ze teraz to uz dopadne dobre 😉

vavenka
17. sep 2009

Dievcata idem sa presunut z gauca do postele, som vycerpana 😀 😀 😀
Bru nocku....

pipimiska
17. sep 2009

tak vavenka mozno ked sa nebudes tolko presuvat z postele do postele,nebudes vycerpana 😝 😀
nathali,jaaaj,tak snad zmizne 😉

pipimiska
17. sep 2009

vavi,dobruuu 😎

tinika
17. sep 2009

vaven viem ze taka "praca" vyčerpava najviac hhi vlastna skusenost

pipimiska
17. sep 2009

to vsetky ste isli spat s vavenkou? 😀

fuuj,nikdy som nemala problemy s kyselinami,baby pisu,ze ked pali zaha,rastu babatku vlasky,no ale to by bolo este asi skoro 😀 😀

nelynka
17. sep 2009

dobry vecer..
idem vas len pozdravit, asi tak skoro nezavitam..
zajtra ide moj notasik na par tyzdnov papa, tak si aspon oddychnete odomna 🙂))

pipimiska
17. sep 2009

ahoj nely,ved mi uz teraz oddychujeme 😀 😉 😉
to je az nezvycajne,ze tak maalo sa tu zdrzujes,aspon sa niecim pochval

tinika
17. sep 2009

ešte nespite?

nelynka
17. sep 2009

pipi tak, nejako mi to tu uprimne ani nechyba, poslednu dobu sa to tu toci fakt len o tehotneni, priznakoch, merani a takych tych blbostiach, co ja k tomu nejako nemam co dodat...
nejako sa tu nenachadzam a ked pridem domov z roboty som rada ze sedim a ze zijem este 🙂)
inak sa chvalit nemam cim, prezivame, verim ze od buduceho mesiaca to uz bude len lepsie a lepsie, len teraz treba nejako prezit este, a do vyplaty este daaaaleko velmo 🙂

pipimiska
17. sep 2009

a ty uz spis?? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre