Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
28. sep 2009

no, ja sa musim priznat, ze mne aj na kamosoch teplosoch cosi chyba, aby sme mohli byt naj kamosi. asi ten chlapsky pohlad na vec 😀

madeline
28. sep 2009

ahoj nely 😉

nelynka
28. sep 2009

shari moj sef je vpohode, na nom to vobec nie je poznat a keby mi to kolegina nepovedala ani o tom neviem..
ale fakt je ze mam par takych kamaratov a nestazujem sa, fakt su to stokrat lepsi kamosi a skorej ta pochopia ako ktorakolvek ina zenska...

ahoj maaaad 😀 😀 😀 😀

madeline
28. sep 2009

ako sa ma Praha? vcera som zase ocumovala fotky, co mame z Prahy, no fajne tam bolo a uz o par dni bude fajn aj v Londone 😀

nelynka
28. sep 2009

mad neviem, asi dobre...nemam velmi cas chodit po prahe ale uz by som chcela zase prebehnut hrad, zahrady, letenske sady...ale ked bude cas a to neviem kedy bude.. 🙂

lenocka84
28. sep 2009

ahojte kocky, ako sa dnes mame?

ja pracovne uz od rana 🙂

puma.sue
28. sep 2009

leni, nebodaj pracujes???
ved ty nezvyknes 😉
mad ahoj... neprovokuj s dovolenkami teraz, ano? 😀

madeline
28. sep 2009

puma - ale ked ja sa tak tesim 😀 a Londom som si zamilovala 😎

lenocka - preboha, ty pracujes? 😀

lenocka84
28. sep 2009

boooze baby jasne ze pracujem ale nie 8 hod denne, len tak relaxacne, aby sa nepovedalo ze nic nerobim

dnes od rana beham po obhliadkach, ludia saleju co sa tyka upratovania. ale to je pre mna len dobre :-P

puma a ty dnes ako?makas?kedy mas ten audit?

puma.sue
28. sep 2009

mad, ja sa s tebou tesim, ale asi skor na tento vikend, ako nabehnem do kiky a idey a nakupim aspon provizorne nejake skrine a vesiaky, nech sa pohneme v tom byte nasom...

leni, teraz mame uzavierku este par dni.
audit o tyzden zaciname...

lenocka84
28. sep 2009

pumicka a kolko bude trvat?
zeby sme nejako spichli to stretko 😀

puma.sue
28. sep 2009

to ani Boh nevie, kedze nam teraz konci obchodny rok, tak nas asi budu dost zmykat...
su ohlaseni na tyzden... we will see...

nelynka
28. sep 2009

nudim sa

puma.sue
28. sep 2009

😀 nely, uz je upratane?
navarene?
chod spat, pozriet telku, vyrabat darceky na vianoce, citat si knihu, lustit lustovky...
prejst sa, zavarat... ???

nelynka
28. sep 2009

puma a preco by som mala upratovat???
a varit??
spala som celu noc, ja cez den spat neviem...v telke nic nejde, na vianoce darceky nechystam, skoda roboty, knihy necitam a ziadne krizovky doma nemam, prechadzat sa mi nechce a zavarat nemam co...

tak ale nebudem vas tu dalej obtazovat ked ma vyhanate 😀 😀 idem, tak sa majte... 😀

puma.sue
28. sep 2009

NELY, NESER MA 🙂
to co si dala?
nikto ta nevyhana.
to skor ty kritizujes nas.. ked napises "nudim sa"
nemyslis?

ved na nete sa da tolko veci robit na zabitie casu, ked nic ine, tak sa zacyklim na youtube.com a hladam stare videa a rehocem sa na nich 😉

lenocka84
28. sep 2009

puma tak ok

koki uz sa mi oci krizia od tolkeho cumenia do pc dnes 😠
uz aby som si urobila aj pauzu

nelynka
28. sep 2009

puma, tak kecame kecame a vy ma odrazu vynechate a kecate bezomna a ja sa nedokazem zapojit lebo nemam k tomu co dodat... 😒 tak napisem nudim sa co je aj pravda..

a uprimne mna take hovadiny ako hladanie nejakych videii nebavi, vlastne mna uz tu nic nebavi, vlastne mna uz celkovo nic nebavi..
stary sedi vonku, ne aby bol dnuka a kecali sme, kazdy namna sere..
ach jo..

idem dade het, skocit pod vlak alebo sa utopit, je vonku celkom pekne len voda v bazene uz neni..ble 😠

nelynka
28. sep 2009

stary mi normalne doniesol poldeco, nechapala som 😀 😀 😀

lenocka84
28. sep 2009

nelyyyyy to co mas za stafiky??, co sa ti deje??? niesi v praci?ci ako to s tebou je?
dojdi na kavu, sice ju nepijem ale nazvat sa to tak da 😀

anaxamon
28. sep 2009

ahojte,

pozeram ze klasika sa tu deje, tehulky tehulkuju, depky depkuju, humorky sa pretekaju vo vtipkovani...hned sa citim skoro ako doma 😀

akurat co mne by sa uz ziadalo byt domka...

leni, mas super ze je velky zaujem o upratovanie, aspon si mozes byt ista financiami na nadchadzajuce dni ci mesiace 😉

nelynka
28. sep 2009

leni keby som bola v praci nie som tu...
a na kavu nedojdem, lebo sa mi nechce cestovat koli tomu 400km 😀 😀
a ani ja ju nepijem ale dakujem za pozvanie 😉

puma.sue
28. sep 2009

nela, prestan sa lutovat! bavime sa o tom, ako ide tema, ako to vznikne...
ja ta nenutim, aby si pozerala youtube, som v robote a nemam cas ti zrovna vymyslat program, chod k staremu von, ked nejde hora k mohamedovi 😀

lenocka84
28. sep 2009

nely tak skoda,ale tak snad tu cestu budes mat a dame kakao 😝

nelynka
28. sep 2009

puma tak ked si v robote tak pracuj, nikto od teba nechce aby si vymyslala niekomu program..

idem radsej het , majte sa a pekne si tu "pracujte"

lenocka84
28. sep 2009

neeeeeeeeely sak kluuuuud, to chce len nohy v teple

anax tak uvidime, to ze je zaujem neznamena ze s kazdym podpisem zmluvu, aj ked by som sa vooobec nenahnevala.

shaarka
autor
28. sep 2009

nely, ty si siska 😀 chod si dat sprchu alebo slofika 😀
ale inak niekedy som mala aj ja take stavy, ze ma nic nebavilo a stale som len hovorila, ze sa nudim. ale nuda to nebola, len som nemala chut a energiu nieco (cokolvek) robit, lebo som sa trapila niecim inym...

ale inak je toho vela, co sa da robit, ja prave lutujem, ze den nie je dlhsi, neviem co skor 😀

puma.sue
28. sep 2009

shaar, este doma vegeteis dufam s nohami na stole, alebo?

anax vitaj "doma" 😀

shaarka
autor
28. sep 2009

no... tak vegetim aktivne. nohy na stole urcite nie 😀
momentalne si farbim kecku, nejaky mahagonovy sampon som si dala. sediny sa hlasia 😀

puma.sue
28. sep 2009

shaar, pekne.. ja mam dnes celkom perny program...
k mamke ideme, akoze vencenie + pre veceru, potom tu veceru doma spachat a asi sa pride kamos vyzalovat kvoli frajerke... a chlap dostal za ulohu spojazdnit pristup k posteli v spalni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre