Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
13. máj 2009

Dobre zelam dobru noc babenkam co idu spat a ja vas idem docitat. 😉

shaarka
autor
13. máj 2009

nely, tak drzim palce v piatok. aspon nech nieco zistia a nech daju nieco, cim by sa to odstranilo 😉
len nech nepovedia, ze je zdravy! 😀 😀 😀 😀 😀

my mame zajtra vysledky spermio, tak sa tesim. samozrejme aj bojim - ale ocakavam akykolvek vysledok. pri mojom (ne)stasti sa kludne moze stat vsetko.
dokonca aj to, ze vysledky stratili! 😀

idem aj ja off - dobru nocku 😉

janemari
13. máj 2009

Tak ale ste toho popisali 😲 a uz tu nikto nieje.

nely zda sa to nedavno co si pisala,ze nech mi to ubehne ale trvalo to dnes vecneeeee.Este ze robim s kolegynou s ktorou mam o com pokecat.

Mala by som ist uz spat lebo rano vstavam ideme na nakup,potom domov uvarit obed a zase utekat do roboty 😝

nelynka
14. máj 2009

dobre ranko...

shari, ver ze toho ze povedia ze je zdravy a vsetko ide tak ako ma sa bojim asi najviac, lebo tot bude znamenat ze ziadna pomoc formou liekou neexistuje a bude treba zacat chodit k psychologovi co stoji nemale peniaze...
ale zase na druhej strane neverim ani liekom ak mu nejake daju, ze mu zaberu...uz bral kopu vitaminou a nic, ku koncu uz ich ani brat nechce,stoja mu na stoliku a zapadaju prachom...

jane, tak nech ti to aspoon dneska rychlo ubehne ked vcera neslo 🙂

jaaaj uz len raz sa vybuvam a ideme k ujovi doktoroviiii 😀 😀 😀

nelynka
14. máj 2009

😕 😕 😕 😕 😕

shaarka
autor
14. máj 2009

halooo

flyangel
14. máj 2009

caute kočky

shaarka
autor
14. máj 2009

cau fly,
co mi na toto povies?
vysledky spermiogramu: astenospermia.

objem: 3,5 ml
viskozita: v norme
koncentracia: 122 mil./ml
pohyblivost: rychla progresivna: 13%
pomala progresivna: 22%
neprogresivna: 3%
nepohyblive: 62%
bunkovost: 4,0 mil./ml
morfologia: normalna: 14%
patologicka: 86%
- kmitavý pohyb.

a na spodku listka bolo: VERTE!
??? nemchapem.
na zadnej strane bolo: Dg.: kult. a PCK vyš. na vyš. uroinfekcie (neviem dobre precitat to slovo), pri negat. naleze event. po prelieceni kontrol. vyš. spermiogramu

nelynka
14. máj 2009

shari ahoj

poviem ti len tolko ze mate slabsi spermiogram, nieco podobne ako mame my ale vy mate celkom vpohodemnozstvo co my mame nejakych 5mil./ml..
drahy by mal ist na vysetrenie ci nema infekciu ktora moze oslabovats permijky...a ked nenajdu infekciu doporucia u nejake tabletky na zlepsenie a po nejakych mesiacoch sa ide na kontoru ci tabletky zabrali lebo nie..

mimomu
14. máj 2009

ahojte babenky 🙂

shaarka
autor
14. máj 2009

dik, nely.
tak co mam tomu mojmu naordinovat? taky je zavaleny pracou, ze sa ani o svoje vysledky nezaujima. a ja nemam trikrat naladu mu volat a do telefonu povedat, ze nic moc...
😀

nelynka
14. máj 2009

shari, tazko povedat co mu naordinovat..
mali by sme s vysledkom zajst k lekarovi ktory vam doporucoval spermio, ci uz to bol urolog alebo tvoja gyndoska to neviem a on vam z povie co dalej, popripade vam doporuci liecbu...

flyangel
14. máj 2009

Ahoj shaari...tak vyraz astenospermia znamena-ze mate znizenu pohyblivost spermii...koncentracia je ok..ale morfologia mi nesedi...lebo normalna je 14% a 86%patologických je dost nedobry vysledok...urcite nech zajde za urologom a nech ho vysetri na uroinfekcie-dobre by bolo aj na chlamydie...

flyangel
14. máj 2009

ahoj mimo

mimomu
14. máj 2009

jaj shaar,nevyznam sa v tom ja 😅

shaarka
autor
14. máj 2009

dik fly.
takze za urologom. no ten bude nadseny, fakt. som zvedava, kedy sa tam dokope.

aaaa toto som chcela - ze uroinfekcie su ine ako infekcie? ze ci to nemoze suvisiet s tym, ze bol pohryzeny psom. asi nie, co?

mimomu
14. máj 2009

fly pracujes?

nelynka
14. máj 2009

shari myslim ze uroinfekcia je nieco ako kvasinky u zeny 😉
fly co ty na to?

mimomu
14. máj 2009

nel-kraaaaaaaaaaaaaaaaaasne saty 🙂

nelynka
14. máj 2009

dakujem mimo 😀

shari, podla mna maca nic nevyriesi..
pockaj na vysetrenie u lekara, nam maca a ani Cem M nezabrali

flyangel
14. máj 2009

mimo nepracujem uz som prisla z prace 😀 mam skratenu prac.dobu kvoli skuskam na statnice a bud.tyzden mam dovolenku.Shaari-uroinfekcie su infekcie pohlavneho a urologickeho systemu...cize hlavne sa tam zahrna bakterialny zápal mocovych ciest..a tie mozu sposobovat aj chlamydie ktore mozu poskodit aj plodnost muza..Nely kvasinky sa u muzov neprejavia na spermiach...u nich je to len zápal predkozky a zaluda..to len u nas zien sa to tyka posvy a vnut,organov

flyangel
14. máj 2009

mimo inac ako dovolenkujes? 😉

vavenka
14. máj 2009

Shaari, na jeden sup ste "odovzdali" 3,5 ml, to znamena 427 milionov spermii, z toho mas 13% so super pohyblivostou a dobrou morfologiou, takze pri jenom milovani sa do teba dostane 55,5 miliona kvalitnych spermii 🙂 ked to takto rozdelim na drobne, nie je to az take zle, hm? 😀 😀

shaarka
autor
14. máj 2009

tak ked sa potvrdi nejaka uroinfekcia, tak ma asi picne. potom uz nic nechapem.

nely, a preco myslis, ze maca je na prd?

inak ja mam dost naprd naladu. 😒

mimomu
14. máj 2009

fly da sa.... 🙂 idem sa napapkat......hermelin so zemiacikmi a salatikom...mnam 🙂
shaarka mrzi ma ze mas zlu naladu....ako ti ju vylepsit?

nelynka
14. máj 2009

fly ale to je len na vysvetelnie, ze ej to nieco PODOBNE ako u nas kvasinky nie?

shari, tieto infekcie sa daju liecit, preco by ta malo picnut...

a preto si to myslim, lebo moj MM ju uzival a nepomohla ani o jednu spermijku viacej a ani chut na sex po nej nemal, ako to kazdy ospevoval..

nelynka
14. máj 2009

baby idem ja porobit daci, teda zacelit ranu na stene co som urobila a nafarbit si helmu a uvarit veceru drahemu 😀

flyangel
14. máj 2009

shaari pockaj co povie urolog...mozno to nebude az take zle ako sa ti to teraz zda..

mimomu
14. máj 2009

fly,zachvilu sa idem chystat....ale este som tu 🙂

shaarka
autor
14. máj 2009

ale patologicka morgologia 86% bleeeeeeeeeeee
no ved nic, sa na to vyspim a necham tak. aj tak nemam ovulku, tak co sa tu toto - ondiem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre