Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
15. máj 2009

pipi netusim ci vobec aj zacneme ☹ A ty ako?

flyangel
15. máj 2009

Dobre ranko,ako sa mame?

shaarka
autor
15. máj 2009

fly, ked ta vidim, tak hned lepsie 😀

janemari
15. máj 2009

fly mas super fotky,mormalne ze kocka 😉 Ale ked vyrastiem aj ja budem taka kocka 😀

shaarka nebud smutna 😕

madeline
15. máj 2009

fly - si doma? ucis sa?

flyangel
15. máj 2009

Shaari tak to ma teší 😀 jane dakujeeem... 😉 ved co sa stazujes aj ty si kocka a vsetke ostatné 😀 😉 Made ahoj jasne ucim sa a konikujem 😵

shaarka
autor
15. máj 2009

jane, aaaaaaale. aspon ze je piatok. mozem sa oduvat a smoklit doma bez obav, ze budem mat na druhy den vaky pod ocami 😀

martina05
15. máj 2009

Ahojte baby, tak som sa vrátila od lekára, dnes mám 9Dc sliznicu 7 mm, domin. folikul žiadny.
Teplota mám dnes 36,6 - dokelu nie som nejaká podchladená??? Inak Shaarka a tvoju otázku zo včera - mám digi teplomer.

Baby dne s ma totálne vytočila obvoďáčka... Mnaželovi, ktorý ma katastrofálne pečeň. testy odmietla dať lístok na infekčné, že čo by som chcela a keď som jej povedala, že kvôli výsledkom pečeň. testov mu gynekológ nemôže nasadiť ATB na liečbu ureoplazmy, tak mi povedala, že ona mu to predpíše no a čo že sa to zhorší a keď nemôžem otehotnieť mám skúsiť šťastie s iným partnerom a rozviesť sa..... NO KRAVA

shaarka
autor
15. máj 2009

mata, to faaaaaaaat??? toto ti povedala????????
ty brdoooooooooooo to je huste! 😠
fuj 😨

shaarka
autor
15. máj 2009

kde ste???

flyangel
15. máj 2009

No Mata toto by som si nenechala ...ved ty ju mozes aj udat za nevhodny pristup ku pacientovi...urcite zmente lekara...

janemari
15. máj 2009

Caute som na chvilu spat.Upratane,pomaly dovaram a mozem sa zacat balit do roboty 😝 Drzte palceky nech nemusim ist zajtra rano do roboty....

Inak Mata ja mam dost s tej lekarky.Uz pocujem svoju kolegynu ako by jej dala.Juuuuuj vsak by sa jej zislo.

flyangel
15. máj 2009

no jane uz zas do robozky nam ides..?

shaarka
autor
15. máj 2009

ja o chvilku z robotky pojdem. 😀
jane, tak drzim palce 😉

janemari
15. máj 2009

No hej do roboty.Este dovaram.Lietam od rana ako perpetum mobile a este mi svokra vravy kedy chcem sadit tie paradajky.Tak asi v noci 😠 ked pridem z roboty.Potom si uz len dam kavu zobudim mm aby vstal a zaviezol ma do roboty. 😖

flyangel
15. máj 2009

Novidis shaari jak ti dobre 😉

janemari
15. máj 2009

Baby dufam,ze ma nesvihne uz par dni sa nadajam kavou a este aj energetickymi napojmi,aby som mohla fungovat.Ak sa tu par dni neukazem tak ma vystrelo 😀

shaarka
autor
15. máj 2009

janemari, a co sa deje? vela pracujes? ci sa manzel flaka? 😨

janemari
15. máj 2009

No vacsina prace je na mne on nevari a v poslednej dobe ani neupratuje.A kedze zajtra by som nemala byt doma a pobede sadit musela som navari a upratat dnes pobede lebo za chvilu odchadzam do roboty a pridem nieco pred 23.00.A uz mam dovarene tak idem aspon na chvilu za mojim hafanom,ktoreho tak zanedbavam,lebo nemam cas.A potom uz letiiiim.Tak sa majte krasne a ak sa nebesa zmiluju a ja nebudem musiet rano do roboty pridem vas vecer kuknut.

Pa pa pa pa pa pa pa cmuk 😉

lybba
15. máj 2009

Jak tak citam vase prispevky, mam dojem ze na slovensku sa toho deje viac a aj viac doktori konaju. Mne este ani obycajne sono alebo laparoskopicke vysetrenie nechcu spravit....nechavaju ma cakat.....ze vsetko pride.... to skor toto ma privedie k zufalstvu

shaarka
autor
15. máj 2009

lybba, to akoze fakt?
no - zalezi od toho, ako velmi sa ponahals otehotniet. ak chces babatko hned, tak by mali vysetrenia urobit, aspon tie zakladne. naco cakat? tiez nechapem.

flyangel
15. máj 2009

lybba ved sono ti predsa musia spravit...co im sibe???ved to sa musi robit aj preventivne ako gyn.prehliadka 😨

lybba
15. máj 2009

no tu v UK niesu ziadne preventivne prehliadky.. tu ta vysetria az ked ti naozaj nieco je.... napriklad som mala v minulosti zistene cin2 a az vtedy ma poslali na vysetrenie....a na zakrok to sa omna starali ako v bavlnke ale minule som napriklad bola u gp a a ten ma prehovoril ze mi nic nieje ze ovulaciu som mala podla poslednych testov tak ze sa mame snazit.... 🙂 obcas mi zostane rozum stat......

shaarka
autor
15. máj 2009

inak co sa robi pri tom CIN?
mne nakazali len kontrolu... ale naco mi je kontrola, ked to je progres? neda sa s tym nieco robit uz teraz v zaciatocnom stadiu?

lybba
15. máj 2009

pytali sa ma ci viem ze kedy asi je najvacsia pravdepodobnost otehotnenia.....som myslela, ze sa picnem.... ale to nic ...raz som bola v nemocnici s kamoskou( vydata 3 roky) lebo mala bolesti a robila som jej tlmocnicku. Doktorka sa pytala ci pouzivaju chranu a ona ze pouzivaju prerusovanu techniku a doktorka na nu oci .... ze ci vie ze moze otehotniet...... sme sa smiali , ale bolo nam vysvetlene ze oni sa musia takto pytat....no ale predsa.....

lybba
15. máj 2009

no cin 1 je docela prirodzeny stav , moze vzniknut aj zo stresu a velmi casto sa sam vracia do normalu....telo sa proste s tym vyrovna. cin 2 uz je troska rozsirenejsie stadium kde Abnormal cells postihuju asi 2/3 krcka( oproti tretine v prvom stadiu) ....vtedy uz robia zvycajne zakrok... pri cin 3 to mnozstvo postihnutych buniek je pokryva viac ako tie dve tretiny krcka a moze zasahovat aj do vnutra.....vsetky tieto stadia su nerakovinove....podla priruciek a mozu prerast v rakovinu po nelieceni a po dlhej dobe... tot co viam ja take zakladne veci

shaarka
autor
15. máj 2009

lybba, tak je.
ako pises, ze po nelieceni a dlhej dobe mozu prerast... bla bla.
a co je to liecenie? preco sa nelieci CIN1 ??

lybba
15. máj 2009

lebo nieje treba liecit.... sice tam su nejake " postihnute bunky" ale tie sa velmi casto dostavaju do povodneho stadia...skoda robit zakrok na krcku ked netreba...ved zakrok vlasstne oslabuje krcok troska tym, ze sa tie bunky musia odstranit. Ci sluckovou metodou ci vypalovanim aci inak....( proste sa " odrezu, zoskrabu " pri cin2 nezvyknu robit cone biopsy lebo bunky nepostihli vnutro alebo az tak velku cast...a to cone biopsy je uz vlastne vyrez z krcka v tvare sisky( preto cone)

shaarka
autor
15. máj 2009

fiha, dik za vysvetlenie.
zas som o nieco mudrejsia.
a co hovoris na to ockovanie? ma to vyznam?
a odkial take vies? si MUDr?

ikushik
15. máj 2009

ajojte, lybba pises o HPV, ktorý moze sposobit rakovinu krcka maternice?, nie som velmi v obraze, ale mne vo výsledkoch vysiel hight risk, ale zatial sa to sleduje..menila som gynek. lebo som s nou vobec nebola spokojna, a teraz mi nový robil vsetky vysetrenia este raz a cakam na vysledky, ale podla sona mi vravel ze vyrazne zmeny tam nevidí a ze moja maternica je na 1 s hviezdickou 🙂 mohlo by to ovpluvnit to, ze uz sa dlhsie snazime o babo s priatelom a nedarí sa nam?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre