Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
12. okt 2009

monika nemala chybu a velmi ma prekvapila aneta...
vcera boli jednoznacne lepsie cesky...

a chalani, zufalstvo, okrem chodura, denisa lacha a mira smajdu - ten ma dostal s chrisom isaacom...

monky1
12. okt 2009

shaari, tak to ziadna vyhra takto zacat den, ze? a co ti vyviedol ten tvoj "mm" 😀

superstar? neviem, medzi babami nemam favoritku, hoci spievaju asi fakt lepsie ako chalaniska, ale moj absolutny faforit je Chodur...ten ked odspieval Gotta, som sa skoro z toho poserkala...a ako mu Habera povedal, ze co dodat, ked sam by som to lepsie neodspieval...a ze jazdi vo formule, kym ostatni v embeckach a skodovkach 😀

dzou
12. okt 2009

bre ranko zeny.... no my tu konecne biudeme mat lesie pocasie ako vy 😝 kedze v zime tu nie je az taka kosa a dnes pekne aj svieti slniecko uz vlastne treti den 😀 tak zavidte ako som ja vam v lete 😀 ale prikurujeme uz my teda mame nastastie vlastny kotol takze si to regulujeme sami ako chceme 😉
vcera sme strihali psa po dlsom case a teraz mam pocti akokeby som mala noveho psa doma 😀 ale uz trebalo lebo potom by mu uz bola moc zima ked sa este viac ochladi.....
od vcera nova postel....ale pokrstili sme az dnes rano kedze som vcera uz zaspavala pri telke 😅

monky1
12. okt 2009

ahoj dzou, tak nech ten krst prinesie aj ovocie 😉

monky1
12. okt 2009

no nic, idem ja vysavat, lebo Hana prasi kolace po celom byte 😠

dzou
12. okt 2009

diki monky no ovu sa uz blizi tak dufam, ze priniesie 😉

dzou
12. okt 2009

baby a neviete niekto ako dnes dopadla flam?

katkaajurko
12. okt 2009

ahojte... tiez som bola na flam zvedava..ale asi nas bojkotuje...

nellie_
12. okt 2009

ahojte... 😉 🙂

no dnes som aj ja zvedava kto vypadne v superstar.... u chalanov sa mi pacili - chodur (klasika), miro a rene.. a ten reneho otec mne sa s nim aj snivalo... 😀 😀 😀 iny fesacisko.. po nom isto ženske hadzu rodidlami doteraz 😀 😀 😀

a baby - monika bola super, aj aneta s Rehab aj dominika to dala super - viacere boli dobre...
a ta lancoska by mohla ist prec.. mna tak nenormalne irituje ta dievčina... 🙄 🙄
inak vadili mi tie ich trapne dokrutky ako chapem - pubertacky a ja som to musela normalne prepnut ked to islo..neviem ci to je mojimi menzesínami ale fakt ma to rozculovalo riadne 😀 😀 😀

a mam tak vela roboty ze dnes som vo švungu od 6,40 ...

lenocka84
12. okt 2009

caute

ako sa mame?

co mate na mysli s flam? ved k lekarovi ide az v stredu

dzou
12. okt 2009

no hej ale ze ci nemerala alebo tak ci je v pohode hlavne 😉

lenocka84
12. okt 2009

dzou tak to neviem,dr. v stredu, to mi vcera pisala,ale snad ok. aspon vcera vecer sa nestazovala tak dufam ze ani dnes sa nebude

dzou
12. okt 2009

ho sak uvidime dufam ze sa ma dobre 😉
a co ty ako sa mas uz 6tt 😉

katkaajurko
12. okt 2009

ja som chalanov nevidela este ale baby boli fajn..

teda hlavne ta mala monika bagarova, a aj marketka sa mi pacila...ale mne sa pacila aj Nicoleta-spevom-som bola prekvapena z hodnotenia porotcov...

lenocka84
12. okt 2009

dzou zatial v pohode, cez vikend sa ma snazila lomit nejaka pliaga chorobna,ale caj s medom a tepla postel pomohli ako stale
dnes som len unavena lebo som veeeelmi zle spala,ale inak ok
zatial vegetim ale od 12:30 zacinam zarezavat

dzou
12. okt 2009

no ja som dnes doma...a dnes musim aj nieco robit lebo mm je dnes doma tak bude hubovat ze cely den len sedim s notasom
idem varit kur.perkelt a co vy idete varit/papat dnes?

nellie_
12. okt 2009

katka aj mne sa pacila Nikoleta to bola ta posledna ze??? my s drahym sme z nej boli uneseni a porota ju jak dodzubala.. a mne sa pacila...

dzou zasa varime??? 😀 😀 😀 ja mam dnes super obed uvareny jogurt-jahodovu fantaziu a rozok 😀 😀
a doma este mame od vcera tak dnes nevarime.. 😎 😎

nellie_
12. okt 2009

a na tu nikoletu frflal drahy ze co to s nou dorobili ze sak vypada jak slapka.. 😅

dzou
12. okt 2009

no a nellie sak nesmieme porusit nasi tradiciu 😀 tak to mas dobre joooooooooj dala by som si taky slovensky rozok 😵

lenocka84
12. okt 2009

dzou ja mam navarene od vcera, tak dnes len veget co sa tyka kuchyne
na ranajky moj drahy urobil krupicu a ja som bola na vrchole blaha 😀 krupicu by som jedla denne

monky1
12. okt 2009

a je dovysavane 😅
my dnes obedujeme to iste co vcera - ale zajtra robim zemlovku s jablkami, tvarohom a pudingom...mnaaaam 😝

dzou
12. okt 2009

jeeej krupicu to si urobim na veceru dobry napad 🙂 no ja som zase nevarila vcera lebo sme mali od soboty takze musim dnes 😝

katkaajurko
12. okt 2009

nelly ano to bola ta posledna... no hej oblecenie ju strasne zostarelo - ale inak mne sa zdalo ze spievala ako maly boh... - mozno telka skresluje ale mne sa zdala ako uplny profik... a ona sa asi mala podobat na tu oliviu newton john...

ale aby jej povedali-ze to je spev ako z luxusneho baru..no co ja viem... ale podla mna vela spevakov aj zacina spievanim v baroch..a podla mna aj darina aj ta druha urcite spievali aj bare... toto dietatu sa nepatri povedat podla mna proste...

katkaajurko
12. okt 2009

ja mam odvcera kuriatko s opekanymi zemiakmi.. 🙂 a dnes uz nevarim-teda varim - cestoviny 😀 na zajtra

puma.sue
12. okt 2009

moj tip dnes na vypadnutie je leo machala, marek lacko, lancosova lucia a bohuzial asi adreina alebo konvicka... 😨

a som hladna uz zase... dnes som babam do roboty doniesla skolkarsku drozdovu pomazanku, isli sa udusit...
a pritom aka kravina, ze? 😉

nellie, aj ja makam, ale v ramci psychohygieny si viem najst cas aspon na par riadkov 😉

dzou
12. okt 2009

no vidim ze vsetky ste varili vcera ... no ja dnes tak padam zatial ale este sa stavim 🙂

lenocka84
12. okt 2009

dzou a poriadne posypana grankom mnaaaaaaaaaaaaaaaam

booode ako tak sledujem tie vase debaty o superstar som rada ze to vooobec nesledujem

monky1
12. okt 2009

baby, moj drahy sa na vyjadrenie poroty k tej poslednej vyjadril, ze co sa ondia s luxusnym barom - ved superstar ma zaspievat vsetko - ked treba, taj aj ako z luxusneho baru...ja by som chcela pocut obcas porotu spievat tie pesnicky...nech si darina spomenie, ake pubertalne veci spievala na prahu dospelosti... stale mala taky ujacany hlas ... tot moj nazor...ja ju strasne nemusim, neviem ako vy ostatne

nellie_
12. okt 2009

puma aj mne uz trebalo psychohygienu tak som sem musela dojst.... 😎 😀 😀

kati - hej tie ich vyroky su niekedy fakt od veci.. alebo vadilo mi ako tu staru stale kôli tomu kostolu podrypavaju.. spomenula ze tam chodi a oni jak slahnuti... 🙄 nevedia asi ako nadhodit rozhovor či čo 😒

no adriana by mohla ist dnes ale obavam sa aj o tu v cervenych cizmach - zabudla som meno 😅 co spievala Zombie... a z nasich by mohla ist lancoška alebo ištvancova...

z chalanov tiez tipujem - machala a lacko... 😒 Inak ten Leo zevraj preto tak spomalene rozprava lebo prekonal tazku boreliozu a ma poskodeny mozog...

nellie_
12. okt 2009

ano kašaaaa - ja tam musim mat vela masla a v tom masle roztopene granko a škoricaaa.....
som to nejedla 100 rokov a si dneska si urobim na veceru... 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre