Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
21. okt 2009

Haloooooo kde ste zmizli vsetky??? Sa za mna hanbite??? 😀 😀 😀

shaarka
autor
21. okt 2009

som bola s jellou von 😀
a teraz budem trosku uzitocna, pridem neskor, paa 😵

tinika
21. okt 2009

ja som konečne poprala nejake veci pre drobca hihi začiname sa chystat

lenocka84
21. okt 2009

aaaaahojte
konecne mam cas pisatje tu niekto?
po dlhej dobe uz maju aj hrozno bez kostiek, mnaaaaaaam mam rada hrozno len keby tie zrniecko neboli a teraz niesuuuuuuu 😀
a zajtra nas caka dr.

puma.sue
21. okt 2009

ahojte, tak uz len cakam na chlapa a precitala som si vas.

zabavila som sa na nellienom vtipe zase raz... aj shaar dobre dala.
s malymi cikulami nemam velmi skusenosti, ale zazila som vselico...
dokonca som sa raz ocitla v posteli s jednym relativne znamym clovekom a tam mi stacilo vidiet VEC len v slipoch - pardon, haji stav bol taky, ze ho mal v tych slipoch ulozeneho az po bedrovu kost... takze som hned chytila bolehla, menzes aj hepatitidu typu B, strasne som sa bala, ze by ma rozdrapilo.

odvtedy toho cloveka volame vsetci "hadica", z casu na cas sa totiz zjavi v mediach 😀

aaa, ideme dnes s kamosmi na veceru a velmi sa tesim.
takze dnes nevarim, bracho s frajerkou pride adama varovat a my si obaja dnes vypijeme. vcera bol moj chlap sofer, tak som si na raute iba ja uhla trosicka...

uzite si pekny vecer a posluchajte 😉
zajtra sa ohlasim, snad sa bude dat...

pipimiska
21. okt 2009

hellou,kde sme 🙂

nellie_
21. okt 2009

ahojte... ako vidim zasa nikde nikoho... 😀 😀 😀

shaar ale ja som nevtipkovala s tym zasivanim.. tu babu fakt museli zasivat....to teraz pisem smrtelne vazne... stalo sa to na diskoteke vo vedlajsej dedine a oni sexli v aute a kedze vsetko poopijane normalne dosla sanitka a ju museli zasivat jak zenu po pôrode... a o nom sa to vzdy vravelo ze ho ma riadneho.... 😅

ja som akurat dosla od svokry dala som si tam varene gastany.. je to odfajc oproti pecenym ale dobre boli aj tieto varene.. 😀 😀

flamenga
21. okt 2009

ach nellie tie tvoje hlášky 😀 😀 😀

pipimiska
21. okt 2009

ja som si dala zemiaky v supke s masielkom a s kyslou kapiuustou,mnam 🙂

flamenga,a ty co kukas? 😀

flamenga
21. okt 2009

pipi čooo, neľúbi sa ti moje oko? 😀

nellie_
21. okt 2009

flam riadny kukoláááár 😀 😀 😀

joj baby ja som zalubena do tejto pesnicky...

https://www.youtube.com/watch?v=jAXO6o8FKnw


vykopavka ale vlnim sa tu jak trojka plech.. 😀 😀 😀

nellie_
21. okt 2009

pipi ak budes mat chlapa tak bude riadne husty z tolkej kapusty... 😀 😀

nellie_
21. okt 2009

jeeej my sme na 777 strane.... 😎 😎 😎
tlacim akurat druheho pribinačika a odmachlujem sa a pojdem do sprchy a lahnut pred telku 😎

nellie_
21. okt 2009

a nech tu nepisem jak trapna schizofrenicka sama so sebou tak uz aj idem asi... 😀
ahojte zajtra... 😎

pipimiska
21. okt 2009

nellei 😀 😀 aaaked bude zena?? 😀
som vcera o tebe hovorila manzelovi o kotkodakani ,sa smial jak puk 😀
idem kuk tu pesnicku..

flam,zvyknem si na to ze nas vkuse pozorujes 😀

tinika
21. okt 2009

nellie skoro si ma rozplakala od smiechu hihi
pipi s chystam aj na zemiaky s kapustou, alepo tom ako mi včera po kyslej uhorke bolo bleeee tak si asi trocha pockam

flamenga
21. okt 2009

pipi to je moja pamiatka na rozkvapkané oko 😀 zrenica jak bič 😀

katkaajurko
21. okt 2009

cafte,ja zehlim 😠

a tusim ma chyta mykoza - asi ma slahne 😠

pipimiska
21. okt 2009

nellie,ani nepoznam tu pesnicku,to jak si nasla vobec nieco takee 😀

flamenga
21. okt 2009

a slepá jak patróna 😀 😀

flamenga
21. okt 2009

katka :-O však ja mám nepožehlenú kopu v skrini.... nehrozí 🙄 😎

nellie_
21. okt 2009

a akurat ste dosli vy koťuhy 😀 😀

pipi tak ked bude baba - tak bude mat huste chvosty od kapusty.. 😀 😀
sak copaňa jak ma byt 😎 😀 😀

flam ze rozkvapkane oko 😀 😀 😀 ja mam akurat jedno odmalovane a chystam sa na druhom rozpustiť špiralu 😀

pipimiska
21. okt 2009

tinika,si predstav ze ja som si ta dnes citala,aaa vies co som urobila???nabehla som do kuchyne a strcila do seba rohlik s karickou a 4 kysle uhorky,ale mne to robi dobre 😝 😀 😀

nellie_
21. okt 2009

pipi ja vyhrabem aj nemozne.. 😀 😀
to je original verzia - casto to byva vo filmoch pouzite... 😎 😎 to dneska sme s kolegom vyhrabali.. to ked nam prepne si cely den pustame urcite obdobie.. ze 80-te roky, minule sme pocuvali eru Vengaboys - šala la la la.... 😀 😀 alebo si pustime soundtrack z hriesneho tanca.. to sice trochen trpi ale co neurobi radost svojej najoblubenejsiej kolegyni???? 😀 😀

pipimiska
21. okt 2009

neelie,oki koki suhlasim 😀 copana bude urcite po mamine,len ci hustaa 😅

katkaajurko
21. okt 2009

ja tu pesnicku poznam-ale od niekoho ineho naspievanu 🙂

pipimiska
21. okt 2009

ma svrbi cela pera od kapusty,to nem dobre,to prvy kraaat toto 😀

nellie_
21. okt 2009

Kati ja ju najviac poznam z filmu 10 veci, ktore na tebe nenavidim, kde hral heath ledger ci jak sa to pise.. dobry herec, skoda ho bola... ☹
a tam to spievali nejake baby tusim... 😎

nellie_
21. okt 2009

pipi no vidis to?? aj tvoje pery sa uz buria proti tolkej kapuste.. odmietaju ju prijimat uz... 😀 😀 😀

lenocka84
21. okt 2009

hello mne nepridava prispevky?
budem plakat

rano mame navstevu u dr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre