Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

katkaajurko
26. okt 2009

puma ani mne sa nechce 🙄 minuly tyzden som tu toho mala vela..a teraz sa mi ani prstom nechce pohnut 🙄

a ja urobim dnes ako fasirky so syrom a zem.kasou a basta a tu kasu urobi MM 😀

a dnes ideme na stretko s byvalou kolegynou do obch.centra-tak presmejdim obchody a kupim si nieco pekne ako odmenu za vcerajsi test negativny 😀 😝 🙂

nellie_
26. okt 2009

shaar to neznasam aj ja ked napachnem varenicou 😖

mnam fasirky a kasa.. to mozem... 😎 😎 😎 a riadne vela cesnaku v tych fasirkach... 😀 😀

ja si tento tyzden este musim povinne vycerpat "modre" volno 😀 😀
joj, ako sa mne tento system paci.... 😎 😎 rozmyslam, ktory den zostanem doma... 😀

vavenka
26. okt 2009

Caute masky 🙂

Som bola u gyndosky, mi to nedalo..... Tak fotka v albume 🙂
Nikto neviem preco krv, nikto nevie prco krce, takze lezkam dalej 😒

katkaajurko
26. okt 2009

nellie modre volno? 😕 nejake nutne? to by mi bodlo teraz..vcera som lemrila len tak doma a dala by som si znova povedat 🙂

Vavi-cize vsetko vyzer Ok a nikto to nevie vysvetlit? to je faakt zvlastne...

vavenka
26. okt 2009

Kati no tak nejak 😖 asponze teraz prcka casto uvidim, zajtra mam NT screening, 5.11. poradna. Dufam ze tak ako sa to necakane objavilo, tak to aj velmi rychlo samo zmizne a ja konecne budem moct zacat tehulovat bez stresov 😒

nellie_
26. okt 2009

vavi jeeeeeej... babo je ake krasne... 😵 😵 😵
neboj nic, urcite bude vsetko v poriadku 😉 🙂 🙂

kati u nas vo firme sme presli na "krizovy rezim" - je to urobene hlavne kôli ludom vo vyrobe aby sa nemuselo prepustat a zviezli sme sa pri nich aj my "kancelarsky" 😎 😎 cize kazdy mesiac musime povinne 4 dni byt doma a z toho dna co budeme doma budeme mat zaplatenych 60%.. zevraj na plate nam to urobi 15-20 Eur a ak to tak bude, tak potom je to fakt super.. mozem byt 1 den v tyzdni doma.. 😎 😎

pipimiska
26. okt 2009

dobry den 🙂

vave.jeeej pekne rastie,tak jak ma 😵
nechapem,ze nevie pricinu,nepytala si sa ci to nemoze byt to co mm spomynal??
na tie krce nepijes magnesium?najlepsie sumive s b6 😉
tvoja dr.nerobi nt screning?

ja sa chystam tiez zajtra ku mojmu,zas ma to tam sem tam posvrbieva,ach 😖
som citala,ze niektore si tu e.coli nevedeli vyliecit ani cele tehotenstvo 😒

shaarka,aa aka sa ti podarila?ja sa tej kolozvarskej asi nedockam,som vcera kcela robit,len svokra ma predbehla s jej obedom 😉

aky pomer davate kapusty ryze a maska?na nete su recepty,ale nejak sa mi tie pomere nezdajuu 😅

vavenka
26. okt 2009

Cau pipi, hej preberali sme aj tu moznost - tak povedala do slova:
No, teoreticky by to mohlo byt menstruacne pseudokrvacanie, ale - mozme sa na to spoliehat? Ja si myslim ze nie.....Takze vzala mi vyter aj krv na nejake neviem ake vysetrenie - nieco zo serom 🙂
Nie ona nerobi screening, ma sice utz ale tak to nemoze asi robit kazdy, takze posiela k Dankovcikovi.....

Na krce som si kupila dnes magne B6, mam ho brat 2x2 - ale zas magnezium rozsiruje cievy a podporuje krvacanie, a ja beriem dicynone na zastavenie krvacania, takze si to trochu kontruje 😖

Nellie dakujem 🙂

katkaajurko
26. okt 2009

jeej to by sa mi pacilo take volno 🙂

vavenka
26. okt 2009

Pipi nejake probiotika na zenske veci by mozno trochu pomohli preventivne....
Monky to tu tusim pisala, aaa sakra, ja som si chcela kupit probiotika na mocove cesty, som na to uplne zabudla 😠 Inak je to svinstvo 😖

Nellie no tu v KE viacero firiem este stale funguje na 60%tne piatky 😉 je to super, aj ked je to znamenie ze nejde vsetko tak ako ma 😒

pipimiska
26. okt 2009

vavenka,aha..
co sa tyka magnesia,ja ho beriem na odporucanie hematologicky a taktiez mi dala dicynone,takze aj ja beriem aj to aj to...uz vyse dvoch tyzdnoch spolu...tiez som sa cudovala,ze ci si to nejak nekontruje,ale ked som dobre pochopila hematologicku,tak magnesium rozsiruje cievy,co je pre nas dobre ked mame trombofiliu a dicynone je na zacelenie ciev na konci..co znamena aby sa nerozkrvacala..takze by to nemal byt problem 😉

preto som sa pytala na nt screning,lebo mne ho robil moj gynekolog 😉 k danovcikovi ma kce poslat az neskor na 3D ked uz bude secko pekne vidiet,zevraj najlepsie okolo 25tt ..

katkaajurko
26. okt 2009

pipi - ja som mala e-coli pred 2 rokmi... dlllllho - povodna gynda mi dala na to 2 alebo 3 macmirory po sebe - a to mi nielenze cele dodr...o floru ale liecila som sa z toho niekolko mesiacov - a jedine co mi zabralo bolo toto: raz tyzdenne octovy kupel (1pol.lyz. octu do 10litrov vody - sediet v tom 10 minut raz za tyzden - voda mi mala mat cca 38 stupnov celzia) zabija bakteria aj kvasinky..

plus som si davala probioticke cipky zo spodu so zlozenim ako je u nas "maldion" (treba sa spytat gyndy ci mozes)
a tri krat denne probiofix (probiotika na jedenie)

mne antibiotika ani nic ine nezabralo - az ked som navstivila imunologoa a ten mi naordinoval liecbu a to postupne pomalicky zacalo zaberat (nie hned) ale predtym som sa mesiace trapila...uz to stipalo palilo-no na nevydrzanie proste..

pipimiska
26. okt 2009

vave,probiotika jasne,preventivne si davam kitovuli raz za tyzden,a papam jogurty s lactobacilom,,ale uz je neskoro,kedze ta bakteria je od zaciatku tehotenstva tam a ani antibiotika ju nezabili ani macmiror asi..zajtra skocim na vyter som velmi zvedava ake cipky zas dostanem 😒

katkaajurko
26. okt 2009

e-coli je totiz voci antibiotikam dost imunne-ale paradoxne nim zabijes aj tie zdrave bakterie - a to vytvori prostredie pre rozmnozenie prave e-coli...cize imunolog povedal-ze antibiotika si uz nemam dat ani keby co bolo....

naopak probiotika- sa s e-coli pobiju - a ked ich je dost(tychprobiotik) tak aj vyhraju 🙂

pipimiska
26. okt 2009

katkajurko,faaakt?tak ja zajtra idem za nim a spytam sa ho na to.. 😉
a to ti ten imunolog naordinoval taku liecbu?

katkaajurko
26. okt 2009

z mojej skusenosti je kitovuli na nic... rovnako jogurty s probiotikami - vacsina je uz mrtva-ked ten jogurt jeme...

overene mam len maldion cipky a probiofix tablety

shaarka
autor
26. okt 2009

pipi, na NT ma byt pokial viem vyskoleny gynekolog s licenciou, a velmi dobrym ultrazvukom.
moja Dr. povedala, ze ho moze urobit aj ona (asi ma dobry stroj), ale licenciu nema, takze posiela k dankovcikovi.
aha, uz som to nasla - FETAL MEDICINE FOUNDATION LONDON

katkaajurko
26. okt 2009

ten imunolog mi kontroloval imunitu a paradoxne vdaka tomu mi s nou nieco zistilia to sucasne liecili

ale ano - imonologa mam velkeho uznavaneho profika a ten mi doslova nakazal ako kolko a kedy jest ake probiotika..
kedze som menstruovala - tak po menstruacii jedno cele balenie, plus potom dva krat tyzdenne preventivne,plus po styku... plus probiofix ( a z mojej skusenosti je naozaj jeden z najlepsich co naozaj ucinkuje - a to som ich vyskusala viacero vyrobcov)

a este mi kazal si pudrovat tam dole ( po umyti a tak) obycajnym neparfumovanym detskym pudrom - a to je fakt super - ale jedine mozem johnson a johnson baby powder (ten je jediny bez prisad a harmanceka-na to mam alergiu)

a imunolog mi aj kontroluje vysledky z kultivacii od gyndy-lebo gyndy si so mnou nevedeli rady-az ked ma dostal do ruk on...

puma.sue
26. okt 2009

ja uz po obede. robila som hovadziu polievku k masku z nej chrenovu omacku s knedlou a vcera to co u nellie, kuracie nohy pecene s ryzou.
a mame este fazulkovu bielu polievku a dnes na veceru bude krupicova - tip pre shaarku - rychle a sladke a bezrobotne 😉

ale tie fasirky mnaaammm, si ma dostala teraz kati...
v nedelu ideme k mamke na husacinu, ale v sobotu mozno spravim.. aj ked chlap zase nebude doma 😢
serem ja take vikendy 😠

vavenka
26. okt 2009

Pipi no to ze si tie lieky kontruju mi povedala gynekologicka....
Vo stvrtok mam hemato tak sa popytam....
Kati hej tie jogurty je dobry odzub, tiez viem tak ze tie kultury su uz skoro secky KO ked to jeme, ale asponze zdroj vapnika, ked nelubim mlieko.....

katkaajurko
26. okt 2009

uuuplne najlepsie boli cipky - fermalac vaginal - lenze tie mali len v cechach - tak som si ich rok vozila domov vo velkych mnozstvach... u nas nebol dlho kvalitativne ziadny podobny produkt na vkladanie dole - tie co sme tu mali ale florangyn a tieto kraviny boli na nic..slabota... ale teraz sa tu da kupit ten "maldion" a ten je zlozenim ako fermalac vaginal - akurat je to inak spracovane-cize nemusi byt v chladnicke uschvany... ten fermalac musel byt... boli to ciste probiotika... aj to bolo citit skoro ako jogurt - ked to vytieklo..ale je to vynikajuci vyrobok a dokonca sa v cechach pouzivla na preliecenie aj pred zenskymi operaciami a tak..nechapem preco ho tu nemame a nedovazame.... a to bol ooovela lacnejsi ako tie predrazene co sme tu mali k dispozicii... 🙄

katkaajurko
26. okt 2009

vavi presne..ja som sa raz rozpravala s kamosom co studoval nejaky chemicky odbor-kde si spravili sukromny vyskuma otestovali probioticke jogurty-ze kolko tam toho je - a vysly skoro vsetky ze boli mrtve ..jedine acidko malo celkom dost v sebe a este jeden mi spomenuli-ale to som zabudla... jogurty su len reklama...to je cele...

vavenka
26. okt 2009

Kati presne, ked uz nieco na mliecnej baze, tak acidofilne mlieka a zakysanky, toto este hej.....

Ja som chvalabohu nemavala problemy s mykozami, akurat raz som bola liecena na ureaplazmu, aj na to sa prislo az pri vysetreniach po potratoch - priznaky ziadne
Ja skor s tym cestami mocovymi nestastnymi, ale zas aj tento zapal je z 90tich% sposobovany e.coli.....
Musim si tie probiotika na mocove cesty kupit 😠

puma.sue
26. okt 2009

ja si musim zaklopat, ale nikdy som nemala take problemy este...

kristinagabi
26. okt 2009

Ahojte 🙂 . Som tu prvy krat a neviem,ze kam som mala zaradit moj problem...
Lekar mi prvy krat dal injekciu Pregnyl. Lenze ja som dostala chripku a teraz sa bojim,ci nahodou nie som tehotna. Citala som,ze po Pregnyl je tehotensky test pozitivny,ale ako dlho?
Pri prvom mojom tehotenstve,som mala tiez chripku a skoncilo sa to zle. Potratila som v 8tt. Mozno nie kvoli chripke,ale teraz sa uz bojim... Pregnyl som dostala 16.okt.iba jednu injekciu. Ovulaciu som mala mat 18-20
Bojim sa brat aj tabletky,ze co ak som tehu... Prosim poradte

flamenga
26. okt 2009

ahojte, tak dnes som bola na tehotenské odbery u gynekologičky a "pochválila" som sa s tým, že neznesiteľne veľa zvraciam, nadrapuje ma celý deň.... tak ma lekárka chcela poslať do nemocnice na výživy 🙄 🙄 Tak celá nešťastná som nastúpila na centrálny príjem v Starej nemocnici, kde ma doktorka aj vyšetrila (čo tá moja vôbec neurobila... však mi robila ultrazvuk v 4tt+5, to ju vôbec netrápilo, či bábo rastie tak ako má????).... tak mi tá v Starej nemocnici urobila ultrazvuk, povedala, že zdravé tehotenstvo, krásne bábätko - máme 7mm a srdiečko 😀 😀 😵 a predpísala mi lieky - Ginger a Torecan... že zbytočne hneď hospitalizovať, keď som nič neskúsila užívať doma.... tak som si hneď ten Ginger šupla 😀 a keď nezaberie, tak si dám aj Torecan.... mimochodom... ten Ginger mi nechceli v lekárni predať 😕 🙄 , že to len na odporúčanie lekára, pritom je to voľnopredajný liek.... 🙄

katkaajurko
26. okt 2009

flam tvoja doktorka je tiez dobra alibistka-nez by sa tebou zapodievala-supne ta do nemocnice 🙄 🙄 otras

aspon,ze ta druha bola dobra a gratulujem k srdiecku-znie to krasne 😵 😵

kristina-niekde som citala ze 10 dni po pregnyle moze ukazovat falosnu pozitivitu ale neviem to na isto..

ak si mala ovulaciu az 18-20 oktobra tak si 6-8 dni po a to si podla mna mozes dat ake lieky chces z volnopredajnych na chripkove stavy..to este nemusi byt ani uhniezdene-a choroba mu moze ublizit viac ako lieky aj keby bolo...ale to je len moj nazor...

pipimiska
26. okt 2009

shaarka,moj asi ma lineciu ked to robi,asi 😉
vavi,no mozno si aj kontruju a asi to nevadi,hematologicka vyzeraa vzdelano,tak jej budem zatial dvoverovat 😉

katkajurko,tak ti velmi dakujem,skusim brnknut primarovi imunologovi,kt.ma pred tym riesil,ci by to nevedel riesit on,skusim sa este zajtra poradit s gyndosom 😉
aa moze to byt aj preto ze som alergicka a mam aj troska oslabenu imunitu,,otaznik,,nekce mi dat 😀ma to nieco spolu spolocnee,,otaznik,,
ale fakt dik,mne ani tak nevadi zatial to posvrbovanie sem tam,len sa bojim ci to neuskodi babatku takto dlhodobo ked to je tam..

katkaajurko
26. okt 2009

no ja mam znizenu imunitu sliznic a aj alergie ale tato liecba mi krasne zabrala a jedina tak som sa bakterii zbavila...

kvasiniek sa clovek zbavi lahko-aj ked sa zvyknu vracat -ale bakteriu su oriesok

ja som to mala vtedy v hroznom stave-mna to stipalo a uz aj bolelo doslova a to mi sposobila ta dvojita davka macmiroru-ked som dosla so slzami na krajicku za gyndou-ze to nepomaha- ona len pokrcila plecami a povedala ze "ja vam uz nemam co dat" tak som vyvalila na nu oci..ona ma poslala k imunologovi a ja som si rovno zobrala kartu a dala sa inde... a imunolog ma zacal riesit - a diktoval gynde co mi ma kedy a jak dat a mne tiez povedal ... a povedal hlavne- ze tie antibiotika v ziadnom pripade-lebo budem ako v kruhu...a po jeho liecbe - podporenej imunitnymi tabletkami na sliznicie sa to z tyzdna na tyzden zacalo zlepsovat..ale ja som to mala v takom stave.ze pri dlhsom chodeni ako sa mi to suchalo o nohavice sa mi tisli slzy do oci ako to bolo uz cele citlive a stipave..fakt des... no ale uz som bez imunitnych liekov rok a pol a staci dodrziat probioticke kury a som ok - klop klop klop

pipimiska
26. okt 2009

katkajurko,tak som rada..
ja som mala pred styrmi rokmi tiez problemy so svrbenim,asi styri mesiace vkuse,bolo to strasne,o nervozite ani nehovorim,bol to des..najhorsie bolo,ze som mala vsetky vytery v poriadku..vtedy som cez znameho pochodila asi styroch doktoroch..kazdy mi urobil cytologiu aj vytery,ale nic bola som cista...
potom ma jeden poslal nech skusim u koznej doktorky..
povedala mi nech sa vyzleciem,nech sa tam pozrie a ja ze mam prave menstruaciu..tak mi dala na slepo krem,ze tusi co to moze byt..desat dni som sa mastila kremom a zazracne to preslo..😵
takze tiez to skusim cez imunologa,este raz dik 😉

kristina,len sa poriadne vyliec,na chripku aj tak nezaberaju ziadne antibiotika a podobne veci..najlepsie je to vylezat,vypotit,vela tekutiny,paralen mozes,ibuprofen nie,vitaminy a tak..
potratit si mohla aj z ineho dovodu..
ja kym som nevedela ze som tehotna,brala som antibiotika na zapal obliciek a mocoveho mechura..este aj cipky som brala co sa nemaju v prvom trimestri...
a este som si absolvovala aj ct hlavy,co je hroza..
ale tak nic s tym uz nenarobim,verim ze je aj tak secko v poriadku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre