Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
27. okt 2009

dzou,tak duufajme ze too 😅
on vie,ze mi moj gynekolog doteraz vzdy robil utz len zo spodu,aa on sa hanbi pred gynekologom ze by ma videl dole a gynekologa pri tom 😖 no co na to povedat,len to mu poviem,z trucu,ze nekcem aby isiel,ze mne to moze byt jedno,ja babo vidiet budem,aa ked on chce prist o taky zazitok nech nejde,jeho problem 😝

nellie_
27. okt 2009

dzou cik-cakovy je ten najsamlepsi... 😀 😀 (mam to odsledovane ze vacsinou take koncia // )

ja sa tesim len na to udene masko co si dam... 😀 😀 ale inak to jest nebudem.. s 😖
tudena traslava polievka... 😀 😀

dzou
27. okt 2009

nellie tak dufam, ze mas pravdu 😉
a presne traslava polievka bleee mne to take blee pripada 🙂 😀

dzou
27. okt 2009

pipi no tak uz chnapem ... no tda mm by nemal problem 😀 ked som sa ho aj pytala ci ce byt pri porode tak povedal ze si to nemoze ujst ako to vyjde z .... von 😀 😀 😀

pipimiska
27. okt 2009

mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam,co si skor zrobim huspeninu alebo kapustnicu?? 😀
huspenina je bajecna vec,jedna z naj pochutok,lepsie ako sladkosti a podobne 😵 😵
mne sa to nezda az tak mastnee a k tomu ten ocot a cibulka,zavidim ti nellie 😝

shaarka
autor
27. okt 2009

kapustnicu uz treba nechat na vianoce 😉

dzou
27. okt 2009

ja ked uz ze s ocom a cibulkou tk radsej tlacenku 😵

flamenga
27. okt 2009

pipi pomáha, ale len cca 5-6 hodín 😀 ale musím sa krotiť, lebo tú colu by som stiahla liter na posedenie 😅 😀

dzou
27. okt 2009

tak tak shaari ma pravdu 😉

nellie_
27. okt 2009

pipi poslem ti cez UPS???? 😀 😀 😀

ja mam dilemu co zajtra navarim ked uz som doma... 😎 😎 viem ze drahy sa bude tlacit huspeninou s octom a cibulou - to zas bude vražedny dych mat... 😀 😀

inak ani MM by asi nesiel pozriet na sono ked sa robi vnutorne.. 😅 😅 predsa len nemusi vidiet vsetko a asi by to aj mne bolo neprijemne aby sa pozeral ja do mna tasne doktorka tu kulmu a tie zvuky.. lebo ta moja harfa nema na uzv navlieka mikrotenovy sačok.. ale to som vam asi spominala.. 😀 😀 😀

pipimiska
27. okt 2009

dzou,o porode sme sa nebavili,ale mala som pocit,ze by kcel ist..
minuly mesiac som s mm bola dohodnuta,ze pojde so mnou na nt vysetrenie tj.ultrazvuk..
isla som par dni skor,nech mi urobi vyter,ze sa mi nieco nezdaa,tak on ze urobime utz skor...bola som troska smutna,ze som nevedela ze moze ho urobit aj hned,aa mm nebol so mnou..
ked som mu povedala,ze mi ho spravil,tak bol smutny ze ho nevidel....teraz mu hovorim,ze mam poradnu 3 novembra,ale zajtra musim skocit za gyndosom,ze pre istotu bude sediet v cakarni keby sa gynekolog rozhodol ze mi spravi utz..a on ti povie toto..tak som ostala ako prefackanaa 😖

nellie_
27. okt 2009

som to napisala jak hotentot.. - nema na kondom asi tak navlieka mikrotenovy sačok to malo byt... 😅 😀 😀

a teraz v piatok som uz sla na preventivku s kondomom v kabelke a ona mala sono mimo prevadzky... 😀 😀
a ja som sa tesila ako jej ten kondom dam nech ma netyra uz tym sačkom konecne... 😀 😀

shaarka
autor
27. okt 2009

nellie, tak na tuto prilezitost by si si doniesla kondom, tak sa dohodneme, ok? a ked nemas, ja ti nejake zvysne poslem 😉 😀 😀
a moja to robi tak, ze secko pripravi, na monitore nastavene babatko, a potom ja kricim z lozka s vibratorom v suske na MM, aby dosiel dnu, on len spoza jej chrbta pozera na monitor a ocka sa mu smeju 😵 😵 😵

nellie_
27. okt 2009

pipi mozno si predstavil ake mu to bude moc neprijemne... 😅
on to podla mna nemyslel zle... ved on si uzije uzv potom ked sa uz budu robit zvonka cez brusko 😉
a ty mas muza - doktora??? vies ono by to bolo pre neho asi fakt divne sa pozerat ako sa ti tam cudzi chlap špara... 😅

dzou
27. okt 2009

nellie 😀 😀 hej pochopili sme 🙂
pipi sak este mozno zmeni nazor ci?

shaarka
autor
27. okt 2009

ale baby, hlavne nellie, nedramatizujte 😠

nellie_
27. okt 2009

ja nedramatizujem len som sa na to pozrela trocha z pohladu chlapa.. a ten môj by to tak urcite vnimal ako ho poznam.... nechcela som dramatizovat...

dzou
27. okt 2009

no co kde ste vsetky zmyzli 😕

flamenga
27. okt 2009

ja som tu ešte chvíľu 😀

flamenga
27. okt 2009

🙄 🙄 🙄

vavenka
27. okt 2009

Som si zdriemla, neviem co budem robit v noci 😀
Ja som tiez svojho netahala kym sa robil utz zo spodu - resp. som ho ani raz neziadala aby siel a sam sa neponukol.
Dnes bol so mnou prvykrat a predpokladam ze este pojde najblizsie az v 20 tt na morfologicky utz a ked si dame 3D a to je asi tak vsetko.....

dzou
27. okt 2009

ja som sa nachvilu stratila... prisiel mm s jednym typkom 😖 teraz ho siel odviest domov tak este chvilu popisem a potom sa budem venovat mm...

vavenka
27. okt 2009

Dzou kedy testis? 😉

dzou
27. okt 2009

no sak akurat to rozoberam v julovkach ze ma laka zejtra ak teplota otane hore ale bojim sa to budem 13dpo zajtra ale lf mam 14dni takze mrcha ma prit v piatok tak neviem ci mam cakat do piatku alebo nie ach jo 😒

vavenka
27. okt 2009

Dzou a co hovori citak?
No - ja som kazdy mesiac testovala uz od 10 DPO, som to uz brala ako adrenalinovu zabavku 😉

dzou
27. okt 2009

no citak.... nechcem to tu moc piast ale citak je dobry 😉 a prave preto sa bojim testovat ☹

flamenga
27. okt 2009

vave ja som raz testovala 9dpo a nechápala som, prečo tam nie je aspoň duch 😀

dzou nebooooooooj 🙂 viem, ľahko sa mi to teraz píše (ja som pri každom očúravaní mala triašku rúk 😅 ), ale ja by som na tvojom mieste zajtra testla... z ranného moču 🙂 ale samozrejme podľa teploty 🙂

vavenka
27. okt 2009

Hmm... Tak to nechaj na piatok, ked sa bojis..... Drzim palce velmi velmi 🙂

pipimiska
27. okt 2009

takze dosiel domov,a ja ze nekcem aby isiel,aa on ze ale on chce,ved on mi nepovedal ze nekce,len ze sa hanbii 😀
a ja ze nie nie nech nejde a on ze ale on kce,no tak dobre hovorim 😀
mozno uz mi bude robit utz z hora,kto vie a zoberiem si saty,takze aspon tak 😉

uz ked ja by som sa mohla hanbit,ale tak ja som zviknuta na kukanie viacerych doktoroch naraz.. 😀

kapustu mozno fakt necham az na vianoce,mne nedoslo,ze to uz len dva mesiace necele 😅

katkaajurko
27. okt 2009

ahojte baby

mam otazku.. MM dnes rentgenovali - buduci tyzden ide na spermio - neposkodi ich ale rentgen??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre