Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
31. okt 2009

aj ja sa dnes chystam na zemiaky pecene a asi zbucham paradajkovu polievku, to je rychlovka 🙂

katkaajurko
31. okt 2009

babule daju sa fasirky zamrazit ? 😨

ja som sa tiez zacudovala ze preco dosli maliari v noci najprv 😀 ...tak potom k nam dosli maliari vo stvrtok poobede a nikto ich nevolal 😠 😠 😀

puma.sue
31. okt 2009

seruste ranostajky...
kati, aj ja si dam asi kafe, take skvele ranajky som si dala, az mi po nich tazko zostalo...
na trhu som si u madara tlacenku kupila - to su tie "maliarske" chute 😉
a zajedala som ju treskou - konec sveta...

a kolac je uz v rure. taky ten rychly pernik, isto poznate.

prvykrat ho robim, tak som zvedava ako to dopadne...

vavi, ako robis paradajkovu? kazdy ju robi inak, ja napriklad so zemiakmi a ked to videl moj chlap, skoro odpadol, ale velmi mu chutila...

puma.sue
31. okt 2009

kati, inak, tu fasirku mas uz upecenu?
neviem ci sa to da dat do mraznicky, este som to nedavala.
ale "zmesku" na karbanatky, tu surovu masovu zmes by som tam v pohode dala.

bublinka11
31. okt 2009

Pumi so zemiakmi som ju este nerobila...ale napriklad moja mama ju robi z vyvaru...ale je celkom dobra.
Tlacenka a treska? Pumi to ja ked jem tresku, tak ju musim zapijat kakavkom, to mam od malicka, inak mi nechuti 😀

vavenka
31. okt 2009

Pumi ja robim s nokami 🙂

Muka maslo - pretlak/pyre, kecup - povarim, dochutim - majoranka, bobkovy list, sol, cierne korenie mlete, cele, cukor, ocot a do toho noky pretlacim a hotovo 🙂

katkaajurko
31. okt 2009

puma ano - su upecene 😒

ja si si vcera na maliarske chute supla vecer o osmej bounty a k tomu siestu 😀

puma.sue
31. okt 2009

taku nokovu robievala moja babinka.... vieeemmmm...
moj doma povedal, ze on sladku zvykol doma jedavat...
preto som sa pytala...
ta so zemiakmi je taka sytejsia. ja som vseobecne proti zaprazkam a zatrepkam z muky, takze vsetko robim take redsie, aj omacky, ale da sa na to zvyknut.
a ja do tej so zemiakmi aj syr davam...

puma.sue
31. okt 2009

kati, ja by som to mozno riskla. baby bezne zamrazuju vselico.
za pokus nic nedas...

bublinka11
31. okt 2009

Kati ja tiez mrazim vsetko, ale fasirky som este nie. A takisto uz nezmrazim rizoto, to bolo pekne hnusne, ked som ho vybrala. 😖

vavenka
31. okt 2009

Ja tiez nemrazim, som sa naucila varit v malom, resp. ked sa navari viac tak ani jeden z nas nema problem jest nieco aj 3 dni 😀
Pumi normalne ani ja nerobim zaprazky do polievok, ale do tejto paradajkovej ano, kedze tam nieje nic len noky...
A jasne, na koniec postruhany syr 😉

nellie_
31. okt 2009

ahojte... 😎 😎
akurat som sa vratila z nakupov a idem sa naranajkovat... dneska sa chystam robit pangasiusa - vyprazavat v takej super zmesi vola sa to ze "hraška" - neviem ci to poznate - to sa taky prasok rozrobi s vodou a v tom sa to obaluje a ta hraška je genialna je to nejaka bio bezlepkova zmes ale je to fakt chutne.. 😎

a vcera maminka robila super zakusok - ananasovy kremovy mnam.. uz sa nan dnes tesim... 😀

inak pumi ten tvoj vyraz pickuk nema chyby 😀 😀 😀

vavenka
31. okt 2009

Zeny, ja som piekla asi 3x v zivote, aj to len nejaky jalbkovy smiesny, a ani raz sa mi nepodaril 😀 som hrozne drevo na pecenie.....
A uz som sa aj vyhrazala ze zacnem, sak na tom nemozze byt nic tazke, ale som este nenabrala odvahu 😅 😅

bublinka11
31. okt 2009

Nellie tak o tej hraske som este nepocula, ale moze to byt super. Moj mm velmi lubi pangasiusa, len mna ho nebavi furt zapekat so smotanou a syrom. Kde to kupujes? A to ked obalis, tak potom to vyprazas alebo zapekas?

nellie_
31. okt 2009

bubli toto je ono: http://www.bio-obchod.sk/produkt-3253/hraska-zm...
to sa potom vypraza ale ide o tu chut je to fakt super ochutene ta zmes... nosieva to segra z Blavy... ale asi v bio obchodoch v pohode dostanes kupit....

toto je asi jedina vec co ja jedavam z bio obchodu 😀 a aj to preto, ze mamina je celiaticka a toto je bezlepkove... 😉 ale ja si to budem kupovat aj do nasej kuchyne aj ked nie sme celiatici je to fakt chutne...

vavi mna piect bavi ale nie z kysnuteho cesta.. 😀 take piskoty a pernik a podobne v pohode... ale z kysnuteho nie... to ma nebavi 😒

puma.sue
31. okt 2009

nellie, vitaj medzi nami...
co sa tyka pickuka, som rada, ze sa ujal podobne ako maliari...
pickuka ma naucila jedna mamina znama z prahy, strasne som sa na tom smiala, este ako pubiska a nejak sa to u nas udomacnilo...

vavi, tym, ze nie som nejak velmi na sladke, tak ani ja nepeciem nejak casto, ale drahy ma zajtra sviatok (vsech svatych, vies 😀 ) tak som si povedala, ze nieco spravim. aby aj do roboty mohol zobrat v pondelok a tak...

a kedze som sama, tak sa realizujem a uzivam si kuchynu.
inak, kolac som uz vybrala, potrela dzemom a na zaver este cokopolove (zo sacku samozrejme - ked si mozem pomoct, tak preco to nevyuzit 😀 ) a hotovo!

pomaly postavim polievku varit a zamiesim tu fasirku...

kati, robila si karbonatky (take na oleji vyprazane) alebo v celku si ju piekla v rure?
ja budem v celku piect...

nellie_
31. okt 2009

pumi mnam penena fasirka v rure je super a do stredu este vajicko na tvrdo, ci to nejdes davat????

ale ja mam najradsej fasirky klasika v trojobale vyprazane.. veru davno sme nemali.. ale kedze je doma moja fajnova segra, ta by to do huby nedala takze to ked ona nebude doma urobime.. 😀
my budeme mat zemiakovu kasu k tomu pangasovi a cesnakovu polievku.. to som vam zabudla dopisat... 😀

a akurat sa tak kosim... 😀 😀 😀 segra mi hovori ako minule mailovala s jej frajerom... dohodovali si termin na welness vikend a on jej poslal nejaky datum a ona odpisala ze vtedy nemoze kôli MS... a ten pako jej hned vola, ze a coho su majstrovstva sveta.. 😀 😀 😀
takze odteraz volaju menzes majstrovstva sveta... 😀 😀

nellie_
31. okt 2009

*nie penena, ale pečena... 😅 😀 😀

vavenka
31. okt 2009

Nellie 😀 😀 😀 😀 ze majstrovstva sveta, kokso to len chlapa moze napadnut 😀 😀

puma.sue
31. okt 2009

tak toto je aky for??? 😉
to su celi oni 😉

akoze, ten moj sa az moc zaujima o tie "nase" veci.
nikdy nemal taku babu, co by s nim tak otvorene o tych veciach hovorila...

vcera ked dosiel z roboty som mu musela vsetko o pickukovej navsteve rozpravat...
zlaty bol. sa aj pyta a tak...

oni boli doma dvaja bratia, nikto s nimi tieto veci doma nepreberal 😉
odbieham ku sporaku, takze odpisujem ako mozem...

bublinka11
31. okt 2009

Majstrovstva sveta 😀 ty brdo, tak to je fakt sranda! 😀
Ja zacinam tiez s varenim, ale este som si odbehla do spalne za drahym a trochu som sa zdrzala 😀 😀 😀
Idem kuk Nellie a dam sa mozno na bio stravu... 🙂

puma.sue
31. okt 2009

bubli!
nedavno ste mali tichu domacnost a uz sa mu po ranu vnucujes pod perinu? 😉

vavenka
31. okt 2009

Aj ja kcem sex ! 🙄 🙄 🙄 🙄

bublinka11
31. okt 2009

No vidis to, aka som ja fterka? 😀

puma.sue
31. okt 2009

a ja nekcem teraz, bo ma vcera pickuk rozbabral a cul sa maluje a nie je to vhodne.... 😀

flamenga
31. okt 2009

vave 😀 tak to sme dve 🤐 🤐 🤐 😅

sweetberry
31. okt 2009

dobre ranko 🙂 🙂

flyangel
31. okt 2009

ahoojtee 😀

sweetberry
31. okt 2009

ahoj fly 🙂

puma.sue
31. okt 2009

ahojte bre rano novym dnesnym tvaram 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre