Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
7. nov 2009

Shaari ahoj , juj moja prepac ze som ta vylakala, ale cely den som bola nepouzitelna 😒

shaarka
autor
7. nov 2009

vavi, ja uz D neberiem nejaky ten tyzden... nemam 😅

tinika
7. nov 2009

shar cely den mam vylozene a nepomaha
vave no to by mi uz bola odtiehla hihi bo uz tak tyzden dva mi puchnu ale teraz uz je to horsie ako na začiatku a mm mi pomasiroval, kusok odpuchli a teraz uz su zase jak plutvy hihi a uz oddychujem, lebo prave kvoli spuchnutym noham mam problem dlho chodit a tak, takze fakt nechapem, skusim fakt nesolit vobec bleeee 😅 ☹ aspobn sa pripravim na teror stravu ked budem kojit hihi

vavenka
7. nov 2009

Shaari 🙂
No mne gyndoska vravela ze nech znizim na 2x1 (som jej nejak nevravela ze takto to beriem uz asi mesiac 😅 ) a ze do stratena nech doberiem.... Takze od dnes uz len jednu denne a mam este asi 5 tabliet 😉

tatulienka
7. nov 2009

cize babule,ked najdem // tak mozem bez toho aby mi to doky povedal brat duphaston? noo,to nechcem vediet,ako mi doky vynda ked tam pridem.. 😖 no len asi este nebudem testovat,neviem..podla mna je este moc skoro a nic tam nebude..

nellie_
7. nov 2009

vavi to som aj zabudla ako sa jej "pluca vyvinuli" z tabletiek 😀 😀 😀 😀
o bod viac preco ju neznasam... 😀 😀
ale aj tak to mame zapnute - drahy to pozera.... 😀 😀

ono ja to mam zafixovane ten jej vek ked ju rok dozadu dali medzi 30-tnikov kde boli Pyco,Durianova a neviem kto este - to bola nejaka rubrika ze kto v tom roku bude tridsiatnik a ju tam svihli medzi nich... 😀 😀

bulvar mam inak aj ja rada... 😀 😀 😀 😀

nellie_
7. nov 2009

tini aj mojej svagrine nenormalne puchli cca 2-3 tyzdne pred pôrodom a veru neviem co jej na to zaberalo... 😅

bublinka11
7. nov 2009

Caute caute, aj ja sa chystam dnes na panica 😀
A robite mi take chute s tymi strudlami z Lidla...ja som tam dnes bola a stale som rozmyslala, co chcem este kupit. Tak ale mozno aj dobre, inak by som uz isto polovicu mala v sebe 🙂

nellie_
7. nov 2009

draheho mi zacala prave "honiť mlsná" 😀 😀 😀 tak mu idem daco vymysliet... 😀 😀
este ze som si uz umyla zuby, lebo inak by bolo po mojom predsudku - nejest po 17-tej 😅 😅

bublinka11
7. nov 2009

Nellie ja som ten zavazok nejest po 17 tej chcela dodrziavat s tebou, ale uz 2x mi to nevyslo a teraz sa cpem lentilkami...ach moja pevna vola, kde si? Davam posledne 2 lentilky a tiez idem umyt zuby 😀

nellie_
7. nov 2009

bubli no ja sa snazim po piatej nejest.. ale keby vidis co som pojdela za cely den... 😀 😀 😀 😀
sodoma gomora... 😀 😀 to som si predjedla do zajtra vecera.. 😀 😀
takze nemusis mat vycitky... 😀

nellie_
7. nov 2009

*pojdela = pojedla... 😅

bublinka11
7. nov 2009

😀 😀
Ale ja som taka koza, ja keby som jedla pravidelne, ale od obeda som nic nejedla a nechala som sa vyhladovat. A uz taka hladna by som zjedla celu chladnicku. Keby som sa bola najedla ako zvyknem pred tou piatou, tak som v pohode...sice mam chute, ale uz ich ovladnem.

shaarka
autor
7. nov 2009

ideme vooooooooon, caute 🙂

bublinka11
7. nov 2009

Jej caute...si to uzite 🙂

vavenka
7. nov 2009

Shaari prijemnu zabavu

Ide film 🙂 tak to tu balim aj ja ....

pipimiska
7. nov 2009

dobry vecerr 🙂 🙂

vavi a shaarka,ja este vzdy beriem dufaston 😒 ze to sa moze az do 20 tt...pre istotu v pondelok zavolam ci som to dobre pochopila 😉

puma.sue
8. nov 2009

ahojte, co je nove? my sme vcera boli po dllllhom case vonku medzi ludmi. paradne bolo.
a teraz sa idem zaradit ku sporaku...
bo niekto tu pisti, ze je hladnyyyyy - kua, co nema ruky??? 😀

nellie_
8. nov 2009

ahojte.... 😎 😎

ja som zasa sama - drahy siel hrat šach.. vzdy ked sa vytesujem ze skonci futbalova sutaz tak nastupi zimne hranie sachov... ale to mi az tak nevadi, lebo o 12 uz bude davno doma... 😎 😎

ja som dala akurat dusit masko, potom tam pridam sampinony a ku tomu ryzu s kukuricou... 🙂

shaarka
autor
8. nov 2009

bre ranko, tak ako sa mame? 🙂

flyangel
8. nov 2009

ahoojte ako sa mate?shaari, ty uz si v 15 tt a pipi ty uz 17tt tak toto sa mi ani nechce verit 🙂 ako rychlo bezi ten cas....ale som rada ze vam takto krasne pribudaju tt 😀 😀

nellie_
8. nov 2009

shaar ty ako sa mas 😉 uz je to lepsie s tvojim mocakom...?
mne nastastie rychlo to prechladnutie preslo.... 😎 😎 mam sice nadchu ale totalne slabulinku, po tej stvrtkovej bolesti hrdla som myslela ze ma to zlozi riadne ale nie..nastastie... 🙂 🙂

jak mi tu to masko rozvoniava... uz sa tesim na obed... 😵 😵 😵

shaarka
autor
8. nov 2009

fly, akurat dnes mi preskocilo 😀 😀 😀 na 15tt 😀
mne sa vcera v noci ako som si lahla zdalo, ze citim babatko, ako sa mrvi. nechcela som si to pripustit, ale po minutke som vylucila pohyby v crevach aj vzduchove bubliny aj neviem co este a vyslo mi z toho jedine - citila som, ako sa mechri 😵 😵 😵 jasne, ze na bruchu nic nebolo citit, islo to len zvnutra. no srandovny pocit, fakt 😅

ako sa mame? dnes nedela, u nas prsi (asi aj u vas 😀 ) a velmi dufam, ze sa poobede dostaneme von 😒

nellie_
8. nov 2009

shaar to si citila tie "bublinky" ?? 😵 😵 😵 😵 😵
tak to tusim baby popisuju ze citia bublinkovanie... 😵 😵 😵 😵

na zapade neprsi... 😎 😎

nellie_
8. nov 2009

aha teraz citam pozorne.. cize to neboli bublinky ale mechrenie... jeeeeeeej 😀 😀 😀

shaarka
autor
8. nov 2009

pumi, ze "zaradit ku sporaku" 😀
a nellie, tak to je MM sen, keby mohol mat tolko konickov, ze futbal, sach a tak... a stale by mohol zmiznut z domu 😀 😀 😀 nene, on ma nastastie konicky, ku ktorym potrebuje len svoj PC 😀

s mocakom je to ok, ved uz vo stvrtok ked mi predpisala ATB, som jej hovorila, ze uz netreba, ze som uz z najhorsieho vonku. este papam uroval (v lekarni v byv. slovane mali akciu: tabletky (60ks) + prasok vo vrecuskach za nejakych 15€, co je skvela cena - keby ste si chceli kosicanky kupit).
a ty mas dobru imunitu, nellie, ze? no ved pocaj ked budes kinderko 😀 😝

flyangel
8. nov 2009

shaari tak to je super sa tesim 🙂 nuz mocak je hnusna vec...vie to hnusne boliet...a je to celkom dobra cena...myslis tu staromestsku lekaren?

nellie_
8. nov 2009

shaar no to si hovorim, ze som stvorena na otehotnenie, s touto mojou imunitou... 😀
musim si zaklopkat ale uz asi 2 roky som nemala ziadne ATB 😎
a nachladnuta som bola hadam po roku a pol... ale bolo to len take light nachladnutie...klop klop klop 😀

flyangel
8. nov 2009

nellie tak to ti zavidim taketo zdravie a imunitu mas to uplne super...mozes byt stastna

shaarka
autor
8. nov 2009

nellie, mozem ti povedat, ze HA HA, ja tom bola pred tehu tiez taka frajerka 😀 😀 😀

fly, nene, je to nova lekaren na tej strane ako su zastavky na nam. osloboditelov, je otvorena dokonca 7,30-18,30 a aj v sobotu (9-12) - im robim reklamu, lebo tu na okoli zatvaraju vsetky o piatej, co je otrasne.
no a tu akciu na uroval, co maju, tak usetris 9€ - no nechapacka. 😀 ze?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre