Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
11. nov 2009

monky, no hej, vylet by bol fajn, to by sme do toho ale museli zamontovat nasich, lebo by nam museli jellu zobrat uz v piatok na chalupu. a to by som velmi velmi nerada. klamat im nechcem a ked by som povedala, ze ideme do bardejova pozriet kocik a urobit si vylet, to by bol len ohen na strechce. podla nasich totiz je este skoro, netreba ist do bardejova, netreba ist do polska, a vobec, nazory mojho otca su 😠 😠 😠 staci riesit na jar taketo veci... a bodka.
a vobec, ani MM by nebol nadseny, keby sme isli kvoli kociku ☹ to je na dlhe vysvetlovanie - skratka som si ho chcela omrknut, a keby bol ok, len by som ho kupila (postovne je ze vraj zdarma) a nikto by sa nic nedozvedel.

shaarka
autor
11. nov 2009

pipi, aj na mna zabera upratovanie - podlaha, sporak, vysavanie 😀

puma.sue
11. nov 2009

leni, nic si z toho nerob. z tejto fotky sa to ani neda desifrovat, ako vyzeram... a prave o to mi islo 😀

pipi, ja som si uz kavu dala, ale nezabralo... zatial... tiez by som spala ako zabita..

pipimiska
11. nov 2009

diki zeny, vidim,ze to niesu dobre rady pre mna 😀 😀 😀

monky1
11. nov 2009

pipi, tak spi dalej 😀

pipimiska
11. nov 2009

monkyy 😀 😀 musim cakat,boo manzel isiel kupit farbu na stenu co som vybrala,pre istotu len liter,potom ju vskusame na stene,troska pockame a potom sa este musim rozhodnut ze ci tu pouzijeme alebo tu co som nadzabala vcera na stenu...joooj milion otienov 😝

shaarka,pekny kocial,ale tiez by som ho kcela vydiet na zivo

puma.sue
11. nov 2009

shaar, preco to tak vehementne potrebujes riesit?
uz hned aj teraz? si chcela pod stromcek??? 😀
ja by som si ozaj na tvojom mieste omakala viacero kociarov...
ja uz teraz robim prieskum 🙂
takze som ta posledna, co by ti mala davat kapky, ale pochod obchody a poskusaj... pohraj sa s nimi... a potom sa rozhodni, hm?

monky1
11. nov 2009

ale ved dovtedy si mozes schrupnut, nie 😀 😀 😀 ???

stanka123
11. nov 2009

Ahojte dievcata,

prepacte ze vam sem "leziem", ale rada by som sa spytala ci mi viete povedat ze ako sa vlastne pocitaju tyzdne tehotenstva - ci podla poslednej MS, alebo podla utz ktory mi robil lekar a podla utz sme o 5 dni starsi nez bola posledna MS. Dakujem za odpoved a buducim mamickam prajem vela, vela zdravicka.

shaarka
autor
11. nov 2009

puma, no chcela som to riesit teraz, lebo idu sviatky, sialenstvo, potom bude januar, februar treskuca zima a potom uz budem mat bruch jak tank. a to nehovorim o tom, ze stat sa moze cokolvek, mozem lezat v nemocke a von sa uz ani nedostanem. takze optimalna doba je november. a okrem toho - potom budeme riesit aj tak milion inych veci a proste ked som si ho vybrala, tak neviem, naco mam cakat. bude dost inych veci, co bude treba vybehavat, zariadovat, kupovat.
no a este jedna nie menej podstatna vec: MM chce kupit objektiv. takze ked si kocik nepretlacim teraz, tak to kvoli peniazom ostane fakt na poslednu chvilu, pripadne na druhych. a ja by som si rada kocik vybrala sama. kym vladzem.

shaarka
autor
11. nov 2009

stani, ak mas pravidelne 28 dnove cykly, tak sa rata od poslednej MS, ale ak nevies, v ktory den si ovulovala, zvykne sa to potom blizsie urcovat podla velkosti plodu.
cize ty si mohla mat bud ovulku o 5 dni skor (cize asi na 9.DC) alebo je zle pomerany. zle nemyslim zle, ale lekarom je pomerne dost jedno, ako je plod otoceny, len kliknu na hlavu a na kostrc a hotovo.
takze zmenit sa to este kludne moze.
a okrem toho - ak to nie je menej (ak nezaostava v raste), tak co ta trapi?

stanka123
11. nov 2009

shaarka netrapi ma nic, len som sa pytala 😉

flamenga
11. nov 2009

shaarka ked ťa mám po ruke 😀 minule som sa to pýtala, ale baby sa na mňa vyprdli 😀 a nikto mi neodpovedal.... teda asi tu nikto nebol, kto by mi vedel odpovedať, takže: k tej Muránskej?? na ultrazvuk na vývojové vady môže prísť aj manžel? Ako to prebieha? To sa mám normálne opýtať lekárky, či môže prísť dnu aj manžel alebo? 😕 😅

puma.sue
11. nov 2009

shaar, tak potom tomu uplne rozumiem...

shaarka
autor
11. nov 2009

puma, v podstate mne ho netreba kupovat, len sa chcem na 100% rozhodnut, ze to je ON. a potom ho moze zaplatit MM kedykolvek, aj v aprili 😀 😀 😀
flam, jasne, ze moze. tak patrilo by sa pred tym, ako sa tam zacnete obaja sackovat, povedat sestricke pri podavani papierov, ze si tu aj s muzom. ci to ona povie muranskej, alebo nie, to uz neviem.

puma.sue
11. nov 2009

jasne, chapem...

lenocka84
11. nov 2009

ahojte kocky
uz sme domaaaaa

lenuska85
11. nov 2009

Jeeej Leni krasne fotky 😀 Vsetko OK, ako ma byt?

lenocka84
11. nov 2009

ahoj Leni, ano vsetko je ok
sme prilis ciperni, dr. nechal pusteny uzv a maly sa hral s rukami kopal nohami, som cumela jak puk
a tie merania co robil su uplne v norme, skoro ako podla knihy sa aj dr. smial
len treba zvolnit tempo

lenuska85
11. nov 2009

super ze vsetko ok. a ako to myslis, ze treba zvolnit tempo?

lenocka84
11. nov 2009

zivota,vraj mam hekticky zivot ked je take ciperne

shaarka
autor
11. nov 2009

😀 leni, fakt ti toto povedal? mas uplne rovnaku fotecku ako ja v 10tt a tiez maly cvicik jak blazon 😀 😀

puma.sue
11. nov 2009

ahoj leni, aka dobra naladicka 😎
gratulujem k zdravemu a cipernemu dochodkovemu pilieru 😉

co si nakoniec vcera varila?

lenocka84
11. nov 2009

shaarka ved mi to aj skratil o 5 dni, nie som 10tt+3d ale 9tt+5d
ale nevadiii
hlavne ze sme v poriadku
shaarka a hekticky zivot mam, takze mal pravdu

tinika
11. nov 2009

čafte čafte uz som doma, vsetko v poriadku, maly je ok 🙂

monky1
11. nov 2009

babky, co dnes varime? ja sa uz sice realizujem, ale potrebujem tip na zajtra, pride kamoska z PP aj so synom

lenocka84
11. nov 2009

ahoj tini
a co si bola na kontrole?
ja som mala NT uzv

monky brokolicovy krem, a na druhe brav.bocik peceny, cervena kapusta a knedlik

puma.sue
11. nov 2009

moja kolegyna si dnes priniesla ten falosny gulas, co som spominala vcera. ze jej to velmi chuti...
a vcera tu bolo dost tipov na varenie mon... skus preklikat par stran 😉

shaarka
autor
11. nov 2009

leni, ty si bola uz na NT? nie je to nejako skoro? kolko cm ma babo?
(NT sa robi od 4,5 cm a my sme mali na prvej navsteve 4,35 a pani muranska nas poslala domov 😠 )

lenocka84
11. nov 2009

shaar NT sa robi od 12-14tt, my sme ho stihli skor, dnes sme 9tt+5d, trosku mensi 😉
premerali nas, mame 31mm, vsetko ok
maly si cvicil, a pohodak, srdiecko krasne buchalo,no parada

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre