Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
16. nov 2009

shaar ty este stale chudnes? alebo uz si daco aj pribrala?

shaarka
autor
16. nov 2009

anax, dnes som sa zabudla odvazit, ale pred tyzdnom som este nemala nic navyse, stale -2kg 🙂 ale myslim, ze uz to pomaly zacne 😀

anaxamon
16. nov 2009

no vidis, na nieco su tie "ine" hormony dobre🙂 bo som dosla k teorii, ze s PCO sa ci uz pri antikoncepcii alebo potom pri tehu ako ty, prestanu tvorit tie sporste hormony co sposobuju priberanie resp. nechcu sa podielat na chudnuti aj ked by sme chceli mooc 😀 😀 😀 bo napr. ja som po vysadeni HAK pribrala straaasne moc kg 😔 😔 no jo ale to je len moja teoria 😀

kukulik30
16. nov 2009

jak, takze tripple testy, no tak to je na nervy to cakanie 😒 ale co uz musime vydrzat, ked to musi byt, no nie?
inak ja som tiez citila dost skoro pohyby, bolo to iba vecer , ked som lezala na chrbate natiahnuta, take stupajuce bublinkyk brusnej stene...tak nejak som to citila, zo zaciatku som nevedela, co to ma byt, ci nejake traviace problemy co co, ale ked to neprestavalo, tak reku asi sa bobek kruti, vrti 😀 😀 😀 ale neboj, teda na fotkach to tvoje brucho nevyzera tak tragicky,a bude to vidiet aj cez neho, to sa neboj..hlavne , ze to citis takto, kopancov sa dockas neskor, a poriadnych, podrebrakov 😝 😀
to som rada, ze sa to vychutnavas naplno so vsetkym ,co k tomu patri 😀 😀 😀 tak to ma byt!

a ja cakam na mrchu, ze skusime dalsi KET....momentalne 3. den beriem aj Macmiror Complex, lebo som mala uz dlhsie problemy s vytokom a obcas, ale len obcas jemne palenie pri cikani...tak som zabehla minuly tyzden k mojmu dr, nech tak kukne, a on urobil hned aj kultivaciu, tak cakam aj vysledky....chcela som ist na dalsi transfer uz preliecena, nech to tam je ok 😉
inak som doma zase na OCR s malym, lebo berie ATB..takze troska doma vegetime 😀

kukulik30
16. nov 2009

shaarka, teeeeeda, ty chudnes, tak to ja som mala v tvojom case uz + 5kg 😅 😀

anax ahooj 🙂

shaarka
autor
16. nov 2009

anax, za to chudnutie na zaciatku tehu vdacim skor liekom na stitku. myslim, ze z toho vaha pekne pomalicky klesala a klesala by aj dalej, keby som nebola tehu 😉 lebo euthyrox som zacala brat par dni po ovulke (nahodou) 😀

kuku, ta coooo to? jake ATB berie? aspon si oddychnes. zdy som zavidela kolegyni, ze moze byt s maly doma, ked bol chory. no komu by sa chcelo ist do prace? jasne, ze ked bola ona chora, tak si to neuzila 😀
no a kedy bude transfer? este pred vianocami, ze? a kolko mate snahuliacikov? joj, same otazky 😵

anaxamon
16. nov 2009

shaar sak jasne ja som len vyklopila svoju teoriu 😀 😀 😀

kuku, ahoj, takze skusate umele?

shaarka
autor
16. nov 2009

tak pokial mas stitnu v poriadku, kludne to moze byt aj tak, ako si napisala 🙂

anaxamon
16. nov 2009

podla endokrinologicky vraj hej ale len co ju pozrela cez ultrazvuk ci co to ma cez pristroj, plus HP, nic ine mi nerobila

ale v stredu idem k novej gynekologicke, nechcem si slubovat zazraky od zmeny lekara ale tak aspon dufam, ze nieco malicko by mohla pomoct...

kukulik30
16. nov 2009

shaarka, no ano teraz som 8 dni po OVU, teda myslim, lebo som nemerala pred ovu niekolko dni, tak mi ju doteraz nenaznacilo, takze ratam, ze menzes by mal dojst o nejakych cca 5-6 dni a potom 17 dc by mal byt transfer 🙂 tak to stihneme este pred Vianocami 😵 a mrazacikov mame este 8 😉
hej a tie lieky su atb..tak snad to tam dole preliecia, este som nebrala atb , co sa tyka problemov tam dole 😅 , teraz 1.krat
no hej na OCR je fajn, ale uz zacinam aj ja soplit a kycham, stekli ma stale v nose..tak neviem, ci nakoniec nepojdem do prace nachcipana ja 🙄

anax no ano, to je nase 2 IVF 🙂

shaarka
autor
16. nov 2009

kuku, a jak to bolo? ty si bola len raz na odbere vajok? potom sa podaril samko a potom raz neuspesny KET? tak? a teraz bude druhy KET (uspesny)?
a jake ATB berie samko?

anax, aj mna pozrela na UZV a urobila HP, neviem o tom, ze by sa robilo este cosi viac 🙂
a ta nova gyndoska, to mas nejak po znamosti, ci to je kapacita?

shaarka
autor
16. nov 2009

na jojke ide telefonna budka. kto je este doma? 😀
nellie urcite este vyspava 😀

kukulik30
16. nov 2009

nie ja som bola:
1 IVF - odber vajok, ET neuspesny - OHSS, 1. KET - Samko , 2. KET neuspesny- biochemicke tehu, 3 . KET neuspesny
2. IVF - odber vajok, ET- neuspesny, biochemicke tehu, 1. KET- neuspesny, 2. KET sa chysta

tak to bolo 😀

kukulik30
16. nov 2009

hej Samko berie tiez atb 🙄 ...ale myslim, ze ani nemusel brat, bol to dlhodoby kasel bez teploty a ORL lekarka predpisala a zial bol tam s nim MM nie ja / to je tak poslat chlapa s dietatom k dr/, ja ba som sa pytala , ci je to nutne...no ja neviem, niektori lekari predpisuju atb ako cukriky 😠

shaarka
autor
16. nov 2009

kuku, ja som sa uz 2x spytala, ze AKE antibiotika berie 😀 😀 😀 😀 😀 viem, ze berie, ale ake berie? 😀

a fuuuha, mas toho dost za sebou, nevedela som 😅 ale nejak tak mi to vychadza, ze tento KET bude sestricka 😉 😎

kukulik30
16. nov 2009

😀 aha klacid berie 😀

nellie_
16. nov 2009

dobre ranko 😀 😀
akurat som dopozerala telefonnu budku.. jaaaaaaaaj ten colinisko je riadny kusisko 😀 😀
sice bol cely film v jednej koseli ale nevadiii 😀 😀 😀

shaarka
autor
16. nov 2009

joooj aj mna dostal 😀 ja milujem takych hruboobocnatych 😀

nellie_
16. nov 2009

jáj ano tvoja "obocna" uchylka 😀 😀 😀
mne sa zas pacia take tmave typy... a pripominal mi strasne mojho manzelika.. 😎 😀 😀

puma.sue
16. nov 2009

ahojte... aj ja som tu budku jednym okom sledovala.
mam nakoniec doma padruha, vcera sa strieskal z dedovej slivovice, aj s mojim bratom, a dnes napisal do prace, ze ma "food poisoning" - klamar 😀
tak som sa tesila, ze si popracem, uvarim a tak, ked tu nebude, a on mi takto narusil plany...

ale vtaky su uz v hrnci a polievka je tiez hotova. padruh drichme, ale uz mam pre neho ulohy, ked rozdrapi oci... nech si nemysli, ze ho budem obskakovat...

nellie_
16. nov 2009

pumi ved bud dnes na padruha troska mila.. 😀 😀 😀

ja pojdem spravit zemiaky a vyprazit rezniky... 😎 😎 ale este nie, ranajkovala som o 10-tej takze este mam furu casu... len tu na mna zmurka riadna kopisko zehlenia.. tak poobede sa pojdem realizovat pri nejakom filme...

puma.sue
16. nov 2009

ja periem ako mestska pracovna, uz od vcera, ale uz to nemam kam vesat ☹
uz som sa hecla, bola som s adamom vonku, v obchode pre NOVINY, lebo to je strasne dolezite, ked je niekomu na hovno... uvarila som polievku, varim tie vtaky, k tomu este ryzu aj cestovinu, zem som poumyvala, prach poutierala a ostatne mi je uz jedno. vecer si MOZNO nafarbim vlasy. inak som uz off...

telka, kafe, zranica a oddychujem. ked sa pozviecha, dostane listok a odfici do obchodu, nebudem sa bavit...

mila? som si myslela, ze nieco znesie - ujo z vychodu.. sest panakov ho polozilo, ale takto???

nellie_
16. nov 2009

pumi aj ja sa chystam zajtra farbit.. uz som jak anča z lesa vybehnuta 😀 😀

ty si toho teda riadne postihala.. ja som este dnes okrem ranajok nerobila nic...este len sa na to psychicky pripravujem.. 😀 😀
inak MM musi mat tiez kazdy den noviny.. trapny Novy cas - bez neho sa ani vytoto nedokaze a to myslim do slova a do pismena.. 😀 😀

ja si dnes urobim filmovy den pri zehleni.. mam riadnu zasobu tak s uz aj tesim... nastastie toho zehlenia nemam az tak vela co ma tesi... 😎

a kam zduchla shaar.. ? 😕 teraz neviem ci na tej krvi na tripple testy bola rano alebo sla teraz... 😀

shaarka
autor
16. nov 2009

tu sooom 🙂
som bola kupit latku, vyrabame jelle budu z molitanu 😀 a este som si kupila vyse 10 spodarov roznofarebnych, lebo terza v tehu mi nesedia ziadne, gumicky tlacia, na cipky chut nemam a tak.

shaarka
autor
16. nov 2009

nellie, dnes budem zehlit aj ja, hej? mam tu nejake 4 MM tricka 😀 tak aby si v tom nebola sama 😉
puma, ty si toho postihala uuuuzasne vela, zasluzis si vylozit nohy a masaz 😵 a inak 6 panakov je teda slabe skore, to je slabota aj na mna 😀 ale asi nepil nealko. alebo ked prelozil pivom, tak sa ani necudujem 😀 😀

puma.sue
16. nov 2009

shaar, ake spodare si si kupila?
ja mam problem s cipkami aj teraz 😉
a zisli by sa nejake "maliarske" gatky... co aj vlozku udrzia tam, kde ma byt 😀

zapijal kolou, ale moj dedo robi strasny ekrazit, neviem z ktoreho roku to bolo, ale bracho to dostal v takej origos flasi (home made etiketa a tak 😉 ) na promocie. takze vcera padla...
54ka, mi stacilo onuchat a mala som dost..
ja som stiahla flasu vina a dobre som. len ten moj pisti...

nellie_
16. nov 2009

shaar neverim, ty a zehlit??? 😀 😀
ale pekne od teba 😉 🙂

mne sa dnes nechce ani nos vytrcit von.. a je otrasne zamracene.. 😒
a vyplasil ma MM... ja tak nenavidim ked mi zazvoni hovor z jeho firmneho mobilu to vzdy mi az päty strpnu ked zacujem hrat Morandi 😅
a drahy domylil vykladky v anglicku.. takze sa musi vracat cca 500 km a nevie ci bude mat dost libier na naftu tak ma nervy v kybli... ☹ ☹
a mne je nejak blbo a chce sa mi vracat... neviem ci preto lebo som sa zlakla ze co sa zas deje,alebo som to prehnala s tymi debilnymi arašidami v cukre... 😅

nellie_
16. nov 2009

pumi aj ja mam vytriedene zvlast - maliarske gaťurky.. 😀 😀 😀
inak ja mam najradsej take celoritňaky bavlnene ako nejake cipkovane tangace... 😅

minule som si kupila take infantilne ze drahy sa siel usulat.. mam tam take kravičky a brkavičky a taaak 😀 😀

flamenga
16. nov 2009

mňa už v 6tt tlačili klasické gaťure 😀 takže ja teraz nosím nonstop len také tie podľa vás "maliarske" 😀 a nedám na ne dopustiť 😀

puma.sue
16. nov 2009

nellie, aj ja mam najradsej take, akurat, ze mne sa aj take zarezu do zadku a vyzeraju skoro ako tanga 😉
zisli by sa aj mne nejake nove, ono, aj ked to poctivo a spravne peries, po case to "zajde"...
vzdy si rano bucham hlavu, ked sa obliekam, ze keby ma auto zrazilo, tak sa dost zarazia na kramaroch, ked ma budu vyzliekat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre