Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
23. nov 2009

a myslim ze v januari uz aj tak budem mat vacsie brucho,sice aj teraz ho je uz vidiet, ale tak to sa este da

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

shaarka
autor
23. nov 2009

jeeeeej 😵 v den svadby budes kolko tt+d?

puma.sue
23. nov 2009

uz hotovoooo 😉
shaar, ako si vedela?

este sa vari polievka.

leni, ake brucho uz? parada 😀

tinika
23. nov 2009

shaarka moja napisem, ale teraz bezim na schodzu, tak mi napis IP aby som nezabudla 😉

lenocka84
23. nov 2009

puma take vypukleeeee 😀

puma.sue
23. nov 2009

leni, hej, take ako keby si bola tehula, skus ho stiahnut, nech v svadobnych satach vyzeras ako hviezda 😀

lenocka84
23. nov 2009

pumi ha ha ha ja budem hviezda aj tak

dzou
23. nov 2009

ahojte zeny ako mate?

puma.sue
23. nov 2009

ja viem leni, len som zartovala 🙂

ahoj dzou, celkom v poho, idem k spravam a pomaly mozno aj do sprchy a do postele, som mrtva...

lenocka84
23. nov 2009

chi chi

dzou ahoooj

dzou
23. nov 2009

no ja som dnes nejaka znicena 🙄

lenocka84
23. nov 2009

ja som uz 3 mesiace

dzou
23. nov 2009

hej ale ty aspon mas byt z coho 😉 ko inac tehulkovanie?

lenocka84
23. nov 2009

dzou do pohody
uz sa aj rozsirujem, foto v albume,ale par prispevkov dozadu v texte /link/

dzou
23. nov 2009

hej som videla fotecku tak super sa tesis a vyzeras dobre 😉 takze citam ze planujete svadbu tak drzim palceky aby vsetko vyslo podla tvojjich predstav 😉

lenocka84
23. nov 2009

ano tesim sa
a planujeme, len som z toho unavena este viac
jedine co mi vadi je ta vecna unava

dzou
23. nov 2009

no ake tak uz pomaly zacinas 2. trimester a teoreticky by sa to malo zlepsit 😉

lenocka84
23. nov 2009

v to dufam bo inak ma porazi
chrbat v cudu, ani lezat uz neviem aby ma nebolel
ale stale si gratulujem ze mi inak nie je zle

pipimiska
23. nov 2009

dobry vecer zienky domace 🙂
...tak denisko sa s nami luuuci 😉 inac vcera ma to od smajdu tiez bavilo aj rokove kolo zvladol perfektnee

lulu4
23. nov 2009

ahojte kocky, prosim poradte mi nejako, som uz bezradna :( od jula sa snazime o babenko ale stale neuspesne, najprv som na tom velmi lipla a kazdy mesiac sa prilis sledovala ale teraz uz druhy mesiac tomu nechavame uplne volny priebeh, nemyslime na to, nerozpravame sa o tom a len si uzivame jeden druheho s drahym... no a vcera som zase dostala MS.. takze zase sklamanie. uz druhy mesiac papam aj calibrum baby plan a nic... co pomaha na podporu otehotnenia? nemate nejake triky, tipy... velmi by mi to pomohlo... plodne dni a bazalku si nemeriam, na to ja nie som...

pipimiska
23. nov 2009

ahoj lulu,ked sme sa zacali snazit o babo mala som take istee pocity ako ty,teraz som uz o nieco mudrejsia,myslim si,ze vo velkej miere hra ulohu prave psychyka 😉 netreba si urcovat presny mesiac oplodnenia,ani si nahovarat kazdy mesiac priznaky tehotenstva..skusajte este niekolko mesiacov,radila by som ti napriklad meranie bazalky aspon mesiac,aby si vedela ci ovulujes..ak by sa nahodou nedarilo,gynekolog ti moze zobrat krv na hormonalny profil,urobit ultrazvuk,manzel ist na spermiogram...
ja som mala pocit,ze ovulku nemam,navstivila som dokiho a ten mi zistil zvyseny prolaktin ktory blokoval ovulku,liecila som sa hormonami,manzel bol po roku naa spermiograme a vysledok bol 98 percent zlych spermii,defektnych...potom sme absolvovali umele oplodnenia,zosaleli mi hormony,takze som bez stimulacii hormonov akoze nemohla otehotniet..manzel sa zatial liecil ale neuspesne..musim podotknut,ze vsetko sme chceli rychlo a nasilu,boli sme casto podrazdeny,velmi sme sa tym zaoberali,hlavne manzel bol velmi zufaly,pesimisticky...tento rok mi zistili,ze vytvaram protilatky proti spermiam,co znamena ze ich zabijam este v posve..podala som si na umelee oplodnenie,pretoze nasa diagnoza bola,,nulova sanca pocatia prirodzene..zacala som sa pripravovat na umele,velmi som sa tesila a verila som,ze teraz to uz vijde a to preto,lebo som to tak citila..uz som sa nebala,nebola som smutnaa,bola som strasne navnadena na 3 umelee..pred tym som chcela este dovolenku,tak zme vybehli na tyzden do chorvatskaa,milovali sme sa vecer,rano tiez,nezvikli sme to tak bezne 😀 ale na dovolenke sa musi 😀 nerobili sme babo,pretoze som mala podla mojich vypoctov po ovulke a este k tomu ta diagnoza..uz po druhom milovani som dostala mykozu,potom som mala zapal mocaku a ladvin,o tyzden som isla na ct hlavy,,perfektne,a o tyzden mrcha,,maliari,, 😝 nedosli 😵 cakala som ich,ale oni nechodili,tak som pila vino aby dosla 😀
velmi mi pomohli zazraky tu na koniku,zacala som verit,ze aj mne sa zazrak moze stat..treba byt pozitivne naladeny,mysliet na pekne veci,byt trpezlivy,zamerat sa na ine zaujmy..
nikto nehovori,ze na to netreba vobec mysliet,podla mna treba,ale s radostou a treba verit,ze sa to raz podarii,verim tomu ze kazdej sa to podarii,ked uz mne tak sa musi vsetkym 😵
ja som to od zaciatku zobrala za zly koniec,viac som riesila to ako sme urcite chory,urcite sa to nepodari aa podobne..skoro vsetko sa da vyriesit,len nie vsetko za jeden mesiac..
drzim ti palce 😉 😉

pisala som to tu uz davnejsie,takze sori kocky ktorym leziem tymto na nervy,ale ja len v dobrom 😅

pipimiska
23. nov 2009

neelie,skoro som zabudla,takze suhlasim,mozmee to mat takto rozdelennee 😀 😀
ja idem kuki panelak a vy si drichmajte ked sa vam tak chcee 😎

siouxie
24. nov 2009

pipi, ďakujem ti, ani nevieš, ako si mi práve pomohla 🙂 😵

tinika
24. nov 2009

pipi ale vam sa nakoniec podarilo prirodzene ze?

nellie_
24. nov 2009

dobre ranko 🙂 🙂 🙂

pipi tvoj pribeh si vzdy velmi rada precitam, lebo dodava velikansku nadej a vzdy sa citim lepsie ked si ho precitam.. 😉 🙂 😵 😵 😵 takze sa neospravedlnuj ked ho sem napises, lebo urcite vela babam pomoze ked si to precita - pretoze zazraky sa predsa len deju... 😉 🙂 😵 😵 😵

tinika
24. nov 2009

tak tak nellie ma pravdu 🙂

nellie_
24. nov 2009

tini a vy co nemôzete s Paťkom spať???? 😉

tinika
24. nov 2009

no veru nemožeme hihi som myslela v noci ze uz rodit budem hihi bo ma začli aj krize boliet, brutalne brucho mrchovsky a nič tak sme tu

puma.sue
24. nov 2009

ahojte, dobre ranko.
ja som si prvykrat precitala pipinu story... dost dobreee....

off topic: co hovorite na superstar vcera?

nellie_
24. nov 2009

tini a coze to tak.... 😕 neboli to uz kontrakcie???

prave som sa musela v duchu zasa zasmiat.. vcera som bola u svagriny co ma 1,5 rocneho tobiasa a bola u nej aj nasa kamoska co ma rocnu Kaju... a tí dvaja sa v kuse bili to len skreky, vresky a najlepsie bolo aku taktiku si vymyslel maly Tobias na Kaju - on ju mykal za mihalnice.. zažili ste uz take dačo???
svagrina je teraz v 4-tom mesiaci, v maji caka babo tak bola vcera deprimovana ze ak to takto bude u nich vypadat ked druhe babo vyrastie tak osedivie..
ale poviem vam ze normalne som bola stastna ked som dosla domov, lebo som z tych dvoch bola totalne ohučana, oni sa fakt v jednom kuse bili a škriekali no strasneeee a ta mala ma nenormalne vysoke oktavy ta ked zacala skriekat tak mne az bubienky praskali 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre