Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
24. nov 2009

nelie myslim ze nie, trocha tvrdlo brucho a nič do rana uz a teraz normalka, sak idem na ctg dnes ta uvidime na papieri či su či ne su ale teraz necitim nič
no mala si zaujimavy večer hihi

nellie_
24. nov 2009

pumi - superstar... no skoro ma vystrelo lebo som v jednom momente myslela ze fakt vypadne Honzik, ale to by bolo nespravodlive... aj ked mi pri denisovi potom vypadli nejake 2-3 slzy... 😅
neviem co to bolo, ja nezvyknem revat ani pri total romantickych filmoch.. ked on je take chutne decko, asi sa vo mne prebudili nejake materinske pudy alebo co pri nom.. 😀 😀 😀

nellie_
24. nov 2009

tini inak to je super, ze teraz uz tak poctivo monitoruju tehulky tym ctg.. 😉 aspon si si ista ze nic nezanedbaju... 🙂

tinika
24. nov 2009

nelie veru veru hoci aj v dnesnej dobe sa stavaju vselijake veci, sak v nedelu sme boli u svokry a v spravach davali myslim ze zo SNV ze tam tehula čo bola na rizikovom a ju poslali domov a potom uz len mrtve babo ze idu rodit a zomrela aj ona no hroza a doma dva deti po nej ostali

puma.sue
24. nov 2009

tini, ty uz ho vykuckaj prosim ta... 😀

tinika
24. nov 2009

puma sak est som len 38+par dni a este mame čas a uz ked tam vydržal ta este do piatku nech potiahneme 😉

puma.sue
24. nov 2009

podstatne by pre mna bolo, ze uz nebude skorpion 😉
ja som sprosta, viem...

preco ma pockat do piatku?

tinika
24. nov 2009

veru aj to napr. aby nebol skorpion ale to sa uz skončilo 22 ne? ak dobre pamatam a preto lebo vo stvrtok mam estes seminar jeden a v piatok tehu cvičko a som slubila ze este dojdem ta uvidime či splnim

tinika
24. nov 2009

jo od včera uz je to strelec a moj bracho skorpion ta som nechcela hihi

puma.sue
24. nov 2009

aky seminar prosim ta? ty mas jeden seminar v bruchu teraz, tak sa tomu venuj 😉
a na cvicko pojdes aj buduci tyzden... si myslim ja 😉

tinika
24. nov 2009

puma no kvoli praci ja totiz budem robit aj na materskej troska a tiez si myslim ze to potiahnem do 40tt 😀

tinika
24. nov 2009

super posedela som tu kus a hned sa mi chce spat, ale uz nemozem hihi povinnosti volaju

puma.sue
24. nov 2009

tini, chod este aspon na chvilu hodit usko... boze, ako ti zavidim, ja som si kafe zaliala a idem makat. strasne sa mi nechce, ale musim! 😝

tinika
24. nov 2009

no ja uz o chvilu musim ist preč z omu takze nestihnem pohajat
ale poobede si určite schrupnem hihi tak prijemnu pracu

puma.sue
24. nov 2009

neprovokuj, dobre? 😀
ale jasne, nejak to snad uhrame... vela je toho, ale prezijeme.
a aj vy sa drzte... paaa

tinika
24. nov 2009

pa

nellie_
24. nov 2009

ak mate cas pozrite... niektore foto su fakt super... 😀 😀 😀 😀

http://fishki.net/comment.php?id=61219

anaxamon
24. nov 2009

dobre ranko, dosla som vas aspon pozdravit...ako sa tu mavate?

shaarka
autor
24. nov 2009

zdravim 😀
takze denis odpadol? no teda... a ta stara sa drzi zubami nechtami? ach jaj. 😒

nellie, vysvetli mi prosim ta - jednu foto som nepochopila - tu zensku, ako stoji na pobrezi, za nou more, ona na skalach, do ksichtu jej nevidno. co je na tom vtipne? kukam jak puk a nic som na tom nevidela 🙂)

ja sa idem pustit do fotiek. ked sa tu rozprudi dobra zurka, dobehnem 😀 😀

lenocka84
24. nov 2009

dobre ranko
pozdravujem

flyangel
24. nov 2009

ahoojteee....ako sa mate?ja sa tu v poslednom case ukazujem menej...lebo ideme do väcsieho bytu a vsetko komplet prerabame..taktiez praca,skola skratka same stresy....ale teraz som 2dni na dovolenke tak sa tesim lebo som to uz potrebovala 😀

shaarka
autor
24. nov 2009

jeeeeeej fly, vy sa stahujete? jak vam dobre! do ktorej casti idete?
velmi zavidim. my nie a nie predat nas byt. uz som z toho taka nestastna... nakoneic sa maly asi fakt narodi do tohto ☹

nika832
24. nov 2009

Ahoj dievčatá
Som tu nová, mám 39 rokov a za sebou 3 neúspešné IVF pokusy. Po 2. neúspešnom pokuse ma konečne poslali do Prahy k Dr. Maďarovi na imunologické testy a tam mi zistili protilátky na manželove , ale aj cudzie spermie. Brala som 3 mesiace Prednison a išli sme na posledný 3. pokus IVF. Mám hlavu v smútku - nevieme čo ďalej robit. Moja lekárka v Care ma už nerieši - nie som pre ňu zaujímavá - lebo nechceme ďalši IVF. Nevedela mi ani odpovedat na otázku, či mám ďalej brať Prednison. Som samoplatca - z Prahy mi poslali iba výsledky... No, neviem sa v tom nijako zorientovat. V Sr sa imunologia nerobí .. Viete mi niektorá poradiť? Budem veľmi vďačná... ďakujem

flyangel
24. nov 2009

Shaari moja neboj ono to snad vyjde...a kde mate ten bytik ze sa neda predat?niekde na sidlisku ci dakde mimo sidliska? 😨 a kde by si sla rada byvat?

shaarka
autor
24. nov 2009

fly, no my byvame pri dargove, oproti thalii.
a kam by som sla? no to mi je uz v podstate jedno, nemame vela casu. ak by sme ho predali, tak potom by som si dala nejaky ten mesiac na hladanie noveho a co by sa v tom obdobi pritrafilo ako najlepsie, to by sme brali. nemame na vyber. ☹

nika,
neviem, ci protilatky proti spermiam suvisia s IVF, resp. s tym, ze vam to nevyslo. skor si myslim, ze nie.
malo si o sebe napisala. IVF je len jedno z rieseni - ale preco si hned isla na IVF? to ste sa tak ponahlali? ci mas nejake problemy? nemas cyklus? alebo? napis viac, tazko sa takto vyjadruje.

nelynka
24. nov 2009

ahojte

shari musim reagovat, treba to skusat a mozno trosku aj znizit cenu, mozno by to pomohlo..
skusit popripade aj realitku ked to inak nepojde alebo inzerovat kde sa da, ale to si asi urobila..
protilatky proti spermiam dost suvisia aj s IVF, ked mas protilatky, mas problem oplodnit vajko a aj ho udrzat v tele, pretoze tie vsetky spermie zabijaju, ale neviem ako sa take veci riesia..

nika, ako ti zistili ze mas protilatky na ine spermie? to sa da zistit jedine tak ze mas sex alebpo ti vpravia spermie aj niekoho ineho ako manzela---

lenuska85
24. nov 2009

Ahojte zenusky 😀
Prisla som vas len na skok pozriet, lebo mame DPH-cku a chaos v robote...
Som vas docitala a kedze som strasnou milovnickou hafanou tak ma zaujala tema granul a surovej stravy a kupirovania.

Shaarka aj my krmime Eukanubou a som velmi spokojna. Vela som citala aj o varenej a surovej strave a celkom sa mi to pozdavalo ale kedze nemam vela casu, tak granule su pre mna velmi dobrym nahradnym riesenim. A nas hafana ich ma velmi rada, je zdrava a vyzera zdravo.
A k tomu kupirovaniu. Som proti tomu, ale kedze sme nasu kupovali bez chvostika, som radsej ticho. Avsak ak by som mala kupirovat ja osobne, tak to urcite NIE.

lenuska85
24. nov 2009

Ahoj Nelynka, teba som tu uz daaavno nevidela. Co mas nove?

nelynka
24. nov 2009

ahoj lenus ani nic dohromady, ty sa pochval 🙂

lenuska85
24. nov 2009

Nemam cim Nelynka. Vsetko po starom. Tesim sa uz na sviatky a na Silvestra 😀 Malinky problem uz je len s darcekmi. Nemam este ani jeden! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre