Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
10. dec 2009

vavi, na vianoce sa to znesie 🙂

my v jednoizbaku vianocnu vyzdobu nemame, aj tak sme preplneni viac nez dost. ale castejsie zaaplujeme sviecky v kahancekoch, na okna zvyknem povystrihovat nejake motivy z papiera, hviezdicky... a na dvere si nieco dame.
stromcek az tesne pred vianocami, vesiame pomarancove kolieska, svietiaceho hada, strieborne drotikove hadiky s hviezdickami a papierove hviezdy, co robila moja mamka ked som bola este mala 😵

horsie je to s miestom - tento rok miesto pre stromcek zabral jellin pelech, takze to bude krute 😀 alebo bude jella spavat pod stromom 😀

anaxamon
10. dec 2009

tak ja asik postavim len stromcek 23. a bude tak ako kazdy rok doteraz🙂

jella bude uplne stastna shaar sak byt celovianocnym darcekom, to je aka pocta 😀

shaarka
autor
10. dec 2009

😀 😀 😀 no to jej poviem, nech si uvedomi 😀

anaxamon
10. dec 2009

jasne a este jej povedz ze jej to odkazuje teta anaxamon z modreho konika 😀 😀 😝 😎

shaarka
autor
10. dec 2009

anaxamonium 😉 😀

bublinka11
10. dec 2009

Nellieeeeeee kde siiiiiiiiiiiii? Co sa s tebou stalo??? Snad nie tie zily??? 😖
Fuj, to bolo odo mna hnusne...isto si sa len zmierila s manzelom a uz si na nakupoch, co???

anaxamon
10. dec 2009

shar, to je ten novy prvok periodickej tabulky, ze? 😀 😀

bubli, no to bolo huste...ale tak snad mas v tom druhom pravdu, a nelliovci su uzmierneni uz, a pekne spolu nakupuju vianocne darceky🙂))

bublinka11
10. dec 2009

Ale Nellie ma zmysel pre moj hnusny humor a ona sa isto neurazi...ja viem niekedy zavalit a tu sa uz asi prispevky nedaju vymazat...Nicolka ze si sa neurazila moja??? 😉

anaxamon
10. dec 2009

obcas by sa hodilo vymazat co clovek napisal, ze? to je asik jedna mala z veci co mi chyba z admin prav 😀

bublinka11
10. dec 2009

Vies co...ano...ja som sa par krat o to pokusala a zistila som, ze to nejde 😀 😀 😀

anaxamon
10. dec 2009

a to si sa o to ako pokusala?

bublinka11
10. dec 2009

Len som sa s tym hrala...nepokusala, myslela som, ze kazdy si svoj vlastny prispevok moze zmazat...lebo inde to tak funguje...

anaxamon
10. dec 2009

a teraz rozmyslam ci na streche v novej verzii nam uz tu moznost dali alebo to bude po starom, mala by som to ist omrknut

anaxamon
10. dec 2009

dnes som nejaka usilovna, konecne som po x razoch ze uz to spravim, umyla varnu dosku...tristvrte hodiny suchania, ale je pekna opat leskla🙂))

dnes ste vsetky niekde prec, a urcite zasa ked uz nebudem stihat tu bude diskusia minutu po minute a ja vas nebudem stihat docitat... 🙄

nellie_
10. dec 2009

bubli jasne ze sa nehnevam... 😀 😀 😀 a na to sa mam moc rada aby som si zily podrezavala 😀 😀

takze sms nebanujem, padla na urodnu pôdu, vycitky boli statocne vyvolane 😀 😀
ked dosiel domov doniesol mi pickwick salku s 3 cajmi... 😎 😎 vie ze som zatazena na čajiky a salky.. tak si troska splhol.. uz som z nej aj popijala cajik hruskovy mnam.... 🙂
mali sme riadne dlhy pokec.. aj sme v meste boli ale nie na vianocne nakupy iba v tescu na klasicky nakup 🙂 ale aj tak sa este chovam viac-menej odmerane.. musim ho este troska vytrucovat....

nellie_
10. dec 2009

a teraz je potrestany lebo som dala neskoro francuzaky piect a kedze jeho ranajky zostali tresknute o zem, tak doteraz nic nejedol... 😀 😀
teraz sa ma vypytuje ake som mu rano tie bagety urobila tak ho troska provokujem.. a zakazala som mu ist vyzierat, musi cakat kym sa dopecu zemiaky.. co este nejaka ta polhodka bude isto... cha chaaaaaaa

anaxamon
10. dec 2009

nell no pekne vam to napokon dopadlo, aspon si mohol uvedomit koho ma doma a ako sa ma spravat...je to o tom ze po hadke byva nebo vzdy krasne modre ako po burke 😵

monky1
10. dec 2009

ahojte dievcata, vtrhnem vam tu po dlhsej dobe...mam otazku na kosicanky - nepoznate nahodou dr. Lojovu? ... sidli na Mäsiarskej ulici v KE a je to alergologicka. Myslim, ci ako odbornicka stoji za to.

...inak nepisem vam, co mam nove, lebo je to stale o tom istom ☹

anaxamon
10. dec 2009

monky ja ti sice neporadim, ale rada ta tu vidim, aj ked nemas nic nove mohla by si chvilku ostat a dacpopisat s nami🙂

monky1
10. dec 2009

rada by som, anax, ale mala je zase chora, krutim sa dookola okolo soplikov, bacilov ..... uz ma ide slak trafit....som si nemyslela, ze to bude take caste, ked nastupi do skolky....vedela som, ze nas to neminie, ale ze tak casto som neratala ☹

este ani do mesta sa nemozem dostat, este nemam nic kupene na sviatky - o darcekoch ani nehovorim 😠

sory za taky nagativny prispevok, ale neviem vam napisat nic pekne, kedze sa mame naprd 😀

anaxamon
10. dec 2009

v poho moni, ja som uz druhy tyzden na pn, a keby ze nejdem k lekarom na vysetrenia tiez sa medzi ludi nedostanem, takze ta ciatocne chapem ako sa citis, aj ked to mas iste narocnejsie kedze sa musis starat o choru dcerku plus tehu...ale neboj aj toto obdobie prejde a uz len budes spominat na to co je dobre 😉

siouxie
10. dec 2009

ahojte, dievčence 🙂 .

Teta Kidman, som rada, že už hádžeš moje obľúbené zubaté smajly. Ale hlavne teda, že si to predýchala a dobre ho vytrestáš 😀 .
No a pridávam sa k bubli, ja som tiež prchkejšia a mužíka mám totálneho kľuďasa, čo je tiež niekedy črta na zabitie, ale väčšinou veľmi pozitívna. On je celkovo voči mojím excesom totálne chápavý a vytočila som ho asi len raz-dvakrát v živote. Takže viem pochopiť aj druhú stranu... Ale dúfam, že dostane, čo si zaslúži 😀 .

No a osobne si myslím, že admini by mali mať veeeľmi širokú škálu zmyslu pre humor 😀 😀 Tým nechcem povedať Anax, že ty ho nemáš 😉 . 😉

anaxamon
10. dec 2009

hm hm siou skala humoru u adminov? to je k comu? nejako nemchapala...😅

siouxie
10. dec 2009

na to, aby hneď nemazali trošku čiernejší humor 😀 Ale šak to ani enrobia, našťastie 😀
Počuj, ty si nechystala nejaké prekvapko? Alebo ešte neprišiel ten správny čas? 😉

anaxamon
10. dec 2009

este neprisiel spravny cas...ale na prekvapku sa stale pracuje...mozem povedat zeprvu tretinu prekvapka mame za sebou...sice sa to taha, ako s prepacenim sopel, ale verime ze to cele dobre dopadne🙂)

siou uz som tu narazku na humor pochopila...akoze by mali zamazat prispevok od bubli, no ak na prispevok nik neupozorni, tak tu ani nepachnu...viem o com hovorim 😉

siouxie
10. dec 2009

Tak držím palce, aby to rýchlo ušlo a hlavne dobre dopadlo. Mne moje vianočné prekvapko teda vôbec nevyšlo, ale niežeby som nebola pripravená aj na túto verziu. 🙄 😀 Sa nezabijem. 😀 😀 😀

monky1
10. dec 2009

a este aby toho nebolo malo, dos.al sa nam magio box, vcera tu bol chlapik, nechal nam servisny, na kt, sa ale nada ani pretacat, ani zastavit program.....a co je najhorsie, ani nahravat. Dnes nam mal doniest novy, ale prave som mala hovor, ze nam pred masiacom vyprsala zaruka, takze nam zajtra prinesie nas stara pokazeny box a mame si to dat opravit na vlastne naklady - super!!! idu sviatky a ako poznam spolocnost Magio, nebude to hotove ani do velkej noci .....mame s nimi bohate skusenosti - by sa vam rozum zastavil, aka je to spolocnost

anaxamon
10. dec 2009

a to uz teraz vies ze nevyslo? co to malo byt?

a dakujem, snad sa to ozaj podari a potom to uz budem moct prezradit

siouxie
10. dec 2009

monky, nechcem ti do toho pindať, ale nech vás ne--ototo lebo sa mi to nejaoko nezdá - na vlastné náklady...? 😕

siouxie
10. dec 2009

anax, kuk pas. A vedela som to na druhý deň po opu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre