Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
19. dec 2009

a ja uz nemam ani jednu babku ani dedka... ☹ ☹ ☹
dedkov som nikdy nepoznala a babky uplne zrazu z nicoho nic zomreli obidve behom 3 mesiacov... ☹

no ale co uz tak to asi malo byt.. nechcem tu byt nejaka sentimentalna.... 🙂

nellie_
19. dec 2009

baby aki bielikovci???? 😕 😅 😅

siouxie som si stiahla film tento http://www.csfd.cz/film/236487-four-christmases/
segra vravela ze to je dobre.. 🙂

siouxie
19. dec 2009

jáj, mali sme to minule požičané. Je tam aj Vince Vaughn. Myslela som si, že to bude lepšie,miestami mi to išlo na nervy, ale dalo sa to dopozerať 😀 .

Nellie, inak neviem, či si nebola ešte moc malý štupel, ale Bielikovci bola taká rozhlasová hra ešte za socíku. My sme to vždy so starými rodičmi počúvali na záhradke a postupne pri tom všetci zachrneli. 😀

nellie_
19. dec 2009

no tak to mi teda nic nehovori ti bielikovci.. 😅 moja babka nepocuvala radio 😀

jooj ja mam tolko prihod s mojou babkou.. prve ma jedna napadla ked som si tak na nu spomenula
teraz ... 😀 😀 😀 😀 😀
ked siel moj bratranec na vojnu, tak dotrepal ku babke kvetinace ze nech mu polieva kvetiny kym sa vrati a babka polievala a polievala a potom sa jej zdalo ze nejake su moc vyrastene tak ze ich presadi von pred dom do zahradky a nastastie vcas dosiel moj ujo a vysvetlil jej ze ten "ikavec" jej hodila na krky marišu 😀 😀 😀 😀

vavenka
19. dec 2009

Co, jaki bielikovci? 🙂

Pumi cs cs, take veci tu len tak hadzes ze kupila som si vonavku, varim segedin, mozno som tehotna....
😀 😀 ale tak kua ked su zase vresky tak nech sa uz padruh spamata, na nervy s tymi chlapmi.....
Siou pekne si svoju starku opisala 🙂 skoro jak z filmu 🙂 nasa starka ma uz 80 a hrozne bolave klby, uz nam trosku senilnie, ale je hrozne mila, ako 10 rocne decko 🙂 ona sa dost opustila ked zomrel dedo pred 6timi rokmi... Dedo bol super clen, je mi ho hrozne luto, a tiez takto na sviatky, je to na ho.no...

Inak som dnes zistila ze to nieje bohvieco, sama zdobit stromcek 🙂 ale tak gule su povesane, aj tie spicky a somarinky, stuhu dookola a tie zlate vlasy uz natiahne herec ked dojde domov, mne sa uz nechce 😅 😅

nellie_
19. dec 2009

vavi tak uz mate stromcek 😵 😵 😵
my az v stredu budeme so segrou robit.. uz sa na segru fakt tesim, nebola doma uz mesiac... 😵 😵 😵
tak si spolu uzijeme nase posledne vianoce tu v mamininom byte 🙂 🙂

ja som sa dnes prejedla vanilkovych roztekov a takych snehovych orechovych stangliciek som taka presladena ze uz hodinu vidim pred ocami iba pecenu klobasu s horčicou 😀 😀

shaarka
autor
19. dec 2009

😀 😀 😀 tak ja za mladi som pocuvala velmi rada, co sa u nich dialo. rozhlas po drote, lavica v kuchyni a predstavivost pustena na spacir 😀 😀

cau nellie, no ty si klasa! 😵

vavenka
19. dec 2009

MNAM ! Pecena klobasa s horcicou! Nellie si nevies predstavit co si mi spravila so slinnymi zlazami!
Kokso, co mam robit??????

nellie_
19. dec 2009

prave som sa maminy spytala ci pozna bielikovcov a ze kde som zila ze ved to u nas ficalo kazda jedna cast.. 😀 😀 😀 a uz si asi matne spominam daco 😀 😀

shaarka
autor
19. dec 2009

jeeeej, vavi, stromcek mate, zavidim, ze uz mas PO. sikulka si! dufam, ze si sa velmi nenatahovala. zdobenie je sice mila zalezitost, ale velmi sa mi do toho nechce 😀 nastastie sa mam na co vyhovorit - strom este nemame 😎

cely den som tu sedela, tak sa s vami lucim, bolo mi super, ale rit ma uz boli strasne!
tak sa uvidime niekedy zajtra, ked sa nebudem pred MM hanbit znova otvorit kona 😀 😀 😀 😀 😀
cauteeeeeeeeeee 😵

vavenka
19. dec 2009

Shaari tak pekny zvysok dna 🙂 a pozdrav MM 😉

nellie_
19. dec 2009

vavi nemas nejaku v mrazaku??? 😅 😅
nie ze teraz "zabažiš" jak sa u nas hovori... 😀 😀 aj u vas sa to tak hovori?? ze tehotna musi zjest vsetko na co ma chut aby "nezabažala" ??? lebo ze ked jej daco chuti co nema a potom sa dotkne nejakeho miesta na tele tam sa babetku spravi materske znamienko v tvare toho na co mala chut - ja mam zevraj v hlave jahodu 😀 😀 a preto sa u nas hovori ze tehotna sa musi chytit za rit ked zabaži a tam to babetku nebude vidiet to znamienko 😀 😀 😀

jemine ja vam sem pisem hlusiny... 😀 😀

siouxie
19. dec 2009

shaar, to vidieť, že aj keď som tu očividne najstaršia, ešte mám aj nejaké takmer sôčasníčky 😀 . Ja si to síce tiež pamätám iba z destva, ale pamätám.
Jé, Vavi, už stromček? Sa máš... A nellie už požiera vanilkáče, ja ešte len zajtra kúpim ingrediencie 😲 😨 😀

nellie_
19. dec 2009

tak ahoj shaar... 😉

siouxie zas sa nerob taka obstarožna.. 😉 😀

vavenka
19. dec 2009

Nellie to som nepocula, ale prave som si chytila obe licnice, pre isotou 🙂 nemam ziadnu v mrazaku, idem volat hercovi, ci by nemohol zohnat nieco cestou z vychodu 😀

nellie_
19. dec 2009

vavi tak dufam, ze ti nejaku fajnu prinesie... nech nemam potom vycitky svedomia za vas (teba a malinku) 😉

siouxie
19. dec 2009

tak pekný večer, shaarka 😉 🙂

no ja som sa tu včera mocovala ohľadne zvierat a zabíjačiek a dnes sme dostali nabalené tri klobásiská domáce... No ale šak po sto rokoch si dám aj ja, a nebudem si nič predstavovať, radšej 😀

shaarka
autor
19. dec 2009

vavi, no este prichadza do uvahy klobaska na trhoch 😎

vavenka
19. dec 2009

Siou 😀 😀 😀
Tak urcite si daj, potom napises ci to stalo za to 🙂
Nellie aale prosim ta, ale jak mi zacali slinky tiecct, aj mala sa nejak prebrala 😅 😅 a herec ma vypnuty mobil 🙄

siouxie
19. dec 2009

nellie, nerobím sa, ja asi len som tutoka medzi vami najstaršia 😀 😀
Ale zase by ste mi asi nehádali vek, lebo šak gény mám po starej mame. Aj moji o desať rokov mladší spolužiaci si mysleli, že mám tak dva-tri roky viac ako oni 😀

siouxie
19. dec 2009

tak sa lúčim aj ja, idem ešte natlačiť nejaké kysnuté koláče, ktoré sme dostali na cestu a čaká ma Johnny Depp, tak sa teším na filmový večer 😉 .
Pekný večer všetkým 😵

vavenka
19. dec 2009

Shaar joooj kde ja teraz do mesta na trhy, sak uz som zateplackovana pred telkou, uz by ma do tej kosy nikto nedostal, ani hrozna chut na klobasu 🙂

Siou nieco tu citit 😀 😀 ale rozumiem ti, ani mne netipuju, ze uz mam viac ako 30 😅 😅

nellie_
19. dec 2009

vavi - aj s jeho mobilom 😒 to je zakon schvalnosti.... 🙄

siouxie no vidis to 😉 😎 😎 niekedy su take geny super vec 😎 😀 😀

ja hadam idem do sprchy.. ked sa u mna maluje najradsej by som sa sprchovala 4x za den 😅 😀

nellie_
19. dec 2009

a prave som zistila ze dnes je na jojke kurier.. ten herec tam je takyyy sexoš... no asi witherspoonku odsuniem na zajtra... 😀 😀

siouxie
19. dec 2009

vav, však som sa musela trocha pochváliť, keď mala nellie pocit, že sa zbytočne trápim starobou 😀
Idem do sprchy, papa zajtra.

nellie_
19. dec 2009

tak aj ja sa lucim.. ahojte a pekny zvysok vecera 😉 🙂

monky1
19. dec 2009

kazdy sa tu luci a ja som vas prave horko tazko docitala, lebo dnes ste ozaj nelenili

a ja som si myslela, ze ja som najstarsia 😀

inak som hotova - dnes som zmakla cokoladove gulky s kuskami karamelu, vanilkove rozky, linecke hviezdicky, mesiaciky, srdiecka.....mandlove suchare......aj sa cudujem, lebo kaslem ako keby mi za to platili

vavenka
19. dec 2009

Monky dobraa si 🙂
ty si nelenila v kuchyni, mi s kvakanim 😀
MJa som si prave zapiekla toasty so sunkou a syrom, k tomu tatarka a kysla uhorka 🙂 slabsia nahrada za klobasku, ale tak potesi 😅 😅

monky1
19. dec 2009

vavenka ,mnaaam, mi robis chute 😵

ja som este navarila vyvar s haluskami - mala sa ide zblaznit za tou polievkou a na veceru sme mali rychle falosne bryndzove halusky - tie zase ja velmi mozem 😝

a zaktra na obed - ani paru nemam...zato vo ma caka poobede, v tom mam jasno 😀

pipimiska
19. dec 2009

vzduch cisty?este sa tu niekto potuluje?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre