Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
18. jan 2010

joooj jak mi chyba segrin notebook... 🙄 🙄
uz som si zapla housosa a teraz sa tu presuvam medzi pc a postelou 😀 😀 s jej notebookom to bolo take jednoduche 😀

joooooooooj vo mne vyvolava ta zvucka z housa normalne ze orgazmicke stavy 😀 😀

lenocka84
18. jan 2010

siou tak kedze je ten isty tak to snad problem nebude

siouxie
18. jan 2010

nel, tá hudba sa im podarila 🙂 to sú úplne staré diely? od začiatku? No vidíš, ja som s laptopom na kolenách a aj tak mi nemá kto pustiť telku 😀

nellie_
18. jan 2010

siou hej uplne prva seria je to 😉

vavenka
18. jan 2010

Ja som tiez s notebookom a nema sa kto ist za mna vycikat 🙂 a uz mi taak trebaaa 😅 a trochu sa pohol karfiol smerom nadol, tak idem okostovat ten moj hovadzinkovy vytvor 😀
Nellie a kedy mas narodky? Treba zacat pistat ze ti ho uplne ze treba ako sol, ze priam nevyhnutnost 🙂

nellie_
18. jan 2010

vavi ved ja uz mam taky pokutny plan 😀
narodky mam v maji a vtedy planujeme sa uz aj stahovat a pocitac bude v takej zadnej izbe a hadam nebudem behat po celom dome ked budem chcet ist surfit 😀 😀
takze to bude notebook uplne nevyhutnost... 😀

vavi tak pri cikani hned aj krakena vypusti a hned bude priestor aj na hovadzinku 😀
(fuj ale som nechutna.. 😅 )

siouxie
18. jan 2010

Keby ste videli, koľko som tej nátierky bachla na rohlíky 😀 ale pri vás sa to nedá, furt musím tlačiť 😀

floskula
18. jan 2010

siu, a take nieco sa ti ako pozdava, ked ma zenska vizitku a ako profesiu ma ze obchodny manazer alebo financny poradca. ja tomu moc nerozumiem, preco tam nema obchodna manazerka, alebo financna poradkyna.
inac jedna kamoska si na den svadby zmenila obcianstvo na talianske, aby nemusela mat - ova. 😎

nellie_
18. jan 2010

viete co je na Housovi najlepsie? - vzdy kazdemu pacientovi zacnu zlyhavat uplne vsetky organy a oni musia robit uplne vsetky testy ake existuju a az ked sa niekto z housovho timu vlame do domu umierajuceho tak hned na to pridu a na druhy den choremu nic nie je, hlavne ze dovtedy mu krv a vsetko mozne vytekalo zo vsetkych organov 😀

siouxie
18. jan 2010

flos, ani nehovor, to ma vytáča. aj učiteľka si nepovie, že je učiteľ... ja som mala vždy na vizitkách jasne napísané, že som ženského rodu 😀

lenocka84
18. jan 2010

siou tak posli aj sem
akú si robila?

nellie_
18. jan 2010

floskula tak to je aj v nasej firme ze aj zeny mame pridelenu funkciu v muzskom tvare...
takze u nas je aj zena manazer marketingu, obchodny poradca atd.. 😀

vavenka
18. jan 2010

No hlasim vycikana, zas nazrata, masko je ok, len skoda ze som nemala obyc plnotucnu horcicu, fukla som tam 2 lyzicky kremzskej a citit ju dost 😖 mi to tam vadi... Ale hercovi chutilo, tak sa isto zje 🙂

siouxie
18. jan 2010

nellie 😀 ale dobre sa na to pozerá, čo? psychológ by nám to asi vysvetlil 😀

floskula
18. jan 2010

nelie, ale mne sa to zda proste divne. ked sa tolko baziruje na tom, ako sa co povie, pride mi scestne, ze zrovna toto si nikto nevsima. vsak si zena a mas pravo mat to v zeskom rode. tiez ti nepovie muz, ze si dobry kuchar, ale kucharka, alebo predavacke nepovies predavac a pod. proste ked si raz zena, mas byt manazerka marketingu. takze ked sa ti minu vizitky, vies co si mas na tych novych zmenit. 😉

vavenka
18. jan 2010

Ja mam tiez funckiu v muzskom rode 😀
Ale mna aj tak dojimalo - som mala dvoch takych pacientov, a oni furt do telefonu ze dobry den slecna magisterka 😀 😀 a ja som sa v tu ranu musela zacat rehotat 🙂
Siou kokso jak slintam nad tvojou pomazankou! mam doma sardinkes, hadaj co bude zajtra na ranajky 😀

floskula
18. jan 2010

siu, ale zase tiez nechapem, preco musime prechylovat v clankoch zahranicne zenske priezviska. to sa mi zda proste od veci, ze ked ma ta konkretna zena svoje meno, ma ho v dokladoch, proste sa nespochybnitelne vola priklad Sharon Stone, preco u nas musime napisat Stoneova? ved jej nasilu menime meno tak, ako sa nevola. to ako keby v inej krajine pisali o slovenke a napisali bez pripony -ova, ze ved u nich take nemaju.

siouxie
18. jan 2010

júúj, ja sa teším! som objavila vďaka MK netový bio obchod a majú o dosť lacnejšie vajíčka ako bio z bežnej siete.

nellie_
18. jan 2010

vavi to aj mojej segre hovoria ze slecna inzinierka... a mne to pride nenormalne komicke 😀 😀
inak hej veru nechapem preco je to tak debilne zauzivane.... to je normalne ze diskriminacia 😀

siou ja som to uz aj vypla nejak mi usla prvotna pointa tak som nevedela o co ide... 😀

vavenka
18. jan 2010

my mame bio od draheho rodicov sliepok 😀 to furt ked dotrepe domov vajicka tak smrdi cela taska, vacsinou ich svokra nestihne umyt a rovno spod sliepky nalozi 😀
Nellie tebe by sa asi nepacilo..... 😅 😅 😅 😅

siouxie
18. jan 2010

flos, tak s tým ani ja nie som celkom uzrozumená, ale na druhej strane tiež nehovoríme Paris alebo London... 😉
vavi, no vidíš to, aké dobré raňajky budeš mať? 😀

a inak s tým titulom, mgr a bc sú teda veľmi smiešne tituly, to je pravda. Ale ja celkovo uprednostňujem oslovenie pani/pán a priezvisko. Okrem čisto akademickej obce mi to pripadá aj tak také smiešne a prežité...

floskula
18. jan 2010

a doktorkam niekedy kolegovia hovoria ze "doktor Slobodova sa tym zaobera". 😀

nellie_
18. jan 2010

vavi to poznam aj ja poobsierane vajcia... 😀 😀 😀
takze s tym som aj ja zžita.. to vzdy svokra take tiez posiela... 😀 😀

jeeeeeeeeeej hlasim, ze mi prave odpadol posledny kusok chrasty z toho podnosoveho herpesu 😎

floskula
18. jan 2010

siu, aj mne sa zda lepsie pan a pani. poznam ale ludi, co sa predstavuju "inžinier Karas". "inzinierka Blchova". 😀 akoze nech vies, ze s kym mas tu cest.

vavenka
18. jan 2010

Siou to isto, ale mas poloidiotov ktori si potrpia dokonca aj na bc 🙂
Mne je to jedno, kym na mna nekricia hej ty, nepotrpim si, ale vacsinou taki. ktori chcu aby si ich oslovovala titulom, tak aj teba autoamticky budu inzinierovat...
A mne stale pride divne ked mi niekto povie pani 😀

nellie_
18. jan 2010

no to hej niektori si aj u nas vo firme nenormalne potrpia na tituly... 😅
ja ziadny nemam a vzdy sa mi rata ked ma v maily alebo v telefone otituluju na inzinierku 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

flos, presne 😀 hneď viem... 😉

nellie, ale šak si sa ho celkom rýchlo zbavila... čo sceš 😀

nellie_
18. jan 2010

siou oriflame vajicko vyhojilo... ale ze rychlo sak ma "ohyzdil" 8 dni 😅
a to ake operacie vcera, lebo vcera som mala polku fest vysusenu a polku este nie tak som to vysusene strihala noznickami, lebo keby som to potiahla zasa by to krvacalo a bola by som tam, kde som nechcela byt.. 😀

siouxie
18. jan 2010

vav, tak to aj mne, lebo mi väčšinou zásadne hovoria slečna 😀

siouxie
18. jan 2010

nellie, ty mi niekoho pripomínaš... 😀 😀 😀 ale som rada, že ti vajo pomohlo 😉 No čo chceš, za týždeň a už ani nevieš, že bol. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre