Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
1. feb 2010

shaar no ake je ta vave zlata ked ti tak vody dopriala.. 😀 😀 😀
fuha Teo je riadny chlapiskoooo 🙂 tu vodu plodovu hadam podla zblnkotu preverila.. 😀 😀 😀

vavenka
1. feb 2010

Nellie no tak to naserka, takto v strede cyklu 😠 😀 uz sa ti trasu ruky co? 😉

nellie_
1. feb 2010

jaaaaaj vavi keby len ruky... 😀 😀 😀

shaarka
autor
1. feb 2010

nellie 😀 😀
tak nech ti pozicany prinesie darcek 😉 😵

lenocka84
1. feb 2010

slniecko presne tak

nellie no je to mozne, jeho tato dost schopne tancuje, tak by som sa necudovala

siouxie
1. feb 2010

čaute 🙂

leni, blahoželám k tanečníkovi 😀 😵

shaar, blahoželám ku kvalitnému vnútornému prostrediu a že je Teo v poriadku 😀 😵

nellie, no dúfam, že si pochopila, že som si robila srandu, ale nedalo mi, keď som zbadala tú hlášku na nete a teba nikde (viem, kvôli serveru 😀 ).
no a dúfam, že už máš absťák s teplomerom vyriešený, týmto pádom. 😀 Nakoniec bude darovaný úspešnejší ako láska s tmavomodrým štuplíkom 😉 😀 .

slni, aj ja pijem alchemilku a už dosť dávno, možno aj dva-tri roky. Pôvodne som ju pila týždeň pred menzesom, teraz ju pijem od začiatku cyklu po ovuláciu (cca). Nemám s ňou žiadny problém...

vavenka
1. feb 2010

Kua jak som zalomila, a pondelok v perdeli 😖 a to som si chcela vlasy farbit 🙄 🙄
No nic 😅 😅

shaarka
autor
1. feb 2010

heheee dobre ranko 🙂
my sme boli vykopat auto spod snehu 😀 a jella je lavinovy pes 😀 perpetuum mobile 😝 😀

vavenka
1. feb 2010

Shaari 🙂
Inak ja som kcela aby si ma podstrihla, mne to uuplne vypadlo 😀 😀 😀
Mas zmrzku? 😉

vavenka
1. feb 2010

Siou no fajne, tu tehulam kade tade blahozelas, a Vandinych 933 gramov ti je akoze malo, hej? To akoze nestoji za rec, hej? Sa mozme aj potrhat, hej? 😀 😀 😀 Cs 🙂

vavenka
1. feb 2010

Uz teraz ako neplatii, uz teraz neskoro 😀 😀

siouxie
1. feb 2010

Pri Vanduške ma tak rozosmiala Nell s tým vreckom múky, že som zabudla zareagovať. 😀
Je mi jasné, že je to výhovorka, ale tak to bolo 😀 😀 No čo je potom sloník Teuško, čo? 😀

Ale tak Vanduška bude herečka, to je bez debaty 😀 😀

vavenka
1. feb 2010

Siou no mas stastie 😅 😅 😅
A vy ako? Plodite? Ci?

shaarka
autor
1. feb 2010

😀 ze neplati 😀 😀 😀

hej, mrzka bola, uz je v brusku, ale co mam robit, ked teraz chce teo kapustu? mu vravim, ze mohol skor povedat, ale tak nie... ved naco? nech sa aj poblujem, ze? 😀

a pospominajme si trosku, nellie... 😀

https://www.youtube.com/watch?v=7bneWHt2heg
siouxie
1. feb 2010

😝 😝 😝 platí, shaar, platí, nevieš čítať? 😀

vavi, no my plodíme, ale asi nič nesplodíme 🙄 😀 . Som konzultovala m. výsledky s andrológom v čechách, je to dosť na h. Má asi značne (citujem) poškodené tkanivo (semenníkov). Súvisí to zrejme s tým, že mal neskôr zostúpené jedno vajko.

Akože to vtedy vyriešili, dostával horm. injekcie, ale asi neskoro (foter je lekár, podotýkam 🙄 🙄 🙄 ).

Tak mi ten doktor ešte navrhol, aby som zohnala liek na prekrvenie tkanív a nasadila mu ho na dva-tri mesiace a potom kontrola spg. Takže uvidíme, či sa niečo vôbec pohne...

Zistil to podľa vysokého FSH, ostatné hormóny má dobré, priam nadpriemerné (citujem). Len som mu nenapísala, že berie kotvičník, som presvdčená, že bez neho by testosterón určite nemal nadpriemerný. Takže aspoň niečo je ako-tak pozitívne.

Už by som mala podpísať novú žiadosť, ale nehrniem sa, vzhľadom na to... A okrem toho, ešte mám pred sebou aj preventívku, chcem dokopať doktorku, aby mi dala toho spraviť čo najviac, po tých hromónoch v novembri...

A hlavne meriam teplotu, aby som videla, či je cyklus v poriadku. Beriem to tak, že nikto ma tak podrobne skúmať nebude, tak nech viem, či sa niečo deje...

tinka265
1. feb 2010

ahojte, dievčatá. dnes som tu po prvýkrát. stránku mi doporučila kamoška. zatiaľ len čítam, ale potrebujem pomoc, lebo sa nevyznám v skratkách, ktoré tu používate, tak sa musím z toho vysomáriť. dúfam, že tu nájdem nejaké dobré rady...

siouxie
1. feb 2010

tinka ahoj 😀 (divné, že to meno píšem ja niekomu inému... 😀 ) - to si nevšímaj...

tak sa pýtaj, ak niečo potrebuješ vedieť a čítaj, dobrých rád je tu neúrekom. Ale aj v iných témach 😉 🙂

shaarka
autor
1. feb 2010

ahoj tinka, tak napriklad okrem skratiek sa konkretne u nas v teme dozvies, ze ked mas menzes, tak to dosli maliari vymalovat pivnicu a ked nemas manzela (MM), ale priatela, tak sa to vola padruh, a napriklad tento smajlik 😲 sa vola anča. nafukovacia.

siou, celkom dobre naplanovane. ten kotvicnik by som mu nasadila aj ja, vyzeralo to fajne. MM sa tomu len-len ze vyhol 😀

tak ja idem na tu kapustu 😝 😀 😅

siouxie
1. feb 2010

inak, shaar, je ti jasné, že mm znamená môj manžel? 😀 som si všimla, že niekto používa aj tt na označenie týždňa a pritom je to týždeň tehotenstva 😀 😀 Ja som raz použila skratku tm (ako tvoj manžel) a nebolo to pochopené 😀 😀

akú kapustu? aj ja si prosím kapustu 😀

vavenka
1. feb 2010

Siou hlavne ze to nevzdavas, co je maximalne pozitivne 🙂
No a kedy teda mas v plane zacat stimulovat? Predpokladam ze nebude preblem so ziadostou...
A podla grafov ako to vyzera? Ovulujes v pohode? Juj drzim vam palec, to by bol jaky fajny rok - statnice, babo, secko 😀 😀 Inak ja niesom moc na predpovede a horoskopy a tieto veci - aj ked uz som mala x-krat vestene a precitam si horoskop - ale proste tomu nejak neprikladam vahu... Ale co som chcela - vraj rok 2010 ma byt hodne pozitivne naladeny, tak ja pevne verim ze u nas bude - ved preco by nemal, a drzim palce aj tu vsetkym nasim (teraz kua nechcem pouzit slovo snazilka) ehm no proste vsetkym nam drzim palce, a hotovo 🙂

shaarka
autor
1. feb 2010

siou - a napisala som to hadam nejak inak? jasne, ze moj manzel = MM... ale viem, ze sa pouziva ako oznacenie muza konikovej kamosky - napr. ze A tvoj MM upratuje?
co byva obcas scestne.
to tm si pamatam, ja som to vtedy pochopila a myslim, ze kazdy pochopil 😅
aj tt je jasna skratka - ale to je hadam odborna, nie konikovska 😀

vavenka
1. feb 2010

Siou niektore pouzivaju mm skratku aj na moj muz, aj ked nieje zrovna manzel, napriklad nasa dzou, akoze my man 😉

Kapustaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀

shaarka
autor
1. feb 2010

MM je proste Moj Material, ktory davam do susky 😀 ci je to frajer, alebo zakonity... to je fuk.

a kapusta je prekladana na pekaci - s maskom a ryzou a smotanou, ci cim. neviem, je to uzasneeeeeee. mamka dnesny den volna patricne vyuzila - robili chlebik, huspeninu, fasirky a pre nas s MM kapustu 😎 tak aspon virtualne sa s vami delim 😵

vavenka
1. feb 2010

Hej a tinika je prebornik v pouzivani tt, aj ked sa jedna len o casovy usek, nie tehotenstvo 😀 😀

Tinka servus, vitaj, predstav sa nam, a drzime palce aby si sa pri nas nezblaznila 😀 😀 😀

vavenka
1. feb 2010

Shaari jezis! Sak to je one, to nefer !!
To znie takmer ako kolozvarska - neviem neviem ci ti zajtra neoplatim tvoju dnesnu navstevu 😀

siouxie
1. feb 2010

vavi, dík.

Ja som taký pako, že sa hneď zo všetkého pozviecham a snažím sa nájsť v celej situácii niečo pozitívne, alebo aspoň cieľ. A ak to nejde, tak si nájdem aspoň nejakú "veľmi dôležitú prácu" alebo zábavku... 😀

Podľa všetkého ja nemám žiadny problém, aj shaarka ma nazvala divnou 😀 😀 Teda, ešte ma nerezali a neskúmali zvnútra, ale mlj organizmus sa celkovo tvári akoby bol o 10 rokov mladší, čím asi kompenzujem ešte viac m. komplikácie 😀

Graf robím prvý, ale vyzerá, že normálka, ja som väčšinou aj ovuláciu vždy "tušila".

Takže asi počkáme na ten kontrolný spg a potom by som už asi nemala so timuláciou váhať. So žiadosťou snáď porblém nebude, aj keď neviem, lebo som sa minulý týždeň stala poistencom štátu (prerušila som živnosť a som denný študent, tak platí štát, aspoň tých posledných pár mesiacov).

Ja teda tiež beriem horoskopy s rezervou, ale také to základné identifikovanie znamení a ľudí mi väčšinou vždy sedí. 😀
A čítala som, že Vodnári majú mať tento rok taký dobrý, aký už dávno, dávno nemali. Tak štátnice snáď spravím 😀
Tak to dúfam, vyjde nám všetkým (a vo všetkom) 😵 🙂

tinka265
1. feb 2010

tých otázok pre vás, skúsenejšie, je viac. s manželom sme sa brali v auguste 09, obaja máme po tridsiatke a chceme bábätko. problém je v tom, že mám síce pravidelný menzes, ale vždy príde, kedy sa mu zachce, rozpätie dní kedy mám menzes je od 28 - 37. takže si neviem dokonale určiť plodné dni. tento mesiac som to skúšala s ovulačnými testami. robila som si ich pravidelne a akosi mi vychádza, že plodné dni nemám. neviem, či mám panikáriť, možno si poviete, že je to ešte skoro, aby som mala väčšie obavy a sú tu baby, ktoré majú vážnejšie problémy, ale radšej začať skôr, čo-to sa podozvedať a uvidíme.

siouxie
1. feb 2010

shaari, tak mne bolo jasné, že ty chňápeš a to som použila pri tebe tm? Som myslela, že inde? Môj materiál je ešte lepšie 😀

siouxie
1. feb 2010

tinka, skús si prečítať tému Meranie BT, úplne na začiatku. Myslím, že to rozpätie nemáš ešte nijak katastrofálne, akurát sa ti zrejme vždy posúva ovulácia, niekedy je skôr, niekedy neskôr. Macherka na danú tému je tu ale Shaarka 🙂

shaarka
autor
1. feb 2010

siou, ja som ti napisala, ze si divna? 😅 😅 😅 ja toho popisem, uznavam... 😠 😖 🙄 😅
😲 😲 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre