Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

madeline
3. feb 2010

tak ja som skôr na čísla a pamätám si tváre 😎

siouxie
3. feb 2010

nel, vav, to poznám... Ja si pamätám celého Onegina 😀 😀 No a texty piesní, aj takých, čo sa mi veľmi nepáčia 😀 😀
Nellie, tvoje holubové a slepačie sny sú nádherné! To je paráda! 😀 😀

anaxamon
3. feb 2010

siou tento to je, maju rozne prichute
http://www.ciao.de/Lidl_Big_Duo_Joghurt_Erdbeer...

nell o tych sliepkach si nam sem myslim aj pisala, ze? na tvoje haluze nema ani moj ocino 😀 😀 😀

siou nie si na tom az tak zle, ja si obcas o sebe myslim, ze som dostala do vienka snad len tu manualnu zrucnost...bo matika fyzika a ostatne cislene veci mi nesli aj ked dejepis som milovala, datumy sa mi pamatali strasne zle, pamatam si len narodeninove datumy blizkych osob...aj ked obcas si nahovaram ze som este dostala do vienka taku vlastnost, ze sa viem velmi rychlo "dostat" do koze hocikoho..ak chnapes co myslim..proste taka empatia...ale mozno si to len sama namyslam a ini to chapu inak

vav aky bol kolacik?

nellie_
3. feb 2010

siou to ked sa vecer najem tak mam v noci o zabavu postarane, resp. rano ked si na ne spomeniem 😀

este jeden ma napadol - ako ma moj kamos v nom ucil bicyklovat - samozrejme boli sme obaja v tomto realnom veku, ziadne deti a ako som ziapala nech mi nepusta sedanku ale nech uteka stale zarovno mnou a drzi ma (trauma z detstva 😀 😀 ) a samozrejme ma pustil tak som spadla a rozbila som si kolena a on hned pribehol za mnou - vytiahol z vačku kilovy zlty kybel horčice a natrel mi tie kolena, ze nech sa mi rychlo zahoja... 😀 😀

nellie_
3. feb 2010

anax hej spominala som vam ich 😉 😀 😀
presne aj ja spievam pesnicky co sa mi nepacia.. prave vyspevujem traaaapne Horehronie 😀 😀
neznasam tu pesnicku 😅
"najkrajsie stromy su na horehroni" ved to su slova nervy moje.. 🙄

anaxamon
3. feb 2010

nell mne sa ta pesnicka straasne paci, preco sa ti zda trapna...sak konecne ziadna pesnicka o drogach, nevere, rozchodoch a inych smutkoch ale konecne nejaka pesnicka s folklornym nadychom spracovana do modernej verzie,...mne sa pacila pri prvom pocuti... 😕

siouxie
3. feb 2010

nellie 😀 😀 😀 tebe môže závidieť hocijaký umelec, ktorý potrebuje na tvorbu halucinogény. 😀

anax, už aj obal má lákavý 😀 a k tej empatii, nemyslím si, že si to nahováraš. 😉

anaxamon
3. feb 2010

siou a mozno ma nell nejake vlastne "halucogeny" napr. kopu slaniny na vecu 😀 😀 😀

my s manzelom milujeme strasne moc veci z lidla, naposledy sme kupili take skvele olivy, take velke kralovske aj s kostkou a su take dobreeeeeee az nemnormalne 😀 😀 len tuto zimu maju slabsiu zeleninu a ovocie co sme vzdy doteraz cez zimu spoliehali ze si tam za dobry peniaz kupime nejaky ten aj ked chemicky vitamincok...

joj ale vcera mali ze cervene pomarance, nie kubanske ale talianske ale aj tak, hned som vecer sezrala dva, vyborne ako maslo boli jemne 😝 😝

vavenka
3. feb 2010

Nellie 🙂 ale celkom rytmicka je ta pesenka, aj ked som ju pocula asi len 2x....
Anax kolacik bol vyybornyyy, len mam vycitky trochu, uz sa fakt musim krotit 🙂 a som zistila, ze okrem kremesa tam nebol len tento jahodovo slahackovo piskotovy, ale este jeden! Nejaky cokoladovy rez - mozno budapestiansky - neviem ho presne zaradit 😀 tak ho dnes este budem musiet spapenkat, ale od zajtraaa.... 😀 😀 😀 😀

A napriklad co sa tyka estetickeho citenia - v tom som uplne ze analfabet - mna ked sa drahy opyta, ci sa dana kravata hodi ku koseli, alebo sa niekto ide poradit ohladom doplnov - ze aky zaves do izby, alebo aku satku do krku - konieeec - nemam sajnu 😀 ako uz ked je nieco v celku, tak viem povedat paci/nepaci sa mi to... Ale aby som ja nieco navrhla 😖 a strasne obdivujem kvetinarky 🙂 a ludi co vedia pekne kreslit, alebo strikovat 🙂
Alebo si doma robia ozdobky malovanim na sklo, alebo tak.... Ja som v tomto hrozne lava

bibi24
3. feb 2010

Anax, aj mne sa paci...ale ked som ju pocula prvykrat tak som si pomyslela, ze preboha, to co je...Ale potom sa mi nejak zapacila. Ja si vzdy pritom predstavim horehronie, lebo to je podla mna uzasny kraj slovenska - specificky...presne ako v tej pesnicke 🙂

siouxie
3. feb 2010

vav, presne... Ja viem síce povedať, že táto kravata áno, táto nie, lebo to už vidím... Ale ak mám pred sebou plný obchod zavesených handier, tak tam väčšinou nič nevidím, alebo ak, tak klasické veci, ktoré už poznám, lebo ich mám. A to ma otravuje, lebo si chcem kúpiť niečo "iné".

A potom, tak raz za čas, chytím nejaký divný stav, v ktorom "vidím" tie veci a aj ich "viem" pospájať.
Ten stav je ale naozaj výnimočný a zriedkavý, čo ma neskutočne rozčuľuje 😀 Ale to asi súvisí s tým, že na mňa nakupovanie aj tak pôsobí ako neskutočná strata času, hotová čierna diera, keď si predstavím ako by sa dal ten čas využiť 😀

anaxamon
3. feb 2010

vav, no tak to este ako tak viem povedat ze co a ako by sa mi pacilo keby to bolo v kope ale dajako moc v tom tiez nevynikam..

bibi, presne o tom som pisala, je uzastne stvorit piesen o slovnenskom regione, a este velmi peknom...ale mozno sa to mne paci tak koli tomu, ze jas strasne milujem rodnu zem, teda oravu, a citim to tak silno koli tomu ze tam uz nebyvam..neviem... 😅

bibi24
3. feb 2010

Anax, ja milujem cele slovensko...podla mna mame tak nadhernu krajinu a prirodu. Skoro v kazdom kute sa da najst nieco vynimocne a pekne 😉

lenocka84
3. feb 2010

ahojte kocky

hlasim ze sme v zdravi prezili glukozovy test, a vobec to nie je take hrozne ako strasia.

madeline
3. feb 2010

lenoc - gratulujem 🙂 inak všetko v poriadku?

lenocka84
3. feb 2010

madeline ahoj
tak o com viem, ano, a vysledky zajtra

vavenka
3. feb 2010

Lenoc tak super.... No podla mna to nebolo absolutne nic, az nechapem ako niektore z toho mohli robit taku vedu..... 😉

vavenka
3. feb 2010

Joj konecne som nasla blocek od tych ciziem, asi ich predsa pojdem dnes reklamovat....
Len sa mi nechce machlit 🙄

lenocka84
3. feb 2010

vavenka nevyjadrujem sa
aj tam to niektore prezivali, vysli von akoby neviem co s nimi robili, pili 3dcl asi 5 minut, ja na 2krat a este som sa smiala ci mi viac nedaju

vavenka
3. feb 2010

Lenoc no hej, vselijake tehule su 🙂

Co dnes obedujeme? 🙂 🙂
Ja vyvesim pradlo, namachlim sa a zdrham 😉 dam si asi nieco fajne v meste... Kedze som dnes aj zajtra sama, neoplati sa mi varit 😅

lenocka84
3. feb 2010

ja sa chystam tiez do mesta, bo treba vybavit par veci
aj ked sa mi vooobec nechce

a obed sa este nenavaril, ale bude jeleni gulas

nellie_
3. feb 2010

a som tu.. 😉 🙂 bol ma navstivit byvaly kolega - kamos tak sme pokecali, aj ked to normalne bolo pod chvilou take rozpacite, kedysi sme vykeciavali denno denne a teraz som normalne pod chvilou uz nevedela o com mam točit.. 😅

este ku tej pesnicke - no neviem mne tie slova nejak nejdu ku nej neviem no to je moj nazor.... ale hudba je fajn taka rytmicka... ale jednoducho sa mi to nepaci.. tak ako sa mi nepacila pesnicka Pokoj v dusi.. 😅
ale neubite ma za to - ja vas mam aj tak rada.. 😵 😵

vavenka
3. feb 2010

Joj pokoj v dusi sa mi tak omrzel, ze teraz ked tu pesnicku pocujem tak normalne ze alergia! Tiez som z nej nebola unesena, ale tak dalo sa... Kym ju hravali 3x denne, ok... Este aj 4x denne som zvladla... Ale ked ju pustali pomaly kazdu hodinu, tak som myslela ze ma drbne 😠

nellie_
3. feb 2010

presne vavi, z kazdej strany Pokoj v dusi.. 😅 ono sa to fakt hodi ako sprievodna hudba pocas kremacie.. 😀

ja som to dnes podcenila a nic som si nedoniesla na jedenie a jak ja trpim.. ☹ ☹
uz nech som doma, mamina je PN tak dnes vari francuzske zemiaky... 😵 😵 😵

pipimiska
3. feb 2010

ahojte 🙂

ja pokoj v dusi momentalne nemam,som dosla prave od hematologicky nabalena injekciami ☹ hustne mi krv,dobre ze som jej vcera volala,mala som citak,aspon ze tak..
takze vavenka kludne ma vitaj do klubu,ach joo..

anaxamon
3. feb 2010

leni, mna ta glukoza caka opat, v pondelok, idem na druhy pokus...tak sa tesim strasne, ale mne nevadi ta glukoza mne vadi to pichanie do prstov 😢

vavenka
3. feb 2010

Pipi tha coze? 😖 tak ale podstatne je ze mas lieciky...
A co si dostala? Na kazdy den? Tak sice nerada, ale vitam ta ☹

nellie_
3. feb 2010

pipi joooj.. ☹
inak baby ake to ma priznaky?? ako vam to zistili tu trombofiliu ci ako sa to pise???

Pipi na teba mam otazku ty tusim pouzivas Mary Kay ze?? ja som si prave dnes objednala celu tu zakladnu sadu na zmiesanu plet tak som na to zvedava..po vyskusani vzoriek som bola unesena aka jemna mi plet zostala taky pocit som este zo ziadneho kremu nemala... 🙂

vavenka
3. feb 2010

Nellie no u mna to priznaky nema ziadne 😖
Az po potratoch ma poslala gyndoska na hemato, patri to k zakladnym vysetreniam, ked zena potrati...
Ale niektore zenske mali problemy s trombozou, popripade krcove zily a podobne zalezitostti

pipimiska
3. feb 2010

vave,dostala som fragmin zatial najnizsiu davku,raz denne pichat vecer do bruska..
prvu mi pichla sestricka,dost ma to bolelo,ona potrebovala nariasit kozu,lenze ja tam vela tuku nemam,tak na silu urobila ten rias,ci jak sa to vola,no bolelo velmi... neviem si predstavit,ze si to pichnem...

nellie,priznaky asi ziadne,ja som nevedela dlhsie otehotniet,tak mi gynekolog urobil nejake krvne testy a nieco sa mu nepozdavalo tak ma poslal ku hematologicke a ta to potom zistila...povedala,ze hned ako otehotniem,mam sa u nej hlasit a od vtedy ma sleduje kazdy mesiac.na kontrolu som mala ist az buduci piatok,ale to natahovanie bruska mi hovorilo,nech jej radsej zavolam..ako vave pise,dobre ze mam lieky,lebo babo nieje dostatocne vyzivovanee..

nelie,ano pouzivam,ja som s nou spokojna 🙂 mam aj tiene aj na licka a este odlicovac na oci je skvely 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre