Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
10. feb 2010

aj my davame... cele, na tvrdo. po prekrojeni zltko pekne zahusti a zjemni polievku 😝

shaarka
autor
10. feb 2010

teda kolko stravnikov, tolko vajicok. 😀

bublinka11
10. feb 2010

Ahojte! Konecne som na pol hodku aj ja tu... 🙂
Tak ja som mala 12 rokov, ked som mala zlomenu nohu...mna vliekli z lazu z chalupy traja na boboch, lebo inak sa odtial nedalo. Tahal ma ujo, mama podopierala zo zadu, sila to bola. A noha mi ochlpatela napriek mojmu veku 😀
Strasne to obdobie... 😎

bublinka11
10. feb 2010

No kym mi odoslalo moj slavny prispevok, vy ste uz pri vajkach 😀 😀 😀

anaxamon
10. feb 2010

ja daco volam kapusta daco kapustnica ako mi akurat huba da🙂))

tato kapustnico kapusta je s tzv. fuknutym vajkom, teda surove vajicko sa da do naberacky ponori do polievky a jemne tam vleje, takze oficialne sa take vajka volaju stratene, myslim 😉

siouxie
10. feb 2010

anax, shaari, to poznám, ale nie do kapusty (-tnice) 😀
Bubli, to nevadí, ďalšia chlpatá noha do zbierka zasadrovaných 😀 😀

anaxamon
10. feb 2010

dnes budem mat dokonaly prehlad o programe v telke mam taky pocit🙂))) clovekovi sa zlepsuje zdravotny stav tak hned sa obzera kde sa co deje... 😀

a mozno si tu budem vypisovat sama kym nepojdem tu kapustu varit🙂)

shaarka
autor
10. feb 2010

ja rozmrazujem morcacie horne, lebo kuracie nohy sme uz zjedli. 3ks boli (2:1 v prospech MM). do ryze som fukla fazulu, ale je to onicovka, takze spravim masko nadrobno na cibuli.

káposta, káposta. v com sa lisi vasa kapustnica od kapustovej polievky?

bubli, to asi sadra ma nieco v sebe vyzivne, ze chlpy tak rastu 😀

anaxamon
10. feb 2010

idem k tej kapuste upiect toto, kalorie sem sa 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18244

shaar ak sa mna pytas tak u nas je kapustnica ta voda z kapusty a ked sa vari kapustnica tak podstatnu cast tvori len ta voda a len malo kapusty ako strapcov 😉

anaxamon
10. feb 2010

a viete o tom ze ja som nastastie este nikdy nic nemala zlomene? ale asik si to teraz moje telo kompenzuje tym chrbatom abo co 😔

bublinka11
10. feb 2010

No Shaari tam je vlhko, teplo, coze by nerastli? Len to bolo ohavne, ja som mala 12 rokov, jednu nohu panensku a druhu chlpanu, som sa hanbila, mama mi to nedovolila oholit, ze to vypada a aj vypadalo, ale dlho to trvalo 😠

siouxie
10. feb 2010

shaari, ja robím kapustnicu (vianočnú) z kyslej kapusty, ktorú nakladá môj ocino a dávam tam klasické kapustnicové veci (hríby, slivky...).

kapustová polievka (kapusta) je z bielej hlávkovej kapusty, dávam do nejak rajčiny (pretlak), robím dve verzie - mäsovú (rebrá) alebo bezmäsitú.

bublinka11
10. feb 2010

No u nas je kapustova polievka to, co u Siou, ale ja robim bez masa a teda hlavkovu kapustu a kapustnicu mame 2 druhy, je biela vianocna, cize bez masa so smotanou a potom klasicka masova, s hribikmi. Aj do bielej vlastne davam hribiky.

anaxamon
10. feb 2010

ja robim milion sposob kapusty🙂 ci na kyslo alebo na sladko, na sladko je z cerstvej 😉 a zas mame temu kapusta..niekto by tu mal radost🙂)))

a pekarnicka uz miesi cesto a ja mozem dalej nechat svoj chrbat oddychovat 😀

bublinka11
10. feb 2010

Pekarnicka je pre mna v poslednej dobe naj vec na svete...konecne milujem piect kysnute jedla 😀

siouxie
10. feb 2010

bubli, aj ja robievam kapustovú väčšinou bez mäsa, u nás celkovo mäso nie je jedna zo základných potravín 😉

júj, s tou pekárničkou ma stále pokúšate, veľmi vážne sa nad ňou zamýšľam... 😀 😀

bublinka11
10. feb 2010

Siou aj u nas sa vacsinou bezmasite vari...
A ja som bola proti pekarni, ale som za nu stastna!!! Odkedy ju mame, sme chlieb nekupili...

siouxie
10. feb 2010

bubli, presne! Ja si viem vymiesiť cesto na chlebík aj sama, ale je fakt, že je to robota. A rúru mám úžasnú, krásne pečie, tak sa mi to zdalo zbytočné.

Ale začínam byť nalomená, je to fakt bez roboty. Trocha ma odrádza, že ďalší krám v kuchyni a ja ich teda nemám málo 😒 . No ale napriek tomu, hm... veeeľmi ma to láka 😀

Ešte by ma zaujímalo, aké kvalitné sú tie hotové zmesy, resp. čo všetko v nich je. Aj keď mi jasné, že v hotovom chlebíku to tiež nebude samá zdravota. Ja si teda dosť vyberám, aký kúpim, a aj pečivo, ale takto by to bolo fajn. Ale zase mi toho pečiva toľko nepojeme... Fakt neviem... 😀 (koniec úvahy) 😀

bublinka11
10. feb 2010

Siou my mame pekaren schovanu v linke, mame linku nastastie dostatocne velku a vytahujem ju len ked peciem.
A nekupujem hotove zmesky. Mam super recepty a vsetko robim miesanim muk. My preferujeme spaldu, pripadne celozrnnu muku, tak teraz som odvaznejsia a pcham ju takmer vsade. Mali sme aj hotovu zmes, ale neviem, mozno su trosku viac prichucovane, ale my sme hrdi na nase origos chlebiky! 🙂

siouxie
10. feb 2010

bubli, bubli, toto som chcela počuť! paráda! ja tiež používam celozrnné múky, špaldovú a pod. Tak by sa mi to určite vaic páčilo. Je fakt, že môj klasický "trúbový" chlebík som robievala úplne ubyčajný z chlebovej múky (staručký klasicý recept), ale v pekárni a často by som určite robila iba celozrnné.

Ja mám linku tiež veľkú, ešte by to bolo kam narvať, ale keď si predstavím, čo všetko v nej už je... Tak ale miesto by som spravila 😀 a ešte mám aj extra špajzu, takže prípadne aj tam.
Bubli a ty máš takú, čo pečie aj bagety? Akú značku?

anaxamon
10. feb 2010

siou pekaren je genialna vec, ja uz inak cesto nemiesim, nemam ho za nechtami a nenervacim sa ked si ho musim z tadial dva dni davat prec bo na prvy krat ho samozrejme nedam prec nech robim cokolvek

my sme zmesku nekupili do pekarne ani raz a ani neplanujeme, miesame ako bubli, zaklad je T650 a potom sa nam najviac osvedcila grahamova muka s primesou ovsenych vlociek, obcas dame pohanku obcas psenicne klicky, lan davame pravidelne a obcas dame aj tekvicove jadierka..proste kto co ma rad🙂)

siouxie
10. feb 2010

anax, cesto sa miesi až kým nie je ruka čistá, to nevieš? 😅 😀 (žartujem, viem, že nikdy nie je úplne čistá) 😉

Ja som práve pozerala na nete nejakú Moulinex, zlacnenú zo 157 na 107 eur, má veľa programov, dva miesiče a robí rohlíky aj bagety. Sakriš 😀 😀

Z t650 robievam aj ja 😉 No a zrniečka bez debaty, aj slnečnicu by som dala. Júj, by som tam toho nakydala. 😀

nellie_
10. feb 2010

čaute koťuhy 😀 😀

este ku zlomeninam ja som mala 2 zlomeniny a totalne kurioznym spôsobom nadobudnute.. 😅
ale hold totalne sa to ku mne hodi... 😀 😀 😀

1. zlomenina
- ked som mala 6 rokov v lete som som sa hrala na pieskovisku a taky trafeny jano co robil kazdemu zle ma zrazil na bicykli a ja som spadla na zem a on sa otocil a presiel mi bicyklom po ruke 😅 teda po ramene a bola zloena klucna kost... 😅
2. zlomenina
- stala sa pred 4 rokmi, uz som sa chystala spat a este som vstala ze sa idem napit a nechcelo sa mi obist celu postel manzelsku tak som isla po stvornozky preliezt druhu polku postele a nejak som to nevyratala a treskla nohou o zem.. akoze daco prasklo ale ved som vstala napila sa, lahla a pohoda.. na druhy den som obula cizmy a sla do roboty a az tak pred obedom zrazu jak som cupitala ku kopirke hore schodmi tak takaaaaaaa bolest az som sa potit zacala .. v kancli kuknem na nohu a palec 5x vacsi ako zvycajne a cely cierny.. na pohotovosti taky sympos chirurg ked sa spytal ako sa mi to stalo a ja som povedala ze som padla z postele tak on na to ze - radsej napiseme ze ste zakopli - to znie tak normalnejsie 😀 😀 😀 a ja cervenaaaaaaa a jak sa mi vsetci v robote smiali 😀 😀 😀

siouxie
10. feb 2010

nell 😀 😀 ani ja takéto veci väčšinou nevnímam, až kým nenadobudnú trojnásobnú veľkosť, prípadne čiernu farbu 😀

a čo nám povieš k pekárni? Ja už mám vybratú 😀

siouxie
10. feb 2010

ha a vieš čo mi napadlo... zabudla som ti minule napísať, keď si sem hodila tú foto. Že by som túto avatarovskú chcela vidieť v pôvodnej veľkosti 😀

nellie_
10. feb 2010

siou tu moulinex? tie su zevraj dobre...
ja som vam uz vela krat spominala ze moja mamina ma zn.ETA a spokojnost velka 😎

siouxie
10. feb 2010

Nellie, asi, ale pozerám aj Ety 🙂 Vyzerajú výborne!

nellie_
10. feb 2010

tato nasa uz ma 4 roky a mamina si pecie kazdy tyzden a v pohode zvlada teta eta 😀 😀

vavenka
10. feb 2010

Hojte, tak som vas docitala 🙂
Ja som este nemala zlomene nic ... Ale lave kolenne jablcko uz niekolkokrat mimo puzdra 😀 aspon nieco 😅
A chleba nepeciem... Pekarnicka mi zatial pride zbytocna, lebo niesme moc pecivovi, drahy cez tyzden neranajkuje a ja len svoje jogurty a vlocky, cez vikend akurat tak ked sa kupi chlieb, a kupujueme - si aspon myslim - tie kvalitnejsie.... ALE - az budu deti, a budeme v dome, tak si mozno pekarnicku kupime 🙂

Inak nase okna vyzeraju slubne, este sme si dnes zapytali 10% zlavu, tak nam teta zajtra ma volat, ci to preslo u jej vrchnosti - a ak ano, tak v piatok nam ich uz pridu zamerat - jupii, sa to zas rozbieha pomalicky 🙂

siouxie
10. feb 2010

Majú veľký výber a dobré ceny. No budem sa ťažko rozhodovať. Som zvedavá, len sa musím krotiť, lebo m. sa tiež rýchlo nadchne 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre