Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
11. feb 2010

moja stupnica:

1.polomacane sedita v horkej (klasika cerveno prievitny obal)
2. mata
3. horalka
4. mila
5. esička

mojich top 5 😀 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

sme tu dajake vsetky zimne nazbierane...asi mame viacej dobrych hormonov v zime ked sme tie nase polovicky pritiahli🙂)))))))))

vavi tak taku milku nepoznam 😅

nellie_
11. feb 2010

vavi anooo na tu som zabudla milka keksikovaaaaaaa... to je taka ta co sa da lamat na 4 kusy... 😵 😵 😵 😵
aj tu prudko moooožem 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

jaj nell zabudla som na esicka, samozrejme ze kokosove esicka milujem🙂)

idem moja oblubena pesnickana vh1..lady gaga bad romance 😀

vavenka
11. feb 2010

Anax ja nemam takyto rebricek - zavisi na co mam chut - ale tiez mam rada ked je tam nejaka napln - horalky mam rada len ked su cerstve - makkulinke, na matu musim mat chut, mam rada tie polomacane seditacke (Nell 😉 ) jasne ze ospevovany knoppers a na tento druh ladene, vacsinou nemecke keksiky....
Ale nepohrdnem an trubickami napriklad, a taktiez Nestleoidnymi vecami ako je Snickers, Mars, Leon, Kinder Bueno atd atd 🙂 ale aj Siesta sa celkom da 🙂 no proste... Keskyyyy 😀

nellie_
11. feb 2010

anax aj mne sa paci bad romance- kolegyna ma na nu alergiu vola ju ze "grcajuca"

anaxamon
11. feb 2010

jaj to som uz videla, to je podobne ako kit kat ze? inak ten mam tiez celkom rada alenie tak ako nase slovensko ceske dobosky 😝 😝

anaxamon
11. feb 2010

ja nemam rada karamelove veci...okrem sypkych polskych kroviek tie mam obcas rada🙂)

nell grcajuca? nemchapala 😕 ale ona asik vie preco

bibi24
11. feb 2010

Moje:

1. snickers 😀
2. mila 😀

Ja moc sladke nejem 😀 Tot chudobny zoznam....

anaxamon
11. feb 2010

chrobulka a bublinka sa neflakajte po inych temach domovsku dojdite navstivit 😵 😀

vavenka
11. feb 2010

Nell nieee to som myslela, ale toto http://nd03.blog.cz/807/326/7cde4e36a9_56607516...
ta schoko and keks 😉 proste klasicka velka cokolada, a ma v sebe keksik 🙂

nellie_
11. feb 2010

bibi - joooj zavidim ti ze nie si zavisla na sladkom... 😀 😀
ja ho zjem straaasne vela... 😅

vavi ahaaaa.. ano ano hentie mozem aj ja.. ta s karamelom je dobra... 😎
biele cokolady moc nemusim... 😅 a najradsej mam aj tak horku - ked uz cokoladu...

chrobulka
11. feb 2010

anax, haloooo?
mame tu nieco rozrobene... uz som po zakroku u zubky a davam si za odmenu sladkovinku - MILKU
no a co?
ja mam malokedy na sladke chut... ale dnes som si povedala, ze si dam...
a konzumujem prave toto:
http://farm4.static.flickr.com/3184/2482268679_...

ale najradsej mam asi od nich toto brailove pismo (tak to doma volame):
http://www.milka.info/milka1/images/czcz1/pictu...

anaxamon
11. feb 2010

najsamlepsia cokolada ked uz je varova od figara abo z lidla 😎

clovese ja som uz taaaaaaaaaak davno nepozerala hudobny kanal ze az kukam ze aha to ma taky klip ta pesnicka 😀

vavenka
11. feb 2010

Dievcata rozlucim sa na chvilu, cecky su rozmrazene, uz sa asi aj utopili 😀
Aj mala Vanda vas pozdravuje 😀

anaxamon
11. feb 2010

no chrob som rada ze zubarcina je za tebou a jaku peknu odmenu si si vymyslela 😀 😀 ti robila ten nerv?

anaxamon
11. feb 2010

vavi a vanda majte sa krasne anech sa cecky podaria 😉

chrobulka
11. feb 2010

nakonies sa mi len rypala vo vyvrtanom zube (kde mam ten chyteny nerv) a napatlala mi tam este nejake vrstvy vselijake a este na tri tyzdne budem mat vlozku... ale uz sa mi to preliecuje a nechce mi ten nerv tahat, pokial to nebude kriticke. takze som obisla celkom v poho. a verim, ze tak skoro mi ten nerv ani nebudu riesit.... uvidime...

anaxamon
11. feb 2010

a tak aspon si nemala priliz bolestive dopoludnie... 😉

nic idem ja naladovat suroviny do pekarne a pustit sa do tych sisiek..ale este dobehnem kym sa bude cesto chladit

bibi24
11. feb 2010

Vavi papa 🙂 Povedz Vande, ze dakujeme ze pozdrav a aj my pozdravujeme 😉

Chrob, tak M-joy mozem tiez, tu s karamelom, luuuubim karamel 🙂 Ved akoze, sladke ja mam rada, len mi nejak malokedy nan pride chut.
Chrob a bolelo to?

chrobulka
11. feb 2010

bibi, som na seba pysna, lebo som to prezila bez inekcie.... ja som tazky pacient zubarsky ☹
mam hroznu traumu z detstva a zubarov sa velmi bojim a robim cirkus ☹

a karamel aj ja mozem.. mnam... krowky su najlepsie...
bibi, karamelovy m-joy mame doma tiez, poslem ti? 😀

bibi24
11. feb 2010

Chrob, akoze presne, ako keby som o sebe citala 😉

posliiiiiiii 😵 skus natlacit tam, kde sa dava CD 😀

siouxie
11. feb 2010

ahojte 😀

už som naspäť spokojná a vytešená 😵 Hlavička ľahučká, a mám na nej leto! 😀 Hurá, presne takto som si to predstavovala 🙂 🙂
A vypijem si s vami kávu, vidím, že ste tu hodovali celé popoludnie 😀

anaxamon
11. feb 2010

ja som tiez spat, cesto sa miesi, sa to bude az hodinu, celkom sranda🙂 rucne by som ho mala za stvrt hodky ale tak sa mi nechce sa paplat s nim 🙄

siouxie
11. feb 2010

no pekne 😀

1. koža: bývala som dosť často pri mori v detstve a tak mi len veľké hnedé oči svietili, vždy som bola taká čokolka. No ale hlava narástla a oči nie. Takže ani veľké, ani hnedé, keďže už sú viac zelené (také krásne dieťa som bola ☹ ) 😀 😀

2. vlasy: tak mi pri tej vaše debate napadlo, že obočie a ostatné mám čierne, teda okrem vlasov 😀 😀 😀 (divné)

3. výročia: my budeme mať v máji 16 rokov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (a že mám rada zmenu... 😲 , anča 😀 😀 )

4. sladké: kedysi som mala rada keksíky, ale už ani nie, skôr čokoládu, ale tiež nie nejako veľa a skôr horkú kvalitnejšiu (to je vekom 😀 ). Ale aj tak mám radšej koláčiky, sladké jedlá, dobré zákusky

5. slni, vavi, žiadna polovica dávky, potom budete frflať, že sa to nebolo až také, ako som hovorila. Tá obrovská šľahačka na tom má naozaj zmysel. Nedávajte do nej už cukor, nebude taká sladká. Ale z polky to nebude ani také efektné 😒 😀

6. zuby: ja som bola tiež hotová, aj keď v destve som chodila pravidelne, ale nič moc zážitky... Posledných 5 rokov mám geniáln zubárku, ktorej síce cvakám úplne všetko, ale zase to najhoršie už mám za sebou a tak cálujem iba za hygienu raz polročne.
A je to super človek, takže ta chodím veľmi rada (ani ona mi neverí, že sa tam teším 😀 😀)

vavenka
11. feb 2010

Taak paradickova navarena, zemiacky upecene, masko makke, uz len ho podbijem smotanou a hotovo 🙂
Za hodku som to zmakla, aj s upratanim kychyne, lubim rychle varenie 😉

Siou ja mam tiez suproveho zubara, u ktoreho sice cvakam vsetko, ale klop klop.... Je to fakt odobornik....
A srandista, ked som dosla ako tehotna na prehliadku, uz som vedela ze mam v brusku dievcatko, tak sa ma upolne vazne pyta: Miriam, uz mate meno? ja: No mame niekolko favoritov... On: (smrtelna tvar): Ked sa nebude volat Rudolfina, tak vas vyradzujem z mojej evidencie.... (Vola sa Rudo 😉 ) no taak som sa rozrehotala 😀 😀 fakt je zlaty......

anaxamon
11. feb 2010

siou pekne odpovede, len co je pravda 😉

siouxie
11. feb 2010

vavi, aká šikula 😀 😀 ti závidím, ja už dnes v kuchyni nevykonám nič. anax aj tebe, čo to pečieš?

anaxamon
11. feb 2010

sisky 😝

som si sprosta naklikala na pekarni zly program a kukam ze hm hodina miesit no sak ok ako chce, sak pisala som vyssie.. a to ja som sprosta dala program sice nanekysnute cesto ale take co aj pecie tak som frisko restartovala aj ked uz pekarnicka zacala piect🙂) a sup program akoma byt na 15 minut a o chvilku to bude...ja som taka popleta obcas...hlavne ked robim veci prvy krat bez navodu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre