Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

jarulai
11. feb 2010

pozeram, ze vy ste tu vesela particka 🙂 to sa mi paci.

nellie_
11. feb 2010

ahoj jarulka, jasne ze sa mozes pridat... 😉
ja ta poznam, ale ostatnym napis daco o sebe... 🙂 😉

anax mne ani svetena voda nepomoze... 😀 😀 uz tlacim oblozenu zemlicku, drahy mi priniesol 😀 😀

jarulai
11. feb 2010

nellie, no ved si ma sem ty prilakala 😀

a co take by som mala napisat? co ja viem, co vas zaujima?

nellie_
11. feb 2010

jarul vacsinou sa pise vyska a velkost nohy 😀 😀 😀

zuzana36
11. feb 2010

nelli, nemusi to byt svetena voda, staci aj obycajna 😀 , ale drahy je ozaj drahy ako pekne si ta obskakuje

jarulai
11. feb 2010

nellie, co tu sa sije garderoba 😀 😀 😀
to som dobre zavitala 😀

ved kazdy vidi, ze som snazilka, snazime sa dlhsie a ostatne - prepacte, ale to si necham pre seba 😉

slniecko77
11. feb 2010

..vitam nove clenky 😎
..tak nech sa vam u nas paci
..ja by som is dala predsa len tu kapustnicu, ale pojdem ju uvarit az ked chlap pride, lebo som kupila kyslu kapustu a nechala ju u manza v aute 😀 a to sa ani nemozem vyhovarat na matersku demenciu 😲
..anca, anca

siouxie
11. feb 2010

anča 😀 😀

jarulai
11. feb 2010

slniecko, dakujem za privitanie 🙂

nellie_
11. feb 2010

zuzi ved ked som mu prikazala tak mi urobil... 😀
ale nie, ja som na neho urobila zvodny pohlad a klipkaci mihalnicovy maraton tak sa nado mnou zlutoval 😀

jarul nam staci ta vyska a cislo nohy... 😀
skusim si tipnut.. merat moze tak 167 cm a nohu mas tak 5 hadam... 😀

zuzana36
11. feb 2010

no to sa ozaj zle vari, ked je kapusta este na vylete 😀

jarulai
11. feb 2010

nellie, z teba by bol lepsi obuvnik ako krajcir 😀 nohu si trafila presne, ale tu vysku...tssss...nahodou mam o 8centi viac, ty dlhana moja 😀

mas muzika domka? to bude Valentin 😉

nellie_
11. feb 2010

jarul tu nasa siouxie sa ohlasi vzdy ked das tohto smajlika 😲
ten ju prilaka aj keby nechcela.... vzdy dojde a napise anča anča... 😀 😀 😀

jarul a mas rada kapustove polievky????

siouxie
11. feb 2010

nel, zase kapustový večer? 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

siou hodim do IP link

vitam novu clenku, este daj meno alebo mozno trafim, ale len tipujem z nicku ze jarka....

manzela mam uz doma, uz kuka zameskany scifi serial 😀

nellie_
11. feb 2010

zuzi a on ti s tou kapustou niekam zdrhol?? 😉

jarul no asi to nemam az tak v oku tu tvoju vysku.. 😀 mne si sa zdala krpata... 😀 😀 😀
(vysvetlenie pre ostatne, s Jarulkou sme sa uz 2x stretli nazivo.. 😉 )

nellie_
11. feb 2010

a ku tomu valentinu.. hej MM bude doma ale mne dojdu malovat maliari do pivnice (menzes) takze ziadna romantika nehrozi... 😅

siouxie
11. feb 2010

nel, ts, ts, ts, ts, ts a so mnou a chrob si sa nechcela stretnúť 😠 😀

vavenka
11. feb 2010

Ja nemam vyhraneny vkus, pacia sa mi aj krasulkovia ako je Rafa alebo Brad alebo George Clooney, ale mam rada aj ked je tam viac charizmy ako cistej krasy - Jean Reno alebo AlPacino 😉 no a toho mojho mam v albe Vavuchovci, myslim ze je skor sympos ako fesak, ale pre mna je najkrajsi na svete 😀

A Robbie je podla mna ze cisty hezoun 😉

Zuzkaa ☹ ☹

jarulai
11. feb 2010

jooooooj, tak toto 😲 je zaklinadlo na siouxie 😀 😀

anax, dobre tipujes 🙂

kapusta sa dnes vari? ja kyslu nemam rada, ale polievocku z cerstvej veru lubim 🙂 joj, ved mi normalne slinky tecu 😀

siouxie
11. feb 2010

vavi, teda nič proti robbiemu, ale on hezoun? 😕 😕 šak je to taký malý smiešný prďo (ale veeeľmi charizmatický, uznávam) 😀
... s ostatným sa stotožňujem 😀

jarulai
11. feb 2010

nellie, no ved teba prerastie asi len zirafa 😀 😀 😀

aj ty cakas maliarov? tssss, to zas budeme rovnako 😉

siouxie
11. feb 2010

zase mi to tú trafenú anču nechce zobrať 😠 😀

anča, anča 😀 😀

nellie_
11. feb 2010

robbie je celkom sympos... ale ze prďo... 😀 😀 😀
siou to je vyraz.... 😀 😀

siou ts ts ts....jarul byva toť za rohom... 😀 😀

siouxie
11. feb 2010

nel, no áááá? šak aj ty si bola tu u nás, toď za rohom.

a je malý prďo, šak by ti bol po pás 😀 😀

jarulai
11. feb 2010

hej, ja pocujem, ked sa nellie v posteli otaca, tak blizko byvame, ze 😉 😀

jarulai
11. feb 2010

siou a ty si odkial?

zuzana36
11. feb 2010

a ze sa dobre bavim, ved to nie ja varim kapustu 😀 nelli, napiste kto to dnes vari? stracam prehlad, kto to pisal, ze nechal kapustu v aute u manzelika? a tak ma napada, musi ju mat uvarenu? nemoze ju ziest rovno zo sakla, ked ju uz tolko vozi? 😀

siouxie
11. feb 2010

téda, sa máte. ja tu síce chrob tiež skoro vidím do okien, teda keby tu nebola taká hustá zástavba 😀 .

slniecko77
11. feb 2010

..hlasil, ze chlap uz prisiel aj s mojim nakupom 😉 huraaa varit, nech to tu za chvilku rozvoniava
..AlPacino, Jean Reno...moze byt, mne sa paci aj Belmondo xixi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre