Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
5. mar 2010

Jaaaj...tak na toto ma FB este nenamotal 😀

madeline
5. mar 2010

ja som dlho odolavala, ale podlahla som 😉

madeline
5. mar 2010

ja sa pomaly lucim, ideme rovno z roboty na navstevu, tak pekny zvysok vecera a bubli daj si nieco lahke, ok? 😎

siouxie
5. mar 2010

bubli, ten som tu na mk čítala pred pár dňami (v grafoch? 😀 😀 ) a dosť som sa bavila 😀

bublinka11
5. mar 2010

U mna momentalne vyhrava...ked najdem nejaky lepsi, tak poslem, teda pridam 😀
Zachvilu uz tiez koncim a mame veceru s kamosmi, tak sa tesim!

nellie_
5. mar 2010

a uz som doma... 😀 😀 😀

bubli to bola zubajda s nami partacka na humusaciny.. ale uz sem nechodi vobec... ☹
ved sme sa aj volali tusim Miss humusačky pametas..? 😀 😀 😀

madeline aj ja sadim a okopavam a dneska mi zhnili maliny... ☹ 😀 😀 😀 😀 tiez som sa na to namotala iba tento tyzden a chybaju mi priatelia aby som mohla rozsirit farmu.. nechcete byt niekto mojou susedkou na farme???? 😅 mam iba 5 a este 5 potrebujem... 😀 😀 😀

bublinka11
5. mar 2010

Ja tym farmam nerozumiem, ale buduci tyzden bude v praci klud, tak mozno to kuknem. Nellie potom ta poziadam o priatelstvo...ved humusacky musia drzat spolu 😀 😀 😀
Zubajda, ktovie, co je s nou?

nellie_
5. mar 2010

bubli ani ja som nerozumela ale velmi rychlo pochopis ked tam nakuknes... 😀 😀
celkom fajn odregovacka... 😀 😀

nellie_
5. mar 2010

inak tusim aj Shaar bola pritomna pri tych pametnych debatach... aj ju mam odtial zafixovanu 😀 😀 😀

siouxie
5. mar 2010

to by sedelo... 😀 😀

slniecko77
5. mar 2010

aj ja vela ''kakam'' ked mam svoje dni 😉
..mozem sa k vam pridat 😀 😀 😀

nellie_
5. mar 2010

slni vitaj v "klube prdavic" 😀 😀 😀 😀

siouxie
5. mar 2010

prďošiek 😀 😀 😀

slniecko77
5. mar 2010

xixi tak dakujem 😉 a rada vitam

nellie_
5. mar 2010

vyprdené prdošky.. 😀 😀 prdime hlavne do vložky... 😀 😀 😀 😀
jake dobre kredo... 😀 😀

slniecko77
5. mar 2010

nellie.... 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
5. mar 2010

🙄
som sa na vas tesila

😀 😀 😀

nellie_
5. mar 2010

ahoj shaar... 😎 ako bolo v meste.. ? 😉

shaarka
autor
5. mar 2010

len tak v skratke - od rana som sa nezastavila, v meste pochodila od pol 11 do pol 3!!!! 😠 dala so segrou kolaciky (3ks), 3x bola pisat kade tade po meste 😀 😀 😀 ale priznam sa, ze som nevybavila vsetko, nedalo sa... potom sme isli este do stareho bytu po veci, dali obed u nasich a som hotovaaaaaa, koniec, amen tma. ako sa hovori.
dobru noc 😵

ozvem sa neskoooor

shaarka
autor
5. mar 2010

taka som unavena, ze ani spat nemozem.
co porabate?
MM robi palacinky, zaziadalo sa mi "na slano" - s bryndzou, koprom, sunkou, tvarohom... 😝

siouxie
5. mar 2010

shaar a čo si bola taká otrávená, keď si prišla? 😕

shaarka
autor
5. mar 2010

otravena? asi som zly smajlik pouzila 😒 to bola len reakcia na to, ze ste sa o prdoch bavili a tak 🙂

vavenka
5. mar 2010

Jeeej tu sa cely den prdelo 😀

Ja potvrdzujem, ako tehotna davam riadne exemplare kedy tedy... A novinka - CHRAPEM!!! Nikdy som toto nemala, jedine ked som sla spat s 3 promile alkoholu v krvi..... Posledne tyzdne sa ale budim dokonca na vlastny chrapot a rano na mna herec gani ze je nevyspaty 😀 Smola....

Tak tatko siel domov s hercom, ten siel na vychod, dojde zajtra, aj ja som mala ist, ale ta fialova sa bude musiet natriet este raz, takze zajtra dojde tatko a domalujeme.. Stihli sme aj chodbu 😉 Inak som trocha sklamana, nedobrry odtien fialovej sme nakoniec vybrali, dost surova je... Ale nevadi, do obyvacky ju zjemnime bielou 😉

shaarka
autor
5. mar 2010

cau vavi 🙂 jak surova fialova?? a mozno je to zvyk.
a to budes spat v tom smrade? ☹ mala si ist radsej s chlopom, ocko by vymaloval sam, nie, 😒

hlasim maly ulovok v sekaci. nechcela som ist, ale musela som predsa ukazat segra, kde maju najfajnovejsie kusky 😀 tak mame 2 chutne gate na traky (velmi prakticke), velky spaci vak a jedny hraskovozelene dupacky, ktorym som neodolala. a vavi, pre dievcatko mali dnes take paradne kusky, ze som to skoro kupila aj teovi 😀 aj klobuciky na leto! 😵

vavenka
5. mar 2010

Shaar neboj budem spat v obyvacke, a vobec to nesmrdi, tie dnesne farby su uz ok.... Ale aj tak este nieje postel poskladana, takze obyvacka to isti......

Kam to ty chodis do sekaca?

A hlavne - na vychode by som odserkala celu sobotu, tu budem uzitocna - tato podava na miesto nabytky a ja mozem cely den sa smochtat a ukladat pindovinky do polic a utierat a umyvat a skladat....
Zajtra by som uz rada poslat vetrovky a zimne topanky do kumbalu na letny spanok, este rozmyslam ze prekvapim herca a prehovorim tatka aby sme skocili do baumaxu a kupili nejaku policu tu do obyvacky, kde je hola stena (co sme fotili) + chcem pozriet novu zaclonu do obyvacky, takze by mi bolo luto kebyze sa odtrepem na vychod a len sa povalujem kade tade.....

Dufam ze si pre Vandu nic nekupovala 😅

vavenka
5. mar 2010

Ńo proste tu fialovu neviem inak opisat, ale nieje uplne podla mojich predstav, zatial 🙂

shaarka
autor
5. mar 2010

ten sekac je na puskinovej: ides po mlynskej smerom od Dómu a tesne pred gastrodomom zabocis doprava - seconhand maxx, ci ako sa vola. nie, tentokrat som vanduske nekupovala nic 😅 ved uz mame zavazok, ze handier mame dost 😔 len som MUSELA segre ukazat, ake pekne veci tam maju. a dufala som, ze mi nedovoli nic kupit, ale zial, bola makka ako ja... aj tak som ju od detskych veci musela tahat 😀 😀 😀

takze pracovna sobota 🙂 len pekne pomaly.
dnes som uz 2.x dostala zdrba od MM, ze co zas riesim - ze mam lezat s nohami hore 😎

zajtra ma mamka oslavu, narodky. tazko sa kupuje darcek, tak som to nateraz vyriesila knizkou b. filana. nemam ho velmi rada, ale citat sa da 🙂 a okrem toho mamka ma od neho dost knih, preto toto riesenie. 😅

shaarka
autor
5. mar 2010

najdi na googli tu fialovu 😀
ale vzali ste to hopom, ako vidim 😀 😀

chcela som, aby MM poskladatl postielku, ze sa budem kochat 😀 ale s vaznou tvarou mi povedal, ze nie, ze to je JEHO robota a on si ju necha na cas, ked budem lezat v porodnici 😵 😵 😵

vavenka
5. mar 2010

Nikde nikoho? 😕

Shaar nejdem nic googlit - nechaj sa prekvapkat 😉

Inak hned ako som napisala prispevok, som do 5 min zalomila a zobudila som asi 5 min pred osmou 😀 normalne som od unavy na hodku zaspala 😉

Jooj jake mam labuzo, rozlozila som si v obyvacke gauc - takze mam leticko, v strede lezim, notebook na kolenach, okoo mna ovladace, plazma predo mnou, keksik, mango a jablko v posteli a nikde nikoho 😀 natrela som si bruch olejom a odfukujem, uz som pichnuta, umyte zubky, jooooj 😀

pipimiska
5. mar 2010

cau vavuska,som tu len som docitavala..od vcera som nekakala,lebo som zabudla zobrat moj slavny dufalac,ale citanim konika a jedennim tekvicovych jadierok nakoniec doslo k cinu 😀 hned som o kilo lahsia 😵 inac uz som ze plus 15 kg 😎 ziadne jablko do postele daj si nejaky fajne mastny sendvic a dobiehaj ma 😀

a nic sa radsej nepytaj ohladom nakupovania,nervi mam,,akoze 😉 ,nic som nekupila,zase bola robota na cely den 😒
a potom sme sa s mm samozrejme nachvilu pochytili,ale uz je dobre,sa mi vyhrazal,ze dnes si pichnem sama a ja ze ja nemam problem,ale prd makovy 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre