Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
10. mar 2010

Ci mas nejaku este krajsejsiu?

vavenka
10. mar 2010

Bubli juuj fajna fotecka, idem aj ja nejaku letnu pohladat, nech privolame teplo 🙂

Ahoj suvenyrka, vitaj medzi nami, ja som 32tt (to si mozes vsimnut pri mojom mene), po dvoch rokoch a niekolkych potratoch to snad uz teraz dotiahneme do vitazneho konca 🙂 mne zistili ako moznu pricinu potratov geneticku predispoziciu na trombofiliu, tak si kazdy den picham injekcie na riedenie krvi a zatial je vsetko v najlepsom poriadku.... Viac info o sebe mam aj v albume Vavuchovci 😉

bublinka11
10. mar 2010

No idem skusit este jednu foto, ak teda pojde 😉

vavenka
10. mar 2010

Bubli dobraaa, ale tamta bola lepsia, s lehatkom a slnecnikom 😀

bublinka11
10. mar 2010

No toto je taka morska, ale ta predtym bola krajsia asi 😕
Dnes na to nemam cas, ale zajtra este popozeram a pomenim!!!!
Vavi ty mas super fotku!

vavenka
10. mar 2010

Bubli no uz mame zahajene leto 😀 😀 hned je to tu o nieco pozitivnejsie, nie? 😉

bublinka11
10. mar 2010

Tak a kym nenajdem cosi lepsie, bude musiet vystacit tato s palmou. Skoda, ze tie fotky nie su vacsie, tato vyzera inak v skutocnosti a inak takto zmensena.
Ano Vavi, mame leto!!! 😀 Aspon oblecenim na fotke 🙂

vavenka
10. mar 2010

Bubli fajna fotka, moze byt 🙂

Joj a mna asi ta kapusta do 3 min prezenie 😀 😀

bublinka11
10. mar 2010

Vavi dakujem...uz si po?
Odchadzam damy, zajtra alebo vecer som tu zase 😉

siouxie
10. mar 2010

no toto, na chvíľu vypadnem a aké leto tu nastalo! 😀 😀

bubliiii, vaviii, krásne fotky! 😵 😵 😵

vavenka
10. mar 2010

Siou hned sa tu oteplilo, vsakze? 😉

jooj jak som sa musela smiat, herec mi tu lamentoval jak on nelubi kyslu kapustu a ze cely byt z toho smrdi (co som sa aj trocha vylakala, lebo sa mi zas podarilo navarit ako pre armadu a sama by som to jedla tak 2 tyzdne) a nakoniec sprasil 3 !!! Taniere a stvrt chleba k tomu! teraz zbehol s kamosom na particku pokru a verim ze este nejaky ten tanier padne, ked dojde domov 😀

Ale fajna bola, este som do polievky uz na tanieri dala lyzicu kyslej smotany a naozaj mnamka 🙂

shaarka
autor
10. mar 2010

hu huuuu 🙂
ako sa to tu oteplilo! 😵
aj ja by som sa pridala, ale my sme na dovolenke neboli, letne fotky nemame 😅 a vobec, my mame asi len svadobne 😀 😀

shaarka
autor
10. mar 2010

ale isla by som sa clapkat k moru, ani neviete ako... a jak fajne by nas slana voda nadnasala 🙂

nellie_
10. mar 2010

heeej vy ste pomenili foto a ja mam z vas mišung... 😅 😅 😅

teraz to tu mame ako v Satur katalogu 😀 😀

shaarka
autor
10. mar 2010

hehe, nellie 😀
inak velmi dobre vtipy, dnes ti vysli 😎 😀

shaarka
autor
10. mar 2010

joj ale ty nieze zmenis foto, lebo budem smutna! 😕

siouxie
10. mar 2010

😀 😀 o chvíľu tu budú samé palmy 😀 ja potom tiež dám jednu vlnovú s pesom, ale až keď bude teplejšie...
nell, ty si chorobu potlačila? Mne sa pustila celkom kvalitná nádcha. Som skoro rok nemala žiadnu chorobu, nádchu, nič. 😒

shaar, koľko ste vy vlastne spolu? 🙂

shaarka
autor
10. mar 2010

malo, ani nie 4 roky 😅 ale zda sa mi to uz celu vecnost (v dobrom)

nellie_
10. mar 2010

som rada ze vtipy sa pacili 😉
shaar na sekundu som aj pomyslela ze nahodim aj ja nejaku lažo plažo - ale ja som si uz na tuto zvykla 😎

a ty ako? porobene vsetko co si si dnes naplanovala? 🙂 ja mam zajtra volno, som si ho sebecky vybrala az vtedy ked MM nie je doma..potrebujem sa vyspaaaaat.. a on vzdy halabuši uz od 7-mej on nevie spat a hned zapina pocitac a cita vsetky sportove stranky a mne vadi ako klika mysou a hned mam po spani 🙄
ale zajtra sa vyspim 😵 😵 😵

nellie_
10. mar 2010

siou hej potlacila.. uz sa mi to tak dari aspon rok ak nie viac.. vzdy mam pocit ze daco na mna lezie a nejak to potom prestane.. 😅 😅

shaar to vy aki novačikovia 😀 😀 to my budeme mat v auguste 10 rokov.. 😅 😅
a tento rok ani nam nehrozi dovolenka.. ☹ namiesto horizontu nad morom sa budem pozerat na nove zabradlie na schodisku 😀 😀 😀

siouxie
10. mar 2010

shaar, veď to je dosť, som myslela, že menej. Ja som sa po štyroch rokoch vydávala 😀 😀 ale my sme spolu žili takmer od začiatku...

siouxie
10. mar 2010

nell, vy ste už tiež pekní dinosauri 😀 😀
ja tiež nejako nechorobujem, max. 1 -2 nádchy za rok, ale si zdôvodňujem, že aj imunita sa musí trocha pocivičiť 😀 😀 len to teraz vyzeralo, že potlačím a nejako to nestačilo. ale mooožno keď je oslabený organizmus by sa menej mohol brániť "iným" veciam... som si tak vymyslela, ha, ha zase snívam 😀 😀 .

nellie_
10. mar 2010

siou z toho isteho dôvodu sa ani ja nebranim poriadnej chripcine co by dosla v "elefke" 😀 😀 😀
kôli tej mojej teorii 😀 😀 😀

siouxie
10. mar 2010

no ja som ešte len v FZ, ale tak veď nádcha ešte pár dní bude 😀 😀
tak čo, mám ti zaželať nejakú nádchu alebo ľahkú chorôbku? ale ťa skúsim oprskať, lebo miestami prskám kvalitne 😀 😲 😀 😀

siouxie
10. mar 2010

a malo to byť FF 😀

zuzana36
10. mar 2010

no prave pozeram spravy a totalne ma dostala sprava o ciganoch ako sekerou domlatili kona!!!
ja nie som rasista, ale kur,,, nakazene, to co od statu dostavaju, to nedostava nikto kto je biely a fuuuur su podporovani a vraj nic take neurobili
prepacte, nechala som sa uniest,

nellie_
10. mar 2010

siou len prskaj prskaj... 😀 😀 😀

zuzi - no cigani - kapitola sama o sebe, ja sa radsej ani nejdem rozculovat.. 🙄 🙄 🙄

shaarka
autor
10. mar 2010

konika? 😔 joj tie spravy... ja sa nemozem pozerat, ked v tv novinach ukazuju tyranych psov 😖

siou, aj my sme zacali spolu zit so vsetkym, co k tomu patri (hlavne rozpocet) prakticky ihned. asi dva mesiace sme striedavo spali u mna alebo unho, kazdu noc spolu. a potom sa prestahoval ku mne 🙂 celkom rychlo to islo... ale naco platit dva najmy, nie? 😅 a po roku a pol sme sa vzali.

shaarka
autor
10. mar 2010

prave pocitam, ze po takmer troch sme pocali 😀 a po 3,5 budeme traja 😉

suvenyrka
10. mar 2010

Baf 🙂 se pridam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre