Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
11. mar 2010

mad 😀 😀 😝 už dááávno 😀

lenuš pekne si sa priblížila 😀 😀

siouxie
11. mar 2010

nell už nemám. kedysi som mala, ale zistila som, že teraz nič. a v obchodoch nič nie je 😠 😀

madeline
11. mar 2010

tak aj ja som si zmenila a som asi este z dalej, ale neva 😀

anaxamon
11. mar 2010

bry den, opat som tu pocas obednej prestavky🙂))

co je nove? idem vas docitat trosku

slniecko77
11. mar 2010

pekná Mad...môj momentálny sen....večné mesto Rím..všetky cesty vedú do Ríma 😀 už by aj naše mohli 😀
Leni..pekná aj z blízka 😉

nellie_
11. mar 2010

made 😉 😎 😎 dobra foto...

inak mne by tiez trebalo pokupit nove tricka a pulovriky... od vianoc som nebola na nakupoch 😨 😨 😨 😨
som si prave udedomila... 😅

madeline
11. mar 2010

nel - poznas, co?

nellie_
11. mar 2010

ano aj Leni ma peknu foto... 🙂 🙂

madeline
11. mar 2010

slni - Rím je nádcherný 😵 😵 😵

lenuska85
11. mar 2010

Ahoj Anax. Koľko máš obednú prestávku? Pol hodinku? No neviem neviem či to stihneš všetko dočítať. Ja som mala čo robiť a to som dočítavala ráno o ôsmej 🙂

madeline
11. mar 2010

este dam jednu fotku, ci uhadne z kade je? 😝

lenuska85
11. mar 2010

Ďakujem ďakujem dievčatá. Nechválte ma toľko, lebo sa budem červenať. To je jedna z mála fotiek, kde sa tvárim ako tak normálne. Inak som podľa mňa úplne nefotogenická 😒

slniecko77
11. mar 2010

Mad ako dlho ste tam boli? je mi jasné, že ani týždeň na to krásne mesto nebude stačit..ale nech mám akú takú predstavu, čo všetko sa dá stihnúť..

lenuska85
11. mar 2010

Made zemepisné okienko? 😉

slniecko77
11. mar 2010

..jéééj môj milovaný Londýn... 😎
ahoj Anax 🙂 nevernica

anaxamon
11. mar 2010

vzdala som to, docitavat nejdem, dufam ze ste len klebetili a nic dolezite som neprepasla🙂))

slni preco som nevernica? 😲

siouxie
11. mar 2010

anča 😀 😀

kašleš na na nás! preto 😀

slniecko77
11. mar 2010

..veru tak ☹ kašleš na nás

slniecko77
11. mar 2010

😀 😀 😀

madeline
11. mar 2010

slni - boli sme tam od stvrtka do pondelka (leteli sme prvý a našťastie aj poslednýkrát so SkyEurope) a stacilo to na taku zakladnu tour po Rime, historicke centrum je relativne male, chceli sme si kupit celodenne listky (pouceni z Pariza a Londyna), ale dalo sa to prejst peskom (byvali sme 15 min od kolosea). Vystihli sme tyzden kultury, takze do statnych muzeii sme neplatili vstupne a jedine, co sme vypustili z programu boli vatikanske muzea, lebo sme to nemali nastudovane a len tak to tam prejst .. to sa nam nechcelo 😉

anaxamon
11. mar 2010

nekaslem, len nemam cas☹(( ale niektory vecer sa iste ukazem a zdrzim dlhsie, len este neviem ktory...

ja londyn milujem napodobne, ale staci tam zajist len ako turista...zit by som tam uz nechcela 😔

siou awoj🙂)

slniecko77
11. mar 2010

dík Mad, ja som tiež plánovala takýto predĺžený víkend
..s tými múzeami ste mali naozaj šťastie 😵 ..ja by som chcela stihnúť aj Vatikán, si robím plány a ani neviem kedy tam pôjdeme 😀 v akom období ste tam boli?
..ktoré z týchto miest na teba zanechalo najväčší dojem..viem, že je každé úplne iné

madeline
11. mar 2010

vo Vatikáne sme si vyšlapali hore na kupolu, krásny výhľad, ale tie nohy fakt boleli 😎 boli sme tam koncom apríla a bolo krásne počasie, teplo, v hoteli nám vždy ujo povedal, že bude zima (rozumej 15-18 stupňov), stretávali sme domácich v kožákoch, ale bolo to na krátke tričko, ja som nosila pre istotu sako, ktoré som si nakonci vždy obliekla, lebo sa mi nechcelo trepať ho v ruke 😀

najradšej sa vraciam do Londýna (ak všetko dobre pôjde tak v máji sme tam), ale určite sa chceme vrátiť aj do Ríma a Paríža, najmenej ma očaril Brusel, oveľa krajšie sú Bruggy 😎

lenuska85
11. mar 2010

Trocha na zamyslenie 😀

Ak viete, kľudne pište odpovede 😀

1. Môže byť osoba žijúca v Londýne pochovaná v Škótsku?

2. Niektoré mesiace majú 30 dní, niektoré 31 dní. Koľko mesiacov má 28 dní?

3. Koľko detí má muž, ktorý má desať synov a každý syn má ešte sestru?

4. Francúzsky Boeing 747 havaruje na hraniciach medzi Francúzskom a Belgickom. Na palube je 150 Francúzov a 200 Belgičanov. Kde budú pozostalí pochovaní – vo Francúzsku alebo v Belgicku?

5. Ktorá hora bola najvyššia na svete predtým, ako bol objavený Mount Everest?

6. Keď máte iba jednu zápalku a vojdete do tmavej miestnosti, kde je olejová lampa, noviny a drevo - čo zapálite ako prvé?

7. Farmár má 17 oviec. Všetky okrem deviatich zomrú. Koľko ich má teraz?

8. Zuzkin bungalov je ladený do ružova. Jej lampy, steny, koberce, stropy a všetko ostatné je ružové. Akú farbu majú jej schody?

9. Keď páv pána Emila znesie vajíčko na pozemku pána Karola, kto je právoplatným majiteľom vajíčka?

10. Muž opustil hotel a vyrazil na parkovisko. Bez akéhokoľvek pomocného svetla, mesačného a pouličného svetla videl svoje čierne auto na sto metrov. Ako je to možné?

11. Ak zomrie nočný strážnik počas dňa, dostane dôchodok?

12. Koľko zvierat z každého druhu vzal Mojžiš na palubu?

vavenka
11. mar 2010

Ste mi teda dali od rana 🙂

Neviem ktore fotky som stihla a ktore nie, ale tie co su aktualne su super 🙂

Shaar dan sa vracia preto, lebo ty kazdy mesiac platis preddavok, pri ktoreho vypocte rataju s tym, ze zarabas cely rok,..
A kedze uz od septembra nezarabas, tak tie preddavky prevysuju to co mas realne zaplatit len za tie mesiace, ktore si robila 😉 - teda myslim ze je to preto....

Moj debo dosiel o polstvrtej rano, ja som samozrejme dovtedy nespala, a potom uz duplom nie, takze moj spanok sa zahajil mozno o piatej 🙄

A velmi sa tesim ze som si uz zbalila zimne veci 😀 😀

vavenka
11. mar 2010

Mad nam brali krv na vstupne vysetrenie v 12tt......
Ale kazdy lekar to ma individualne, su aj taki, ktori beru krv uz hned po potvrdeni tehotenstva.....

siouxie
11. mar 2010

vavi, si vyhodil z oboch kopýtok...? 😀 🙄

Lenuš, milé 😀 😀

vavenka
11. mar 2010

A uz som si zvykla ze mojim prichodom sa zastavuje zivot v tejto teme 😀 tak odchadzam, mozte zacat pisat 😀

shaarka
autor
11. mar 2010

cau vavi 🙂
mne ta desiatka akoze nepali. hm...

slniecko77
11. mar 2010

😀 😀 😀
nechóóóď Vavi 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre