Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
15. mar 2010

bubli a uz som ta stihla premenovat na bibli 😀 😀

shaarka
autor
15. mar 2010

joj, bibli nieeeeeeeee 😀 😀

siouxie
15. mar 2010

... 😀 😀

pipussa
15. mar 2010

shaarka, a nedostala si odmenu, ze si odozvdala kartu ? 🙂

anaxamon
15. mar 2010

siou som sa chcela spytat ci mozem ten tvoj odtaznik posunut mojmu bratovi, on je na takych sietach ako doma, velmo dobra vzorka 😀

siouxie
15. mar 2010

joj, anax, ani nevieš ako si mi padla "do rany" 😀 😀 . Jasné, mám menej chlapov, ešte stále... takže pomôže vyrovnať skóre (vek, predpokladám, spĺňa). Ďakujem! 🙂

bublinka11
15. mar 2010

No bola som na folikometrii...moje pocity neboli spravne, folik je tam nadherny...videla som ho. Lekar hned pich pregnyl a zajtra ideme na to...a ja smutok v ociach...zajtra nemam darcu, manzel ma pohotovost v praci, jednoducho zajtra sa skor ako vecer odtial nedostane, neda sa s tym absolutne nic robit...
Tak ze skusime to nechat na stredu rano, ale tam uz nie je zaruka, ze vydrzi...pregnyl dostanem az dnes vecer a vsetko je uz potom len vo vyssej moci... ☹

anaxamon
15. mar 2010

jasne ze splna, je mladsi odo mna, o malinko takze sa s lazo plazo pohodou zmesti🙂) idem mu ho hned hodit do mailiku 😵

siouxie
15. mar 2010

anax 🙂 😉 .

bubli, téda, to je na porazenie... ale tak možno to stihnete, nikde nie je napísané, že folikul praskne, myslím, že po pregnyle má na to 48 hodín...

chvíľu som čaka, čo z teba vypadne, keď si napísala, že nemáš darcu? reku, že či zháňaš 😀 😀 prepáč, blbý fór 🤐 (hanboš)

shaarka
autor
15. mar 2010

bubli,
tak ved dnes by malo stacit... a ked nie zajtra, tak v stredu rano 😉 nevies, kolko mal folik?
a ja som uz neraz pisala o zvlastnych podmienkach, ked sa chlap spravi sam, a zena si spermie pomocou striekacky da dnu. akoze je to pritiahnute za vlasy, ale no a co? 😀 😀 😀

anaxamon
15. mar 2010

bubli ved to poistitne pekne dnes vecer, potom v noci este raz 😀 😀 a potom v stredu rano...nieco tam snad len doplava 😉 len sa nedeprimuj, bo to nedobre vplyva..psychika je svina 😔

siouxie
15. mar 2010

shaar, ako exaktný či hypotetický príklad? 😀 😀

anaxamon
15. mar 2010

shaar skusila som si predstavit co si napisala, ale nic ako rehot pri tej predstave ma nenapadol.. 😲 pre mna je to teda nepredstavitelne... 😅

bublinka11
15. mar 2010

Siou inak ja som za take blbe fory...kamoska mi tiez povedala, ze mi pozicia svojho, ak chcem 😀 😀 ja nechcem, ja mam idealny geneticky material, ja ineho nechcem...
Shaar dnes by malo stacit, akoze sexovat? Znasilnim ho, aj keby nechcel...proste bude musiet... 😀
Nepovedal mi, kolko ma folik...len mne bolo divne viete, co? Ze preco to musi byt presne na 14 DC...ako ja nechapem, ved to predsa zavisi na foliku.....
A pregnyl...ten predsa podporuje prasknutie, nie? Tak naco mi ho teda daval? Jaj, ale to som sa mala asi spytat jeho, co vas tu s tym zatazujem...
Shaar, co sa IUI tyka, tiez si myslim, ze ho nepotrebujem, ale v ramci hesla, spravit pre to vsetko...to absolvujem.

shaarka
autor
15. mar 2010

smej sa anax, smej.
ale na spermiograme je to o tom istom - muz sa spravi do kelimku a hotovo. alebo sa spravi doma a kelimok sa donesie.
cize ak dvaja nechcu prepas ovulku len preto, ze ona je napr. v praci (ma 24 hod. sluzbu, alebo proste vedia, kedy treba mat sex), tak je to jednoduche. muz donesie, zena sa zavrie na wc a po 20 minutach pokracuje v praci. hotovo. a naopak to iste... muz je v praci, da si pauzu, odovzda material zene a ona si ho v sukromi nainstaluje a tiez hotovo. mne sa to take smiesne nezda. i ked taktosa deticky asi bezne nerobia 😀 😀
a co je to horsie nez IVF alebo IUI? stale je to prirodzenejsie 😉

siou, exaktny.
😎

siouxie
15. mar 2010

bubli, len po pregnyle sa (aspoň pri Ivf) neodporúčajú prudké pohyby z dôvodu. aby nepraskol folikul skôr, ako je potrebné...
A myslela som si, že ty ma za tú sprostosť nezabiješ, aj keď ja teda nemá koho ponúkať... 😀 😀 😨

bublinka11
15. mar 2010

Anax...psychika je u mna ten najhorsi nepriatel...ja som nikdy nepredpokladala, ze budem taka labilna...ale zial, som. Idem to predychat, pekne sa pripravit na to, ze tento mesiac proste tehotna ostanem...ci uz so striekackou, alebo zivym matrosom 😀 😀 😀

siouxie
15. mar 2010

shaar,m horšie určite nie 😀 😀 😀

shaarka
autor
15. mar 2010

🙂 no.

bublinka11
15. mar 2010

Shaar, ja som myslela, ze ty narazas na IUI...ja som netusila, ze taketo nieco fakt funguje... 😀 😀 😀
Siou to fakt ziadne prudke pohyby? Toto som nevedela...pregnyl sa vlastne picha naco? Aby isto folikul praskol? Ved ten moj praskne aj bez neho....uz bol krasne nachystany, normalne sa mi pacil 😀 😀

siouxie
15. mar 2010

bubli, vynikajúci prístup 😀 😉 - striekačka či penis?, striekačka či penis?, striekačka či penis?... 😀 😀 😀 😀
😵

ha, padám, lebo mi začána hrabať. ak budem slušnejšia, možno sa ešte dnes ukážem 😀

siouxie
15. mar 2010

tak ti ešte odpoviem - pregnyl vyvolá práve prasknutie folikulu, aby to bolo fakt isté. A tie pohyby som myslela vážne, ja som po pregnyle celý deň polihovala, ani variť som vraj nemala nič... aby nebolo uvf zbytočné (čo aj tak bolo 😅 😀 😔 ).

siouxie
15. mar 2010

uvf znamená ivf... 🙄

anaxamon
15. mar 2010

shaar zhrniem to strasna predstava 🙄 preto sa ja asik ani tak skoro nezmierim s tym zeby sme mali ist na umele... 😔

bubli chod si dat nieco cokoladove na ukludnenie 😉 😵

bublinka11
15. mar 2010

Aha Siou...cize ked mi ho dnes pichnu, este tie divne pohyby s penisom vykonavat mozem a zajtra uz len klud na stolicke v praci??? 😀 😀 😀
U mna to nebude zbytocne, ja som sa proste rozhodla, ze teraz to musi vyjst, musi, musi, musi... 😀

siouxie
15. mar 2010

jasné bubli, by sme iná kategória...

tie divné pohyby skús nejako veľmi jemne, lebo od pichnutia pregnylu by sa to nemalo preháňať. Tak nejako tak, aby si sa ty moc nenarobila 😀 😀

drž sa, dobre to dopadne 🙂 😵

anaxamon
15. mar 2010

toto mi doslo mailom, je to super🙂

Čokoľvek dáš žene, ona to zveľadí...
Daj jej spermie a ona Ti dá dieťa,

daj jej dom a vytvorí Ti z neho domov,
daj jej potraviny a uvarí Ti jedlo,

daj jej úsmev a ona Ti dá svoje srdce...
Žena znásobí a zväčší, čo dostane...
Takže keď ju oserieš,

buď pripravený dostať toooooooony hovien.....

zuzana36
15. mar 2010

zdravim, tak co to tu rozoberate?nechce sa mi to citat 😒 zhrnie mi to niekto?

anaxamon
15. mar 2010

zuzi hlavne to ze bubli dostane dnes pregnyl aby jej praskol folik, ale nebudem mat zajtra muza doma tak ma z toho depku ze premeskaju

anaxamon
15. mar 2010

nie ja nebudem mat muza doma, ale bubli ho nebude mat doma...len aby nenastal zmatok 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre