Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
17. mar 2010

Nie, chvalabohu 😀 tak 2-3x do roka ked maju nieco v Kosiciach 🙂 akurat minule volala, ze teraz niekedy dojde, lebo hercova sestra sa vydava v juni, tak chce pozriet nieco na svadbu pre seba, ale naposledy boli niekedy v lete minuly rok 😉 ona sa boji soferovat po Kosiciach 😉 a vobec, oni uz ked do Michaloviec idu, tak je to pre nich zazitok, nieto do KE....

bublinka11
17. mar 2010

No ja sa idem "pochvalit"....mne sa teraz stal strasny pruser...spravila som plnku na ten kolac...recept znel: 2xnatierkove maslo natural, puding vanilkovy...cukor. Ja som to vsetko vymiesala, ochutnam, zdalo sa mi to divne..ale tak snad na tom kolaci to bude O.K....ochutnam kolac, zase divne, otvorim kos a ja som miesto natierkoveho masla kupila banovecku natierku...natural, ale natierku. Este som to maslo mala v rukach a chytila som omylom asi vedlajsie, ja neviem
Nellieeeeee nie si tu? Aky je medzi nimi rozdiel? Mne sa to teraz zda take mierne naslane..no proste nie je to ono...co mam spravit?????????????

nellie_
17. mar 2010

ten orgazmus som este neskusala... myslim kolac 😀 😀 😀 😀

Vavi ano daaaaaaaj si tu neznu foto pasikatu 😵 😵 😵 😵 nie zeby tato nebola dobra, ale mne chyba ta pôvodna... 🙂 🙂

V tom panelaku su teda hlasky.. Ze " zacala mi tykat o co jej ide kristusat" 😀 😀 😀
a tie "vytrtky" ma dostali 😀 😀 😀

siouxie
17. mar 2010

bánovecký orgazmus 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bublinka11
17. mar 2010

No...ale teraz som pozrela stranku milsy a tam ani ine namaju........tak co som mala kupit?
Kurnik, snad mam teraz blbe chute, trosku skoro, nie? 😀 😀 😀

dzou
17. mar 2010

Ahojte zenusky... no tak hlasim ze shaarka mala pravdu a teda ako som pisala smekam pred nou klobuk...od dnes sa maluje brutalne ma boli brucho 😖 no konecne som sa pohla z miesta ....

vavenka
17. mar 2010

Nell dala som - ale tak nejak ten pasikavy rukav sa pre tentokrat nezmestil - nevadi? 😉

Dzou ahoj, ja som uz rano pozerala graf tvoj - tak skoda ☹ ale tak aspon vies na com si a hor sa do dalsieho cyklu, o 2 tyzdne ide aj tvoje jajko na vandrovku 🙂

Bubli no ja netusim teda aky je medzi natierkou a natierkovym maslom rozdiel 🙂 - a co vravela polovicka? Jemu kolac chuti?

shaarka
autor
17. mar 2010

ahojte, ja som len prisla vypnut PC 🙂
bubli, stava sa 😀 😀 😀

dzou, vobec nejde o to, ze som mala pravdu - bolo to 50/50 a vyslo to v tvoj prospech a teda nebola to ziadna cysta... to som rada. ale este lepsie by to bolo ukoncene // 🙂 tak teda nabuduce (aj keby ovu meskala zas tolko ako teraz)! a inak super, zas sa potvrdilo, ze meranie bazalky je fajn metoda 🙂

bublinka11
17. mar 2010

Polovicka zaspala este o 20,00, nakolko teda bol celu noc a cely den v praci... 😒 takze ochutna az zajtra rano. Ja som to obsypala speci vanilkovym cukrom...takym light, tak snad som to teraz nepresladila...a predpokladam, ze natierka a to maslo je vlastne to iste. Fakt mam asi divnu chut... 😎
Dzou haloooo... 🙂

dzou
17. mar 2010

hej shaari aspon ze nemam nejaky problem...
a teda vavi jajko pojde a ja otehu ... na april sa uz chystam dlho 😀 😀
ja som vas tiez len tak narychlo prisla pozdravit dnes nejak nemam cas 😅 tak zajtra pokecame 😉

bublinka11
17. mar 2010

Dzou,...zajtra sa sem moc nechystaj, konik bude vypnuty!!!

vavenka
17. mar 2010

Dzou zajtra nepokecame, nepojde kon 😉

Bubli isto bude dobry kolacik, si sikulka 🙂 dufam ze ty sa este nechystas do postele 🙂

A Siou nejak nas tu posledne dni zanedbavas, mi nehovor ze tolko makas 😀 😲 😲 😉

dzou
17. mar 2010

a precooooooooooooooooooooo

vavenka
17. mar 2010

Dzou vraj idu spustit novu verziu.. Ja som to tiez len teraz nedavno precitala, vraj je to na uvodnej stranke 😉

bublinka11
17. mar 2010

Dzou idu to preinstalovavat na tu novu verziu, tak snad to tu budem vediet ovladat... 😀
Vavi nechystam sa, zacala som pozerat kriminalku na JOJke...Las Vegas? Ani neviem ktora to je, takze este tu postrasim 🙂
A ja si tiez myslim, ze rano mi bude kolac inak chutit...

dzou
17. mar 2010

ahaaaaaaaaaaaaaa 😀 my to doslo potom 😀
tak neva no pokecame pozajtra 😀 este papam som robila granadir a potom do sprchy a potom sa vyvalim ku telke este na chvilu

bublinka11
17. mar 2010

Inak Vavi, ja som ako tvoj opakovaci papagaj 😀 😀 😀

vavenka
17. mar 2010

Dzou mnaam granadir - ja tu s nim furt vyrukujem ako tip ked niekto nevie co navarit, ale nejedla som ho asi tak 5 rokov 😀 a tusim som ho este ani nikdy nevarila....

A este strasne lubim - teda u nas to volame pomadarcene - paprikáš krumpli 🙂 to su tiez take polorozvarene zemiaky a miesto cestovin tam ide klobaska a cele sa to robi na paprike cervenej sladkej 🙂 - a to som nejedla mozno aj 10 rokov 🙂 ale svojho casu to mamka robievala casto 😉

Bubli mne herec prepol kriminalku 🙄 my futbalujeme 😖

bublinka11
17. mar 2010

Vavi vies, co ja robim so zemiakov a hlivy? Tiez takyto podobny paprikas, akurat tam su zaklad zemiaky a ked su skoro hotove, pridam hlivu a necham spolu dovarit. Je to taky zemiakovo hlivovy paprikas a tiez som ho dlho nevarila. U nas ficia bezmasite jedla dost, len uz stracam inspiracie!!! 🙄
Na zajtra je ta nivova omacka s cestovinami...ale co na vikend???

vavenka
17. mar 2010

Bubli hmm... Z bezmasitych rozmyslam - sladke, alebo slane?
Kysla kapusta? 😉

Mozes nejake halusky s volacim - bryndza, tvaroh, kapusta.....
Mozes rizoto zeleninove, mozes ten granadir 😉

Zapekanu zeleninu - karfiol, brokolica....

Rybu napriklad by si mohla spravit - vyprazit, na prirodno na masle, zapiect 🙂 - rybu si v nedelu asi spravime, mam v mrazaku nejake filetky, mnam.....

pipimiska
17. mar 2010

cautee 🙂 ja som dnes stala na nohach od 10tej do 19tej aj nejake drobne,s obcasnym sedenim,aa mozem potvrdit,ze vavenka neklame 😝 secko ma boli 😎
pred vcerom na poradni sa ma pytal dr.ze ci nemam krce v nohach a ja ze este ani raz,a to je tak furt,ze na druhy den,teda vcera prvy a dnes druhy,ale uz mam na krce asi narok 😀

zajtra mam cely volny den,vobec nic na plane,aaa kon nepojde??? 😒

vavenka
17. mar 2010

Ahoj pipi 🙂 a coze takto si pracovala? a uz od desiatej?? Si vedela vstat? 😉

vavenka
17. mar 2010

Ste mi nejak odpadli, ci co 🙂

vavenka
17. mar 2010

Pipi s nemala si ty nahodou tiez brusko fotit? 😉

pipimiska
17. mar 2010

ja som tu 🙂

pipimiska
17. mar 2010

ale ty tu nem si ze?

pipimiska
17. mar 2010

ja som sa vcera fotila,len som nemala cas ju sem nahodit ale idem 🙂

aaa pracovala som, do osmeho mesiaca som oddychovala, furt som ja nejaka opacnaa 😀 vcera som zaspala uz o pol druhej,takze som nejak vstala 😝 😉

vavenka
17. mar 2010

Pipi tu soom 🙂

Tak sup sup nahodit foto, som zvedava 😉

A chlapik s kociarom sa ti ozval uz?

pipimiska
17. mar 2010

vave,prave ze nie,ale viem ze je na nejakej vystave s kociarmi,tak neviem ci ma pristup k netu 😉

mne nejak az tak vyrazne brusko nenarastlo,ale tak trosku-trosicku ano 😉

s si ma inak moc prekvapkala ze si este tu 😵

dzou
19. mar 2010

jeeeeeeeeeeeeeeeeeee uz ide koniiiiiiiiik a som prva 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre