Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
10. nov 2009

puma celkom fajn vecerne citanie 😀 😀

fuuuuuuuuuuj.. akurat sa vratil MM z krcmy... fuuuuuuuuj 😠 😠 😠 😠
nenavidim ten smrad... to je daco strasne..a to mal ist za kamosom ohladom plynu.. a ze co sa rozculujem ze ci neviem ze najlepsie sa veci riesia v krcme.. 😠 😠

nellie_
10. nov 2009

ze mrtvoly... 😀 😀

bubli nechaj tu foto.. fakt je dobra 😉

puma.sue
10. nov 2009

to je fakt otras toto co sa tu da precitat... niekedy sa cloveku rozum zastavuje...

no nic, idem asi k panelaku.
moj chlap je na sporte kdesi, ale slubil, ze pride do housa domov... tak uvidime...

nellie_
10. nov 2009

aj ja idem uz kukat aj tak ma MM vyhodi hned jak vylezie zo sprchy... 😒

bublinka11
10. nov 2009

No moj sa urazil, lebo som ho vyhodila od notebooku s tym, ze uz hodinu hladam tu fotku, co som tu mala 🙂
Nellie ja by som ju nechala, ale mam taky strach, ze ma tu niekto, kto nema, objavi...jaj ved ja by som si uz aj album spravila, ale zatial to nejde 😒

bublinka11
10. nov 2009

Kde ste vsetky? Ved uz panelak skoncil 🙂 a dala som inu foto, aj s kamosom 😀

puma.sue
10. nov 2009

no servus bubli. asi ide house teraz a mozno sa uz vsade spi 😉

pekna fotka 😉

tinika
10. nov 2009

ja som tu

lenocka84
10. nov 2009

čaute kocky
uz spite?

siouxie
10. nov 2009

čaute 🙂
pumi, ty si v jednej z troch veží? 😀 😉

siouxie
10. nov 2009

a odkaz pre shaarku - silne pochybujem, že si mala horší životný štýl ako ja pred pár rokmi 😉 😎

puma.sue
10. nov 2009

nespim. cakam na spolubyvajuceho, pozieram syr a popijam vinko.. 🙂

pipimiska
10. nov 2009

dnes ste to teda fakt prehnali,skoro hodinu som citala asi cca 15 straan 😀

ahojteeee 🙂 mne sa redovy tanec paci aa velmi rada som ho aj spievala 😝 😝
vifonky milujem ak kuracia aj hubova aj zeleninkovaa ale neodvazim sa teraz 😉
co dva dni tlacim do hlavy je balkansky syr s cibulkou.mmaaaaaaaaaaaaam 😵 😵

dnes sme zacali prerabat obyvacku,zajtra sa zacina malovat...musim vstavat o 9.oo 😅

pipimiska
10. nov 2009

musim si aj ja zmenit fotoo

tinika
10. nov 2009

pipi ja idem do nemocky na ctg takze musim vstava o 8 uz hihi

puma.sue
10. nov 2009

teraz malujete???

pipimiska
10. nov 2009

pumy,preco vadi ti to? 😀

tinika,co je ctg?..aaa kedy chodis spat,lebo ja uz mam tak nastaveny rezim,ze zaspavam az tak okolo tretej rano 😅

bublinka11
10. nov 2009

Puma dik...to uz je privolavanie snehu namiesto toho hnusneho dazda 🙂

tinika
10. nov 2009

pipi to taky pristroj čo srdiečko a kontrakcie sleduje, niečo s kario to ma

pipimiska
10. nov 2009

tinika,aha jasne,to teraz budes chodit kazdy tyzden ci jak a posledny aj kazdy den,daco take som citala 😕

pipimiska
10. nov 2009

tini,ako si citila prve pohyby?ja som dnes prvy krat ako keby citila bublinkovanie asi 6 sekund,moze to byt to? 😅

nellie_
11. nov 2009

ahojte... 😀 😀

sa mi paci ako to tu vacsinou otvaram... 😀 😀 ja uz mam prave hodinu "odpracovanu" - ale ako vzdy realne zacinam makat az po 8-mej 😀 😀 no dnes rekord.. zakladala som vsetky zmluvy co som hadzala za môj chrbat na okno... kedze zajtra mame mat tu rakusku auditorku tak nech ju neporazi, lebo to by asi nebolo v sulade s ISO-m tie zmluvy na okne nahadzane... 😀 😀
az to je aky nezvyk take vyupratovane tu v kancli... 😀 😀 😀

bublinka11
11. nov 2009

Ahoj Nellie...si ma predbehla, uz som vas tu chcela budit ja 😀
Ja mam dnes volno...ale chyta ma nejaka choroba....asi som od vas minuly tyzden chytila 😀 ale mna priedusky. Nemame nejaky ludovy recept? Ja nemusim lieky... 😒

nellie_
11. nov 2009

bubli sak som sa snazila moc neplut na monitor..odo mna to isto nemas 😀 😀 😀
inak tato foto je fakt super.. a aktualna s tym studenym fešakom 😀 😀

fuu na priedusky??? vyskusaj tej zabal z nahriatej masti alebo oleja to by mohlo prieduskam urobit dobre..

bublinka11
11. nov 2009

No ja privolavam sneh...ved dnes je Martina, ale asi mu ukradli kona, ked nedosiel 😀 A dakujem za kompliment 🙂
Vecer dam zabal, teraz musim nakrajat cibulu s cukrom...vyskusam rodicovsky recept, co som vzdy neznasala...

nellie_
11. nov 2009

bubli mne zatial ten snech nechyba.. ja nenavidim clapkanicu ked sa sneh roztapa.. nech radsej este nepada... staci ked napadne 20.12. 😀 😀 😀

bublinka11
11. nov 2009

Nellie suhlasim...mne by tiez stacil na Vianoce, ale nenavidim taketo pocasie ako je vonku. To je na depku!

tinika
11. nov 2009

bre ranko
jeden martim mi povedal, ze na tento rok sneh neplanuje hihi ale braoch ma dnes narodky tak ho mozno ukecam aby zastupil martinov 😀

puma.sue
11. nov 2009

ahojte... bubli, skus ten zapal na hrudnik.. uz sme to tu nedavno preberali...

tu je otras pocko, mam toho plne zuby, rano sa nie a nie vymotat z postele...
😖

bublinka11
11. nov 2009

Vecer poziadam mm, nech sa so mnou vypoti 😀 a potom by som dala zabal...
A mne sa akosi aj zle spalo, som nemohla zaspat a rano som vstala skoro o hodinu skor...no nechapem ja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre