Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
18. dec 2009

..a ja zase s tebou, kedze si hladam pracu uz druhy mesiac
..vianocne darceky pokupene? ..mne sa podarilo pekne v predstihu a dokonca uz aj manzelovi na narodky, ktore ma zaciatkom januara....tak uz len vyzdobit domcek a stromcek, ktory este nemame kupeny

lenuska85
18. dec 2009

Pekne si to stihla. Ja mam iba ciastocne nakupene. Ale chystame sa v sobotu na nakupy tak dufam, ze uz kupim vsetko vsetkym a budem mat pokoj 🙂
A to je take tazke najst si pracu v UK? Ci hladas taku najidealnejsiu pre teba. A v akej oblasti by to malo byt?

slniecko77
18. dec 2009

..myslim si, ze ked veeeelmi chces hocijaku pracu si najdes, v tomto ohlade je to jednoduhsie ako na SVK..moj skromny nazor 😉
..len ja by som rada pracovala v nieco co som vystudovala..kukni na druhej strane...som pisala 🙂

...co mate na vianocnu veceru dievcata? sme tu z roznych kutov SVK celkom by ma to zaujimalo, akurat surfujem po nete a zistujem co znamenaju jednotlive zvyky a tradicie
..u nas to prebieha asi takto: cely den drzime post, veceru mame o siestej a zacina pripitkom, jablcko, vlassky orech, oblatka z medom a cesnakom, za lyzicku krupicovej kase (neviem sa dopatrat povodu tejto tradicie) a susene slivky, trosku opekancov s tvarohom, pokracujeme fazulovou polievkou, kapustnicou bez masa s hribami a koncime oprazanym kaprom a tradicnym zemiakovym salatom...skutocne stedra vecera 😀
..aby som sa priblizila povodne som zo ZA...ale zvyk fazulovej polievky sme prebrali od otcovej rodiny, ktora je z juzneho SVK a vraj znamena bohatu urodu resp. bohatsvo v rodine....asi by sme jej mali jest viac 😀

slniecko77
18. dec 2009

..tak uz sa mi podarilo aj vyvalat v snehu 😀 ked som sla skontrolovat postovu schranku

nellie_
18. dec 2009

ahoj slniecko 🙂 🙂

no to teda mate fakt zaujimave tradicie.. 😕 to taka srada ze ake je to vsade rozdielne... 😎

u nas na zapade je to takto: aj my drzime pôst (teda mali by sme ja to nedokazem 😀 ) ale u nas sa cely den na vianoce nesmie jest mäso, to od mala dodrziavame, rano vzdy mamina upecie vyborny kolac tzv. stedrak - take super cesto ktore sa preklada vrstvou dzemu, orechov, tvarohu a maku... na obed si dame vzdy polievku ktora sa vari uz ku veceri - my mavame hribovu na kyslo a hrachovu zaprazanu na masle... na veceru jeme - ovocie z kazdeho druhu po kusku, potom oblatky s medom, potom tie "pupačky makove", a potom polievku hrachovu a hribou a potom uz vyprazaneho kapra a salat.. 😵 😵
a vzdy sa pred vecerou aj po veceri modlime a mamina zachovala zvyk po babke ze do kazdeho kuta pred zacatim vecere hodi vlasky orech a hovori pri tom " kuty mile kuty nemame vas cim obdarovat iba tymito orieskami" od mala sa na tom so segrou straaaaaaasne kosime... ze jak nejaka bosorka 😀 😀 😀
a este si robievame medovy krizik na čelo pre zacitkom... 😅

slniecko77
18. dec 2009

.....juuj este, ze ta citam Nellie, tie opekance (pupaky) mame z makom....a modlime sa tiez, samozrejme ziadne maso cely den len rybka
..o medovy krizik sa otec par krat pokusal, ale nestretlo sa to s velkou ochotou hlavne z mojej strany 😀
..no a ten post....zatial som zlate prasiatko este nevidela...snaaad niekedy xixi
..a ten stedrak tiez pecie moja krstna mama..u nas nie
...ale uz druhy rok vianocujeme v UK, tak miesto vyprazanej ryby robime len taku pripravenu na masle v rure na prirodno 🙂

flamenga
18. dec 2009

tie opekance sa u nás volajú bobaľky 😀 😀

lenuska85
18. dec 2009

tak ja zastupim na chvilu vychod:
tiez mame post, ale u nas v rodine sa velmi nedodrziava, lebo to nevydzime. To iba babka vydrzi 😀 Na ranajky mame taky posuch s maslom a makom. Na obed mame polievku, ktora sa vlastne dava na veceru, len tam nie je ziadne maso. A vecera prebieha takto: pomodlime sa, urobime si krizik na celom s medom a zaciname oblatkami s medom, opeknace s makom a mliekom potom polievka fazulova na kyslo, kapustnica s hribami a nakoniec klasicky salat s rybou. My kapra nelubime, takze mavame file alebo pangasiusa. A potom sa opat pomodlime za veceru a najstarsi clen rodiny sfukne vianocnu sviecku. A hovori sa, ze ked dym stupa priamo hore, pojde ten clen do neba rychlo a ked sa kruti dym vsade mozne, tak ze pojde obklukou 😀 😀
A potom rozbalujeme darceky 😀

vavenka
18. dec 2009

Caute, vitaj slni 🙂

Takze nemocnica vybavena, o 14:00 pride pre mna bracho a mam TRI hodiny na motacky sa po nakupnom centre 🙂 to je uz jaka parada 😀 😀

My mame na zaciatok oplatku s medom - bez cesnaku (nelubime) - aj to len trochu, ja nie som moc na tieto tradicie, potom ide kapustnica s klobasou a hubami a tak 🙂 , potom vyprazane file (u nas by nemak kto zabit a ocistit kapra) so zemiakovym salatom a az na koniec "bobalky" s makom 🙂
A pod obrus davame peniazky ...
aaa cez den jeme normalne, aj ked kazdy sa snazi striedmo uz len kvoli tomu, aby bol schopny sprasit stedrovecernu veceru 🙂
A nas tato ma stale predslov (kedze my sa nemodlime) - nieco v zmysle ze je rad ze sme sa zase raz vsetci stretli a spomenieme si na tych ktori uz nie su medzi nami (ale nieje to nejak zvladt pochmurne) .....

lenuska85
18. dec 2009

Flam presne aj u nas, len som pouzila spisovny vyraz 😀

flamenga
18. dec 2009

lenus nie si vyššie od "rusnákov"? Lebo moja teta je zo Sniny a oni tuším tie "bobaľky" jedia s mliekom a makom a volajú to "mačanka"? 😕 😀

lenuska85
18. dec 2009

Flam nie nie som priamo od nich ale som blizko nich. Tak mozno sa na nas nieco nalepilo 🙂 A volame to bobaľky ale babicka obcas aj macanka. My sme taki zmiesani 🙂

slniecko77
18. dec 2009

..vsade ine, ale oblatky s medom su vsade rovnake 😉
..mamine tiez pri veceri spomenie, ze je rada, ze sme sa vsetci stretli a dufa, ze sa stretneme vsetci aj o rok
..my davame pod obrus supiny z kapra, ktore potom nosime v penazenke..aspon mamina
..ale milujem tu atmosku, cely den bezia rozpravky, zdobi sa stromcek, vsetko krasne rozvoniava
..uz mam postahovane nejake rozpravky, samozrejme aj Popolusku..bez nej nie su Vianoce..a, aby som nezabudla na Mrazika 😎

vavenka
18. dec 2009

Flam myslim ze macanka je nieco hubove..... Teda aspon ja som to mala tak vysvetlene 😀 ale ruku do ohna by som nedala 😅

lenuska85
18. dec 2009

No Popoluska MUSI byt! Bez nej nie su prave Vianoce. 🙂

flamenga
18. dec 2009

viete čo ma mrzí? Že asi pri mojom stave nezvládnem absolvovať polnočnú omšu 😢 čo je pre mňa neoddeliteľná súčasť Štedrého večera.... ach jaj ☹

lenus milujem rusnácke nárečie 😀... my sme vďaka mojej tete takí "miešanci" 😀

lenuska85
18. dec 2009

flam aj mne sa paci ako rozpravaju. rozumiem im dost, ale nerozpravam po rusnacky. neviem 😔

vavenka
18. dec 2009

A este som sa s tym nestretla, ale ze uplne na vychode (sobranecky okres - moja polovicka je odtial), maju bobalky s kyslou kapustou.... A je to vyborne 🙂

slniecko77
18. dec 2009

..tak ja by som sa asi nedohovorila 😀 ale nie som si uplne ista, ci som pocula suvislu rusnactinu

flamenga
18. dec 2009

vave aj moja mama ich kedysi robila s makom a s kyslou kapustou... ale keďže to u nás nikomu nechutí a mame sa nechce s tým babrať len kvôli tomu, že každý zje povinne jednu "bobaľku" 😀 tak táto tradícia z našej rodiny vymizla 🙂

vavenka
18. dec 2009

No kym je ta rec len smrncnuta rusnactinou, tak sa da.... Ale pravym rusnakom nerozumiem 😅

shaarka
autor
18. dec 2009

hehe, ja sa pridam, my s vavenkou asi oslavujeme spolu, lebo je to takmer presne to iste: cez den sa moze jest, ale len ranajky a potom sa musi vydrzat. o stvrtej (co najskor, ked sa zotmie) pride jezisko, otec ma prihovor a my sa objimame a bozkavame pri stromceku a potom vybalujeme darceky, psi trhaju papiere... 😀 potom zasadneme vsetci ku stolu, mame oplatky s medom, stiplavu kapustnicu klobasovu a hubovu (klobasu a huby vyberam z taniera, dostane MM) s vajickom na tvrdo, potom zemiakovy salat s rybou (vyprazane file, alebo vlastne hocijaka ina mrazena ryba, ale ziveho kapra nemame) a potom bobalky (sulance) s makom. tie vladzu uz len chlapi, ja si dam len tak symbolicky 1 ks. 😀 a potom sa pije, kavickuje a sedi, kym sa vladze. ked sa nevladze, presuvame sa pred telku, ti mladsi poodpadavaju na koberec na zem a starsi do gauca 😀

lenocka84
18. dec 2009

caute babule
ako?
rozoberate vianocne menu?

vavenka
18. dec 2009

Shaari, sak kua, kebyze sa nase deti vezmu, tak nieje problem vo zvyklostiach, nikto sa nikomu nemusi prisposobovat 😀
Inak na to kavickovanie a vinkovanie pri telke uz po funuse sa tesim najviac 🙂

shaarka
autor
18. dec 2009

flam, aj my sme chodievali na "polnocnu omsu" - ale tak sa volal len zatah do krcmy, kde sme sa vsetci kamosi postretavali, doniesli kolace, v "nasom" podniku mali aj kapustnicu, chlastali a travili do rana 😀

na prvy sviatok vianocny sa nerobi nic, len sa doslova zerie (salat sa preklada kolacmi a kapustnicou a tak dookola) a pozeraju sa rozpravky, vecer sa ideme prejst do mesta alebo k rodine. alebo sa zbalime a ideme na chalupu 🙂

shaarka
autor
18. dec 2009

😀 😀 este s aani nenarodili a my tu uz svadbu planujeme 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

tak potom premyslaj nad krstnym menom tak, aby sa k nasmu priezvisku hodilo 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko77
18. dec 2009

..mnaaaaaaaaaaam by som si dala taku vybornu kyslu kapustnicu
..si robim na nu chut uz asi mesiac

shaarka
autor
18. dec 2009

mame doma 😅 som varila vcera 😀

slniecko77
18. dec 2009

..tak toto mi nerob...juuuj ja si setrim chutove pohariky na vianocnu a celkom aj na salat, som ho nejedla asi od Velkej Noci

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre