Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

sweetberry
9. jan 2010

ahoj shaarka ako ide tehulkovanie 🙂))?
hihi zlata no ja si sweet doplnat skoro stale 😀

dzou
9. jan 2010

jeeee do Bostonu chceme ist kuk v lete 😉
my sme na dedinke North Anston je to tak v strede medzi Rotherhamom, Worksopom a Sheffiieldom

slniecko77
9. jan 2010

..bodaj by si mala pravdu 😉 ja by som tiez prijala jar a este lepsie leto, ale take slovenske teple a plne slniecka 🙂
..tak aj vy odhrnate pred domcekom..hm, manzel vcera odhadzoval a dnes je tam opat
..v Uk to pripomina tuto pesnicku:

https://www.youtube.com/watch?v=Dw1CLzatLwQ


😀 😀 😀

slniecko77
9. jan 2010

dzou, snad si to konecne zapamatam 😉
..a co mate v plane v Bostone? nieco konkretne?

sweetberry
9. jan 2010

slniecko nechcela som byt az taka chamtiva preto som zacala tou jarou 😀 😀
jojoooo odhrname odhrname ale po pravde uz nemame co dazd to vsetko pokazil mozme sa kupat teraz

dzou
9. jan 2010

jeden znamy tam ma static house ... tak pojdeme len tak na vikend asi 😉 len oddych...
shaari ale nie si nevzdelana na svk ho nemaju tak ako mozes vediet 😉
aj ja uz chcem jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar .... som sadila na jesen cibulky tulipanov tak sa uz neviem dockat ci vyrastu

slniecko77
9. jan 2010

..ani neviem ci mame zavidiet, zase lepsie sneh ako clapkanica, ale tu neodhrnaju (aspon som nevidela), len solia, ale nasu ulicu nie, len tie vacsie,a le zatial sa da, mame tak 20-25cm snehu
..ta pesnicka to presne vystihuje, som sa na nej vyborne pobavila 😀 mam totiz Nohavicu velmi rada

sweetberry
9. jan 2010

slniecko no mozno ani dzou nebude chapat lebo si to asi co je u vas neviem dost predstavit tie negativa ale zavidim stale ten sniezik ved o tom tento cas je a nie o dazdi ako v aprili

dzou
9. jan 2010

slni ja co som kecala s angl. tak oni neodhrnuju ze naco 🙄 ze to az ked bude meter snehu oni su proste tuk tuk... a bocne cesty nie su ani posypane.... vcera ma rano mm musel tlacit lebo som nemohla vyjst s autom... a potom ma 3x smyklo skoro som sa posr...la od strachu 😅 oni totiz nepoznaju ani zimne gumy

slniecko77
9. jan 2010

..tak to mas pravdu 🙂
..len tu su 5 cm snehu a su pozatvarane skoly a urady 😀 proste typicka bratislavska kalamita
dzou a teraz budem nevzdelana ja, co je presne ten ''static house'' ?? okrem toho, ze to je staticky, nehybny 😀

sweetberry
9. jan 2010

dzou poslem ti gumy 😀 😀 😀
a do roboty co ???? ked urady zatvaraju no chcela by som robit tam uradnicku alebo ucitelku hahaaaah

dzou
9. jan 2010

to je take jak karavan ale stoji na mieste.... su take parky kde ich maju ludia odstavene ... nieco ako nase campy 😉 ked si das do googlo najdes 😉 a vacsinou su pri mori min. rok sme boli na tyzden v stat.house pri Skegnes vola sa to Chapel st. Leonard

slniecko77
9. jan 2010

..hej, v tomto ohlade je to vyhoda 😀
..vobec pracovat v UK v statnej sprave

dzou
9. jan 2010

no daju sa kupit cez net tak si kupime na bud.rok lebo uz teraz sa neoplati... mozno 😅 a kazdy rok je tu zima horsia a horsia od kedy som tu

slniecko77
9. jan 2010

..jaaaj, uz mi to je jasne, karavanove mestecka...tu ich je velmi vela a zit tam je velmi lacna zalezitost 🙂
..viem, ze su niekde pri Skegnes, boli tam znami stanovat

slniecko77
9. jan 2010

..a my zimne gumy nastastie mame 😉 manzel ich kupoval ked siel v oktobri na SVK a prezieravo ich nechal obute...my sme save 😀
..ale celkom zaujimavo to tu vyzera heheh

dzou
9. jan 2010

nam min. rok prenajali susedia v skegi za150lb. na tyzden a bol to peak time prvy aug. tyzden... no inak to stoji okolo 300lb. na tyzden v lete celkom sranda hlavne pre nas kedze sme vo vnutrozemi 😅

dzou
9. jan 2010

idem ja pa pa..... ideme s mm do makra 😉

slniecko77
9. jan 2010

..ja som skor myslela, zit v karavanoch...karavan ako taky nie je drahy ako dom a jeho udrziavanie tiez nie, len je nevyhoda, ze musis raz do roka opustit miesto na dva mesiace ked tam robia ''celkovy uklid'' 😀
..seba si dost dobre neviem predstavit tak zit, ale su ludia ktori tento zivot miluju, manzel mal nejaku kolegynu, este ked sme byvali v Hastings
..ale ako dovolenka to moze byt fajn 😉

nellie_
9. jan 2010

vidim ze vsetky ste sa uz niekam rozleteli 😀 😀

ja som tak dobre zaspala - normalne nechapem, JA a spat poobede a to este v takom hluku - pod nami vybuchavaju tu kupelku a to v kuse buchot a pilenie karbinou no otrasne zvuky a ja som normalne zalomila 😅
ja uz asi fakt starnem to sa mne nestava teda 😀 😀
a zobudila ma svagrina aby som jej pozrela na nete otvaracie hodiny jednej predajne... 😠 😠
a mne sa daco take pekne snivalo ale uz neviem co ale viem ze to bolo pekne lebo ma nasrala ked ma zobudila 😀 😀

vôbec neviem co idem robit... 😅 v telke ani prd...asi sa supnem znova do postele pod deku a pojdem čitat.. drahy ma kazdu chvilu dojst, ze sa hodi pod sprchu, oddychne si a o 5-tej pojde na nejaky halovy futbal....

chrobulka
9. jan 2010

ahojte, neviem vas docitat, mam medzery, ale hadam sa chytim.
chceli sme ist dnes s drahym na vylet, ale odlozili sme to kvoli pocasiu.
varila som zeleninovu polievku s krupicovymi haluskami a segedinsky gulas s kasou. divne, ja viem, ale niekde som citala, ze je to dobre a my sme zemiakovi, takze sme sa takto rozhodli, bez knedle a bolo to vyborne. inak uz segedin asi ani robit nebudeme.
vecer cakame kamosov, este spatne vianocovat trosku budeme. tak pojdem dake oblozene chlebiky narobit, aby som nebola za zlu hostitelku.
nellie, to citanie a oddychovanie vobec nie je odveci. aj my sme dnes nejaki lenivi. drahy pospava pri telke a ja browsujem po nete, ale tiez ma lame...
zelam vam este prijemny zvysok dna a oddychujte, lebo si to zasluzite 😀

shaarka
autor
9. jan 2010

chrobulkaaaaaaaaa, co to citam? segedin!!!!!!!!
take chute si mi narobila, ze az!!! a my mame segedin vzdy so zemiakovou kasou, je to fantastikush! knedle nemam rada, - taka vata bez chuti, ble.

keby sa mi chcelo ist do obchodu tak, ako sa mi nechce, tak nakupim veci na segedin... ale asi to bude musiet pockat do zajtra. i ked sa mi normalne ze sliny spustili! 😀 maly si pyta kapustu, no co uz 😀

nellie, spanok spravodlivych 😵

pipimiska
9. jan 2010

cauko,kapusta mnaaaaaam 😵 manzel ma pozyva niekde na papanie,tak vyberem nejaky podnik kde robia kapustu 😝
nellie,pri mne by si to tvoja svagrina nedovolila,mna ked niekto zobudi,brešem 😉

siouxie
9. jan 2010

ahojte 🙂
chrob, že segedín, mňam 😀 Ja som ho nerobila už celé veky, ale robím takú diétnejšiu verziu. Ale aj tak mi ide hlavne o tú omáčku, knedľu a kapustu... tak by som si dala!

Shaari, ja som s tým ani najmenej nepočítala, ale dík za podporu. Vlastne som rada, že nemeškali dlhšie, ako niektorým kočkám... 😉

Mňa na obed to maliarske bolenie brucha prešlo, takže už som sa nevyhla návšteve nákupných centier ☹ a rovno dvoch 😀 ale našťastie som nemusela dumať nad svojimi vecami, lebo sme rovno kúpili jedny oblekové topánky a tenisky m., v druhom obchode oblek a oblekové gate k saku, čo má doma a nakoniec ešte dvoje gate (kapsáče), opäť pre neho 🙂 a ešte nejaké drobnosti bráškovi k narodkám.

Brutál prachy v keli, ale chlapec aspoň nebude pindať, že potrebuje nový oblek ako poslendé štyri mesiace 😀 😀

Kamarátke som v body basicu kúpila veľký balíček ešte k Vianociam a mám dobrý pocit 😀 😀 a m. veľké výčitky (nejako nechápe, že mne sa hocikedy kvôli mojim handrám behať po obchodoch nechce...).

pipimiska
9. jan 2010

aj kasu mam rada,niekedy vyskusam teda tu kombinejsn ,ale ja aj knedliky milujem,ked som byvala na intraku,spolubyvajuce ziedli tak max.3 ks takze ja som mala svoje 5ks+6ks ich ,dokopy jedenast som zjedla na obed,tak ich mam rada 😵

pipimiska
9. jan 2010

siouxe,joooj tak sme ta navnadili,mrzi ma to,som dufala,ze zacnes tu druhu vlnu 😅

siouxie
9. jan 2010

pipi, ale bolo to príjemné 😉 🙂 Však ja netvrdím, že sa nič nemôže stať, len som realistka 😀 Tak nabudúce 😉 😀

shaarka
autor
9. jan 2010

no vies, ale boli tu uz take, minimalne dve, ze pipi, co to brali rovnako ako ty a... 😀 😉

siouxie
9. jan 2010

ja viem 😉 Len tom ivf-ko do toho, vedela som, že teraz to môže byť celkom zaujímavé meškanie 😀

a inak, idem merať, rozhodla som sa. Doteraz som bola lenivá, ale sledovala som sa aspoň orientačne. Zaujíma ma to čisto pre moju informáciu o aktuálnom stave organizmu. Pamätám si, keď som prvýkrát, pred tromi rokmi čítala slávnu stránku merenibt a odvtedy som sa rozkývala až teraz 😀

shaarka
autor
9. jan 2010

v pohodeeee 🙂 radsej neskoro ako nikdy 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre