Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
20. jan 2010

..dalsia do particky, vitaj v klube 😎
..hm, nic si z toho vave nerob..ono sa to opat polepsi a bude opat fajn 😉
..aj potom ukazes fotocky?

vavenka
20. jan 2010

Siou hej, rozchodene to mam, ale sln pisala o zmierovani 😉
Dyg ze my sa zgrupujeme, neviem kto tu vcera dohadoval rande na obchodnej 😀 inak tam som asi tak pred 15timi rokmi brigadovala v jednej restike, jungle cafe sa to vtedy volalo 🙂

Idem ja uz ale drichmat, zajtra skoro vstavam... Tak drzte palce 🙂

vavenka
20. jan 2010

Slni uz aj zdrham, prepac 😅
Jasne ze ukazem, sak urobim kamoske reklamu, nie? 😉

siouxie
20. jan 2010

vavi!!! v jungli???? 😀 😀 😀 nemyslíš vážne? Ja som tam v tom dvore, kde bol jungle robila (ale asi pred 10. rokmi 😀 ).

siouxie
20. jan 2010

a okrem toho, áno, zgrupujete 😀 tie dve zbabelky sú na to moc rídke a nic nebylo 😀 😀

slniecko77
20. jan 2010

..tak sa tesiiim 🙂
..zajtra good luck a snad sa pochvalis aj s ulovkami...

siouxie
20. jan 2010

kokso, si ma možno oblsuhovala... 😀 😀 😀

vavenka
20. jan 2010

Siou no fajne 🙂 🙂 jj, asi rok som tam robila casnicku..... Popri skole - som az tri semestre vydrzala na CHTF a potom som sa tam na to vybodla a sla k nam do KE na prirodne vedy.... A z mladej gardy poznam shaarkes 😉

pipimiska
20. jan 2010

dobry den slecny,sem tam panicky 🙂
..prva vecera bola u svokry,druha bude kuracia polefka ale urobim si z nej cesnacku 😝 a este porozmyslam s cim to dokombinujem 😀 😀

actimel mam pripraveny aj oplatky mam v sufliku,ale nelaka ma tato kombinejsn slniecko😀

no a vavenka,obdivujem tvoje rychle rozchodenie,a co ta nasral ha?a shaarka com tu nechodi,ha?
inac som sa smiala,ja som vas nekcela osalit,ja som to pofotila,len cez moj net neviem nahodit fotky iba cez manzelov notebook,ale ten bol na stk ale uz je doma 😉

siou,ja ti fajne vinkoooooooooooooooooooo 😲

siouxie
20. jan 2010

vavi, o tom jungli ešte pokecáme, to ťa nepustím. teda teraz áno, ale nabudúce! tak zajtra držím palce a dobrú! 😉 😀

siouxie
20. jan 2010

pipi 😀 anča, anča 😀 😀

slniecko77
20. jan 2010

..no Siou konecne..cakala som aj na moj predpredosly prispevok...anca anca 😀
..Pipi co mas proti mojej kombinacii...? haaa? nahodou, este zijem a ani som nezavitala na toaletu hehe

slniecko77
20. jan 2010

..no sup sup s fotkami..nech sa aspon takto vytesujem

siouxie
20. jan 2010

slni, tvoja anča mi skoro ušla 😀

slniecko77
20. jan 2010

..no este, ze si si ju nakoniec vsimla 😀 a bola len pre teba 😉
..chuda Pipi, asi sa nas zlakla xixi
..Siou tento rok statnicujes? spravne som pochopila?

siouxie
20. jan 2010

pipi tlačí polievku (niežeby som si aj ja nedala, keby som nebola lenivá vybrať tú moju hrachovú a ohriať 😀 ).

slni hej, chceš mi kaziť večer a poslať ma spať? 😀 😀 😀

slniecko77
20. jan 2010

..nieeee, to nie, ved by som tu zostala sama ako prstik ☹ ked nenasytna Pipi zase nieco tlaci do hlavicky
😀

siouxie
20. jan 2010

kurník, ale aj ja som hladná... 😒 a to som si dala v meste palacinky. ale to mám po alkohole vždy, brutálny hlad 😀 😀 a to som sa dnes tešila, že som nejakým zázrakom konečne pribrala kilo naspäť 😀 😀 zajtra ráno mám o dve menej, už to vidím 😒

siouxie
20. jan 2010

ha a už má chlebíky so zvyškom sardinkovej nátierky zo včera. hurááá 😀 😀

slniecko77
20. jan 2010

..juuj tak to ti slepo 😎 zavidim..aj ja sceeem 2-3 kila dole po palacinkach
..nemas tip co uvarit zajtra na obed? asi nieco so zemiakovou kasou 😀 mam na nu chut
..v sobotu ideme do Londyna...svagrina ma narodky, tak tam si vynahradim chut na cervene, na ktore sa tu namotavam, manzo pracuje na praci...toho by som na vinko dnes neukecala

siouxie
20. jan 2010

aj ja chcem ísť v sobotu do Londýna 😀 😀
no nemáš čo závidieť, je to robota dostať to naspäť (rovnaká ako zhadzovanie, myslím si).
ja vôbec neviem, čo budem zajtra variť. Polievka ešte je, ale druhé... Napíšem ti ráno, ale ja budem asi robiť niečo s ryžou 😀 😀

pipimiska
20. jan 2010

😀 vedla siou,vedla si slniecko,pila som actimel 😝 na polievku je este skoro 😀

..chcela som nahodit fotku a je velka,tak som ju kcela zmensit na online stranke,lebo inde neviem,ale serka sa to tam 😒 ..skusim neskor

siouxie
20. jan 2010

pipi, ty si čisto technický typ, čo 😀 neprovokuj s polievkou, lebo si ju pôjdem aj ja ohriať 😀 😀

pipimiska
20. jan 2010

ja chodim iba tam,kde sa nemusi lietat...najlepsie bolo toto leto,pretoze som si povedala ze to konecne risknem,ked nespadne lietadlo do 10 dniii...a ono spadlo 😒
...takze som vybrala chorvatsko,tym padom sa nam dovolenkovy termin posunul a presne na tu slavnu ovulku 😀

slniecko77
20. jan 2010

..vsak pod...pozyvam na biele Siou 😉
..ja milujem Londyn, mam tri oblubene mesta a Londyn je jeden z nich 😉
..som ta inspirovala coooo Pipi? xixi aj oplatky volaju zo suflika: zjedz nas Pipi, zjedz aj s medikom 😀

siouxie
20. jan 2010

ja lietam rada 😀

siouxie
20. jan 2010

slni a ďalšie dve?

slniecko77
20. jan 2010

..este,ze si si to rozmyslela Pipi, chcela som to povodne formulovat inak..ale bolo by to prilis cynicke 😅
..mna uz lietanie nebavi..ale dve hodky sa daju

pipimiska
20. jan 2010

sioux,hrachova je mnamka chod si dat 😅

slniecko77
20. jan 2010

..jednym z nich je Praha moja milovana a po poslednej dovolenke aj Havana..chcela by som sa tam raz vratit
..milujem to mesto, ma zvlastnu atmosferu..len skoda, ze za poslednych 50 rokov sa tam skoro nic nespravilo a ludia ziju v takych podmienkach akych ziju..ale ma prekrasnu architekturu
..tie protiklady boli tiez neuveritelne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre