Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

kukulik30
28. jan 2010

a ja ...ako vzdy zase papam estrogeny na sliznicu endometria, v stredu idem do KE na UZV ... pripravujem sa na nas posledny KET v ramci 2. IVF 😉 mame uz posledne 3 embryjka zmrazene, tak som zvedava, ci sa uz konecne zadari 🙂

monika0001
28. jan 2010

no ahojte som tu...

z centra mám výbornu správu. aj menej výbornu aj výborne výbornú..

padla tu otázka kedy idem pichať-
Shaar - no dnes som zistila, že čoskoro. od dnes si mám začať dávať ten anopirin a buducí mesiec ma čaká IUI 😀
ked ma hormonálne začnú pripravovať na IUI tak prejdem z anopirinu na tie injekcie...
tá výborná je to IUI a tá nevýborná že začnem pichať skor ako som čakala... 😠

simi- mmm nidky injekcie nepichal tak pochubuejm že to bude vedieť pichnut super prvý krát.... 😲

vavenka
28. jan 2010

Kuku juj moja tak drzim silno palce, nech sa to uz kua podari.....

kukulik30
28. jan 2010

anax, ja zboznujem bryndzu vo vsetkych podobach..a tato kombinacia je suprova....mnaaaaam, sliny mi tecu 😝 😝 😝 😀

vave uz by bolo nacase..sak tam chodim ako na klavir a vysledok ziadny 😒

do kelu, stale mi vypadava net, uz to pisem asi 5 krat a nedajboze odoslat 😠

pipimiska
28. jan 2010

vavi,ved to,ze ista si niesom,aj preto si nekcem nasadit sama cipky,ale kcem nech kukne gyndos..vytok bol mliecno zlty, ale husty velmi a citim posvrbovanie,zatial iba sem tam,len nekcem cakat,kym sa rozrastie keby ze je to ona svinucha 😝 a dnes vytok zatial nincen 😨

pipimiska
28. jan 2010

monik,kukulik drzim vam palce 😵

slniecko77
28. jan 2010

..ahojte tehule a skorotehule 🙂
..Pipi opat ta trapi mykoza? hm, nic prijemne..v tvojom pripade bude lepsie ak pockas na gynDr. aby si si nieco nevyviedla..
..Monika, vidis, tak ste prisli problemu na koren a zacnete riesit situaciu, neboj na tie ihly si zvyknes a po par dnoch ti to pride normalne..

pipimiska
28. jan 2010

CAU slniecko -skoro tehula 😀 ..presne radsej pockam,len ma dnes kus nasrdila sestricka,lebo ona ze a co potrebujete a ja ze pani sestricka asi mam mykozu a ona a co teraz,sak si daco kupte 😲 odkur,ale neva,mam pocit,ze od kedy som tehula mam ako keby narok len na poradnu co je raz za mesiac,ked dojdem skor asi ich otravujem 😒
ked som jej minule volala na vydledky glukozy,tak ma odkurila,ze ved sa dozviete ked pridete na poradnu a ja jej a co mam cakat styri tyzdne?ved ked je nieco zle,treba to riesit skor predsa..

slniecko77
28. jan 2010

Pipi, neboj..keby bolo nieco zle, urcite ti daju vediet 😉
..ale ja som tiez osobka velmi zvedava a este aj nedoverciva...tak si vzdy radsej zavolam 😀
..a ako ta poznam ty sa nenechas z ambulancie len tak lahko vystrnadit 😀 xixi
..ako ti rychlo ubiehaju tie tyzdne pri mene..to je kraaasa 😵

pipimiska
28. jan 2010

slniecko,ze? 😅 😅
..no tak poznas ma dobre 😀 minule mal vela pacientiek,tak ma v ten den uz nekcel zobrat,tak som mu povedala,ze zaplatim a on ze aj tak nie,ked sa neda ta še neda 😀
..ked som bola v siestom tyzdni,mala som dole problemy obcastne,tak som mu kazala nech mi urobi vyter a on ze jasne,ale nalez tam nevidiii..o tyzden som prisla,nech ma zobere,ze ma to tam dnu pobolieva a on ze ma nezobere,lebo musi odist skor,lebo sa musi dat vysetrit..sestricka len tak kukla do karty,ja som sa zatial rozrevala,lebo na mna vysiel 😀 no a sestricka,aha ved vy tu mate recept,vysla vam bakteria e.coli...nikto nic nedal vediet 😒 takze tak sa maju veci,hned mi je lepsie 😀 😀
slni,nekces sa aj ty postazovat?😀

..hodila som nove foto bruska,moje velke stehienko si nevsimajte 😀 😀

slniecko77
28. jan 2010

..Pipi, hm..tak to je zvlastne..ked uz si mala aj recept..tak to podla mojho skromneho usudku bola chyba sestricky, mohla zdvihnut sluchadlo a zavolat ti..v tom pripade chapem, ze im v tomto ohlade neveris
..si spomonala, ze rada nosis tangace...neuvazovala si o inom type pradla? ..pri noseni tangacov sa e-coli lahko premiestnuju tam kam nemaju 😠
..Pipi, ani sa nemam na co stazovat..len na to, ze sa mi zatial nepodarilo najst pre mna vyhovujucu pracu a nejak sa spermii nechce spojit s vajkom...ale inak sa mam fajn 😉 klop klop klop
..idem kuk tvoju fotku 🙂
..ja som dnes dojedla granadir a chcela som robit rajcinovu omacku, ale mm ma chut na nieco zdrave, lahke a jednoduche...tak na veceru bude papat zeleninku, sunku a vajicko xixi tak si vypytal..aspon sa nepretrhnem hehe

monika0001
28. jan 2010

baby dakujem... 😉

Pipi krásne brušeno už... 😉

vavenka
28. jan 2010

Pipi krasne brusko, ja ta uz pomaly dobieham, uz mam +9 😉
Inak ten tvoj doktor je divny...
Moja gyndoska by v zivote ma neposlala prec, kebyze pridem s problemom, to som si ista 😠

slniecko77
28. jan 2010

Moni, nie je zac...verim, ze ti to pomohlo aj po psychickej stranke 😵 ze ste prisli na problem
..a teraz hor sa otehotniet...velmi drzim prsteky 😉
..Pipi, pekna fotka 😉 ved sis tihla..co blbnes?

slniecko77
28. jan 2010

..juuuj aky bohemizmus alias cechizmus som pouzila....samozrejme paradajkovu omacku 😀

pipimiska
28. jan 2010

babky,dakujem piekne 😎

slniecko,nem gatky nosim iba bavlnene 😉 to boli casi ked som sa tangacovala,este pred o tehu,teraz by som ich nenavliekla ani na jednu nohu,malicke su 😀

vavi,jupiiiii,len papkaj papkaj 😀

pipimiska
28. jan 2010

a mam chut na grenadir asi zbucham vecer,sak to lahke len recept neviem 😀 viem srandujem,len som to este nikdy nerobila 😝

slniecko77
28. jan 2010

Pipi, na tom nemas co pokazit 😉

monika0001
28. jan 2010

slniečko hej je to uplne iny pocit ked vieš čo máš riešiť... 😉

bublinka11
28. jan 2010

Haloooooo, ja mam dnes den blbec, same nervy v praci, ani sem nemam cas ist a roztrhla som si bundu, vyzeram ako bezdak, ako pojdem domov??? Nech uz je tma ☹

slniecko77
28. jan 2010

..juuuj Bubli...blbec den..zajtra bude lepsie 😉
..kukni sa na to pozitivne...aspon mas dovod si kupit novu a este krajsiu bundu 😀

bublinka11
28. jan 2010

Toto je nova... ☹ a pekna... ☹ dam ju zasit...
Snad sa mi uz nic nestane...

slniecko77
28. jan 2010

..hm, tak to nahneva 😠
..Bubli, radsej uz nic nerob do konca pracovnej doby a doma si vyloz nohy na stol a oddychuj 🙂

nathali
28. jan 2010

monika0001 ahooooooooooooooooooooooooooj 🙂 ako sa mas teba som taaaak dlho nevidela co je nove u teba???

monika0001
28. jan 2010

nathali - avooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjj...... micka moja zlatáá....
u mna nove? ideme už konečene možno na to ďalšie IUI....

a ty kočka...? pochval sa aj ty....

nathali
28. jan 2010

no tak snad uz to konecne vijde 🙂 tfuj tfju nech to nezarieknem
ja som teraz na hormonoch lebo mi ms vobec nechodila takze sanaca na babo nulova chcela som ist do gennetu ale zacalo sa to celkom zlepsovat aspon lekar sa tesil ze aj sliznica pekne narastla tak uvidim co bude dalsi mesiac ale zatial som este kludna 🙂

bublinka11
28. jan 2010

Moni kedy mas termin IUI?

monika0001
28. jan 2010

mám výbornu správu.. mám výbornu spráávu..
ms dorazilaa.. to znamená že v pondelok idem do centra a zaciname z procesom na iui.. juchuuuuuuuuuuuuuu

nellie_
28. jan 2010

ahojte... 😉

bubli ty co mas toto za tyzden, nasjkôr trhas rifle a teraz bundu??? 😅

Monika gratulieren... 🙂

nathali
28. jan 2010

bublinka11 ahojky a vy sa ako dlho snazite o mimisa???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre