Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
29. jan 2010

asi hej pipi 😉
ale sme dnes potiahli 😅 ako keby nas zato platili 😀

vavenka
29. jan 2010

Pipi cesnak? No to neviem teda... Fakt.... Idem aj ja uz asi sa ulozit, nech si to moje trdlo nemysli ze na neho cakam, ha 🙄 🙄

Inak ja hoc aj som v rodnom meste, tak tiez nemam bohvieako vela takych fakt super kamosiek - tie co su fakt naj naj, tak uz hrozne dlho /este ZS/,potom par kamosiek, ktore som "dostala" v ramci draheho kamosov a ich poloviciek - s niektorymi sme si celkom sadli a par ludi z prace, ale to nemozem klasifikovat ako naozajstnych priatelov, skor dobrych znamych.... Hej aj z VS je tam par ludi, ale tak vela kamosiek je mimo KE, mimo Slovenska, takze to ostalo na komunikaciu v ramci skype a FB a icq, ale to uz pre mna nieje ono....

A uz zdrham, howk 🙂

dzou
29. jan 2010

a inac si sa nepochvalila co si papal dnes ..... ci som to prehliadla? 😕

dzou
29. jan 2010

bru bru aj tebe vavi.... a to asi kazdy ma tak uz v tej tazkej dospelosti s kamoskami a kamosmi... kazdy je dakde rozlietany nikto nema na nikoho cas.... je to skoda...

pipimiska
29. jan 2010

dzou 😀 ..zahranicnu,, kašu,,tak sa to vola,ale nema to nic spolocne so zemiakmi 😝 svokricka varila 😵 fajne vari
a ona tam dala dost cesnaku,ale kedze sa varil,tak ho nebolo citit,tak som si tak popucila este cerstvy..moze byt to naduvanie z toho?bo inac neviem z coho ineho...
a ty? 😉

vave,tak baj baj a dobruu 😎

pipimiska
29. jan 2010

dzou,ja by som mala,chybaju mi spolocnee opekacky,vylety a podobne 😎 jooj skoda,viem ze su taky ludia,len ,sak vies..

dzou
29. jan 2010

ja som mala ten kolozvar 😎 ....
no nic asi ta uz necham samu na nocnej .... ma napadlo ze sak ja mam rano stretko na to vencenie pesov s kamoskou 😀 tak musim ist bubat..
tak bru nocku prajem 🙂
jaj a neviem ci z cesnaku moze naduvat 😅

pipimiska
29. jan 2010

no tak ste mi nepomohli 😀 😀
dobru aj tebe a seckym dobrym ludom 😀

tinika
30. jan 2010

bre ranko tak ste vydrzali teda 😉

vavenka
30. jan 2010

Ranko 🙂
Tini co nespis 😀 😀 (to bol len teply podzub, verim ze by si si schrupla kebyze mozes)

tinika
30. jan 2010

vave aj som sa chystala este ale dačo som robila a uz som sa prebrala ,tak som začala chystat veci ideme k nasim ale ocko si spomenul ze mame službu v umyvani schodov a dnes aj spoločne priestory tak siel upratat tak sme čakaali teraz ranajkuje hihi skor ze? a ideme k nasim potom
ja som na to upratovanie myslela včera ale dnes by som zabudla hihi

vavenka
30. jan 2010

Dnes nevarime nic? 😅 Co mate na obed? Ja mam este od vcera cestoviny, takze dnes sa kuchyni zdaleka vyhybam 🙂

kaczka85
30. jan 2010

Ahojky holky...

prosim vas, nemate nekdo zkusenosti s cystou, která by produkovala hcg? zvysuje se pri cyste hcg? "tmavne" carka na testu? v nedeli jsem mela pozit. test, slabsi, ale vidtelnou carku, byla jsem u dr. ale videl jen obri cystu ( kterou jsem pred 14 dny na US nemela ) a vzala mi krev na hcg. zadnou bublinu v deloze nevidela... vysledek krve budu mit "az" v pondeli... 😅 ale carka na testu je stale silnejsi... jsem nervozni... 😖 díky za reakce...

K.

vavenka
30. jan 2010

Kaczka urcite cysta nezvysuje hcg - mojej spoluziacky "cysta" sa vcera narodila a vola sa Oliver 😀 jej gynekolog jej tvrdil takisto ze ma cystu 🙂 ak je test pozitivny tak si pravdepodobne tehotna a to co videla lekarka nieje cysta, ale zltkovy vak 😉

kaczka85
30. jan 2010

vavi: ale ona rikala, ze to je "velka cysta" a to by asi stejne neodpovidalo... ☹ ted bych mela byt cca 5. tyden, neni to brzo, aby na US neco videla? 😅

slniecko77
30. jan 2010

..ahojte...vcera ste riadne potiahli 😀
..kaczka, v tomto ti veru neporadim..nemam skusenosti

vavenka
30. jan 2010

Kaczka zavisi aj od toho, aky ma doktor sonograf, ale v 5tt uz bezne vidno dutinku.... No tak si teda musis vybrat, ci uveris doktorovi, alebo testom 😉 Kedy budu vyslekdy z krvi?

Seerus slni, ako sme sa vyspinkali? Ja mam za sebou ocistnu kuru - dala som si ryzovu masku, umyla vlas, vydrhla rit s kefou a antincelulitidovym kremom a teraz si chcem nalakovat nechty na nohach - som zvedava ci este dociahnem 😅

pipimiska
30. jan 2010

ahojte 🙂 ..krasne pocasie zasnezenee a vkuse pada 😵 na ranajky budem mat chlebiky vo vajicku,len sa mm nejak nechce robit,ale ja si pockam,slubil mi to 😀

kaczka,drzim ti palce aby tvoja ,,cysta,, mala o 8 mesiacov 3500g a 50 cm 😉

slniecko77
30. jan 2010

..vyspinkana do ruzova 😀 uz som stihla aj nakupit
..kedze mam chlapa cv praci, mala by som sa vykopat uvarit obedo-veceru..a tiez sa nejak vyfesakovat 😎
..Vavi, no ty budes krasavica na pohladanie 😉 kedy dosiel chlap alias herec domov?

pipimiska
30. jan 2010

vave 😅 neriskuj,zapoj do toho aj svojho draheho,moj mi striha uz niekolko mesiacov nechty na nohach,ale neviem ako by dopadlo lakovanie 😀

vavenka
30. jan 2010

Cau pipi, juj chlebik vo vajku je mnam, len ja potom neznasam vetrat /nejde nam digestor 😀 /
Slni o poldruhej dosiel 🙄 ale v celkom slusnom stave, este sme pokecali, ze boli casine a prisiel domov s + 40timi eurami, tak asponze tak, dnes mu ich miniem v Kike 😀
Co ides varit?

pipimiska
30. jan 2010

vave 😀 😀 a co ides kupit v kike?

vavenka
30. jan 2010

Pipi chcem kupit zaclonku do buducej detskej aj material na baldachyn, maju teraz dobru akciu na zaclonoviny....
Vcera som pisala ze Asko, ale som sa pomylila, to v Kike je ten vypredaj, a samozrejme potom skocime aj do Optimy na nakup a kolacik 😅

vavenka
30. jan 2010

😅 Nechty som nejakym sposobom zvladla 😅

slniecko77
30. jan 2010

..ja idem robit paradajkovu omacku so zemiakovou kasou a kuracim maskom 🙂 uz dlho si robim na omacku chute
..tak to prisiel celkom slusne domov a 40 euracov potesi 😀 ale asi viac teba xixi
..Pipi si si to pekne vybavila doma, ze strihanie nechtov xixi aj ta mm oslovuje milostiva pani 😀

vavenka
30. jan 2010

Slni jasnee, ta paradickova, juj tak nech sa podari 🙂

slniecko77
30. jan 2010

to dufam...som na nu mlsna
..a kupila som cokoladovu zmrzku na vecer..mm ju miluje..a sebe nic..nemali nic dobre, ale kolacik by som is dala

pipimiska
30. jan 2010

slniecko 😀 😀 takze mi urobil ranajky a zabudol ma tak oslovit 😀
vave,sikovnaa,ja sa bojim spucit babo 😅 moj mm ma aj pre istotu obuva 😀 😀

a zmrzlinu mi zakazal,aby ma hrdielko nahodou nebolelo 😝

vavenka
30. jan 2010

Pipi no ja si zatial robim vsetko sama, aj sa zohynam, ale uz to nieje ten komfort co byval 😅 😅 a myslim ze cochvila to uz bude priam nemozne 😉

slniecko77
30. jan 2010

..Pipi 😀 😀 😀 😀
..no velmi mudro to mas doma zariadne, len co je pravda 😉
..si absolvovala nejaky specialny kurz? xixi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre