Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bibi24
12. feb 2010

Ahojte...tak uz tu aspon niekto je 🙂

Flam, aj ja sa nudim, sice som v robote, ale som si porobila, co som mala a teraz sa nejak extra nic nedeje. Vela kolegov dnes chyba, ani sefku tu nemam. Nuda. Aspon, ze je piatok.

Zuzi (inak aj ja som Zuzi 🙂, mrzi ma, ze to nevyslo...ach jaj. Ale mas aspon 2 deticky 😵 to je dobre. Ja pojdem tiez na ivf, asi niekedy koncom maja.

vavenka
12. feb 2010

Bibi super ze to mas negat....
Zuzanka ☹

Siou ja si necham upratovanie asi az na zajtra 🙂

Flam precitaj si nieco dobre....

Joj na ranajky som si dala klobasku 😅 taku som dostala chut na nu - teda nie ja, Vanda 😀

malemimi
12. feb 2010

malemimi siouxie

ďakujem Vám moc 😀 a taktiez prajem tým čo chu mimi !!!

bibi24
12. feb 2010

Vavi, fuuu, tak klobasku na ranajky by som asi nezvladla ...ale super, ze tebe a Vande chutilo 🙂
Ja tento vikend neupratujem vobec 🙂

Malemimi, gratulujem k // a nech to dotiahnes do uspesneho konca 😉 Ako dlho ste sa snazili?

vavenka
12. feb 2010

Bibi normalne ani ja take nejedavam, ale uz som pistala predvcerom hercovi ze mam chut, a vcera mi kupil 🙂
Dnes som sa taka hladna zobudila, ze som ledva vydrzala kym sa uvari 😀 a teraz tu odfukujem 😀 ani caj sa mi nechce ist si spravit....

Ale vcera sa vypralo, mam tam zas nejake hercove kosele, tak to snad vytravim pri zehliacej doske 🙂

zuzana36
12. feb 2010

bibi co mas negat?
malemimi ty si dnes zistila, ze si tehu? ak ano gratulujem 🙂
dufam, ze som to nepoplietla

malemimi
12. feb 2010

zuzana36 hihi nie niepoplietla ani dnes osm to zistila hihi tak sa tesšííím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

malemimi
12. feb 2010

bibi24

vies co pisala som tot u asi keby si nalistovala takych 10-15 stran do zadu tak s da povedat ze mesiac a pol no proste od 20.12. do teraz este vcera sme to dokoncili haha a
🙂

malemimi
12. feb 2010

zuzana36 bibi24
a dakujem Vám 🙂 😀

zuzana36
12. feb 2010

tak to je nadhera 😀 😀 😀 aspon volakto sa dnes tesi, verim ze sa to neskor podari aj nam
bibi kym by som to pozrela, stratila by som nit
som hladna asi aj preto, ze doma nadherne rozvoniava sosovica 🙂
teraz koncim, idem na danovy odovzdat papiere- koncim so zivnostou.
poobede sa sem rada vratim pa

malemimi
12. feb 2010

zuzana36 a ty sa pokusas o tretie? a bru chut prajem

slniecko77
12. feb 2010

..bre ranko 🙂
..malemimi gratulujem k // tesim sa s tebou
..Zuzi..mrzi ma, ze vam to nevyslo... 😖
..a ja si idem spratit cajik a u nas prsi ☹

malemimi
12. feb 2010

slniecko77
Ďakujem ti idem ja vyvencit hafinka papaaaaaaaaa

flamenga
12. feb 2010

baby poraďte nejaký rýchly a jednoduchý recept na kuracie prsia... nič aromatické, bez cibule, bez leča, bez smotany 😅 a aby sa k tomu hodila ako príloha ryža....

ja už tie cecky na prírodno nemôžem ani cítiť 🙄 😅

slniecko77
12. feb 2010

..flam a nespravis rizoto?
..len masko okorenis a opecies, bez cibule ked ti je z nej blbo, ja do ryze davam aj na kocky nakrajany chedar (tvrdy syr) a roztieratelny syr, olivy, papriku, kukuricu, hrasok..no proste aku zeleninu najdem doma a ktoru mame radi

vavenka
12. feb 2010

Flam sprav stroganov .... na kococky, oprazit, do toho trochu kecupu, horcice, zahustis, idu tam aj kysle uhorky, ale ja nedavam.... sup sup..... 😉
Alebo sote na sampionoch 🙂
Alebo s mrazenou zeleniou 🙂

bibi24
12. feb 2010

Zuzi, bola som na cytologii a na klutivacii na chlamydie a je to negativne. 🙂

Malemimi, takze ste sa o babo pokusali iba mesiac a hned to vyslo? Tak to si stastna zena 😉

Flam, prave mi napadol jeden recept - podusit papriku (roznofarebnu), pridat kur. sote, podusit, ochutit - sol, cierne korenie, trocha bazalky, chilli (moze a nemusi byt), zaliat kecupom alebo paradajk. pretlakom a nakoniec pridat kukuricu. hm? take nieco by ti neslo na chut?

flamenga
12. feb 2010

slni rizoto mi teraz nechutí 😅 aj keď manžel by mi ruky bozkával, keby som ho urobila 😀

vave na šampiňónoch bolo predvčerom 😀 a stroganov ja robím aj so smotanou 😕 ale tuším idem skúsiť tvoj variant 😕

ďakujem 😵

bibi24
12. feb 2010

Alebo je aj taka mrazena zeleninova zmes, ze thajska ci ako sa to vola a tam nie je klasicka zelenina, ale napr. aj ananas, ladove gastany...je to velmi dobre. Staci iba podusit, prihriat na panvici...a ked k tomu das aj kuracie masko 😉

zuzana36
12. feb 2010

este som tu ano chceme tretie

ja rada robim kur prsia, osolit, okorenit, soj. omac. poliev. lyzica, rovnako worch. omacky. prudko opraz pridaj trochu sus. cesnaku podlej, ked je pred dovarenim pridaj solamyl poliev. lyz medu apoliev. lyz. octu, trochu arasidov a ka mas mrazenu cinsku zmes mozes to pridat, alebo uvarit zvast. u nas to vsetci lubia. ak sa ti zda niecoho malo, alebo vela- ochut podla seba 😀 a je to velmi rychle

a este jeden?:
nakrajat na platky jamne naklepat, posolit okorenit obalit v hl. muke, kde je pridana cervena paprika a prudko opiest. uloz to potom do pekaca podlej prikry alobalom pec tak 10-15 min. a potom na kazdy kusok daj platok uden. syra, len je k tomu dobra zemiak. kasa. 😀
tak hor sa varit

zuzana36
12. feb 2010

no a z danoveho nic nebude, vraj je od nas neprejazna cesta, silna poladovica a naburanych 7 aut. nevadi ani sa mi moc nechcelo 😒
uz ma mamik hresi, ze okupujem pocitac a ona nemoze ist na zoznamku- ze ako si ona uz teraz inac niekoho najde? no ak poznate spravneho chlapa okolo 65 rokov sem s nim 😀 😀 😀

vavenka
12. feb 2010

Ja dnes nemusim varit, mam od vcera paradajkovu a kuracie na smotane, len k tomu dovarim cesrovinu, lebo zemiacky sme zjeldi vcera cele 🙂

shaarka
autor
12. feb 2010

zuzi, mas podarenu mamku 🙂
malemimi, gratulujem 😵
aj bibi 😵
flam, mas to tazke... 😒
inak ku kuratu ladove gastany a ananas? no, nejak si to neviem predstavit... 😠

v sobotu som ochutnala pstrosie maso. bolo chutne, no keby mi nikto nepovedal, ze je to pstros, chutilo by lepsie... voci kurcatam a rybam som imunna, ale ine zvery ee 😖

bibi24
12. feb 2010

zuzi, kde v Ba je taketa katastroficka situation? Lebo poobede cestujeme, tak nech sa vyvarujeme urcitych usekov...A pritom, mne tu z okna sa mi to zdalo celkom v pohode 😀 (ja som v starom meste)....akurat som si hovorila, ze uz aj menej snezi 😅

shaarka
autor
12. feb 2010

vavi, aj ja mam rada, ked je navarene od vcera (predvcera), ale MM uz neraz hundral, ze ho nebavi 3 dni jest to iste, aj keby to bolo najsamlepsie 😒
kurnik, zas mam chut na rezne. no je to mozne?! 😠

flamenga
12. feb 2010

shaarka je 😀 ja som mala cca týždeň taký, že som MUSELA mať každý deň rezeň 🤐 🤐 😅

ach jaj, doprala mi práčka.... je tam tuším tisíc uterákov.... neviem, či aj suseda neprihodila... idem vešať 🙄

zuzana36
12. feb 2010

bibi stara senecka cesta! podla nma dialnica je dobra, ja som sla rano o 6.30 z domu a dalo sa normalne ist

shaarka
autor
12. feb 2010

flam, ked susedov spominas... vcera v noci o pol dvanastej si sused vymyslel, ze bude na terase rubat drevo (maju krb). debil!!!!!!!

vavenka
12. feb 2010

Shaar tak chvalabohu ten moj nefrfle - resp. ked nema chut na to iste uz treti den tak si spravi chleba s maslom....
Zuzi takze mamina a zoznamka? To je jake super 😵 😵

Jooj rezniky, mnami mnami 🙂

zuzana36
12. feb 2010

no jasne, ked som ju tam prihlasila, tak sa jej to moc nepozdavalo a teraz? ze sapon sa tam pozriem ci tam mam nieco. ale nikto sa jej nepozdava, hlada kamosa skor na spolocnu kavu kino divadlo, niekoho s kym sa da pokecat a je stara skola. jednoducho galantneho pana.

a rezniky tiez mozem, ale hlavne moja mladsia dcera: to ked sa jej opytam na narodky, ze aku tortu, tak povie, ze rezne-kuracie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre