Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
12. feb 2010

A siou makala ako diva a v stredu odovzdala cast diplomky 🙂 a dnes si uz povysavala a pozmyvala 🙂

dzou
12. feb 2010

teeeeeeeeda siou dobre zhrnutie ako vzdy 😉 tak sharka sa uz bude stahovat? no tedaaaaaaaaa....
a teda gratulujem malemimi 😉
vavi asi hej 😀 aj vcera uz bolo ... inak to celkom vyslo ak si pametas ze mm budem setrit na vikend lebo kedze som bola chora tak nic nebolo lebo som nevladala ale uz mi je lepsie takze bude sexos cely vikedn asi 😀 😀 😀
a teda snad to nezabudnes 😀 😀 😀

pipimiska
12. feb 2010

dzou,jasne ze treba plodit 😉 😉

zuzi,aha dakujem,no tak toto si budem prosit,okamzite to oznamim mm ked dojde domof 😀 aj on po niecom takom tuuuzi 🙂 🙂

vave,dik 😉 mnam tarhona,mnam cestoviny aj halusky 😵 ale ja kcem placky,len cakat musim 😝
no bavili sme sa,tak jedneho mi odporucil v novej,toho aj ja poznam,robil mi zaciatkom roka minuleho inseminaciu a zlaty sympaticky vesely clovek to je 😉
a potom mi dal tri mena do sace a ze primar je tam velmi dobry 😉
tak si asi urobim obhliadky nemocnic,saca je asi lepsia,ale zase zevraj lepsia strarostlivost pe babo je v novej,ale to su len info od znamych 😉

shaarka,a v novej mas niekoho vyhliadnuteho? 🙂
a kolko izbovy,ci nekces odpovedat ???????????????????? 😉

sioux,tak ty nam budes robit chutky potom 😉 😉 a ja uz mam mamku vybavenu cez tyzden,urobi mi halusky s kys.kapustou s krkovickou a slaninkou 😵 same zdrave vieci 😎

siouxie
12. feb 2010

jé, fakt. Mňa pipi len s tou kapustou máta 😀
a ešte som zabudla jarulu... pardon 😀

jarulai
12. feb 2010

no ja sa z vas zblaznim - ja nemam sancu vas docitat

ja asi budem len citat, lebo kym nieco napisem, uz ste na dalsej strane 😀

slniecko77
12. feb 2010

Siou, chcela by som spravit valentinsky predvecer, lebo mm sa bude zase celu nedelu ucit a ja by som mala tiez robit nejaku pripravu
..som sa ta chcela spytat..som zistila, ze nemam slahac..myslis, ze by som slahacku mohla vyslahat ponornym mixerom...alebo len metlickou na sneh? 😅 😅 😅
..porazi ma

vavenka
12. feb 2010

Shaarkovci kupili trojizbak 🙂 prerobeny, hodne blizko centra, na fotkach vyzeral super.....

Pipi no ja som teraz bola v novej za kamoskou co tam rodila, mala nadstandard a vyzeralo to tam ok, a hlavne - maju tam novorodenecku jisku, kebyze je nahodou problem nejaky... Tazke ja kebyze nemam porodnika v starej - co je pre mna priorita cislo jedna, tak asi idem do novej s tym ze si platim izbu 😉 a maju tam vynikajucich anesteziologov....

siouxie
12. feb 2010

slni, jasné, lebo to by bolo dlho, nechávať ju stáť až do nedele 😀
ja mám taký ten metličkový šľahač (s dvomi druhmi metličiek), myslíš taký? lebo tým to ide. Neviem, či aj ponorným, ale možné to je.

dzou
12. feb 2010

teda vy ste vazne ake rychlovky 😅 jej pipi tak uz ma 1550g to je super 😉
a teda aj siou gratulation k diplomke 😉 a teda dufam ze som nikho az tak nejak nezabudla 😀
ja neviem ci mam plodit do kelu aj s tym... ak by sa nam totiz teraz zadarilo tak by babo bolo podla klas.zverokruhu aj podla cinskeho horosk. presne take iste znamenie ako mm foter ktoreho z duse nenavidim on nenavidi mna a s mm tiez moc dobre nevychadza........ verite tomu ze budu cca rovnaky? teda verite takto na znamenia?

slniecko77
12. feb 2010

..praveze taky nemam 😖 mam len obyc ponorny mixer.a metlicku na rucny pohon 😀 ale na slahacku budem asi prilis pomala 😝

siouxie
12. feb 2010

džou, tak dík, ale ešte nie je k čomu, to bol naozaj iba kúsok 😀 Ešte mám pred sebou roboty haba dej... 😀

pipimiska
12. feb 2010

sioux,vavenka ta zachranila 😀 inac ked na mna budes zabudat,uz ti nikdy nebudem robit ancu 😝 😀

siouxie
12. feb 2010

slni, odlej si trochu a vyskúšaj ponorný, tým by to podľa mňa malo ísť. princíp je rovnaký 🙂

vavenka
12. feb 2010

Dzou ja na znamenia neverim... Teda - mozno nejaka ta charakteristika - ale mna hrozne odradza to, ze moje znamenie ma obislo milovymi krokmi 😀 😀 myslim si - clovek je hlavne taky, ako ho vychovaju doma, ake dostane zazemie a ako ho ovplyvni prostredie vo veku, ked je najviac ovplyvnitelny 😉
Takze toto prosim ta absolutne neries...... Moja rada 😉

siouxie
12. feb 2010

džou, na znamenia sa vyser, ver mi, o pár rokov ti to bdue úplne fuk (teda verím, že ty tak dlho čakať nebudeš, ale hovorím iba pdoľa seba). Ja by som sa teda rada vyhla škorpiónovi, ale zase veľmi dobre viem, že je to somarina a dieťa bude také, aké si ho spravíš. Kašli na to a poť (ploď) 😀 😀

vavenka
12. feb 2010

Zuzi pojde to aj metlickovym - moj osobny nazor skromny 🙂 ten ponorny ci nebude az bars rychly 😅

dzou
12. feb 2010

slni ak mas pomorny na ktory sa da dat metlicka tak hej.... 😉

siouxie
12. feb 2010

pipi, ja som ťa zahrnula pod tie kapustové provokatérky 😀 a na tvojho fešáka som nejako zabuda 😒 😀 😵

dzou
12. feb 2010

no sak siou ze praveze vychadza skorpion ak sa nam zadari a v cinskom tiger super kombinacia 😖 ....
ako chranit sa kvoli tomu nebudeme ....sak ked bude tak bude sak snad z neho nevychovam takeho egoistickeho ignoranta ako je jeho foter 😎

vavenka
12. feb 2010

Pipi a vcerajsi nakup nefotime? 😉

siouxie
12. feb 2010

ja viem džou 😀 inak, aj ja som tiger 😉 😀
ale fakt, kašli na to...to sú blbosti.

dzou
12. feb 2010

a teda presne ako pises ty vavus dieta je take ako ho vychovas ved predsa na svete nie je len 12 typov ludi ze?...no napr. ja som klasicky strelec a mm zase klasicka panna 😖 😀 a teda apropo hrozne znamenie pre chlapa kto ma doma pannu chlapa tak vie o com hovorim 😀

vavenka
12. feb 2010

Dzou ja som tiez moc nechcela byka - moj brasko je byk a hrozne tazka povaha, a vypalilo to tak ze mozno aj rovnaky datum narodenia budu mat 😀 ale ja stale verim ze Vanda pojde o par dni skor a mozno stihneme barana 😉 ved si zober ze rodit sa da od 38tt do 42tt, takze vobec to skorpik nakoniec nemusi byt, aj ked tvoje vypocty nateraz takto vychadzaju 😉

pipimiska
12. feb 2010

vave,a nevies kolko maju nadstand.izieb?kde je vetsia sanca ze bude volna, vies 😉
no ved to,ze maju jisku a o anesteziologoch neviem,ty vies z kadial? 😕 aj ked operovana som tam uz bola a prezila som 😀
takze trojku kupili??joooj super 😵

dzou,nooo uz aj citit ze ma tolko,vie mi tak fajne udriet 😀
jasne ze plodit,5 rokov som si na vsetko davala pozor a teraz som plodila pocas mykozy na druhy den zapal ladvin a tak 😉 😉

vavenka
12. feb 2010

Pipi myslim ze 5 ich tam maju? Ale nie som si ista, ale to nieje problem zistit... A o ARE viem, lebo mi tam 3 roky robila kamoska dobra, teraz sice presla na rehabku, ale viem ze tam mala kvalitnych kolegov....

jarulai
12. feb 2010

pipi, ty si otehotnela pocas mykozy? a to sa da vtedy aj seksikovat vobec 😨 ja ked mam mykozu, tak som rada, ze sa vycikam a nie este sex 😀

dzou
12. feb 2010

no sak udivime aj tak ti riesim ako keby som uz bola tehu 😀 a to mi este ani vajko mozno neprasko 😀 😀 😀 a teda hej pipi som citala ze vela babam sa podarilo ked boli chore .. ze teda oslabeny organizmus tak skorej pustil dnu tie potvory male chvostikate 😀

pipimiska
12. feb 2010

dzou,to aj take niekto riesi,ze teraz nie lebo znamenie? 😲,, to by ma ani nenapadlo.....ako vave pise 😉
ja som si s otcom nerozumela a moj mm je take iste znamenie 😉
aj so sestrou sme rovnake znamenie a pritom uplne inee..

vave,mam fotit aj biele plienky? 😅.. 😀

sioux,heh ze provokaterky 😎

siouxie
12. feb 2010

pipi 😀 anča 😀

dzou
12. feb 2010

pipi no tak sak som chcela vediet aj vase nazory co si o tom myslite 😉 ....ale sak ako som pisala sexik bude takze sa zadarit kludne moze a mas pravdu nie na kazdeho platia znamenia 😉
inac hrozna ta choroba som myslela ze schudnem ... a nic nerobim len zerem lebo skusam ze co uz konecne budem citit aku ma chut 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre