Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
13. mar 2010

Halooooooo kde ste kto???

dzou
13. mar 2010

bre ranko 😉 my tu dnes mame tak krasne 😵
chrobi 😀 no mna urcite ziadny dr nenapichal 😀 😀 😀 aby som nemala maliarov 😀 😀 😀 😀
no uz som vaaaaaaaaazne nasrata az sa mi ruky trasu.... dnes som uz 43dc ...11dni meskanie ... teplotaa 37.0 a test ....no co myslite..... zase NIC!!!!!uz si o sebe zacinam mysliet ze som idiot a ze si to cele len nahovaram alebo uz neviem co si mam mysliet 😠

vavenka
13. mar 2010

Ranko 🙂

My sme vcera boli za hazardom, som prehrala straasne vela penazi, ale tak herec nieco vyhral, tak ma az tak nepecie 😅

Dnes nic, len dam pracku - kedze v pondelok malujeme, nebudem sa sarpat s pratanim - neoplati sa 😀

Herec mi navarail na ranajky vyybornee miesane vajicka so sunkou a mali sme k tomu cerstvu paradicku, uhorku a redkvicku, mnamka...
O chvilu budem dufam kava a kolacik 😅 😅

Dzou kurnik sopa 😠 😠 😠 totototo uz co ma byt 🙄 tak nic, uz ti len ostava merat a cakat..... A vobec, vykasli sa na to teraz a uzi si vikendik - dajte si s drahym nejaku fajnu romantiku, vecer si daj pohar vinka, dobry sex, chodte sa niekam prejst s pesom a tak.....Ale sboa pust to pratania, alebo si chod nieco pekne kupit, proste nieco co ti zarucene zamestna hlavku 😉

Chrobi zasadne v piatok treba nejake alko, aby sa ti nestavali taketo hriesne veci, ze v sobotu byt hore tak skoro 😀

Bubli tu soom 🙂

bublinka11
13. mar 2010

Dzou, no na tvoju zahadu jedine krv na hcg...ale to nie je v tvojom pripade take jednoduche
Vavi...cau 😉 No v piatok treba nejake to alko...ale v takej miere, aby clovek netrpel ako teraz ja ☹

dzou
13. mar 2010

vavi tak super ranajky si mala 😵
jj uz kaslem na to... nieco vymyslim aby som sa zabavila 😀ale tak vies ked mala prist ms sombola uplne ok kedze tu boli tie kamosky a nemala somcas na to mysliet ale cim dalej je to horsie cim viac pribudaju dni a ja neviem na com som 😒 ale budem sa snazit 😀

vavenka
13. mar 2010

Dzou ja ti uplne rozumiem, ja som cakala na MS len raz 5 tyzdnov, a aj to som mala po kyrete, a nevedela som na com som, bolo to hnusne... Ja si za 20 rokov, odkedy mam cyklus, nepamatam, ze by som mala dlhsi cyklus ako 35-36 dni, takze kebyze sa to stane mne, tiez stresujem, darmo ze meriam/nemeriam a hockto mi hocco moze logicky vysvetlovat...... A hlavne kebyze som snazilka.......
Ale presne, skus si nieco vymysliet, cim hlavku zamestnas aby si nemala pokazeny vikend 😉

Bubli mame opicku? 😉 a co sa vcera oslavovalny? 😉 joooj tie ranne stavy nemam rada ani ja, ale ked vecer predtym stal zato, tak nejaka obeta musi byt 😉

vavenka
13. mar 2010

Dzou a hej, ranajky boli super, ale som teraz nakukla do kuchyne 😀 nagasaki s hirosimou do kopy 😀 idem to rychlo poumyvat, kym tie vajicka nepozaschynaju, su vsade 😀

dzou
13. mar 2010

tak toto som nasla od dr.Uzla ... neviem ci mu verite ale tak ta prva veta je zaujimavaaaaaaaaaaaaa

I 14 dní po vynechání menstruace může být výsledek těhotenského testu falešně negativní. Doporučuji zopakovat test a pak pokračovat v léčbě neplodnosti (event. opakovat IVF).

MUDr. Radim Uzel

bublinka11
13. mar 2010

Vavi ani nie opicku, ako som nenormalne nevyspata...a co je najhorsie, ja som sice pila, ale ja som si zapalila...a to je za 3 opice... 🤐 sama som na seba nasrata!!!

vavenka
13. mar 2010

Bubli 😀 😀 noo tak to poznaaam doverne....
Treba ruzovu tabletku a lahnut si este na 2 hodky a vela mineralky 😉
A teda dobre bolo aspon?

bublinka11
13. mar 2010

Vavi budem to musiet tak poriesit...dnes teda nic nespravim...neznasam taketo zbytocne soboty...ach jaj...nech uz som tehotna, nebudem robit taketo kraviny 😖
A dobre bolo, len ten cas letel nejakou zavratne velkou rychlostou...ze zrazu bolo rano 😀

vavenka
13. mar 2010

Bublii prosim ta, aj take soboty musia byt 🙂 hlavne zahod vycitky za hlavu, nestoji to za to 😉 podriemkaj pri telke a o tretej budes v pohode, das sprchu a mozes fungovat 😉 ja v osmom mesiaci sa uz paradoxne tesim na to, ked si budem moct zasurovat 😀

vavenka
13. mar 2010

Joj prave som spucila sisku plnenu nutgetou, nenormalna bola, normalne som pri nej vydavala slastne zvuky nechtiac 😀 pri predstave, ze o mesiac a pol moja strava bude o niecom uplne inom, tak mi nieje do smiechu 🙂

vavenka
13. mar 2010

zasurovat=zazurovat 😀

dzou
13. mar 2010

hej som sa trosku zasmiala ze chces ist surovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no idem ja paaaaaaaaaa 😉

bublinka11
13. mar 2010

No Vavi, ja dnes na sisku ani pomyslenie nemam...
A surovacka 😀 😀 pokial budes kojit asi zatial nehrozi...

vavenka
13. mar 2010

Bubli no to mi je jasne 🙂 tak ale v septembri oslavim kristove, tak dufam ze to nejakym sposobom vymyslime 😉

bublinka11
13. mar 2010

Vavi prinajhorsom na 1 den odstavis, nech to mozes poriadne oslavit 😀 Pripadne neodstavis a Vandusku budes vychovavat v mene hesla: co sa za mlady naucis... 😀

vavenka
13. mar 2010

Bubli 😀 😀 😀 😀 😀

No ja budem rada ked vydrzime kojit do toho septembra.....

slniecko77
13. mar 2010

ahojte
posielam vam jarne slnecne luce z UK...tu je dnes JAR 😵 slniecko svieti a ja mam bajecnu naladu a ked si predstavim kapustnicku na obed co sa prave vari..no krasny dnik
vcera vam to riadne slo 😀 zacala som uvazovat nad nejakou ''poruchou'' 😀 😀 😀 ale nie TV prijimaca 😀

vavenka
13. mar 2010

hoj slni 🙂

No u nas je cez okno pohlad vonku ako 27.12. - vsetko biele 😀 😀 Ja dnes konecne dojem kapustu, od stredy uz stacilo 😉 ale teda vobec netusim co dnes budeme jest, varit sa mi vooobec nechce 🙄 a tej kapusty je uz len za jeden tanier 😉

slniecko77
13. mar 2010

cau Vave,
ako sa mate s Vanduskou?
mne sa na kapustnicku nenormalne zbiehaju slinky...no ja idem robit v nedelu rizoto, alebo nejake maso s ryzou a robila som privarok sosovicovy...iny napad momentalne nemam..neviem ci som pomohla co navarit 😅
dzou je chodiaca zahada 😒 mne minuly cyklus nejak zblbol a trval 35 dni, ale to ja mam tak 1-2 krat za rok, ale kedze som si merala BT tak som vedela, ze bola posunuta ovula a nerobila som paniku 😉
aj toto ma presvedcilo, ze budem aj dalej merat a pristihla som sa pri tom, ze ma to aj bavi 😀 neviem ci to neskor nebude na liecbu 😀 😀 😀

flamenga
13. mar 2010

ahojte žienky 🙂

ostala som doma sama ako sirota 😒 😢

slniecko77
13. mar 2010

ahoj flam
ty nasa sirota Podhradskych ☹ aj ja som sama, ak ta to utesi..mm je v praci a kam sa podel ten tvoj?
ako sa mate s Janickom?

flamenga
13. mar 2010

slni aaaale..... manžel si robil pred rokom vodičák.... keďže sme nemali auto, tak odvtedy za volantom nesedel... a teraz sa nám konečne podarilo kúpiť auto (nové... preto robí také "drahoty"), tak došiel svokor na "zaúčanie".... tak mi odišli na jazdu a zároveň na návštevu k rodine... a ja mám PN, tak môžem ísť do prdele a nazad 😀 tak som ostala sama doma.... 😢 😅 asi mi šibe alebo je to tými tehotenskými hormónmi, ale normálne ma to rozžialilo táto moja situácia 😀 a je mi do plaču 😀 😅 🙄

siouxie
13. mar 2010

flami, rozveselím ťa. chceš? 😀

včera som ti chcela vypichnúť oko vydličkou 😀 😀 😀 😕 😀 hu!

siouxie
13. mar 2010

a aby som nezabudla... ahojte! 😀

flamenga
13. mar 2010

siou 😀 😀 😀 😀 kľudne môžeš, mám ešte druhé... síce na fotke škúľavé, ale to by ste prežili 😀

siouxie
13. mar 2010

no vidí, hneď je z teba vysmiate lečo 😀 😀

slniecko77
13. mar 2010

..poslem ti slniecko z UK chces flam?
nebud smutna..ved za chvilu ti dojdu domov 🙂 mne ten moj az vecer

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre