Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
30. okt 2009

no shaar, 9...... leti to..a v utorok uz 10 😀

dzou
30. okt 2009

este nespinim ale uz si ircite rozkladaju nastroje ... zatial nic s mrchou ale 15dpo a test /

puma.sue
30. okt 2009

ahojte, vidim, ze ste potiahli 😉
ja uz konecne doma po tour the doctors...
vysedela som si rad u pickuka a som rada, aspon to mam za sebou...
moj chlap je na mna pysny 😀

uz ste dnes varili??? 😎

anaxamon
30. okt 2009

shaar setrim slovami🙂))

nemate niektora skusenost ako dlho trva kym vam kreditna spolocnost zrusi kartu u nich?

sweetberry
30. okt 2009

ahoj sue.. 🙂
ach hanba idem varit a upratovat a to som chcela aspon babovku spachat, hrozne aka som prispata, mozno je to aj tym meskanim menzesu....som nejaka divna

sweetberry
30. okt 2009

tak to ja uz musim mat aku hodnotu dpo ?? 😨

mireag
30. okt 2009

Ahojte baby, 🙂

dzou, vychadzalo nam to narovnako, tak ta idem kuknut a skooooda, ze len jedna /. ☹ Ale pokym neprisla mrcha, stale nie je nic stratene. 😉 Ja som dnes 14dpo.

A graf asi takto... 😅 😀
www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

shaarka
autor
30. okt 2009

sweet, a test si si robila?
dobre by bolo, keby si merala BT 😉
dzou, mas nejake pokazene testy, doprdele.
puma, a co ti robil?

dzou
30. okt 2009

ty si tehuuuuuuuuuuuu mireag to som nemvedela 🙂 tak gratulacie velke 😉
no ja tomu davam asi tak 0.000001% ze som tehu
anax ja neviem.... nemam kreditky

monky1
30. okt 2009

mireag supeeeeeeeer, aj ja blahozelam, iste sa velmi tesis 😵
anax, ani ja netusim

dzou
30. okt 2009

no sak ja nechapoem shari preco nemozu predavat len take ze sa na nich vzdy ukazu // 😀

sweetberry
30. okt 2009

shaarka ano vcera vecer mne meska 13ty den dnes menzes a doktorka ako na potvoru ma dovolenku, takze nie sm na istom aspon kebyze viem ze mi meska a da mi vyvolavacku ale takto budme mozno cakat este tyzden lebo az vtedy ordinuje a poviem ti vplyva mi to negativne na mozog.

flamenga
30. okt 2009

mireag ty potvora, ty už máš 3 dni + a nepochváliš sa 😀

mireag
30. okt 2009

dzou, dakujem. 🙂 No presne. Mali by predavat take s //. Clovek, ked ma za sebou cca 100 snehobielych testov, je potom akurat v soku z tej druhej palice. 😀

monky, dakujem. No hej snazim sa tesit. 😀

dzou
30. okt 2009

no teraz som tu pomaly medzi samimi tehulami tak dufam, ze sa na mna nieco nalepi 😀

sweetberry
30. okt 2009

dzou podme sa namazat lepidlom 😀 😀 😀 😀

dzou
30. okt 2009

no pre // a mrnuska v bursku kludne 😀

sweetberry
30. okt 2009

kanagon ??? 😅 neviem co lepsie lepi, budem kludne aj s volou smrdiet :D

mireag
30. okt 2009

flamenga, no MM ma stale brzdi, ze to nemam roztrubovat, kym to nepotvrdi dr., tak som to dala vediet len v pco teme, no dnes uz som sa nastvala, tak som sa prisla pochvalit, kua. 😀 Pisala si, ze mavas stretnutia s wc misou. Kedy to zacalo? 😅

Hej, hej, natrite sa poriadne. 😀 😀 😀

sweetberry
30. okt 2009

haha si ma rozosmiala mireag....... aj ja mam stretnutie s wc misou ale ine 😀 😀 😀 cistim zachody doma 😅 este ze su len dva.
Mne bolo nevolno az v nejakom tom tretom mes.cca a to iba vecer napriklad

frezie79
30. okt 2009

Ahojky holky, mám takový skromný dotaz. Nevadí, když se u mně zatím neprojevují žádné těhotenské příznaky? Už z toho magořím (i když vím, že je to individuální), jestli je vše v pořádku. Ale zatím je mi moooc dobře, snad jen že poslední týden mívám pořádnou žravou 😀 .

anaxamon
30. okt 2009

to mate fajn ze nemate kreditky, nam s manzelom ich poslali uz davno a vtedy mi nevadili, teraz mi vadia a chceme ich zrusit..tak budem musiet nastudovat papiere co nam k tomu vtedy poslali...

dzou, sweet kazdej davam polovicu z mojho kanagonu 😀

flamenga
30. okt 2009

mireag môj pokec s wc misou začal v 6tt a postupne sa to stupňuje 😀 Ale neboj, keď ťa to postretne, tak si na to zvykneš 😀

sweetberry
30. okt 2009

fresie..... prave som to pisala ja som nemala ziadne badatelne priznaky vobec som netusila ze osm tehu cyklus mi v tom case isiel lazo plazo takze ma to neznepokojovalo vtedy jedine co bolo take suvisiace ze som bola taka unavena dost a badatelne ale ani to mi nic vtedy nenapovedalo, a zrava som bola a som stale 😀

anax polovicu ???myslis ze to pri mojom stasti za poslednu dobu co mam bude stacit ?? 😀

puma.sue
30. okt 2009

shaar, preventivka v podstate. musela som si zaplatit cytologiu, lebo som ju chcela teraz - skor ako by mi ju preplatila poistovna. v podstate som OK, po prehmatani a "pokukani". vysledky z cyto mi zasle mailom asi o 2-3 tyzdne... inak nic...
len ja som v tomto taka laxnejsia, lebo som vysrata z tych vysetreni...
ale mam to z krku, tak som rada, ze som sa hecla...

shaarka
autor
30. okt 2009

anax, preco chcete rusit?

anaxamon
30. okt 2009

sweet bude musiet, kedze celok medzi dve na viac ako dve polovice neviem rodzelit, jedine ze ti dzou venuje svoju polovicu 😉

monky1
30. okt 2009

frezie, nemusis mat priznaky...ani ja som v 5 tt ziadne nemala 😉 ...nestresuj 🙂

mireag
30. okt 2009

frezie, vraj je to normalne, tak nemaj obavy. 🙂 Mne teda moooc dobre nie je.
Ja citim brutaaalne brucho a prsia uz ma dnes parkrat natiahlo, ale inak ok. Ja mam od vcera dofcu, tak oddychujem. 😎

flam, uuha a si na PN alebo v robote..? 😅

dzou
30. okt 2009

nie nic nedam 😠 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre