Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

sweetberry
30. okt 2009

anax aj my mame kreditky ale netusim ako je to s ich zrusenim ja si myslim zeby nemal byt nejaky problem s tym

anaxamon
30. okt 2009

shaar, dovod nechcem uvadzat verejne...

sweet, no ako som napisala budem si to v tych papieroch musiet nastudovat, daco som zistila na nete ale nie vsetko☹

sweetberry
30. okt 2009

anaxi snad to pojde nevidim v tom dovod ked z cohosi takehoto chces ustupit a u koho ich mate tie kreditky cez aku banku ?

frezie79
30. okt 2009

monky, mireag dík .. ono jak tady každá popisujete jak vám je ouvej, jsem z toho nesvá ... mě je fajn, krom žravky, občasného bolení v kříži a sem tam i bříška na sobě nic nepozoruji (větší prsa, nevolnost atd.)

sweetberry
30. okt 2009

ANAX....Kreditná karta má platnosť 2 roky, ak banke včas neoznámiš, že novú(presnejšie OBNOVENÚ) kartu nechceš, banka ti vydá ďalšiu v mesiaci, kedy ti končí platnosť prvej - teda ďalej trvá zmluvný vzťah a ty platíš tých 69,-SK - nie POKUTU, ale poplatok za vedenie kartového účtu, na ktorom sa sledújú všekty pohyby a úhrady realizované kartou. Tento poplatok ti banka nezaúčtuje, ak za mesiac minieš kartou aspoň 300,- Eur (takzvaný Vernostný program)
Ak sa karty budeš chcieť zbaviť bez poplatkov, stačí 2 mesiace pred koncom platnosti karty (pozor, ak karta končí 11/09, treba o zrušenie karty požiadať už v auguste - pretože v novembri sa už vyrába obnovená karta na ďalšie 2-ročné obdobie!!!) požiadať o zrušenie - zásadne písomne v banke ty nemusíš písať žiadosť, urobia to za teba pracovníci banky, ale žiadosť musíš podpísať - vtedy kartu používaš až do konca platnosti.
Ak chceš kartu zrušiť okamžite (bez čakania na expiráciu karty), na základe žiadosti s poplatkom 500,- Sk a kartu odovzdáš hneď.

anaxamon
30. okt 2009

sweet vacsinu nemame v bankach ale v roznych spolocnostiach, tie z banky som nastudovala na nete, a chcem ich zrusit asap, takze sa pripravim na znacne poplatky, ale nevadi🙂 resp. este vycakm chvilku ako sa vyvinie ina situacia...vdaka za text co si dala 😉

mireag
30. okt 2009

frezie, no ja tiez kazdy den cakam, ze mi zacnu rast tie moje A-cka. 😀
Koneeeecne sa dockam vacsej podprdy. 😀 😀 😀
Ved si prave tvoje priznaky opisala, tak sa neboj. 😉

sweetberry
30. okt 2009

anax nie je zac nejak ma to zaujimalo tiez nikdy som nad tym nepremyslala a kartu mam kratko

mireag haha ty si cislo 😀 😀 😀 😀 😀 aj to bude budete hotove pamely 😀 😀 nebojte aj z jednotiek (poznam.autora 😅 😅 😅 vid skusenost 😀 😀 haha)

frezie79
30. okt 2009

Tak přítel by taky asi uvítal větší podprdu 😀 , mívala jsem plnější C, něco málo jsem shodila, i když jsem to vůbec nepotřebovala, takže mám B .. dík za podporu 😉

flamenga
30. okt 2009

mireag pracujem 🙄 resp. sa flákam, pretože keď to na mňa príde (cca 100x na deň 😀) tak sa mi nechce v robote ani sedieť, nie ešte niečo robiť... chodím ako mátoha 🙄

flamenga
30. okt 2009

ináč... mne cecky zatiaľ viditeľne nepodrástli 🙄 a tiež som sa tešila na konečne väčší objem 😀

anaxamon
30. okt 2009

neviem ktora ste to vcera reagovali na moju fazulovu polievku ale chvalim sa ze sa mi podarila vyborna, len dobre ze ide vikend...bo by som v robote vsetkych vycmudila 😀 😀

ked pisete o velkosti podprseniek, ja sa modlim aby sa mi raz az budem tehotna prsia nezvacsili, teraz mam C a obcas ma to stve ked mi bluzka na bruchu planta a na prsiach sa vsetko tlaci von 🙄

frezie79
30. okt 2009

anax, měla jsem to podobně, navíc mám úzký pas cca 60 cm, žádné břicho, spíš lavor, tak si dokážeš představit co bylo první .. prsa, pak dlouho nic a pak já 😀, teď mi tam zůstalo jen něco málo

anaxamon
30. okt 2009

frezie, no ja brucho mam a aj tak mi tie bluzky plandaju..ale zeby ma to dajako trapilo to nie, to len na margo toho ked ste sa tu o tych velkostiach zriekli

podme si dat nejaku tipovacku

sweetberry
30. okt 2009

no vidite a co z toho vyplyva ani tak ani tak budte radi ake ste
ale mam aj humorne zazitky s kamaratkou ked sme boli nakupovat a ona zahlasila... ty chod do detskeho ja idem do nadmernych velkosti a obe sme sa stretli v strede marketu a nic na seba nenasli 😀 😀 😀 takze tak mne je aj xxs niekedy velke :D ale v detskom hamku si niekedy dobre nakupim 😀 😀 😀 co na tom ze v takom pojasenom tricku stretnem aj nejaku 15tku

frezie79
30. okt 2009

mě to taky netrápilo, spíš naopak a kluci to brali jako mou "přednost" 😝, navíc se jim plnější prsa líbily .. jak to myslíš, tipovačku?

frezie79
30. okt 2009

sweet, já taky občas nakupuji v dětském 😀 , mazec .. za 12 let co pracuji jsem se nějak "scvrkla", na střední mě bývalo víc, měla jsem velikost 38/40 a teď 34/36

anaxamon
30. okt 2009

obcas sme si tu spravili s babami nejaku anketu tak teraz by sme si mohli spravit nejaku tipovacku🙂))

sweetberry
30. okt 2009

ja som si kupila tricko na osem rokov a co 😀 😀 😀 uz aby mala podrastla budem si poziciavat veci 😀 😀 😀 😀 😀

anaxamon
30. okt 2009

sweet ja by som sla s tvojou kamoskou do nadmernych... 😀

frezie79
30. okt 2009

teda sweet 😀 😀

sweetberry
30. okt 2009

ale ta si kupuje len mikiny s kapucami 😀 ona ma vies ten hiphopersky styl ci ako 😀 😀 😀 😀
a ty si sito elegantna aspon si ta tak predstavujem 🙂

frezie79
30. okt 2009

Holčiny a jak je to na začátku těhu s alkoholem? Mohla bych si dát ještě nějaké to decko nebo malé pivko - tmavé, kvasnicové nebo nealko?

monky1
30. okt 2009

frezie, ja by som urcite neriskovala - prve tri mesiace su velmi dolezite - vtedy sa drobcekovi vsetko vyvija.....ja som dokonca prestala aj kavu pit, lebo vraj hrozi riziko potratu....ale kamoske dr. povedal, ze jednu denne moze...no ja uz nie som najmladsia, tak neriskujem.....je to na tebe, ako sa rozhodnes 😉

flamenga
30. okt 2009

frezie alkohol by som si ja osobne určite v tehotenstve nedala... a to nielen v prvom trimestri... ale čítala som tu na koňovi už aj babu, ktorá sa chválila, že si počas celého tehotenstva bežne dala pivko, že nemala problém stiahnuť tri striky a všetko je ok... (už mala narodené dieťa, keď to písala...)....

je to na tebe... ja nemám odvahu ani vlasy pofarbiť, aj keď už vyzerám ako strašiak do maku 😀

frezie79
30. okt 2009

monky, no právě, toho jsem si vědoma a je to poprvé, tak se raději ptám, ne že bych byla závislák na alkoholu, to určitě ne, jen občas a příležitostně si s přítel a známýma dáme, když posedíme doma nebo v hospůdce ..navíc své těhu nechci ještě rozkřiknout, může se stát cokoliv, tak co mám říct, jak se z toho vyvlíknout, když někam půjdeme

frezie79
30. okt 2009

flam, ani vlasy melírovat? já jsem objednaná na začátku prosince ke kadeřnici (to jsem ještě nevěděla, že jsem těhu), bude mít rodinou oslavu .. holky, vy mi teda dáváte ☹ , opravdu mám být tak opatrná?

flamenga
30. okt 2009

frezie vlasy môžeš farbiť.. nikto to nezakazuje, každý tvrdí, že dnešné farby sú bezpečné.... no mne to za to nestojí 🙂 síce vyzerám ako pako 😀 lebo už mám kvalitné odrasty, ale je mi to fuk, nech na mňa nikto nepozerá 😀

frezie79
30. okt 2009

jasan .. já jen aby mi někdo neřekl nebo si nerýpnul, že to těhotenství tak "žeru", na druhou stranu je to pro mě dar, mít dítě (měla jsem období, kdy jsem si myslela, že se mi to nepovede, nepodaří), takže jsem ochotna pro něj udělat vše, i když zatím není vidět 🙂

monky1
30. okt 2009

aj ja si davam riadne bacha - ked som 3 tyzdne po svadbe otehotnela a zistila som to, mala som si ist dat dorobit nechty - pozostatok zo svadby, ale povedala som si, ze nie a pekne som si to dala dole - napocudovanie to islo... asi som bola az prehnane opatrna, ale radsej, ako keby som si mala neskor nieco vycitat
tiez som prestala s farbenim vlasov, ako pise flam, dokonca som sa vyhybala vsetkym cistiacim prostriedkom - aj teraz drahy umyva WC, cisti vanu, umyvadlo 😀 😀 😀
ale zase v prvom tehu, ked som este nevedela, ze som tehu, mali sme v praci oslavu a riadne sme si uhli fernetu....nastasie Haninka je zdrava a krasna
...a tiez som mala podobny problem ako pises, mali sme v rodine svadbu - svagor sa zenil a to, ze som tehu, som maskovala pripitkom, ktory som srkala cely vecer a vyhovarala som sa na Hanku, kt. bola s nami do 23.30

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre