Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
5. nov 2009

Chutila 😀 😀 dal si 2 taniere 😅

monky1
5. nov 2009

ale hej, shaar - robila som cervene kur. prsia - cibulka, mleta paprika, do toho masko na rezance, poriadne oprazis, pridas sampinony, male leco, kecup, gulas pastu - sladku aj pikant a sol + m.č.k.....k tomu hranolky alebo len chlebik.....sme sa napraskali do osalenia a teraz nema kto umyt riad...ale asi idem ja, lebo mm sa venuje dcere

scarlette
5. nov 2009

baby vy tu vyvarate... kto navari u mna?
u nas bude ruske vajce a chickenburger 😀

flyangel
5. nov 2009

ahoojtee...shaari nooo tak blahozelam ku pipiku...ja som mala tusenie ze to bude chlapcek...ale este sa mozu na usg mylit...ved uz nie raz sa pomylili... 😉

puma.sue
5. nov 2009

mnaammm, to cervene masko moze byt dobreeee... spravim niekedy.
len mi prosim ta objasni, co je to ta gulas pasta... nepoznam ☹

ja rozmrazujem kuracie cecky na tie nase rezne. ale ja budem mat az zajtra na obed a drahy dnes ked pride z nemecka..

sweetberry
5. nov 2009

sue ze kuracie cecky 😀 😀 😀 tie sme mali vcera dnes budu telacie parky 😀 😀 😀

monky1
5. nov 2009

gulas pasta je taka fest cervena pasta v tube ...kupujem to v Tescu...je super do roznych paprikovych zakladov

a inak papanicko je hotove za 15 minut 😉

puma.sue
5. nov 2009

dakujem mon. dobre teda, kuknem najblizsie v tResku ked tam pojdem... dakujem za tip.
mne je to jasne, ze to musi byt rychlovka... parada...
take recepty mam rada.

vavenka
5. nov 2009

Cau fly 🙂 ako ide life?
Kuracie rezne spravim na zajtra asi aj ja, mnam 🙂

puma.sue
5. nov 2009

vavi, nepostrehla som, ale nakoniec si teda spravila tu bielu karfiolovu polievku?

vavenka
5. nov 2009

Pumi ano spravila.... Na predoslej strane 😉 dnes ma nejak prehliadate 😀 😀

monky1
5. nov 2009

puma, niet za co, nabuduce hodim dalsi, ten ale este nemam vyskusany a ten moze stat v chladnicke aj den dva...a pecu sa take kuracie kopky...ked skusim, napisem 😉 ... idem, povinnosti volaju a vcera a dnes mam ee den

monky1
5. nov 2009

vav, ja nieeeeeeee...ja som si vsimla, ze to bude pisulka 😀 😀 😀 😀

vavenka
5. nov 2009

Monky 😀 😀 ale sak pohodaaaa, ja sa tesim z tej mojej polievky, dobre ste mi poradili, som sa bala ze ake to bude....Inak som k tym zemiakom a karfiolu fukla aj jednu velku mrkvu, fajne je... Jedine co som nemala je muskatovy orech a opecene krutonky na koniec 😅

flyangel
5. nov 2009

vavi noo zijem celkom obycajne praca a same starosti...a ty ako?

flamenga
5. nov 2009

u nás polievky veľmi nejdú.... môj manžel mi vždy povie na polievku, že nie je smädný 🙄 😀

vavenka
5. nov 2009

Fly coze starosti? Sak si mlada, pekna, hm? 😉
Ja ok celkom tiez 😅

flyangel
5. nov 2009

nooo vies ako to je ...kazdy mame svoje..som rada ze ok moja...tak co tebe este nepovedali ze co to bude???shaarke to strasne skoro povedali

vavenka
5. nov 2009

Fly 😀 😀
Povedali, pisulu cakame vraj 😉 aj ked jasne ze to este nieje 100%......
A ze to ze spinim nemam riesit, ze vsetko je ok, tak sa snazim byt v klude 😅

dzou
5. nov 2009

ahojte babuly ako sa mate? vavi ako dopadla poradna? citam daco ze bude devvcina 😉

vavenka
5. nov 2009

Dzou cau 🙂 de sa flakas cely den, hm?
Joj dobre bolo dnes, mala sa predvadzala, natahovala nozky, usmievala sa, jak male zabiatko vyzerala 😀 😀
Ani som sa nespytala kolko ma cm, len ze je akurat velka na to v ktorom som tt... A vysledky z NT su ok, aj ultrazvuk aj krv, a ukludnila ma ze nech z toho mojho spinenia nestastneho nic nerobim, ze sa to proste stava, tak som pokojnejsia 😅

AAA v lote sm vyhrala 22 eur 😀

dzou
5. nov 2009

no kde asi v robote 😖 uz robime cely tyzden tak sem chodim az vecer ☹ ...
tak moc moc gratulujem 😉 ze je vse ok a aj k vyhre 😀 aj fotku mas?

flyangel
5. nov 2009

vazneee,,vidim ze sa tu bavite o pisuli ale nevedela asom ze o com presne ale tak toto je vynikajuce blahozelam... 😀 😀

vavenka
5. nov 2009

Dzou hej mam foto, ale nie je moc vydarena, tak som ju ani nedavala do alba....Minimalna zmena oproti poslednej fotke 😒 A k tomu pohlaviu sa vyjadrila asi tak - ze este to nevie s istotou povedat, ale kebyze jej teraz niekto da noz na krk a ma ihned povedat pohlavie, tak pravdepodobne dievcatko 🙂

Joj takze si makala cely den? A co vlastne robis? Ja ani neviem 😕 Uz dlho robis to co robis?

vavenka
5. nov 2009

Fly 😉 dakujem dakujem, ale ako si aj sama vravela, este je skoro, sme sa so shaarkou smiali ze presny opak jej citakov, a je mozne ze nakoniec to este bude uplne inak 😅

dzou
5. nov 2009

jj makala 😖 ... no my sme mali krizu tak sme robili len 3 dni... ale uz je to lepsie no aspon zase budem moct viac minat 😀 ... robim v jednej frme kde vyrabaju vrtaky a vselijake nastroje a ja ich balim, tredim kontrolujem... posielam... proste take vselico, ako comp v robote pouzivam ale net na nom nemame 😠 ako nic moc robota ale tak uz tam chcem zostat do materskej(co bude dufam, coskoro) a potom si najst nieco lepsie... ale prachy su dobre lepsie ako na svk v nejakom kancli 😉 akurat som znicena dnes 😖

vavenka
5. nov 2009

Dzou urcite tam uz dlho nezostanes 🙂 drzim palce....
Ja mam sesterku aj bratranca v anglicku, bratranec uz je par mesiacov bez roboty, takze viem ze tam to teraz nieje sranda a je super ze mas pracu, a predpokladam aj tvoj drahy 😉

dzou
5. nov 2009

e e mm stratil v auguste... ale rozbiehaju so susedom nejake ksefty... tak zatial je to ok... 😉
presne teraz si nemozem vyberat a som rada ze aspon ja robim 🙂 i ked sa mi nechce 😅 😝 😀

flyangel
5. nov 2009

jasne vavenka...mozno ze este tvojej pisulke narastie pipik a shaarkin pipik sa strati 😀 😀

dzou
5. nov 2009

a sharka ma mat pipika? jej to som nevedela 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre