Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
7. nov 2009

aj ja mam tu nokiu 🙂
no idem kuknut ich ponuku... 😠

bublinka11
7. nov 2009

Nellie aj ja mam sukromny Orante a sluzobny T mobile! 🙂
No a chcela som odist z Orange, ale kedze fakt vsetko okolo mna ich ma, tak sa mi to neoplati...inak pekne odzubkavaju s tymi pausalmi snov a neviem akymi. Platim rovnako ako predtym 😠

nellie_
7. nov 2009

bubli jasne ze tie ich "bomba akcie" su odzub.. maju to dobre prepocitane... 😠 😠
ved MM ma cely den zadara ale ked potrebuje volat po 18-tej alebo napise par sms tak hned ma ucet 40 Eur.. akoze otras... 😠 😠
a ja mam nervy lebo ja som v orangei uz 9 rokov a nikdy som este nevystihla ziadnu dobru akciu.. vzdy mam iba trapnu 60-tku + za 3 Eura mesacne mam 100 MMS alebo sms...

shaar daj tip co ta tam oslovilo 😉

bublinka11
7. nov 2009

Nellie presne tak, mne vzdy konci tak blbo akcia, ze nic nevystihnem, len teraz mam na 2 mesiace kredit 500 Eur...ale tak to zdaleka ja nemam sancu ani 50 prevolat. A potom zase klasika.
A ja si nazeniem ucet vzdy nejakym tym zahranicim, pripadne smskami s kamoskami, co su v zahranici, cize na to mi aj tak ziadna akcia moc nepomoze 😠

shaarka
autor
7. nov 2009

tak jedine toto (alebo este silver prevedenie):
https://www.orange.sk/eshop/detailtelefonu.html...

a tu je ze vraj GPS (GPS chce MM)
https://www.orange.sk/eshop/detailtelefonu.html...
https://www.orange.sk/eshop/detailtelefonu.html...
ale neviem, ci netreba kupit mapu za tazke loove, alebo ci to funguje len cez net, alebo ako.
neviete?

bublinka11
7. nov 2009

Shaari moj mm ma telefon s GPS a musis kupit mapu, jemu ich teda nacierno tam nejako "napchal" 😀 kamos, takze da sa to aj tak riesit.

nellie_
7. nov 2009

shaar mame rovnaky vkus.. 😀 😀 😀
ja som tiez pozerala iba tie Nokie.. ta Xpress sa mi paci... 😎 😎
a potom aj ta co si dala ako prvy link...

katkaajurko
7. nov 2009

baby aj ja cakam na dobru akciu! potrebujem novy telefon a skoncila mi viazanost..cakam na december-ze snad nieco dobre bude...no aj tak ma stvu-lebo oni to maju tak dobre vymyslene - ze to nie je vobec extra vyhodne 😠

ja potrebujem telefon aj s netom a to je otras-co za to pytaju... 😠

sweetberry
7. nov 2009

ahojte ako travite vikendik ?

shaarka
autor
7. nov 2009

cau sweet, ja len tak polihujem, pred chvilkou bolo rano a uz je tma 😒
tak z nudy budem varit - kuraciu vyvar so zeleninou a grilovane jura so zemiakovou kasou 🙂
a mala by som si zafarbit vlasy, ale straaaasne sa mi nechce 🙄

sweetberry
7. nov 2009

ahoj shaarka....no to s tou tmou mas pravdu je to take cudne a nejak mi ubuda energia skor nez ju vobec nacerpam
ja som sa dnes navarila dost len akosi nemam energiu uz ani na riady zacala som prat skoncila som druhou varkou a nejako som zamrzla

shaarka
autor
7. nov 2009

premyslam, ze co robit v taketo dni... niezeby sme pred mesiacom chodili povonku, ale mas pravdu - nejako menej energie mam. ako sa zotmie, tak len cakam, ze kedy uz budu televizne noviny. a spat.
alebo sa mi chce len pozerat telku a cakat na nove rano.
alebo treba skor vstavat? 😀 😀

sweetberry
7. nov 2009

no ja mam problem so vstavanim stale 😀

vavenka
7. nov 2009

Ahoje zeny 🙂
Ja som dnes tiez jak mertvele, hlava ma bolela jak kona cely den, teraz trochu lepsie, ale aj tak nic moc...
Drahy sa odtrepal na stavbu, takze som mala aspon klud a lezkala som cely den 😀 😀
A som dnes upiekla lidlacky strudel podla tajneho receptu, chuti, len sa nam dajak malo zdalo 😀 😀 😀 😀

tatulienka
7. nov 2009

ahojteee...babule,co hovorite na moj grafik??

http://www.fertilityfriend.com/home/241f0c

nellie_
7. nov 2009

vavi ja som ho nakoniec nepiekla... ale zajtra uz urcite budem... 😎 😎
aky si robila?? ja sa zajtra chystam na tvarohovy.... 😀
ja som minule bola rada, ze drahy kolace neje, takze cela bola strudelka iba moja 😀 😀

vavenka
7. nov 2009

Nellie 🙂 🙂
Kupili sme len jablkovy, lebo tvaroh na sladko nelubi moj a makovy nemali 😠

Tatulienka a co by sme mali hovorit? Pekny 😅 Ja by som uz mala test za sebou.....

nellie_
7. nov 2009

vave aj jablkovy je super.... 😵 😵 ten sme si so segrou minule piekli a mam ho aj v mraznicke
nachystany... 😀 makovy som este ani ja nemala...

tatulienka - pekne sa drzis, byt tebou asi by som testla uz aj ja - pri takej teplote urcite... 😀 😀

vavenka
7. nov 2009

Nellie podla mna aj makovy bude super 🙂 a kupim aj tvarohovy, sak to ho s prehladom za den/dva sprasim sama 😀
Juj tej puskarovej vobec nejdu spravy a citacka, normalne ked ju pozeram tak dycham za nu, absolutne zle dava pauzy medzi slovami 😒 😒

tatulienka
7. nov 2009

vavenka, ty si po zisteni // isla po kolko dokymu?lebo ja keby som zajtra mala naaaahodou // tak sestricka mi povedala,aby som prisla neskor aby bolo nieco vidiet...len zase sa bojim,ze aby sa nezopakovalo to co sa stalo naposledy,keby som s tou navstevou cakala...mohol by mi dat lieky na udrzanie..

nellie_
7. nov 2009

ja puskarovu nemusim uz dobre davno.. 😒 😒
mne vadi ta farba jej hlasu a fakt cita otrasne.... a ake ma hrozne vlasy.. taka neupravena mi pride...

co idete vecer pozerat?? drahy chce tu komediu na Mare - 40 rokov panic, tak som zvedava ze co to bude zac.... 😕

nellie_
7. nov 2009

vauuuuu prave sem pisem prispevok s cislom 9.000 😀 😀 😀 😀

vavenka
7. nov 2009

Nellie aj my sa chystame na panica 🙂

Tatu ja som najprv bezala k hematologicke.. Duphaston som jedla uz od 14 DC, takze lieky som mala a preto som sla k lekarke tusim az 2 tydne na to, co som nasla // - myslim ze to mam aj v albume...

nellie_
7. nov 2009

a ja som ze to ide uz teraz a ved este je Smotana... to nemusim kôli Judyniovej ja ju taaaaaaak nemusim a hlavne to ako klame ze ma 31 rokov a pritom chodila do tej istej zakladky a do rovnakeho rocnika ako moja sesternica a ta ma 37 rokov... 😀 😀 😀

tinika
7. nov 2009

no aspon tu je dakto hihi neviete poradit, strasne mam opuchnute nohy, dvakrat hrubsie ako normalne, čo s tym? jasne, menej solit a tak ale inac to neni ziaden problem?

tatulienka
7. nov 2009

vavenka,no ja mam tiez doma duphaston,ale sama si ho asi naordinovat nemozem..he...tak co by ste my poradili?

vavenka
7. nov 2009

Nellie hehe, no podla mna vyzera ako zachovala 40tnicka, myslim ze ona ma 38, ale nejsom ista 🙂
Ale smotanku rada pozeram, mam rada take drby z nasho presudo showbizu 🙂 a naahodou, teba netrapi ze kedy sa Dara bude vydavat??? 😀 😀 😀

vavenka
7. nov 2009

A brutalne sa mi pacilo, ked krava asi 3 mesiace zapierala ze ma silikony, ze to jej cecky narastli po uzivani byliniek 😀 😀 😀 to bud je ona brzda, alebo si fakt mysli ze sme az taki idioti, a to ma teda uz fakt uraza 🙄 🙄

shaarka
autor
7. nov 2009

tatu, ked najdes //, tak duphaston mozes papat 😉
tini, neviem... zvykne to tak byt. skus si vygoolit, ale nohy vyloz na stol medzitym 😀
nellie, gratulujem k jubileu 😝 ze judinyova, heh, fuuuuuj 😠
cau vavi. uz som sa o teba bala! 😕

vavenka
7. nov 2009

Tatulienka ak najdes // tak ti radim naordinovat si duphaston rano vecer 1 tabletu... Ja som 14tt a este furt ho beriem 😉

Tini no kamoske ked spuchli nohy tak na druhy den rano jej odtiekla plodova voda 😅 😅 ale nechce strasit... Skus si ich vylozit.......Necj ti manzo pomasiruje.... A hlavne - uz nemozes tolko behat !! Kludovy rezim by si mala nastolit.-..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre