Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tatulienka
23. okt 2009

leni,vy ste to tiez nechavali na nahodu?

nellie_
23. okt 2009

ahojteee 😎 😀 😀

ty kokos sak som sa sem nemohla prekliknut.. to co zas nejak blbne??? 😠 😠

akurat som dovysavala a vsetko vyprontovala, predtym umyla kupelku a vecko a uz sa mi nic nehce 😎
ale chystam sa este urobit si tuniakovu pomazanku - kupila som si cerstvy chrumkavy chlebik tak uz sa na nu tesim.. 😵 😵

a bola som dnes na gynde - vsetko OK - ako vzdy, zobrala stery na cytologiu a sla som domov...
ake to je super byt takto doma.. 😎 😀 😀

anaxamon
23. okt 2009

mozno summit nato ovplyvnuje aj serverovnu konika resp. je kontrolovany net na svk 😀 😀

vavenka
23. okt 2009

Ale prd 🙂

Ja som tlacila na pilu brutalne a v priemere sa mi pocas 2 rokov podarilo otehotniet kazdych 6 mesiacov 😉 to ze to nebolo castejsie pripisujem nie velmi dobrym vysledkom spg 😉.....
A teraz naposledy co som otehotnela, som merala BT, ovulacne testy ocikavala, jedla duphaston, pila mastodynon, jedla listovku a ine vitaminy a uz od 23 dna cyklu testovala ako blazon 😀 😀

lenocka84
23. okt 2009

tatu ja som ani netusila co je ovu, nieto este ju pocitat ak mam byt uprimna
takze ano nechavali, vobec som nad tym nerozmyslala

nellie kon je zase na konovi ze nemozeme pisat
blbne

tatulienka
23. okt 2009

vavenka,tak ja si tiez meram BT a papam kyselinu listovu a vitamin E...ovu testy si nerobim...cize tak moc na to netlacim....

shaarka
autor
23. okt 2009

trosku romantiky na piatok:

https://www.youtube.com/watch?v=uy0HNWto0UY


😀

lenocka84
23. okt 2009

shaarka tak ako?

shaarka
autor
23. okt 2009

leni, co ako? kukla som, ale si sa pytala nieco? nevidim?

lenocka84
23. okt 2009

shaar ty snad spis, ved si pisala o tom foteni

tatulienka
23. okt 2009

leni,ale myslim tak,ze ci si nemyslela vobec na to,ci chces babo...a ozaj,malaval si pravidelny 28 dnovy cyklus?

lenocka84
23. okt 2009

tatu dohodli sme sa ze ked bude tak bude, a ked nie nic sa nedeje,
a podarilo sa priserne rychlo bez snazenia
a cyklus ano pravidelny ale 26dni

bublinka11
23. okt 2009

Cauteeeeeeeeee...tak vy ste tu, ked ja mam robotu!!! No toto 🙂 ale uz som tu a budem tu do konca pracovnej doby 🙂

bublinka11
23. okt 2009

A k tomu tlaceniu na pilu...Tatulienka ja ta viem veeelmi dobre pochopit aj ja kazdy mesiac, ked zistim, ze nie som tehu, pekne si poviem, tak a odteraz sa milujem z cistej lasky a z lasky k sexu 😀 a vzdy, ked pridu plodne dni, tak nervacim a pokusam sa znaslnovat muza aj ked spi 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. okt 2009

leni, no ved som pisala - ze ked zhanas, tak 9.1. mame urcite volne (asi ako vsetci). teda uz len MM, ja s bruchom nebudem cestovat do popradu 😀 takze ak mas zaujem, pisni mi do IP, ja sa spytam MM, ok?

shaarka
autor
23. okt 2009

alebo skype: shaarkask

tatulienka
23. okt 2009

leni vidis...kedze mas pravidelny cyklus,tak naco by si si merala BT...pri pravidelnych cykloch byva ovu presne v polovici + - den...lenze ja nikdy neviem aky dlhy budem mat cyklus,takze ani len v pate netusim kedy bude ovu...

bubli,som rada,ze ma aspon niekto chape..aj ked si to mozem sto krat povedat,v podvedomi to mam a neubranim sa tomu,ci chcem,ci nechcem...

lenocka84
23. okt 2009

tatu tak urcite nebola presne inak by som bola uz 9tt a nie 7tt
takze posun tam boll urcite, to povedal aj lekar

lenocka84
23. okt 2009

shaarka som na skype

pipimiska
23. okt 2009

ahojte 😀

videli ste taky dokumet ze the secret?neviem ci sa to tak pise,ale uz tolko ludi okolo mna ho videlo a kazdy mal z neho strasne dobry pocit a iny pohlad na zivot...ja este nie ale chystam sa..

akurat som vcera zo sestrou rozoberala,ze vsetko si privolavame samy a ked som sa tak zamyslela,tak naozaj za seba mozem povedat,ze prve co som si privolala bola nasa neplodost,uz po 2 mesiacoch sme riesili preco sa nedari a urcite sme chory a podobne,kazdym mesiacom sme sa tym zaoberali viac a viac az sme tomu verili..
tak sme sa do toho zamotali,az sme zabudli ze sa mame milovat ... bolo to iba o vyrobe deti...

tento rok som oslavovala 24 narodeniny,moje najstastnejsie cislo a povedala som si tento rok urcite otehotniem,tak to citim,bola som zrazu vesela,skoro kazdy den na koniku😉 na tejto teme 😀
mala som ist od septembra na jeden 2 rocny kurz,ktory sa mal zaplatit este v juni..ale nejak mi tak prislo,ze naco pojdem ked aj tak otehotniem,strasne som to mu verila..aj ked sa 5 rokov nedarilo..
aa ani neviem jak z dvoch milovani za mesiac som otehotnela 😵 😵

poslednu vec ktoru som si zatial privolala bol hematom v maternici..
ked som zistila ze som tehotna,bola som v strasnom strese,nic ine som nerobila,len som sa pozerala na gatky,ci tam nieco neuvidim,sto krat za den..vkuse..tolko som hladala az som si nasla ruzovy vytok

tym seckym som kcela len povedat,ze si samy privolavame dobree aj zlee veci..dufam,ze si nemyslite ze som trafenaa 😀 ale ja tomu verim 😅

shaarka
autor
23. okt 2009

pipi, moze aj nemusi byt.
secret som videla, nieco sa da z toho pouzit, nieco je totalna kravina, az sa mi chcelo grcat 😀 ale tak to je aj so vsetkym. 😵

lenocka84
23. okt 2009

shaarka co je to zac?kde sa to da vidiet?

monky1
23. okt 2009

caute, no neviem, ci sa mam hnevat alebo tesit.....poobede mali dojst svokrovci so svagrinou, mali nam doniest nejaky papier.....rozmyslala som, co narychlo nachystat a dosli mi na chut placky 😵 ....pustila som sa do pecenia, stihla som upratat cely byt, lietala som s nohami vo vzduchu a teraz vola svagrina, ze sa stretneme v meste, ked pojdem po Hanu do skolky, lebo ze sa im neoplati ist k nam 😠 .......na jednej strane super - ojem sa placiek do bezvedomia ale na druhej strane, mohli mi to dat vediet skor, nebola by som sa tak plasila 😠
...nechapem tej logike - poviem, ze pridem a nepridem...tak nech idu domov hladni....zato mm ma polubi a vybozkava, ked pride z prace, lebo on by v plackach spal 😀

pipimiska
23. okt 2009

shaarka,podla mna je to tak,ked si uvedomim ake ciele som v zivote mala a comu som verila,vsetko sa mi podarilo bez problemov..
ked sme zacali plodit babatko,vkuse som mala pocity ze sa nam to nepodari...
ten film som este nevidela...

lenocka84
23. okt 2009

monky to tak vacsinou byva,ked sa clovek najviac snazi
ale tes sa aspon na MM ze bude veeeeelmi rad

monky1
23. okt 2009

tesim, len neviem, kedy pride, lebo po praci este idu ku kolegovi do Ke blahozelat, narodil sa mu maly drobec
...a rano startujeme k rodicom, takze budem mat absencku cely vikend 😀

lenocka84
23. okt 2009

ale noooo, to zvladnes

monky1
23. okt 2009

ale tak jasne, ze zvladnem, ked som zvladla cele 4 mesiace... 😀

lenocka84
23. okt 2009

my zeny zvladame vsetko
to je "dar"

monky1
23. okt 2009

tak ja sa lucim, idem na rande so svokrovcami a vyzdvihnut si lasku zo skolky...pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre