Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mimomu
12. jún 2009

a kolko je tam stupnov?
ahoj nel 🙂

monika0001
12. jún 2009

v taliansku je už tri dni okolo 30 stupňov. aj na zajtra hlásia.. aspoň podľa roho čo sme včera na nete pozerali....

jane - ja si to radšej ani nedávam otvárať s mojou momentálnou PC zostavou 😀 😀 😀

monika0001
12. jún 2009

nel - avoj...

janemari
12. jún 2009

Ako sa inak mate?My sme boli dnes na nakupy a kupili sme sme svadobny dar,tekze svadbu uz mame scasti vybavenu.A kupila som 4GB kartu do fotaku takze mozem fotit,fotit a fotit taaaak sa tesiiiiiim.A sme aj miesali tak dufam,ze uz mrcha nedoraziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

nelynka
12. jún 2009

aj my sme kupili svadobny dar
brozurku Manzelstvi - navod k preziti a Muz + Zena - navod k preziti a to im musi stacit 😀 😀 😀

janemari
12. jún 2009

Nely my sme kupili kuchynsky robot,ale bude to napolovicu s mojimi rodicmi.Vies patri sa vratit tolko kolko dali oni.No a oni dali 2 velke torty,kolace,ovocie,mikrovlnku a este peniaze za tancovanie.Takze nas to dost vystavi z penazi.Ale na druhej strane som rada,ze to bude vratene a nemusim sa do buducna obavat,ze ci budu peniaze ak sa bude vydavat.

shaarka
autor
12. jún 2009

caute
mimo, jaku odpoved? 😅

monik, a vy idete z BA na otocku do talianska k moru???

kraska, ty netestnes, ale k lekarovi chces ist? 😕 divne 🤐

mimomu
12. jún 2009

sharr strana dozadu 8 prispevok od vrchu 😵 😵 😵

monika0001
12. jún 2009

my ideme dať len tortu, bo peniaze dáva svorka aj za nás... (ten svadobný dar) 😉

Jane - ja som si kúpila 4 GB a mám ešte pre istotu aj dva 2 GB.. 😉

monika0001
12. jún 2009

shaar - ahoj... no, ano.. len tak okúpať a zasa domov.... Svokor tam ide na dovolenku a tak ideme aj my že kuk, čľap a domenko... resp. ja asi do roboty rovno. neviem kedy bude príchod domov...

janemari
12. jún 2009

No ja som mala povodne 65MB a dokupovala som 512MB a je mi luto vymazavat fotky aj ked ich mam ulozene na CD.Tak som radsej kupila novu kartu ved dnes je to uz za facku.

nelynka
12. jún 2009

jane tak mi sme dostali od neho len hrnceky a ani sme viac nechceli..
oni od nas nechcu nic ale nepatri sa tam ist s prazdnymi rukami, tak im dame toto (akoze sranda) a 500kc do obalky..musi stacit, dost sme im pomohli zo svadbou..

shaarka
autor
12. jún 2009

tak ak po typickej lutealnej faze pride spinenie a test je negativny, asi by som sla k doktorovi alebo pockala este jeden cyklus.
ale moze to byt aj oneskorena ovulacia a spinenie z nej.
ak by mala cystu, tak by jej menzes neprisiel (vacsinou) alebo by prisiel silny (ak by praskla) + bolesti.
neviem, ako ovplyvnuju lieky na cukor menzes. ma cukrovku? co berie?
hcg po uhniezdeni stupa dost prudko - takze ak testovala jeden den a nic, tak druhy, alebo treti uz by nieco mohlo byt vidiet. zalezi teda od tej ovulacie...

asi som ti velmi neporadila. 😒

shaarka
autor
12. jún 2009

nely, a kto robi nakoniec DJ?

monika0001
12. jún 2009

jaaj. no ja to dám na cd a hned preč. ale zo začiatku som to tiež držala vo fotáku ale potom zistila, že mám niektoré foto aj 4 krýt na cd tak som ich začala mazať 😉

mimomu
12. jún 2009

ma nabeh na cukrovku a berie nejake lieky na to.
ona ma 32-34 dnove cykly a dnes je 34 den a len 3 kvapky spinenia a dost.
na 12dc bola na gynde a mala vajicka pekne,tak je asi tehu.no super......ja sa snazim jak debil a ona.....ma hned 😠

monika0001
12. jún 2009

shaar - to hcg nie len prudko stúpa ale tak isto prudko aj klesá. Jeden deň som mala 950 a na druhý 45 😠 😀

shaarka
autor
12. jún 2009

my mame vo fotaku 8GB, ale aj to je niekedy malo - na niekolkohodinove akcie (svadby) treba aj dve kraty, alebo teda notebook a zalohovat, zalohovat... 😀

nelynka
12. jún 2009

shari dohodili sme im jedneho, co sme ziskali kontakt tu na beremese od jednj holky 😀

monika0001
12. jún 2009

shaar - vravíš, že ked chcem ísť na svadbu mám kúpiť ešte jednu karu? teda... a ja že mám miesta a miesta... 😀 😠 😉

nelynka
12. jún 2009

tak my sme na nasej svatbe malo notebook ktory mi bol aj tak naprd kezde nas fotograf si zabudol kabel doma a moj nepasova..
na tuto svatbu si beriem notebook zase, a budem fotit a fotit a fotit 😀 😀 😀 😀

monika0001
12. jún 2009

inak kedy idete vy na tie svadby? juj budeme svadbovať... juchu...

shaarka
autor
12. jún 2009

mimo! ale no, ved prestan.
a kedy testovala?

nely 🙂

mon, fakt? jeden den tolko a druhy tolko? ja som mala nastudovane tak, ze klesa velmi pomaly... tak neviem, no. 😒

tenty
12. jún 2009

shaarka, tu ta vidim 😉

nelynka
12. jún 2009

monik my s jane 8.8. 😀 😀

mimomu
12. jún 2009

vsak dnes testla,ale podla mna je to skoro a este k tomu aj obedneho mocu.
my sme boli na svadbe min.rok 2 krat a stacilo na 100 rokov 🙂

shaarka
autor
12. jún 2009

moni, podla toho, kolko fotis a kolko vezme jeden snimok. tak ked nafotis 1500 zaberov a nestihas premazavat... a kazdy ma okolo 15 MB (RAW)... 22GB! 😀

shaarka
autor
12. jún 2009

tenty 😀 😝

janemari
12. jún 2009

No hadam na svadbu ta 4 GB vydrzi a tie dam na cd anebudem ich drzat na karte.Ale na tej 512MB mam ludi ktory uz nie su somnou,je tam aj nasa svadba a tak,preto je mi to luto vymazat.A zase hodim kartu do tlaciarne a vytlacim fotky ktore chcem a nepotrebujem k tomu ani PC zapinat 🙂

shaarka
autor
12. jún 2009

piskotky, idem sa chystat, mame party - kamos ma XXX, tak dufam, ze bude sranda. inak v kE je uplne na prd pocasie a aj hlava ma boli ☹ ruzova to isti 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre