Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
22. dec 2009

😲

tinika
22. dec 2009

este ze tak

ahojte

siouxie
22. dec 2009

pumi a ryby sú čo, zelenina? 😀 😀 😀
Nech sa ti páči, ten recept:

Uvaríš cviklu (radšej menšie kusy, sú sýtejšie červené), treba jej dosť veľa, ale presné množstvo neviem - od oka, podľa zemiakov. Varí sa dosť dlho.
Potom neskôr uvaríš zemiaky. Očistíš a cez mriežku pretlačíš zemiaky aj cviklu (v tomto poradí, aby si ju nemusela po tej cvikle čistiť 😀 ).
Zmiešaš, cvikla musí zemiaky úplne zafarbiť. Pridáš cibuľu (nadrobno pokrájanú), osolíš, okoreníš. Nakoniec pridáš olej (ja dávam olivový) a trochu octu. Šalát má byť na chuť pikantnejší, nie však veľmi kyslý. Je dobré robiť ho deň vopred, musí trocha "postáť".

Niekto doň dáva aj uhorku a mrkvu, tak sa to robilo aj u nás doma. Ja som si zvykla na túto minimalistickú verziu 😀 . A Rusi dávajú aj kapustu, viac sa to tak podobá na boršč.

vavenka
22. dec 2009

Bre ranko 😕
Som vstala o polsiedmnej s hercom, a potom som si este na PAT minut lahla ked sa vytrepal do prace, sak viac to isto nemohlo byt, a zrazu je 10 !!!!! Daco nieje ok s kostolnym poriadkom !!! 😀 😀 😀

K tomu lososvi: ja milujem citronovu omacku k tomu - tiez brutalne jednoducha - trochu muky na masle oprazit (kto ma rad redsiu ani nemusi), do toho slahackova smotana - do toho vytlacit citron, nastruhat citronovu koru, sol korenie, trosku muskatovy orech, ale len jemne, aby to vsetko neprebil....
A potom klasika postup, na masle oprazit lososa z jednej druhej strany, ale fakt po 2 minutky fuk uk, a az na tanieri preliat tou omackou, k tomu varene zemiacky, tak ako ich popisala Puma uplne dokonale, alebo aj opekane, uz kto ma ako rad.....

Kua aj mne treba kupit ovocie!

A ssi predstavte, ja som vcera kvoli ocovi kvilila jak vyzeral a toto a hento a tamto, a on si ani nepamata ze som tam bola, ze si myslel ze sa mu to snivalo, az spolubyvajuci mu povedal ze som tam fakt bola 😀 😀 😀
Uz mi rano sms ku pisal frajer 🙂 aj som mu volala, ideme za nim s mamkou o druhej, ale tak uz jak mladik bol v telefone, a vraj aj obed uz dostane 😀 😀

puma.sue
22. dec 2009

tini, ty sa co desis? 😉

siou, dik, vyzera to jednoducho... a moze to byt fajn, ja spravim asi ten s rybkou... ale nie vela, to sa u nas nepoje... 😉 ale ako predjedlo to moze byt fasa...

tinika
22. dec 2009

ale nechcelo mi zase pridavat prispevky, a smejko to vzdy zachrani taky vyhrazny

sonicc
22. dec 2009

sioux citam manzelovi tvoj cviklovy salat a on ze mnaaaaaaaam urob taky 😀 tak ho musim zajtra urobit 🙂

ja som bola na ovocie vcera 🙄 milion ludi, ale mali vsetko 😉

nellie_
22. dec 2009

mnam robite mi chute ja som este stale nezacala varit... 😀 😀

asi urobim tiez nejaku omacku na cestovinu taku tu bambinovo-slahackovu so sunkou a kukuricou a kari korenim a je to 😎 😎
drahy este doje maso od nedele a my so segrou si spravime cestoviny...

segra sem dotrepala milion tasiek s darcekmi a sla este rychlo na preventivku ku gyndoske a mna to taaaaaak laka tie darceky do kelu a ona dala taky nepriehladny papier ze nemozem spionit co to je.. 😀 😀
najviac ma stve velikanska skatula s menami mna a MM - nemam sajn co to bude... 😀 😀

zeby moje vysnivane dolce gusto??? 😀 😀

a doniesla aj nadhernu vianocnu ruzu - priam ružisko so 4 nadhernymi kvetmi som z nej nadsena 😵 😵 😵

lenocka84
22. dec 2009

vy ste tu dnes zaspali????

siouxie
22. dec 2009

Leni, všetky určite chystajú 😀 Ja som práve dala cesto na slané syrové poagáčiky do chladničky a chvíľu musím čakať.

Bola som v Poluse vyzdvihnúť darčeky - kalendáre a tak ma nasr..., lebo bola iba podložka a kalendáre nie. Už sú hotové od soboty a stále im to nedoniesli do zberne. Som zvedavá, ako to do štvrtka doručím starej mame. Keby to bolo na poslednú chvíľu, nepoviem, ale takto 😠 Ide ma rozthnúť 😠 😠

ešte sa dnes chystám spraviť perník a končím 😀 Zajtra už len vajčák, ale to je 10 minút, kokosové guľky (keby som mala Heru tak tiež chvíľka 🙄 ) a večer šaláty. Medzitým ešte jedna "prechádzka" do Polusu po kalendáre, nejaké upratovanie a Vianoce sa môžu začať 😀 .

sonic, no pekne, som ti spravila robotu... 😀

lenocka84
22. dec 2009

siou to len ja sa flakam

siouxie
22. dec 2009

Leni ale ty si si mákla predtým, keď si vybavovala svadbu 😉 .

Ja už mám dosť, slané napečené, pomedzi to som šupla do rúry večeru a nakoniec perník. Už len rozpúšťam čokoládun na polevu.
Som zvedavá do koľko sekúnd pri kundológii zalomím 😀.

A vlastne fakt, kde ste všetky, šak už aj večír padol a vy furt makáte? 😀 😀 😀

lenocka84
22. dec 2009

tak teraz uz len oddych, vianocny, zmatok nastane zase od januara

puma.sue
23. dec 2009

bre ranko,

vcera sa tu co porobilo?
ja som zbuchala oba salaty... dnes uz len polievku (to bude rychlovka), rybu vyprazit a predjedlo a vecer si rozbalujem darcekyyyy 😉

anaxamon
23. dec 2009

dobre ranko prajem vsetkym

no kolke ste dnes este v robotach? hm?

my mame doma teraz trochu zmatok, bo muz mal pracovny uraz a este ani nevieme co budeme na vianoce koli tomu robit takze parada 🙄

puma.sue
23. dec 2009

ahoj anax, ja som v praci... ale pevne verim, ze len do nejakej 14... mali by nas pustit skor...

a co sa stalo tvojmu manzelovi? pamatam si, ze pred casom odpadol v praci a bola si ho ratovat, on co robi prosim ta?

anaxamon
23. dec 2009

puma ja dufam ze nas pustia uz o dvanastej🙂)))

no on ma od prveho decembra novu robotu, pracuje v podstate cely den s ostrym nozom....a vcera sa mu "podarilo" si pichnut noz do palca tak ze si pretal slachu, ktoru mu potom sili...takze asi ma v poslednej dobe taketo zdravotne "statsie" 😔

lenuska85
23. dec 2009

Ahojteeee 🙂

Aj ja som v praci 😀 Ale tiez pevne verim, ze nas pustia skor.

siouxie
23. dec 2009

ahojte 🙂
ja som doma, už som stihla vybehnúť do obchodu, resp. k mäsiarovi, kým tam nie sú rady. nechápem ako sa mi podarilo vstať 😀 . Takže teraz si chystám raňajky.
Mužíček v práci, ale vyhrážal sa, že príde ešte doobeda. Tak som veľmi zvedavá 😀

puma.sue
23. dec 2009

siou - kde si bola u masiara? v slimaku? 😀

anax, to ma mrzi... ☹
dufam, ze mu to zamestnavatel uznal ako pracovny uraz...

siouxie
23. dec 2009

ee pumi, tá istá značka, ale na šancovej. tam to mám o dosť bližšie 😀 😉 . A ešte do tržnice, lebo mi samozrejme chýbali nejaké prkotinky.

anax, to je nepríjemné 😒 ☹ tak dúfam, že to dobre všetko dopadne a budete mať pokojné sviatky 😵

anaxamon
23. dec 2009

siou aka si sikovna..mne sa dnes nechcelo vobec vstavat a to koli tomu ze som sa zobudila az na budik, vtedy je pre mna vstavanie tazsie ako ked sa sama zobudim tak desat minutiek dobredu a stiham este trochu "porelaxovat"

puma to este netusim ci to bude mat uznane, ale je velka pravdepodobnost ze ano...len to je najhorsie ze je tam tri tyzdne aj s cestou a minimalne tri teraz bude doma sa liecit 😖

inak my este vobec nemame postaveny stromcek 🙄

siouxie
23. dec 2009

anax, kašli na to. Hlavne, že je v poriadku, resp. nie je to ešte horšie. Blbé je, že musí byť hneď takto v novej práci na PN, ale čo - stáva sa. Robí nebezpečnú prácu, tak môžu byť radi, že ju robí.

Viem, že to nie je sranda, ale hlavne, že budete spolu a nebude musieť napríklad ležať niekde v nemocnici. A strom sa vyrieši, uvidíš. Akokoľvek, ale budete spolu abude vám dobre 😵

a vstávať som sa donútila silou vôle, lebo keď som si predstavila, čo sa tam bude diať neskôr 🙄

Okrem toho ešte ma, žiaľ, čaká ten debilný Polus, ale tam mienim iba vpáliť a o 3 minúty vypáliť von 😀

lenuska85
23. dec 2009

anax ved mas este mooore casu na postavanie stromceka 🙂 A je to dost neprijemne co sa stalo tvojmu muzovi, hlavne preto ze je v ,,cerstvej" praci. Snad bude vsetko OK.

Siou mali nejaku dobru akciu na maso na Sancovej? Ja tam tiez obcas chodim, maju tam kvalitne maso. Aspon sa mi zda 🙂

Pumi ty si uz kupila tu pekarnicku?

anaxamon
23. dec 2009

siou to ano, to ja viem...len cloveku je luto ze sa stane taka vec a este tak skoro pred vianocami...ale inak ja som velky pozitivista 😉

ale ty si vacsi pozitivista ak si myslis ze vybavys polus za tri minuty 😀 😀 😀 uz len sa predrat tym mnozstvom ludi bude trvat aspon raz tolko 😀 😀 😀

ako ten strom ma sice mrzi a to hlavne kolit omu ze sa nan chystam uz od stvrtku kedze som sa z neho chcela tesit uz dlhsie pred vianocami, no ale hold ked su ine veci clovek si nevybere..

siouxie
23. dec 2009

Leni, je to dobré mäsiarstvo, ale aj oni majú 30 dňové kurence, tak ako všetci ☹ .
Fuj, radšej na to ani nejdem myslieť. Ja som kupovala kuracie prsia, mali za 3,99 (nejakých 120 korún). Ja ich robím naprírodnom s bylinkami a sójovou omáčkou. Ocko spraví rybyčky a ja toto 😀 Pri troch clapoch sú to megadávky všetkého 😀

Ešte kupujem aj také hotové veci od Sojaprodukt Drietoma (ale to nie v mäsiarstve) Valašské placky, brokolicové placky, cibuľové krokety... Je to vákuovo balené, veľmi to máme radi a je to dobrá rezerva k šalátom na ďalšie dni, lebo to stačí ohriať. Majú to ajv tržnici, v Terne...

Pumi fakt, ako pekárnička? Bavila som sa s kamoškou a oni už chlieb vôbec nekupujú, iba pečú. Majú iba na chlieb (nie bagetky), ale je maximálne spokojná.

siouxie
23. dec 2009

anax 😀 . Ja do Polusu idem iba do Fuji, mám tam mať hotové kalendáre z našich dovolenkových fotiek. Už to mám spravené od soboty, ale stále im to tam nedoviezli. Dnes by to už malo byť. Takže preto tá otočka 😀 Inak nič, nie som blázon. 😀

Včera keď som tam po to bola, bolo okolo všetko upchaté, plno v kaviarňach, ale obchody v podstate prázdne. Bola som tam okolo jednej a ani Carrefour nebol prepchatý.

lenuska85
23. dec 2009

Siou ja ich tiez mam rada takto na prirodno. Myslim kuracie prsia. A ja vacsinou kupujem raz do mesiaca megadavky a dam do mrazaku. A potom mam pokoj.
Cibulove krokety? To som si este nevsimla v obchode. Ale moze to byt dobre. To je medzi hotovymi jedlami???

Pumi pytala som sa preto, lebo nam Jezisko doniesol predcasne pekarnicku aj na bagetky a musim ju len pochvalit. Som spokojna, chlieb aj bagety su vyborne a podarili sa mi na prvy pokus (co je u mna maly zazrak 😀 ) Takze odporucam.

siouxie
23. dec 2009

leni, majú to medzi vegetárianskymi jedlami, napríklad v Terne alebo v Tržnici v obchodíku Marianna. Všetko je to čisto vegetariánske, robia to naši - Drietoma a je to veľmi fajn. Oni robia aj Sojolku (sójovú majonézu) a sójovú tatársku.

Ja väčšinou už do mrazáka naše nenarvem dokopy nič, máme síce 118 litrový mrazák, ale plný pesovho mäsa. U spomínaného mäsiara mu kupujem napríklad kuracie chrbty za 0.50 centov 😀

anaxamon
23. dec 2009

inak viete ze soja nie je dobra na spermie? ja som mojmu manzelovi vylucila soju a sojove veci zo stravy maximalne ako sa da🙂))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre