Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
5. máj 2009

moni držim paluchy a čakam na vysledok
a nestresuj hned ja som tiez mala na prvom / potom o par dni zase / ale o par minut //

nikita14.88
5. máj 2009

ahoj nelynka....uz som tu

monika0001
5. máj 2009

no presne ako som poedala... krásna sýtočervená / .... ☹

monika0001
5. máj 2009

ale tini mne asi zacina ta mrcha.. spinenie je uz troska silnejsie... ☹ ☹ ☹

nelynka
5. máj 2009

ahoj erikuuuuus 😀 😀 😀 😀

nelynka
5. máj 2009

monik...mozno si mala len cystu preto ti ukazalo //a tak divne sa ti mrcha rozbieha..neboj nabuduce budu pekne tucne obe //

nikita14.88
5. máj 2009

dufam,ze sa z tohoto vysomarim

nelynka
5. máj 2009

neboj vysomaris sa 😀 😀
chce to len zvyk, vsetko preklikat kde co je, keby nieco poradim ti len sa pytaj... 😀

monika0001
5. máj 2009

nikita - ked som sa ja vysomarila, zvladnes to neboj....!

nelynka
5. máj 2009

monik tak tak... 😀 😀 😀

nikita14.88
5. máj 2009

diky 🙂

nelynka
5. máj 2009

erikus a ze tu budes chodit castejsie xixi... 😝 😀 😀

monika0001
5. máj 2009

ja nechcem mrchu!!! ja chcem babo.... 😠

nelynka
5. máj 2009

monik neboj, bude aj to 😉

monika0001
5. máj 2009

kaslem na to.. nechcem to.....

nelynka
5. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nikita14.88
5. máj 2009

ak sa podari...dnes som nic nestihala... ☹

nelynka
5. máj 2009

ti verim..mala uz bola v skolke? ci je este chora?
ja tak nebudem stihat az do soboty hehe, Fero je doma.. 😀 😀 😀

cherryblossomgirl
5. máj 2009

ahojte kocky, potrebujem poradit, ako je to vlastne s tou ovulaciou - ked mam hlien, tak mam pred alebo po ovulke? aby som vedela, kedy sa treba snazit 😉

nikita14.88
5. máj 2009

bola v skolke...zasa je tam taka mlada ucitelka a nejako cudne po mne pozera...Sasa este kasle a aj mna nakazila...ale to ma zo skolky ako som si vsimla...a co mas na plane?

tinika
5. máj 2009

moni nevesaj hlavu, na buduci mesiac sa podari 😉

nelynka
5. máj 2009

nikit, tak aspon ze tak...
ono si zvykaj ze zo skolky bude nosit choroby castejsie..aj Monca bola taka, pametas?
ja naplane? nic, dokukam film pomalicky bo mi ho seka a potom hajikat 😀

nikita14.88
5. máj 2009

ja si uz pomaly pojdem lahnut....zajtra s Duskom na urad a poobede k zubarke 😀 ....tak dobru nocku ti moja....aj vam baby

monika0001
5. máj 2009

tini - ber ta za slovo...kaslem na to... mozno to nakoniec predsa en vyjde... ale uz naozaj nemam silu na to. sk takto sa neda existovat... som dnes v robote plakala stale... akonahle prisla nejaka tehu uz som aj sla... a ver ze o bolo skoro kazdu pol hodinu... naozaj mam povcit, že poslednu dobu stretavm všetky tehu zeny v BA..
rano stojim na zastavke, cakam trolejbus (inak nechodim hmd... to som sla po viac ako pol roku prvy raz...) a ide okolo ciganka aj s muzom. v kociku vezu asi 3 rocne dievcatko, vedla nich kraca maly, ktory sa ocividnelen prednedavnom naucil chodit a ciganka čo??? no tehotná!!! sak prečo nie?! taká!!! a ja zasa plač.... na zástavke... udia na mna kukali že mi nešibe....

monika0001
5. máj 2009

nikita - bru nocku.... papapapa

nelynka
5. máj 2009

dobru niki...pozdrav Duska 😀
papa

monik asi ti naozaj sibe, ved toto nie je normalne!!
co ty sa porovnavas s dakou cigankou??!!
a akoby si nevedela ze je jar a vsetky tehulky zacinaju ukazovat brcuha tak sa ti zda ze su zrazu seci tehotny...
kym ich nezacnes prehliadat ako ja...tehotna?? a co...nech je, prajej jej to..co ty vies ako dlho im to trvalo kym otehotneli??

monika0001
5. máj 2009

vidis.ani pisat zas neviem... sakra... 😖

nelynka
5. máj 2009

a to som tu uz pisala milionktrat..

ide aj ja asi od vas bo uz zase sa tu depkuje 😠

monika0001
5. máj 2009

nely - ja viem...
ja im to aj prajem... ale aj ja chcem.... 😉 😀 😝

monika0001
5. máj 2009

nely - nee.. ja ne...ja som uz dobra... sak som aj smajlika dala.. 😀 ja nedepkujem.. ja sa len hnevam... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre