Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
5. máj 2009

idu mi zvberatelia kosti tak premyslam ci mam ist pozerat alebo ee

monika0001
5. máj 2009

zberatelia kosti? to neviem co je... ja mam rada ten serial ze iba kosti sa vola... 😨

tinika
5. máj 2009

zberatelia kosti je serial?

monika0001
5. máj 2009

aj to som nevidela uz ani nepametam.. ja telku moc teda nemusim... ale modrovkseho si kuknem ... chichi

nelynka
5. máj 2009

hej zberatelia kosti, chodi na cecharoch..ale mam rozpozeranu kriminalku las vegas, to ma strasne berie jaaaj 😀

tinika
5. máj 2009

no ja som mala tiez rada tak filmy ale teraz je toho strasne vela, čo zapnem telku furt dajaka kriminalka, a uz mam toho dost

monika0001
5. máj 2009

ooo kriminalky vsetky sompozeravala.. tie su fantasticke...

nelynka
5. máj 2009

veru vru jaaj, ja teraz pozeram diel po diely na nete

monika0001
5. máj 2009

nely - ma napdalo... keby som mala cystu, musim mat bolesti?

nelynka
5. máj 2009

monik nemusis, ked je to mala cysta ta neboli a zmyzne s prichadzajucou mrchou...

monika0001
5. máj 2009

aha.. tak nic... som myslela, ze to vzdy boli... som tesila, ze urcite nebola cysta ked ide mrcha bez bolesti... chichi... sa este nevyznam v takychto.... no nist to... ale teraz neviem ci mam ist k tomu lekarovi abo nie... 😨

tinika
5. máj 2009

mony chod, nemas co stratit
lucim sa idem do hajan papa

monika0001
5. máj 2009

oki... asi pojdem uz ked som objednana...
tini - bru nocku tebe aj fazulke... cmuk...

nelynka
5. máj 2009

monik chod, ked uz pre nic tak aspon pre pokoj duse...

tini dobru nocku...

monika0001
5. máj 2009

nooo.asi hej..aj tak na buduci tyzden dovolenku takze by som sa tam nedostala potom a ten dasli tyzden bude mat tak plno, že nechcem tam ist.... idem vo štvrtok.... a je to... 😠

nelynka
5. máj 2009

tak tak

tinika
5. máj 2009

kocky dakujem vam za pekny večer bru nocku mi z fazulkou ideme do hajan, dnes konecne aj na brusku doky povedal ze mozem spat na brusku a ja len takto viem ta sa uz tesíííím

monika0001
5. máj 2009

uz nech je tu teda aspon september... pojdem po porvý raz v živote na dovolenku..juchu.... 😀

monika0001
5. máj 2009

tini - sak kup taky ten vankus na kojenie co je a urobis z neho tuku ako keby vanicku a tam das brucho a spis... tak moja kamoska spavala ked maleho cakala... 😀

nelynka
5. máj 2009

monik uzijes si aj za nas 😀 😀
ja ukecavam draheho v lete na dovolenku ale nechce, ze odkial na nu vezmem hehe, a ja ze co sa strachuje ze nieco vymyslim 😀

monika0001
5. máj 2009

nely - noo ja ked som videla cenu nasej tak nebolo mi vsetko jedno... uaaauuu,,, 😲

tinika
5. máj 2009

akoze na bruchu s tym vankusom?

tinika
5. máj 2009

spala na bruchu?

nelynka
5. máj 2009

monik verim ti, radsej by som si za taku cenu dala urobi novy bazen do zahrady 😀

monika0001
5. máj 2009

aj ten bude... uz ked stavat ideme uz urcite aj bazen tam bude....juchu.... potom budem plavat kazdy den v lete ked bude pekne.. bohu prisaham.... teda pokial budem moct.... 😀

nelynka
5. máj 2009

my mame ale len plastovy, chceme klasicky do zeme a ten nebude lacnejsi ako 100 000-150 000kc

monika0001
5. máj 2009

my sme dali zatial prednost takemu tomu velkemu, taky co ti ho voda postavi ked don postupne tecie, taky ako kedy nafukovaci ale nie je nafukovaci.ten bol dost velky inak... ale svokra don dieru urobila ked ho minuly rok ukladala... 😀 tak buduci rok pojde normalny do zeme...

nelynka
5. máj 2009

hm..

idem ja uz hajat, tak bru nocku...

monika0001
5. máj 2009

bru nocku...
appapapap

pipimiska
5. máj 2009

pekny vecer praje sa,je tu nejaka dobra dusa,alebo nemusi byt ani dobra 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre