Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
19. jún 2009

juj dehydrovane rychlovky tiez nemusim, jedine este tak vifonky 😀

tini no borsc ma nelaka svojimi ingredienciami, ale inak polievky milujeem...niee manzela milujem viacej 😀

shaarka
autor
19. jún 2009

caute piskotky.
zas o zradle? uf! 😀 jak to ze nezurujete?

monika0001
19. jún 2009

shaarka - avoj.... 😀

shaarka
autor
19. jún 2009

baby, ja idem v pondelok na vysetrenie stitnej zlazy. na cas 6,45 😀 😀 😀 dobre, co?

tinika
19. jún 2009

sak ja tiez manzela viac hihi polievku si varim raz za čas ale mm mam tu stale
tah sarka kazdy ma okaslal, mm isiel k nasim na stavbu, kamoska ma frajera doma a druha dosla zo sluzobky a unavena ta som s hafanom sama a teraz som mala pocit ze mi niekto cez okno lezie do bytu bo bol nejaky hluk, vysla som na okno a tam holub no skoro som zinfarktovala

monika0001
19. jún 2009

inak shaar - o tých vodách.. no. dostala si ma... vypijem poslednu fľasu čo mam a ide sa na vodovodný kohútik... 😀

anaxamon
19. jún 2009

shaar zurovat? to co je? 😀 😀 😀

kokso to co tak skoro ides??

shaarka
autor
19. jún 2009

😀 hehe. prednostne vysetrenie. lebo inokedy nema cas. akoze sama nechapem 😀 asi nieco musim doniest, dezert alebo co. to este stihnem domov hodit slofika a potom pojdem do prace 😀 😀 ftip.

a s tym,i vodami je to asi pravda, je to zaujimave, ale mne napr. mastinska a toma natura velmi velmi chutia, omnoho viac ako z vodovodu, su take kyslejsie. a bublinky... mnaaaam! nebublinkova mi nevie uhasit smad. divne, ze? asi len zvyk 😒

tini, jaaaj, tych holubov ja poznam. taky ozajstny vlamacsky hluk vedia urobit! 😠

janemari
19. jún 2009

Caute ako sa tu mate? 🙂

shaarka
autor
19. jún 2009

jane, cau, niekto ta tu zhanal.
si bola na nejakom vysetreni, ci co?

tinika
19. jún 2009

ja pijem magnesiu a ta bola druha hihi a keby som pila vodu z vodovodu ta mam furt hnacku a som zanesena vodnym kamenom bo mame straaasne tvrdu hihi
shaarka sa smej sak som sa tak zlakla ja som mala pocit ze sa dakto dobija a ked som otvorila okno ta akurat spod strechy odletel holub ta neivem či to on robil taky hluk ale ta nic ine tam nebolo

shaarka
autor
19. jún 2009

holubä 😀
magnezia fuuuuuuuj, to moja mamka pije, lebo ju pali zaha. mne ta voda chuti tak, ako keby v nej bol prach. vobec mi nevie uhasit smad. fuj. no a nema sa dlho pit, lebo je silne mineralizovana.
a moja babka ma tak hnusnu vodu, ze to je otras. ma silnu pachut (ako keby po zeleze) a nejde im poriadne studena. to je des, ked sme u nich. 😀

janemari
19. jún 2009

shaar na pohovore do novej prace. 😉
A ocom debatujete?

monika0001
19. jún 2009

ja bublinkkove mineralky nemozeeem fuj.. ma z toho napina na zvracanie.. ja pijem rajec neperlivu (aj ochutenu, ale viac cistu), alebo teraz dom objavila, čo celkom mozem hroznovu .. sakra co to je...jaj matoni a relax ma teraz dobre ze samanska jahoda, nejake jablko a nejaky citron.. ale tie su ciste. cize z perlivych vipijem len tu matonku ochutenu...

shaarka
autor
19. jún 2009

tak sa jane nenechaj prosit a vyklop ze co a ako 😀

shaarka
autor
19. jún 2009

ja ochutene nemam rada, lebo mam potom pocit, ze som sa viac najedla ako napila 😀

anaxamon
19. jún 2009

ja mam najradsej kohutikovu vodu, mineralky pijem ojedinele...iba ked nahodou sa u nas nejak objavi...my mame vodu dobru aj doma aj v robote...a doma na orave ani nehovorim..vyvazit zlatom, mnamkovska...

shaar jane mala mat dnes pracovny pohovor

anaxamon
19. jún 2009

ochutene vody nezaasam, neznasam ani sirupovu vodu 😝

monika0001
19. jún 2009

hej z vody z vododu som mala hnacku aj ja ale sranda ze iba rano ed som si ju daa. inak ju mozem. len na lacno asi nie..

tinika
19. jún 2009

ja ochutene raz za čas ked som veeelmi smadna, bo vtedy sa z mineralky nenapijem, ja zasa nemusim poslednu dobu baldovsku a dost teraz lubim jemne perlive a drobceka ktory vraj nie je perlivy ale ja tam trocha toho citim

jane nedaj sa prosit

tinika
19. jún 2009

moni tak aj ja ju rano nemozem cez den si občas dam
anax tak usetrsi korunky vela ked nekupujes vodu

monika0001
19. jún 2009

bude bubák.. pomoc.. nenávidím búrku... 😲

anaxamon
19. jún 2009

tini asik ano asik usetrime🙂 joj a aj chleba uz nekupujeme. to tiez je taka lahoda, ked nemusim ist do obchodu castejsie ako raz do tyzdna ked si predtym naplanujem varenie a nic mi nechyba🙂))

tinika
19. jún 2009

moni ked som sama ta ani ja neznasam burku a v noci obzvlast, bo sa prebudim a mam tep 350 hihi a dnes som sama tak dufam ze nebude burka
anax a ty chleba nepapas?

nelynka
19. jún 2009

monik mam sa dobre, unavena som z cesty a uz len tesim do postielky..a je tu svokor tak budeme robit cely vikend na dome, konecne to bude dokoncene xixi 😀 😀

monika0001
19. jún 2009

baby co ine okrem Endometriozi je na endo? bo tam mam ist a nezapametala som si to co to je.... 😠

A ochutene vody pijem malo.. to musim na nu dostat chut.. casto pijem cisty rajec.. obcas ukradnem mmm par hltov kofoly.. 😅

monika0001
19. jún 2009

juj nely tak to tesim s tebou....

nelynka
19. jún 2009

monik ja som taka rada ze ta predsien bude hotova konecne, a uz potom len podkrovie a zvonku omietky, zateplit a hotovooo 😀 😀 😀

monika0001
19. jún 2009

a konecne mam volno (PN-KU) a konecne ti poslem aj tie vajka... 😅

monika0001
19. jún 2009

no napriklad chleba jeme iba tmavý.. to sa mi poadarilo naucit mojho starkeho.. no on nejedol ziadny chlebik ale moj s masielkom, syro a salamkou si da... ale musi byt tmavý.... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre