Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
22. jún 2009

lybba a na com makas? doma ci v praci?

nely ahoj, precitaj dozadu moje dnesne "novinky" 😒

nelynka
22. jún 2009

anax nieco malicko som citala ale nejako som to nepochopila celkovo..
boli ste v CARe na konzultacii, teba poslali na HP, robili USG, drahemu brali spermio a budu mu robit zase opakovane a dalej?
nejako sa mi to splietlo..doporucili vam nejaku liecbu? laparku alebo nieco? IVF, IUI?

mata1001
22. jún 2009

ahojte baby...vy ale stihate pisat jedu stranu za druhou...normalne nestiham citat...
nejak dlho sa tu neukazala fly. neviete co je s nou?

anaxamon
22. jún 2009

nel, hovoril dr. predbezne o ivf, laparku vraj nie je potrebne, kedze som tam dnes mala velky 25 mm folikul, neprasknuty...este treba ten hp a manzel na urlogiu a dalsi spg. v auguste..

nelynka
22. jún 2009

hm a je si isty ze laparku netreba ked ten folik nebol praksnuty, co ked ti prasknut nevie? koli niecomu?

anaxamon
22. jún 2009

neviem ti odpovedat na otazky, som na priliz velkom zaciatku aby som do toho az tak videla...viem len to co povedal doktor...a zasa ked ma nechce rezat tak sa nebudem pod noz snad pytat sama 😉

nelynka
22. jún 2009

tak jasne oni su odbornici ale sa mi to nezda aj tak no..
ale tak uvidis..kedy tam idete znova?

shaarka
autor
22. jún 2009

anax,
laparka je dobra na to, ze ti mozu nadrilovat vajecniky a folikul praskne (sam od seba alebo lahsie). a zisti sa, ci mas priechodne vajecniky. to vsetko znamena, ze nemusis ist na ivf!!staci aplikovat hormon na prasknutie folikulov a potom je to na prirode.
a vysledky spermiogramu? daj cisla. 😉

anaxamon
22. jún 2009

dakedy v auguste pojdeme opat...budu mat dovolenku...a my si zatial spravime tie vysetrenia co potrebujeme...

monika0001
23. jún 2009

ha aspoň raz budem prvá...

prajem všetkým krásne dobre ránko....

ja si idem dnes po termíny na všetky vyšetrenia a potom predĺžiť PN-ku... 😀

Majte sa tu zatiaľ peknučko....

barbike
23. jún 2009

ahojte!
no ale ste toho za vikend popisali! 🙂
anax...mrzia ma tie vysledky....my ideme teraz v piatok do Iscaru na vstupne vysetrenie a tiez sa bojim ze nam najdu nieco co bude "neriesitelne". ja som si to doteraz predstavovala tak ze bud sa to podari "prirodzene" alebo tam najdu nejaku malu chybicku /neviem sice co by to mohlo byt/ , ktoru nam velmi rychlo opravia a hned budeme mat babatko....bojim sa vsak ze to nebude take lahke ☹ no ale ako pise nazov tejto temy...len sa nezblaznit...zivot je krasny..mame uzasnych starostlivych chapavych muzov a to je podla mna dolezitejsie ako mat 4 deti a nejakeho sadistu.
ja uz mam dostat menzes tak som zase taka odrovnana....dufam ze ho nedostanem zajtra a zase mi bude tak zle ako minule...ze som musela v dolezity den odist z prace...nastastie toto moj nadriadeny chape a nerobi ziadne problemy...ale ja som dost lojalny clovek takze sa citim hlupo ked nie som v praci 😲

Anax a este otazka...co je to CPO? lebo kedze my sme este nic neabsolvovali tak mi tieto skratky nic nehovoria...

monika0001
23. jún 2009

ahojte.. včera tu padla otázka čo je s fly, že tu dlho nebola.. v jedne teme som sa docitala ze ma niečo s pc... take tak..
ako sa inak máte?
mne je strašne strašne zle zasa.... 😠
a o kyseline ani nehovorím.. a to som ju už dlho nemala.... večer som si dala cmulaciu tabletku a keďze sa mi ju nechcelo cmulat tak som ju chcela prehltnu a vzhladom na to ze je velka som sa skoro udusila... mi zostala v krku.... ani von ani dnu...

monika0001
23. jún 2009

mám jednu zlú správu... tatulienka prišla o mimi..... ☹

shaarka
autor
23. jún 2009

ano, viem, asi tym stresom zo statnic.
😔

monika0001
23. jún 2009

ahoj shaar.. je to smutne.. tak sa tesila....

shaarka
autor
23. jún 2009

ja som to s lutostou povedala MM. ale on sa ako prakticky chlap pytal, ze "a preco to riesili pocas statnic, alebo teda pred"?
ja by som si to asi tiez nechala na postatnicove obdobie... 😒

ale mam pocit, ze pocat sa uz neda inak, ako preskakanim si nejakych zlych veci, alebo nebodaj potratov. cest vynimkma, ze tini? 😵 😵 😵 som si myslela kedysi, ze otehotniet znamena mat dieta. ale figu... 😔

monika0001
23. jún 2009

presne si mi zobrala slová od huby ako sa hovorí... nikdy by ma ani len nenapadlo, že žena, ktorá chce mať bábo a trpezlivo sa na to pripravuje bude musieť toho toľko preskákať....

nelynka
23. jún 2009

je to strasne, tatulienke prajem vela sil, ale co sa malo stat sa stalo..babo mozno bolo chore a geneticky narusene..
ja osobne si myslim a som toho nazoru ze ked sa ma udrzat tak sa udrzi aj keby traktory z neba padali..
a ked sa priroda rozhodne inak tak s tym clovek neurobi nic ani keby lezal v nemocnici cely cas..

shaarka
autor
23. jún 2009

nely, mudro pises... 😵

nelynka
23. jún 2009

shari to je moja teoria a je to pravda..
proste co sa ma stat sa stane a taketo veci sa bohuzial nijako ovplyvnit nedaju..
boli to hlavne ked to je babetko vytuzene a vymodlene ale toho cloveka by to malo hlavne posilnit a nie polozit..

tinika
23. jún 2009

ahojte, idem vas popri obede prečítat
shaarka no kym nemam babenko doma, tak sa netesim predčasne, ale dufam ze najhorsie mame za sebou

tinika
23. jún 2009

tatu je mi to strasne luto, ani neviem si predstavit čo prezivas, mne stači len myslienka na take a bojim sa jak čert kríza

martina05
23. jún 2009

Tatu je i to ľúto drž sa..... ☹ ☹

Dnes makám o 106..Zajtra má mangel meniny, tak mu niečo musím večer nachystať do práce na oslavu, aby ma kolegyne neohovorili 🙄 🙄
Tak a tu je môj druhý graf
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

barbike
23. jún 2009

☹ aj ked som ju nepoznala, lebo som sem len nedavano prisla je mi to luto ☹
kocky uplne s vami suhlasim ze je vsetko tak ako ma byt...my to jednoducho mame napisane v osude ze nase deti pridu na svet za inych okolnosti ako tie ine...a my nic prori tomu nezmozeme...proste "ten tam hore" nam to tak napisal do dlane a tak to aj bude...a mozno ma pre nas inu "misiu"
ja niekedy tak premyslam...co ak fakt vsetko ma byt uplne inak a tomuto svetu mam priniest nieco uplne ine...

ale aj tak je to sila...ze nas takto skusa....(a to nie som ani nejako velmi veriaca)...

mimomu
23. jún 2009

ahojky bambule 🙂

sweetberry
23. jún 2009

ahojtee aj ja zdravim neviem ci sa mozme pridat 🙂

anaxamon
23. jún 2009

pekny vecer prajem, mam pocit ze sa to tymi negativnymi spravami dajako hemzi☹

napiste uz niektora aj daco pozitivne 😔

tinika
23. jún 2009

ahojte uz som konecne doma, dnes som bola u klientky a ely den usilovne pracovala ihihi
fazulka sa ma dobre cakam kedy uz budem cítit ze sa hýbe

sweetberry
23. jún 2009

ahoj tinika 🙂

tinika
23. jún 2009

ahojky sweetberry

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre