Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

orchidea1980
1. júl 2009

ahojte, keď ste už pri PCO, ja by som chcela vedieť, čo je to? 😕
Ja nevyznám sa veľmi v tých skratkách, a často o tom píšete,
díky

shaarka
autor
1. júl 2009

cau mati, kraaaaaasny domcek. aaach jaj 😵
neviem, co presne obsahuje azitrox, ale ja strasne zvraciam z penicilinovych ATB. fuj.
a PCO sa najcastejsie zisti sonom, ale vacsinou je to suhrn roznych problemov.

shaarka
autor
1. júl 2009

orchi, syndrom polycystickych vajecnikov, ale ked si to zadas do googlu, tak ti bude hned jasne, ze co. 🙂

sweetberry
1. júl 2009

barbike dakujem asi mas pravdu s tym tahom vo ferticente, skusim teda iscare bez tich testov uvidim co mi povedia skusim nas objednat.
inak pekny dnik vsetkym 🙂 🙂 🙂 🙂

martina05 ten domcek je krasny 😵 😵

anaxamon
1. júl 2009

bre ranko prajem🙂

iscare je vyhodnejsi z dovodu ze je tam viacej lekarov odbornikov na kope, avsak niektore ukony sa platia co napr. vo ferticente nie, ale su tam myslim len traja lekari a to odbornici na asistovanu reprodukciu, nie priamo trebars prakticky gynekolog (neviem ako to mam napisat kedze aj oni su gynekologovia) takze si vela veci treba obehat u svojich lekarov...lez ked clovek musi trosku prihliadat na financnu stranku ako napr. ja tak som rada tam kam som sla, oni maju totiz vela pacientiek zo zahranicia a tie su zdrojoom ich prijmov..ked som si listovala v ich albume s fotkami babatiek dve tretiny boli zo zahranicia....

inak dnes moja pera vyzera a la melanie grifit po plastike 😀 😀

siouxie
1. júl 2009

ahojte, presne tak, ako píše anax.
Ja s nimi (FC) zatiaľ nemám až toľko skúseností, ale viem, že naozaj nepotrebujú zarábať na nás na Slovensku, keďže sú prepojení na rakúsky CAR, resp. lekárov a majú väčšinu pacientiek z Rakúska. Nemyslím si však, že by boli menší odborníci ako "vyhlásené" ostatné CAR, práve naopak. 😉 😉
Okrem toho, nemám rada, keď sa ma niekto pokúša odr...ť pri úkonoch, ktoré prepláca poisťovňa a má tú drzosť účtovať si za ne slušné pálky (ako to viac či menej robia vo väčšine CARov).
Nemám ilúzie, že by FC nešlo v prvom rade o zárobok a o to, aby som bola ich "pacientkou" na IVF, ale aspoň to nerobia tak sprosto a arogantne ako inde. Chce to trocha rešeršovania dievčatá a spraviť si vlastný názor na základe viacerých poznatkov.

shaarka
autor
1. júl 2009

a inak ako? 😀

siouxie
1. júl 2009

teplo 😀 😀

anaxamon
1. júl 2009

inak ma boli brucho... 😠

saskia1
1. júl 2009

Ahojte, prepáčte že sa vám miešam do debaty 🙂 Ale potrebujem poradiť...Keď sme sa v piatok s priateľom milovali, mslíte že dnes by som mohla cítiť uhniezďovanie plodíku? Mám totiž také tlaky v podbrušku ako keby som maa každú chvílu dostať menzes, ale ten by mal prísť až okolo 15.7..... Ďakujemm vám za odpeveď. a ešte raz mi prepáčte že som vám sem tak vbehla 🙂

shaarka
autor
1. júl 2009

anax, otravujem tou IP? ☹

saskia, vajicko ma pol milimetra a dost pochybujem, ze by si konkretne uhniezdovanie citila. ale citit mozes pohyby vajecnikov. napriklad.

barbike
1. júl 2009

Saskia...ja nie som odbornik...ale podla mna vsetko co sa tam vo vnutri deje je mimo nasho vedomia a citenia...jasne...mozes citit nejake tlaky..ale to sa ti mozno len creva trosku pohybuju 😝 ...samozrejem nechcem to bagatelizovat..velmi ti prajem aby to vyslo, ale toto su prave take myslienky ktore ak budes kazdy mesiac riesit tak z toho zblaznies...a toto je tema ako nezblazniet 🙂 cize pokial nemas nejake extremne problemy/bolesti/tlaky, tak sa prestan riesit. vajicko na uhniezdenie ma rado pohodu a nie nervy z toho ci sa mu to podari. Okrem toho mozes mat len plodne dni..ale nie uhniezdovanie.

co sa tyka Iscare - ano mate pravdu..aj ja mam pocit ze za vsetko si budu uctovat...ale tak ako dokazem skrblit na veciach materialnych tak tak nedokazem vobec setrit ked ide o zdravie (naucil ma to mm a moja hlupost , ktora ma pripravila o polovciu hrubeho creva..o tom niekedy inokedy...) takze sme si povedali ze pokial to nebudu horibilne sumy tak do toho ideme (a aj keby boli...ved dieta nas bude raz stat ovela ovela viac...a aj tak to chceme 😉 )...okrom toho mam sulekovu velmi blizko prace a kedze nechcem verejne v praci hovorit ze tam chodim tak cim menej v praci chybam tak tym lepsie...

Martinka - ja z vlastnej skusenosti by som odporucila ist uz teraz (neviem kolko sa snazite), my cakame uz 2 roky a ked si uvedomim ze jeden spermiogram ukazal ze tie dva roky boli zbytocne tak dnes lutujem ze sme mohli ist pred rokom, hned ist na IVF a uz mozno mali babo (aj ked jasne ze to nemuselo vyjst na prvy krat...)

saskia1
1. júl 2009

Ďakujem vám za odpoveď, ste zlaté 🙂 Tak uvidím čo sa z toho vyvinie.. 🙂

anaxamon
1. júl 2009

barbike inak ta blizkost centra vyhrala aj u mna🙂 mam ju 7 minut chodze od roboty🙂))

a tiez suhlasim s tym co pises, ze po vysledku co nam povedal som aj lutovala ze sme sa nedali vysetrit hned ako sme sa zacali snazit len koli tomu aby sme vedeli na com sme 😒

shar, uz sa ti venujem..

anaxamon
1. júl 2009

fuha dneska poobede je tu prazdno nejako 😕

shaarka
autor
1. júl 2009

😀 ako v mojom brusku 😀

anaxamon
1. júl 2009

no v mojom bude veselo dneska este, po tej hrachovej polievke co som mala na obed.. 🙄 😀 😀

sweetberry
1. júl 2009

ahojte...doplazila som sa domov

matulienka.d
1. júl 2009

Ahojte tak ako? Máte čo nového? Ja zatiaľ nič. Volala som tej DR. novej, čo si ju všetci chvália, ale žiaľ je mimo slovenska. Príde v piatok v noci. Som jej volala, že ak nenájdem iného lekára a budem chcieť prísť, tak v sobotu ráno a bude čakať v ordinácii. Pre istotu som si urobila dnes ráno ešte jeden test Rapid clear a vyšiel mi o5 //....Tak uvidíme. Prajem krásny dník.

janemari
1. júl 2009

Caute 🙂

anaxamon
1. júl 2009

ahojte

matu tolko testov sa uz nemoze mylit, najskor budes len tehotna, neboj sa 😉

tinika
1. júl 2009

matu tak to si iste tehu gratulovam

anaxamon
1. júl 2009

dneska som minula dvacku v h and m, maju tam vypredaj na detske veciky 50 az 70 percent, som nakupila pre mna a j maminu k navsteve sesternicinych dvojiciek a este aj krsniatku som capacky kupila

a potom som si este kupila v m and s biele nohavice, uzastne a v c und plavky paradneee tankiny ci ako sa to volaju a dva topiky 😀 😀

anaxamon
1. júl 2009

vidno ze dneska neprsalo...nik tu neni...

sweetberry
2. júl 2009

dobré ránko 🙂

martina05
2. júl 2009

Ahojte, dne s bude opäť HIC!!! 😀 😀 😀

Barbi, mi sa snažíme od septembra 2009, ale odkedy sa snažíme cyklus mi začal haprovať, brala som Duphaston, ostatné vyšetrenia OK /cyto, imunológia, sono.../, jediné č mi zistili bola ureaplazma ..... , keď mi lekár vysadil Duphaston a sledoval ma na folikulometrii zistil aj ovulku - minulý mesiac. Tento mesiac meriam BT a uvidím čo z toho bude

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

anaxamon
2. júl 2009

dobreeeeeee raaaaaaaaaaaaaaaaaaaaankoooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anaxamon
2. júl 2009

budiiiicek kde trciite? 😀 😀

sweetberry
2. júl 2009

tu tuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀

martina05
2. júl 2009

Anax, pekne ich pobuď ...spachtošky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre